Jojo's Bizarre Adventure

Started by blackronin, 2014-03-24, 22:47:04

Previous topic - Next topic

kada

Quote from: blackronin on 2016-07-16, 09:07:30
Jojo Diamond 16. rész
Jotaro és Josuke "vadászata" kellően szórakoztató volt, még sohasem láttam ilyen epikus harcot pár patkánnyal...  :D
Átutazta a fél világot, legyőzte a főgonosz Maou-t, aki a családját generációk óta kísérti és ráadásul Nagyon Gonosz Terve volt.
...
Majd megkapja minden RPG egyik fő kliséjét, az Ölj Patkányt questet.
Ezt nem első szinten szokás, még a világ megmentése előtt?  ::)

Köv. rész meg sajna a mangakával lesz  :ejj:

blackronin

Jojo Diamond 17. rész
Jó rész volt, elég bizarr ez a szellemlányos történet a gyilkosságokkal...
Persze tudom, hogy mindez arra szolgált, hogy felvezessék Kira-t.
Ami szerencsére megtörtént.
A szinkronhangja más, mint ami eddig a játékokban volt, de egyelőre nem fogok ítéletet mondani.
Majd kiderül pár rész után, hogy jó választás volt-e vagy sem.

Isley

Diamond is Unbreakable 16-17

16: A rész teljesen rendben volt, szerintem a grafikája bőven jobb volt, mint korábban, de tényleg furcsa volt, hogy Jotaro ilyen semmi ellenféllel szemben menjen.
17: Végre megismertük Reimit, Kira első áldozatát. Sokat lendített a fősztorin, és érdekes, hogy Rohan múltja összefüggésben van Kirával.

Quote from: blackronin on 2016-07-23, 14:53:51
A szinkronhangja más, mint ami eddig a játékokban volt, de egyelőre nem fogok ítéletet mondani.
Majd kiderül pár rész után, hogy jó választás volt-e vagy sem.

Ne aggódj. Enel, Naraku és Minato hangjánál jobbat nem is kaphatott volna a sorozat főellensége. Remek választás.

kada

Quote from: blackronin on 2016-07-23, 14:53:51
Jojo Diamond 17. rész
Jó rész volt
Nem terveztem, de véletlen reflexből leszedtem, úgyhogy mégis megnéztem.
Tényleg jó rész volt.

blackronin

#124
Jojo Diamond 18. rész
Egy könnyed és szórakoztató rész, amiben kiderül hogy a pénz minden barátságot tönkretesz...
Vegyél 3 embert, akinek Stand-ja van, valamint nem tud bánni a pénzzel és már kész is a baj.  :P

edit:
Jojo Diamond 19. rész
Letudtuk Shigechi elleni harcot is, ami elég kaotikusra sikeredett, de kellemesen szellemes volt.
Szokásos Araki minőség.

Egyébként az új opening-et a kezdeti visszatetszés után elég hamar megkedveltem...
Már megint utólag kell korrigálni magam.  ^^"

Isley

Diamond is Unbreakable 18-19

Ebből a Shigechiből ennyi bőven elég is volt. Az igazán király jelenet csak az volt, amikor Josuke a végén jó módorra nevelte, a kis irigy hülyét. Ezek azért tipikusan olyan részek, melyekben nem hiába nem szerepel Jotaro. Yare-yare.

blackronin

Jojo Diamond 20. rész
Yukako kalandjai a szépségszalonban...
Hát eléggé semmitmondó rész volt számomra.  ^^"
Nem volt benne még "igazi" harc sem, csak elmélkedés a szépségről és a szerelemről.

Isley

Diamond is Unbreakable 20

Ez meg mi volt...?

Arra azért kíváncsi leszek, hogy ezután mi lesz Koichivel és Yukakoval. Elég hamar beállt egy 180 fokos fordulat.

kada

Quote from: Isley on 2016-08-14, 17:06:38Diamond is Unbreakable 20
Ez meg mi volt...?
Jojo 21, avagy "Ez nem egy Slice of Life suli anime!"
Végre.
[spoiler]...vagy a franc tudja, iskolában iskolással történik, ország-világ megmentéséről szó sincs, de szépségszalon, étterem, kártevők irtása, lottónyeremény osztozkodás meg mangához ötlet keresése helyett végre legalább egy egészségesen beteg gyilkos.[/spoiler]

blackronin

Jojo Diamond 21-22. rész
Kira remekelt a részekben, a hangja telitalálat.
Shigechi kikerült a képből, de nem igazán nőtt a szívemhez.
Viszont arra jó volt a szerepeltetése, hogy előremozdítsa a dolgokat.

Isley

Diamond is Unbreakable 21-22

Kira bemutatkozott, a képessége elég jó, a stílusa úgy szintén. Jotaro is szerepelt. Shigechi végre kiszállt a buliból. Jó részek voltak ezek.

blackronin

Jojo Diamond 23. rész
Jotaro és Kira vitte el a részt, de Koichi-nek is volt pár jó pillanata.
Az ilyen elemezgetős/agyalós küzdelmek mindig nagyon élvezetesek Araki tálalásában.  :smile:

Isley

Diamond is Unbreakable 23

Felháborító rész. Jotaro helyett Koichi oldja meg a dolgot? Kira szenved Koichivel? Jotaronak pedig még sohasem kellett The World-öt használnia kétszer, főleg nem ilyen jelentéktelen dolgokra.
Koichi hangja pedig kiborító. Komolyan, az ember csak egyedül a lakásban nézheti a részeket, mert Koichi hangja mindenkinél kiveri a biztosítékot. : D

kada

Quote from: Isley on 2016-09-04, 17:58:03Felháborító rész. Jotaro helyett Koichi oldja meg a dolgot? Kira szenved Koichivel?
1) Jotaro egy NPC ebben a sorozatban, nem róla szól.
Sajnos.

2) Kira nem szenved vele a klasszikus értelemben, mert ott sincs. A visszacsatolás szivatja, mert alábecsülte, de ezt igazán meg is érdemli. Ráadásul Jotaro nélkül Koichi elvesztette volna a fejét átvitt, majd szó szerinti értelemben is.
Egy automata, ami az erejének csak egy apró darabját használja, azért ne intézze el csak úgy a harmadik legfontosabb szereplőt (screen time alapján, saccolás).

Isley

Jotaro a sorozat egyik főszereplője. Csak Josuke fontosabb nála, Oyakasu, Koichi, Rohan és Jotaro MC-k. És egyébként is teljesen mindegy lenne, hogy mi, mivel ő Jotaro.

Kira vs Koichi kapcsán oké, de Koichi még így is kicsit túl van hype-olva az én ízlésemnek. : D

blackronin

#135
Jojo Diamond 24. rész
Kira életének legrosszabb napja.
Talán így lehetne összefoglalni legjobban a részt.
Josuke, Jotaro, Kira remekelt, de Koichi most kifejezetten idegesítő volt, főleg az, ahogy nevetségessé tette Kira-t.
Értem én, hogy ő is főszereplő, viszont ez most nem jött be.
Kira pedig természetesen megmenekült újra, köszönhetően annak hogy remekül gondolkodik előre.

edit:
Jojo Diamond 25. rész
Inkább átvezető rész, Jotaro pedig vitte a prímet megint.
Kira apja pedig elég érdekes, a képessége is rendhagyó.

Kira megismeri az "új" életét, a "családja" nem éppen rajong érte alapból...  ^^"

Isley

Diamond is Unbreakable 24-25

24: Ez most azért tetszett, mert Kira bár élete legrosszabb helyzetébe került, ahogy kezelte azt, az menő volt. Koichiből sok volt megint, igen, de ahogy megoldotta a dolgot Araki, az király: Kira megúszta, Koichi KO, Jotaro pedig hozta az elvárt menő visszajövetelt, s nem Josuke oldotta meg.

25: Jotaro vitte a prímet igen, Kira apja képessége ettől még nagyon talált. Ismét jó küzdelmet láthattunk. Amit viszont végre megérthettem, hogy miért láttam eddig Kirát mindig két teljesen más hajstílussal. Araki azért sokszor játszik a színekkel, a későbbiek közül Jolyne-t is már minden hajszínnel és stílussal, de ez itt nemcsak játék, hanem Kira valóban testet cserélt. Óriási, bár még szokni kell.

blackronin

#137
Jojo Diamond 26. rész
Rohan-nak köszönhetően nem volt rossz rész, de azért már láttam jobbat is.

Jojo Diamond 27. rész
Hát egy elég kaotikus rész volt, s nem a jó értelemben.
Általában azt tartom jónak, ha a bizarr részek is jól beépülnek a történetbe, de itt nem éreztem ilyesmit sajnos.

Isley

Diamond is Unbreakable 26-27

26: Nem volt rossz rész. Rohan hozta a szokásos stílusát. Ken pedig a szokásos idegesítő kölyök, szerencsére nem annyira és olyan sokáig, mint korábban Shigechi.
27: Yoshihiro már megint bevetésen, kíváncsi vagyok, hogy még hányszor. De ezt az "űrlényt" nem tudtam én sem hova tenni. Furcsa volt az egész. Nem is hallottam még erről a karakterről... Lehet, hogy filler rész volt.

balu01

Quote from: Isley on 2016-10-01, 12:11:50
De ezt az "űrlényt" nem tudtam én sem hova tenni. Furcsa volt az egész. Nem is hallottam még erről a karakterről... Lehet, hogy filler rész volt.
Nem filler volt, benne van a mangában is.

blackronin

Jojo Diamond 28. rész
Ez már jobb volt, s talán kiderül majd, hogy mégsem egy űrlénnyel volt dolgunk az előző részben...  ^^"
Rohan-t sokan nem szeretik, de szerintem elég jó karakter, aki nem jópofizik mindenkivel.

kada

Quote from: blackronin on 2016-10-08, 18:47:48Rohan-t sokan nem szeretik, de szerintem elég jó karakter, aki nem jópofizik mindenkivel.
Ellenfélnek nem bírtam, azóta sokkal jobban tűrhető.

Isley

Diamond is Unbreakable 28

Egyetértek, hogy jó rész volt, sőt, én azt mondom, benne volt minden, amit szeretek a JoJoban. Higashikata és Rohan küzdelme és viszonyulása egymáshoz remekül kidolgozott. Highway Go Go pedig nagyon király ellenfél, vagyis Stand. Tetszett, mind Rohan ellenszegülése, mind Josuke meggondolatlan, de laza, szétrúgom-a-segged belépője. Ja, és ott a grafika és a színek együttesen kimagaslók voltak. A Diamond legjobb jelenetei között. Várom a harc folytatását!

blackronin

#143
Jojo Diamond 29. rész
Élvezetes rész volt, Josuke remekül bemutatta, hogy mennyi módon lehet hasznosítani Crazy Diamond képességeit.
Highway Go Go is jó Stand volt, a használója is elég érdekes figura.
Mindent összevetve elégedett vagyok.  :smile:

edit:
Jojo Diamond 30. rész
Kira-s rész, de ennek ellenére a macskatudatú, Stand-et használó növény elleni küzdelme nem igazán között le...
Nagyon erőltetett és vontatott volt, olyan mintha Araki nem tudta volna hirtelen, hogy miként haladjon előre a történettel.
Sajnos nálam olyan gyenge, mint az űrlényes és a babás rész.

Isley

Diamond is Unbreakable 29-30

29: Nem egy szokásos motoros üldözéses rész. Josuke a végén nagyon menő volt. Jól oldotta meg a szituációt.

30: Elképzelésem nincs, honnan jött egy olyan Stand használó, akinek célja látszólag, hogy Kirának keresztbe tegyen. A kívánt eredményt meghozta, hamarosan fény derülhet Kira új személyazonosságára, s majd jöhet a nagy harc. Elvégre már csak kilenc rész van hátra.

Isley

Diamond is Unbreakable 31

Most elég sok szálon futott a történet, de a harc a villanyoszlopnál elég jóra sikeredett. Az idegenünket még minidg nem tudom hová tenni, de ebben a részben elég hasznos volt.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-10-29, 10:52:21
Diamond is Unbreakable 31

Most elég sok szálon futott a történet, de a harc a villanyoszlopnál elég jóra sikeredett. Az idegenünket még minidg nem tudom hová tenni, de ebben a részben elég hasznos volt.
:tezsvir:

Ez a rész is "fura" volt, de a jó értelemben.
Tetszik, hogy párhuzamosan mennek a dolgok és a harcok is érdekesnek ígérkeznek.

Isley

Diamond is Unbreakable 32

Nem volt valami erős rész. A villanypóznás vége nagyon bénára sikeredett. A hátára nagyon figyelő srác vicces volt. A félelem jelére utazó pedig idegesítő alak idegesítő hanggal. Inkább jönne már Kira, ez tiszta időhúzás.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-11-05, 15:42:58
Diamond is Unbreakable 32

Nem volt valami erős rész. A villanypóznás vége nagyon bénára sikeredett. A hátára nagyon figyelő srác vicces volt. A félelem jelére utazó pedig idegesítő alak idegesítő hanggal. Inkább jönne már Kira, ez tiszta időhúzás.
Hát amennyire jól indult a rész annyira lett bugyuta a vége...
Kicsit megint előjött az, hogy Araki túl erősen probálkozott, hogy valami egyedit hozzon létre, aminek az lett az eredménye, hogy erőltetettnek tűnt az egész.
Nekem a hátára figyelő fickó "poénja" se jött át annyira.

Mivel hogy alig 7 rész van hátra, ezért tényleg már Kira kerülhetne előtérbe megint végre.

Isley

Diamond is Unbreakable 33

Josuke-nek volt egy-két menő jelenete, valamint Fungami Yuuya is jó szövetségesnek bizonyult, de ez a Miyamoto Terunosuke se tett nagy benyomást rám. Gondolom, a következő részben, ha sikerül leszednie a hátáról a fülekbe suttogót, akkor utána már nagyjából Rohan és Jotarou fényt derít Kira új személyazonosságára, és indulhat a harc.