Jojo's Bizarre Adventure

Started by blackronin, 2014-03-24, 22:47:04

Previous topic - Next topic

Isley

GioGio Parte 5 8. rész

Egyetértek azzal, amiket leírtál. Mista harca király volt. A háttérsztorija pedig nemcsak tetszett, de Mista alapjelleme is kirajzolódott. Mista is kedvelhető karakter.

blackronin

Jojo Golden Wind 9. rész
Kiderült végre, hogy Buccharati feladata mi lesz Capo-ként, hátha azt elvégezve közelebb kerülnek a rejtélyes boss-hoz is...
Narancia pedig vicces, tetszenek a kirohanásai és a Standja is remek!  :jee:

Isley

JoJo no Kimyou na Bouken Part 5: Ougon no Kaze 9. rész

Jó kis rész volt. Narancia képessége nem rossz, és az ellenfél, Formaggio Standja is érdekes ellenfélnek ígérkezik.

blackronin

Jojo Golden Wind 10. rész
Nem tudok belekötni semmibe, egyszerűen jó volt és kész.  :smile:
Szellemes küzdelem, ahol a felek jól használták a Stand-jukat.
A Hitman Gang backstory-ja pedig érdekes volt, elég keményen megbüntették a két tagjukat a boss utáni kutakodás miatt...  :eek:

Isley

Jojo Part Five E10

Ötletesen használják Standjukat Formaggio és Narancia. A harc remek. A banda múltja és Formaggio jelenlegi terve pedig szépen összekapcsolódik Giorno céljával is. Kíváncsi vagyok, mikor derül fény a főnök személyazonosságára.

blackronin

Jojo Golden Wind 11. rész
Narancia küzdelme lezárult, valamint megismertük a múltját is végre.
Mindkettő remek volt, most már Fugo érdekelne jobban, de biztosan sorra kerül hamarosan ő is.  :smile:

Isley

Le Bizzarre Avventure di GioGio Parte 5: Vento Aureo 11. rész

Narancia múltja igazi gengsztermúlt, annyi ányalattal, hogy jó családba született. Apjával való kapcsolata mondjuk elég hézagos, de oké, nem érdekes. A harc Formaggioval viszont elég nagyszabásúra sikeredett, szerintem mindent kihoztak belőle, amit remélhettünk. És Buccellati is megkapta a boss üzenetét, a fősztoriban is haladunk előre.

blackronin

#187
Jojo Golden Wind 12. rész
Csak kérnem kellett és már meg is kaptam a Fugo backstory-t és a harcot.
Szóval eddig minden az elvárásaim szerint alakul.  :smile:

edit:
Jojo Golden Wind 13. rész
Illuso elleni harc lezárult, remek csapatmunka volt Giorno, Fugo és Abbacchio között.  :jee:

Sajnos jövő héten egy összefoglaló részt kapunk majd az eddigiekről, szóval új rész csak 2 hét múlva lesz.  :frown:

Isley

Dai 5 Bu Giorno Giovana 12-13. rész

Fugo volt a soron. Egész jó erőt kapott, háttérsztorija elment. A csapatmunkát Mirror Man ellen szépen megoldották, Giorno ötlete pedig parádés volt.

blackronin

Jojo Golden Wind 14. rész
Végre új részt nézhetünk a múlt heti összefoglaló után!
Jó volt ez is, sokan említették hogy ez a vonatos kaland elég emlékezetes, valamint a harcok is izgalmasak lesznek.
Szóval nagyon várom a folytatást.  :smile:

Isley

Ougon naru Isan 14-15

Ez a vonatos harc óriási. Prosciutto aniki Standjának képessége vérfagyasztó, még az sem teszi lefutotta a harcot vele szemben, hogy a társa enyhén egy suta mamlasz. Most nagyon erős részeket kaptunk.

blackronin

#191
Quote from: Isley on 2019-01-18, 22:23:23
Ougon naru Isan 14-15

Ez a vonatos harc óriási. Prosciutto aniki Standjának képessége vérfagyasztó, még az sem teszi lefutotta a harcot vele szemben, hogy a társa enyhén egy suta mamlasz. Most nagyon erős részeket kaptunk.
:tezsvir:

Jojo Golden Wind 15. rész
Mista miatt egy kicsit aggódtam, amikor fejbelőtték, de szerencsére megvan.
Buccharati is remekelt a részben.

edit:
Jojo Golden Wind 16. rész
Kellően izgalmasan zárult le a Prosciutto és Pesci elleni harc, szóval elégedett vagyok.  :smile:
Kíváncsi leszek Melone és Ghiaccio képességeire...

Isley

Ōgon no Kaze E16-17 - The Grateful Dead, Part 2 és Baby Face ベイビィ・フェイス

16: Feszültségkeltésből ötös, remek és méltó zárása volt ennek a vonatos csatának a harci értékét tekintve nagyot fejlődő Pesci elleni harc. Buccellati Sticky Fingerje pedig újból tanúbizonyságát mutatta a benne lévő lehetőségeknek, óriási potenciál van még benne.

17: Gōrudo Ekusuperiensu természetes ellenfelét tisztelhetjük Babyface-ben. Ennek megfelelő félelmetesen látványos harc bontakozott ki egyből. Buccellati magasra tette a lécet az előző részekben, de Giorno nem untat, állja a próbát. Csak így tovább!

blackronin

#193
Jojo Golden Wind 17. rész
Féltem a mostani résztől, mert a legtöbb helyen azt olvastam, hogy a Giorno vs Melone harc az egyik leggyengébb az EGÉSZ sorozatban.
Ezzel szemben élveztem, bár nem volt annyira jó, mint az előző részekben lévők.
Mindenesetre Melone valószínűleg nem adta még fel...

Jojo Golden Wind 18. rész
Melone és Babface letudva, Ghiaccio pedig egész veszélyes ellenfél lett, hála a Standjának.
Tetszik még, hogy Bakugo a hangja, remekül összepasszol a személyiségével.  :P

Jövő héten jön a 19-ik rész, lényegében elértük a sorozat felét.

edit:
Jojo Golden Wind 19. rész
Ghiaccio leverve, de remekül harcolt Mista és Giorno ellen.  :smile:
Már csak Risotto van hátra a bandából, valamint hogy kiderüljön hogy mit akar a titokzatos Boss...

Isley

E18 ヴェネツィアに向かえ! Head to Venice! és E19 ホワイト・アルバム White Album

Ghiaccio remek ellenfélnek bizonyult. A győztes harcosokra jellemző elszántsággal, nem hiába kapta Bakugou hangját. Mista és Giorno nagyon összehangoltan tudtak együtt dolgozni. Mistában meg volt a kellő elhivatottság, hasonlóképp mint a vonaton Buccellatiban. Giorno pedig a 19-es részben, ahogy lelkesítette Mistát még épp a flashback előtt, akkor olyan karizmáról tett tanúbizonyságot, hogy az én szememben is igazi Joestarra vált. Az egy nagyon emlékezetes momentum marad.

blackronin

Jojo Golden Wind 20. rész
Egy kis vihar előtti csend után felgyorsultak az események.
Buccharati élete és motivációja bemutatva, valamint a Boss is végre lépésre szánta el magát.
Érdekesnek tűnik ez a King Crimson, biztosan több képessége is van neki, mint mondjuk a Killer Queen-nek.
Azt lenne még jó tudni, hogy jövő héten vajon lesz-e új opening...

Isley

#196
JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze 20-21. rész

Ezt a két részt elég nehéz lenne elegendő mértékben dicsérni. A stúdió a már tőle alapból megszokott minőséget is túlszárnyalta a Boss-szal való harc során, a sztori pedig meglepően sokat haladt előre seperc alatt. Amit Giorno nagyságáról mondtam múlt héten, az most Buccellatit illeti: bátorságát és elveihez való hűségét emelném ki. Buccellati teljes csapata előtt le a kalappal. A Boss Standja lehengerlő, a kérdés inkább az, hogy mennyire jó Stand Userre annak a Boss. Buccellati múltja is nagyon tetszett. Teljesen elégedett vagyok ezzel a sorozattal továbbra is.

blackronin

Jojo Golden Wind 21. rész
King Crimson elég durva továbbra is, így Buccharati-nak nem volt könnyű dolga.
Az is tetszett, hogy Buccharati döntését a tagok nem fogadták csak úgy el, hanem tényleg lehetett érezni, hogy egy komoly válaszút elé érkezett a csapat.
Új OP még nincs, de annyira nem nagy probléma számomra.

Isley

Ougon no Kaze 22. rész

Feltűnt a Boss elitharcosaiból kettő. Egész jópofa képességeik vannak, de azért kíváncsi vagyok, hogy ki lehet-e belőlük annyit hozni, mint korábban például Ghiaccio-éból. Új OP nem rossz, de szokni kell még, mert az első hibátlan volt, az ED alatt a képek viszont zseniálisak.

blackronin

Quote from: Isley on 2019-03-15, 21:58:26
Ougon no Kaze 22. rész

Feltűnt a Boss elitharcosaiból kettő. Egész jópofa képességeik vannak, de azért kíváncsi vagyok, hogy ki lehet-e belőlük annyit hozni, mint korábban például Ghiaccio-éból. Új OP nem rossz, de szokni kell még, mert az első hibátlan volt, az ED alatt a képek viszont zseniálisak.
:tezsvir:

Annyit megjegyeznék még, hogy sajnos a rész alatt az art és az animáció többször is fura volt.
Ez biztosan annak köszönhető, hogy a részre kevesebb költségvetést szántak, mint a korábbiakra.
Nem örül az ember az ilyesminek, de nem lehet mindig minden tökéletes.

blackronin

Jojo Golden Wind 23. rész
Lezárult a Squalo és Tiziano elleni küzdelem, ami összeségében eléggé felemásra sikeredett.
Értékelem a kreativitást, valamint a nem szokványos harcokat, de valami miatt mégis nem volt az igazi...
Annyira nem jött be a Crush és a Talking Head stand, valamint Giorno eléggé passzívan segítette csak Naranchia-t.
Szóval most inkább örülök, hogy letudtuk ezt is, mert a következő harcok jobban érdekelnek.

Egyértelműen a Part V gyengébb részei közé tartozott, az előző hetivel együtt.

Isley

Vento Aureo 23-24. rész

23: Tiziano és Squalo letudva. Annyi baj volt velük, hogy Standjukat leszámítva teljesen kiszolgáltatottak voltak és ehhez képest nem is volt nehéz őket megközelíteni, pláne, ha figyelembe vesszük, hogy ők elitkatonák lennének.
24: Notorious Chase üldözése viszont nyomasztó. Ilyen elkeserítő helyzetbe legutóbb a vonatos kalandon voltak Giorno-ék. Végre a harcban is juthat némi szerep Trishnek is.

blackronin

Jojo Golden Wind 24. rész
Elég egyedi volt a rész, Notoriuos Chase meglepően bizarr egy Stand.
Kíváncsi leszek, hogy Trish mit tud tenni a következő részben.

Isley

GioGio Parte 5 25. rész

Eza rész meghozta az áttörést Trish szerepét illetően. Felébredt a Standja, jól helyt állt a harcban és itt éreztem úgy igazán azt, hogy ő is Buccellati csapatához tartozik már. Eltelt három rész, már az OP is nagyon élvezetes.

blackronin

#204
Quote from: Isley on 2019-04-05, 23:44:12
GioGio Parte 5 25. rész

Eza rész meghozta az áttörést Trish szerepét illetően. Felébredt a Standja, jól helyt állt a harcban és itt éreztem úgy igazán azt, hogy ő is Buccellati csapatához tartozik már. Eltelt három rész, már az OP is nagyon élvezetes.
Jojo Golden Wind 25. rész
:tezsvir:

Notorius B.I.G., mert ez lenne az eredeti neve (Araki egy amerikai rapper után adta), meglepően kemény ellenfél lett.
Hihetetlen, hogy a Stand lényegében elpusztíthatatlan.  :eek:

Vicces, hogy az új OP elsőre nem jött át, de ahogy eltelt pár rész már el sem tudok képzelni mást.  :P
Az ending telitalálat továbbra is, tetszik hogy az új Stand-okkal kiegészül a szoborcsoport, ahogy haladunk előre.

edit:
Jojo Golden Wind 26. rész

Érdekes rész volt, nem hittem volna hogy ez a Doppio srác a Boss...
Ráadásul még skizofrén is.
Risotto is feltűnt végre, a Stand-ja, Metallica, elég durva képességekkel rendelkezik.

Isley

#205
JoJo no Kimyou na Bouken Part 5: Ougon no Kaze 26. rész

A Boss múltja kapcsán nem tudtam, hogy mire számítsak, de ez tökéletesen passzolt hozzá.
A JoJo első három évadában a főellenfél macho és kemény, férfias és izmos harcosok voltak. A negyedik évadban Kirát nem érdekelte a harc, félelmetes Standját inkább arra használta fel, hogy élhesse a számára tetsző, élvezetes, békés életét, amit gyilkosságok tarkítottak. Az ötödik, Diavolo, pedig Kirához hasonlóan rejtőzködő, és a Standja mellett neki ez a kettős személyiség is segít abban, hogy mindenkit távol tarthasson saját magától. Persze, nyilvánvaló különbség, hogy róla mindenki tud, hiszen egy bűnszervezet feje, Kira létezéséről pedig senki nem tudott, bár a gyilkosságok sejtették, hogy van egy félelmetes ember a környéken (bár Killer Queen miatt inkább azt hitték, hogy szimplán eltűntek a lányok).

blackronin

#206
Jojo Golden Wind 27. rész
Doppio vs Metallica olyan epikus volt, mint ahogy reméltem.  :smile:
A taktikázás és a Stand-ok is remekül elérték, hogy egy valóban emlékezetes küzdelem keretében búcsúzzunk el Risotto-tól.
Kár érte, remek szereplő volt és kellően veszélyes is.

edit:
Jojo Golden Wind 28. rész
Nem hittem volna, hogy ez a rész lesz Abacchio vége, de szerencsére megtett mindent, hogy segítse a barátait a végsőkig.
Szerintem ezzel rátérünk a végső szakaszra, Buccharatti csapatának le kell számolnia a Boss-sal most már.

edit2:
Jojo Golden Wind 29. rész
Beléptünk a történet utolsó részébe, szóval már csak kevés küzdelem várható.
Tetszett a kis történelmi visszatekintés a nyílakról, nem árt egy kis lore néha.
Cioccolata és Secco érdekes ellenfeleknek tűnnek, kíváncsi vagyok hogy miként tudják őket leverni Buccharatti-ék.

blackronin

Jojo Golden Wind 30. rész
Cioccolata és Secco elleni harc, vagyis Green Day és Sanctuary, eddig remek és izgalmas.
Jók a képességek, valamint a személyiségük is királyul kiegészítik egymást.
Buccharatti dolgát már egy ideje sejtettem, de érdekes volt látni, hogy ő is tudott erről...

Ja, az Ending szoborcsoportja immár teljes, klasszul néz ki a végleges mű.  :smile:

Isley

JoJo Arany Szél 27-30. rész

Abacchio halálára egészen addig nem számítottam, amíg a Boss fel nem ismerte, hogy mennyire nagy problémát okozhat neki. Drámai volt és váratlan, de ahogy meghalt, amit hátrahagyott, az méltó volt hozzá.
Cioccolata és Secco igazán bizarr duó, és csak figyelek, hogy mekkora kárt okoznak. Buccellati volt az egyetlen, aki ezt az ideiglenes meglógást kivitelezhette egy ilyen támadással, más kérdés, hogy ez arra szolgált, hogy a végső leszámolás közeledésével megtudhassuk, hogy pontosan mi is lesz a sorsa neki, miután a Boss-szal való harca olyan végzetesre sikeredett.

blackronin

#209
Jojo Golden Wind 31. rész
Folytatódott a Cioccolata és Secco elleni harc, ami továbbra is izgalmas.
Giorno klassz volt megint, de Secco is nagy arc.  :smile:
Annyira beteg a Cioccolata és a közte lévő kapcsolat.  :D
A végén pedig feltűnt végre a titokzatos segítő, vagyis Polnareff.

edit:
Jojo Golden Wind 32. rész
Egy újabb remek rész, lezárult végre Secco és Buccaratti csatája.
Hiába nyert sajnos, a végkifejleten nem változtat már.
Jövő héten pedig végre színre lép Diavolo.  :smile: