Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Selmo

Ez furcsa, én most írtam ki vele nyomtatható Verbatim +R lemezeket. A Nero gond nélkül közölte, hogy 16×-os a legnagyobb írási sebesség.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

TDK és Verbatim lemezekkel volt gond.
Azóta van új írója, de ezekszerint ez valami egyedi probléma lehetett.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2006-12-11, 17:24:29
TDK és Verbatim lemezekkel volt gond.
Azóta van új írója, de ezekszerint ez valami egyedi probléma lehetett.
Bővebben? - vagy +? Médiakód? Tuti hogy 16x? Tuti hogy a legfrissebb (1.41) fw volt az írón? De egyébként gond nélkül írja őket, a 16x +R Verbatimot pl. gyakorlatilag hibátlanul írja 16x-en.

sirtomi

- és + lemezekkel is próbálkoztunk. Médiakódról fogalmam sincs. Az tuti, hogy az akkor épp legfrissebb firmware-t tettük fel.
De utánakérdezek pontosan, hogy mi volt, nem akarok hülyeségeket írni inkább :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2006-12-11, 17:34:15
- és + lemezekkel is próbálkoztunk. Médiakódról fogalmam sincs. Az tuti, hogy az akkor épp legfrissebb firmware-t tettük fel.
De utánakérdezek pontosan, hogy mi volt, nem akarok hülyeségeket írni inkább :)
Akkor ez garanciális probléma. :)

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2006-12-11, 17:39:48
Quote from: sirtomi on 2006-12-11, 17:34:15
- és + lemezekkel is próbálkoztunk. Médiakódról fogalmam sincs. Az tuti, hogy az akkor épp legfrissebb firmware-t tettük fel.
De utánakérdezek pontosan, hogy mi volt, nem akarok hülyeségeket írni inkább :)
Akkor ez garanciális probléma. :)
Titeket olvasva elég valószínű, hogy egyedi estről volt szó :)

kikuchiyo

#156
Újabb fejlemények az öcsémnek veendő notebook ügyében.

Már ma el akart rohanni, hogy "mit kell ezen tökölni, vegyük meg és kész", de lehűtöttem a lelkesedését.

Aszongya, hogy a nagyon kicsik nem tetszenek neki (nagyon nagyot, 17"-osat meg nyilván nem kap), szóval marad a közepes, 14"-es vagy 15"-ös kategória. Játszani nem nagyon akar rajta, annyi az elvárás, hogy a szakdolgozatkészítéshez szükséges szoftverek elmenjenek rajta, illetve lehessen vele filmet nézni (azt már nem akartam megkérdezni, hogy ebbe a HD felbontású H.264-et is beleérti-e  :__devil:). Na meg legyen benne DVD-író, bár az manapság már majdnem mindegyikben van. Aszongya még, hogy pl. el akarja vinni könyvtárba magával, hogy ne kelljen fénymásolgatni stb., tehát az praktikus lenne, ha nem lenne 6 és fél kilós. Az aksi élettartama talán annyira nem fontos, ilyen helyeken csak van konnektor. (mennyi az átlagos? 2-2.5 óra?)
Kb. 200 kFt lenne rászánva.

Tehát ebben a kategóriában milyen márka, milyen processzor, milyen stb., amit a t. hozzáértők ajánlanak? Személyes tapasztalatok ("nekem ilyen van, ez és ez jó/rossz benne, ilyet vegyél/ne vegyél") előnyben.
Failure is the default option

Fazék

a készenléti idő igény miatt egyértelműen csak a mobil processzorok jöhetnek szóba (de ugyebár ez alapból az értelmes választás, szóval ezzel nem sokat léptünk előre :))
súlyban nagyon ritkán lépik túl a 3-3,5 kilót, amit az öcséd gond nélkül fog tudni cipelni, súlyt azért emeltem ki, hátha olyan mint a húgom, akinél +1 kiló is nagyon sokat számít egy cipelt notebook-nál :)
szóval akkor a súly se tényező

márka sztem Lenovo (=IBM), vagy Toshiba legyen, ezek megbízhatóak és még talán nem is olyan drágák. (persze van sok más jó márka is, de most hirtelen ezek ugrottak be)

egy dologra mindenképpen érdemes figyelni, hogy legyen benne beépített wi-fi. sajnos nem mindegyik új notebook-ban van még, és nagyon macera külső egységként szenvedni vele. (és ha eleinte nem is gondolnád, később nagyon fogod hiányolni belőle a wi-fi-t ;))

estére még egy kicsit körbenézek a "piacon", hátha kiszúrok valami konkrét példát is :)

kikuchiyo

Igen, a következő kérdés az lett volna, hogy hol érdemes megvenni.
Az ilyen webes boltokban meg lehet bízni? Érdemes ott nézegetni?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

#159
Nekem pár hónapja egy hp nx6310-esem van.
Yonah magos, azaz Core Solo Celeron M (410= 1.46GHz, 533 fsb, 1M cache)
változata van benne; 945GM alaplap GMA950 grafikával; 15" 1024*768; 2*256
RAM, 600GB, dvd-író; 6cellás akksi 2,5-3 óra működési idővel. Mi még...
broadcom wifi, súly 2,5-3kg között.
Októberben volt 160, -60 a sulinet.

A jó: műxik. Jó ideig elmegy, csendes. A billentyűzet kellemes.
A rossz: bár a GMA950 az integráltak laptop-intelek közül még a legerősebb,
ez se valami erős. A merevlemeze pedig hdsentinel szerint alapból csak 80%-
os volt. A CelM miatt pedig nincs EIST. A házat nem érzem túl masszívnak,
de a többi ekategóriás még kevésbé az.
A csúf: a broadcom és a linux nem szereti egymást; ja meg nem kapsz hozzá
xp-t, csak egy suse10.1 lemezt. Esztétikailag: bár az ujjlenyomatok nem
látszanak meg, de ahol az ember megfogja, az mégis látszik.

Kb ennyi. Akkor egy akció keretében jóval olcsóbb volt, mint a többi
hasonló tudású noti, azóta viszont lejjebb mentek az árak.
Ja és a Metroban lett megvéve.

Webes boltokat inkább csak nézegetném - egy ilyen értékű dologhoz a
garancia szvsz elég fontos.

HVp213

#160
lehet ide is bekopoktat idén a Sulinetes Jézuska uh laptop kéne :p
uh kérnék énis némi segitséget

suly: mind1
teljesítmény: nem játékra de vigye a filmeket gond nélkül (h264 kivétel lehet) ^^'
ár: 220 +- pár ezer (sulinet)
aksi: maximális!!!
(stabil massziv gép külsöségekre annyira nem adunk :p)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

kikuchiyo

Nézegettem netes árlistákat: Az IBM (Lenovo) és Toshiba masinák mindenhol 200k fölött vannak, ami a 150-200k közötti kategóriában van, az általában Fujitsu-Siemens és valamilyen Celeron.
Valóban akkora a különbség egy Celeron és egy pedigrés mobilproci között, hogy megéri ezt az árkülönbséget?
Failure is the default option

Fazék

#162
ki lettem javítva :)

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-12-13, 00:11:43nekem azt mondták anno, hogy nincs sok különbség "általános használatban". majd volt alkalmam kipróbálni egy ideig anyu lenovo notebook-ját, intel mobil celeron p4 1.4 talán (azt szokták mondani ugyebár, (ha jól hallottam) hogy mobil processzor ghz értékét kb 1,5-2x-ezni kell, és kb olyan asztalinak felel meg), és hát enyhén szólva lehalt, amikor ugyanazokat a műveleteket megadtam neki, hogy most "dolgozzá", mint amit az asztali p4 3.0 procis gépnek szoktam... szóval amikor elindítottam egy total commander-t és egy firefox-ot kb megduplázta az összeadott indulási időt, a külön-külön indításhoz képest, és ez úgy általánosan igaz volt mindenre, ha ki akartam használni a multitask mókát. nem celeron procinál úgy tapasztaltam közel sem ilyen durván növeli meg a végrehajtási időt több program futtatása egymás mellett. legalábbis én ezt tapasztaltam és ezután úgy döntöttem, hogy inkább a rendes mobil processzort propagálom.

de nyugodtan javítson ki aki tényleg ért is hozzá és nem csak ilyen 1-1 tapasztalatból vonja le a következtetéseket :)
Én aztán nem értek hozzá, notebookom sose volt. De biztos, hogy ezt a proci okozta? Úgy értem, vinyó vagy ilyesmi különbsége nem lehet gond? Egy total commander indulásakor a processzor a szűk keresztmetszet? Az összehasonlítás akkor érne valamit, ha ugyanabba a notiba beraknál egy asztali procit, és azzal próbálnád ki.

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-13, 00:03:36
Nézegettem netes árlistákat: Az IBM (Lenovo) és Toshiba masinák mindenhol 200k fölött vannak, ami a 150-200k közötti kategóriában van, az általában Fujitsu-Siemens és valamilyen Celeron.
Valóban akkora a különbség egy Celeron és egy pedigrés mobilproci között, hogy megéri ezt az árkülönbséget?
Ha valóban mobilprociról van szó (Pentium-M, Centrino, Banias, Dothan, Yonah, Merom, Core, stb. szavak valamelyikével találkozol ha utánanézel az adott gépnek) akkor csak az energiagazdálkodásban van lényegi különbség (magyarul a Cerka végig maximumon teker, akkoris ha nincs rá szükség, ezzel rendesen odavágva az akksinak), a teljesítményük közel azonos a megfelelő pedigrés dögével.
IBM R sorozat tuti van 200k alatt.

Fazék: Valószínűleg a vinyó volt a lassú, a 4200rpm-es alap notivinyók mocskosul lassúak tudnak lenni.

Selmo

Vagy a memória, nagyon sokat számít, hogy te otthon hozzászoktál az 1 gigához a notiban meg 256 mega van.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#166
Quote from: Zsiga on 2006-12-13, 00:23:48Fazék: Valószínűleg a vinyó volt a lassú, a 4200rpm-es alap notivinyók mocskosul lassúak tudnak lenni.
oké, sejtettem hogy megint tévedek, ez hihető oknak hangzik
szóval kikuchiyo újabb feltétel: nehogy 4200rpm-es vinyós gépet vegyetek :)

az én gépem is noti (csak asztali procit rakattam anno bele, mert annyira volt még pont pénz) (szerk5: persze azóta megbántam...)
enyémben 1gb ram
ibm gép 512 ram
(csak játékokban és durvább alkalmazásokban észleltem igazi különbséget a két memóriaméret között)

de a vinyó tényleg eltér, szóval ott lesz a gond valóban

szerk2: akkor már ebben is javítsatok ki, szóval engem HP-s gépektől elriasztottak, mint hogy nem annyira tartósak, mint egy lenovo, vagy toshiba és hogy hangosabbak is általában. van ennek valóságalapja?

szerk3: amúgy én a viszonylag magától értetődő http://notebook.hu és http://laptop.hu oldalakon szoktam nézni az árakat. biztos vannak jobb árat nyújtó kereskedők is, de kiindulási/választási pontnak sztem igazán jók ezek az oldalak.
szerk4: ha meg sikerült kiszúrni a neked tetsző notebook-ot, akkor onnantól már lehet célirányosan keresgélni :)

Darkstar

Eddig énis a laptopokat nézegettem, és bár 99%, hogy azt fogok venni az igen közeli jövőben, de közben igencsak tetszenek a tablet pc-k (az árukat leszámítva). Valakinek van már ezekkel kapcsolatban tapasztalata? Vagy egyenlőre még csak ne is gondolkozzak rajta, vegyek előbb laptopot, és majd ha azt pár év alatt széthasználom, majd utána?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

#168
HP 500-01

Ehhez mit szólnak a kollégák? 2good2Btrue?

Vagy ez?

(Bár attól tartok megint csak, hogy amikor odajutunk, hogy megnézzük, kipróbáljuk és megvegyük a cuccot, az egész arra a bizonyos Hofi-jelenetre fog emlékeztetni... "nincs")
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Darkstar on 2006-12-13, 00:46:55
Eddig énis a laptopokat nézegettem, és bár 99%, hogy azt fogok venni az igen közeli jövőben, de közben igencsak tetszenek a tablet pc-k (az árukat leszámítva). Valakinek van már ezekkel kapcsolatban tapasztalata? Vagy egyenlőre még csak ne is gondolkozzak rajta, vegyek előbb laptopot, és majd ha azt pár év alatt széthasználom, majd utána?
Na azt se használtam, csak egy havernál látom folyton, és azt kell mondanom, hogy nagyon zsír. Eleve, egyetemre sokkal jobb, mert tollal lehet bele jegyzetelni => no more papír-ceruza. Lehet rajta netezni meg videót nézni (bár valszeg nem h264-et láttam, de több éves a masina) meg ilyesmi, úgyhogy tulajdonképpen mindenre jó.  :cool:
Valamilyen [(hp)] amúgy.

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-13, 00:49:00
HP 500-01
én ezt a gépet néztem ki a húgomnak a súlya miatt. nekem is egy kicsit "2good2Btrue"-nak tűnik amúgy :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-12-13, 00:23:48
Ha valóban mobilprociról van szó (Pentium-M, Centrino, Banias, Dothan, Yonah, Merom, Core, stb. szavak valamelyikével találkozol ha utánanézel az adott gépnek) akkor csak az energiagazdálkodásban van lényegi különbség (magyarul a Cerka végig maximumon teker, akkoris ha nincs rá szükség, ezzel rendesen odavágva az akksinak)
Pl az enyémben van egy Yonah-magos Cel410, tehát ez gyak. egy Core
Solo EIST nélkül és fele (1MB) cache-el. Még így is elmegy 2,5-3 órát teli
akksival, annyira nem vágja haza. Asszem anandtechen vagy talán máshol
volt teszt erről, de a lényeg az, hogy a Cel és CS azonos órajelen szinte
ugyanolyan teljesítményt produkált, és a CS is csak kb 10%-kal ment
tovább akksiról.

Kikuchiyo: az elsőnek nagyon kicsi az akksija (22W);
a második régebbi procit és chipsettet használ.
Valszeg azért ilyen olcsó mindkettő, mert az újabb CS/CD/CD2+945GM-es
gépeknek csinálnak helyett, és a régieket elakciózzák.

kikuchiyo

Megvettük a laptopot.

Ilyen lett: FuSi Amilo Pa1538

Várom a "ritka nagy b@lf@sz vagy", "öregem, téged aztán jól átb@sztak" és az "anyám, ez ipari hulladék" jellegű kommenteket -_-

Ismét szembesülhettem amúgy, hogy milyen tapló eladók tudnak nálunk lenni. Olyan flegma, nemtörődöm volt a hozzáállása ennek a fickónak a laptop.hu Teréz körúti boltjában (ez itt a reklám helye), mintha neki fájna, hogy bemegyek a boltjába és elköltöm egy kisebb afrikai állam éves költségvetését.
- Akkor ezt az 1450-eset kérnénk, a nagyobb memóriával szerelt változatát.
- Az most nincs, csak a kisebb.
- És mikor lesz?
- Talán sosem.
- Hm. *lista böngész* Akkor mondjuk ezt.
- Nézzük csak... Várjunk, most ez sincs.
- Akkor ezt, ebből csak van, ott láttam kitéve. Ha lehet, sulinetre.
- Ezt nem lehet sulinetre.
- Akkor miért van rajta a sulinetes listán?
*valami motyogás*
- Na és ez a Pa1538? Ebből van és lehet sulinetre is venni, ugye?
- Ja.

Ha mondjuk 30 deka parizert vennék, akkor meg tudnám érteni, hogy egyikünk részéről sincs érzelmi vonzata az ügyletnek, de ha 250k-t készülök otthagyni, akkor elvárnám valamelyest, hogy tisztességesen kiszolgáljanak. Főleg, hogy laptopot nem két napra vesz az ember, nem ártana, ha az eladó tanácsokat adna a n00b vevőnek, hogy melyik modellnek mik az előnyei, hátrányai, miért/miért nem ajánlja...

RANT_END
Failure is the default option

Fazék

#173
és a legdühítőbb ilyenkor, hogy az embernek nincs kedve most csak azért mert egy tapló f@sz eladót fogott ki, kinézni egy másik bolt címét és átcaplatni a fél városon át oda. és pontosan erre számítanak ők is, és ezért lehetnek ilyen *ä@äđđ eladók az üzletekben...

én anno notebook.hu-nál vettem, ott az eladók és a szervízesek is segítőkészebbek voltak ennél a leírt fazonnál. e-mail-jeimre is korrektül válaszolgattak, amikor még csak érdeklődtem.

szerk: amennyire én értek hozzá (vagyis sehogy, mint ahogy kiderült az utóbbi 1-2 oldalon :haha:) nem tűnik rossz választásnak. bár én a fujitsu siemens termékektől óvakodom, legalábbis egy lcd monitorukkal és egy komplett gépükkel való találkozás után vannak kétségeim a minőségükkel kapcsolatban, de lehet hogy notebook-ban jobbak, vagy csak peches darabokat fogtam ki.
és ez úgy látom játékra is hibátlanul alkalmas lesz :) (persze 1-2 éves játékokra, de alkalmas)

kikuchiyo

Az biztos, hogy a Battle for Middle-Earth 2 jobban fog futni ezen, mint az én underclockolt Ti4200-amon  :haha:

A karakterlapját nézegetve, ill. első benyomásra szimpatikus gép. Remélem, tartós lesz és beválik.

Néztem egyébként a boltban ezt a HP 500-ast is, elképzelhető, hogy az is egy használható masina, de a testvérem kapásból rávágta, hogy kicsi. A húgodnak lehet, hogy jó választás lesz. Ha csak nincs 400k-tok, hogy egy ilyen tuti kis 12"-os csodagépet vegyetek neki.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-14, 00:11:29Ha csak nincs 400k-tok, hogy egy ilyen tuti kis 12"-os csodagépet vegyetek neki.
nincs, nem is volt, nem is lesz  :3x3:
meg nem érdemli meg :)

amúgy gondolkodás nélkül lecserélném a mostani notebook-omat egy ilyen gépre, mint amit most vettetek, ha azt mondanák, hogy egy 120-ért beszámítják :)

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-13, 23:49:14
Megvettük a laptopot.

Ilyen lett: FuSi Amilo Pa1538

Várom a "ritka nagy b@lf@sz vagy", "öregem, téged aztán jól átb@sztak" és az "anyám, ez ipari hulladék" jellegű kommenteket -_-

Ismét szembesülhettem amúgy, hogy milyen tapló eladók tudnak nálunk lenni. Olyan flegma, nemtörődöm volt a hozzáállása ennek a fickónak a laptop.hu Teréz körúti boltjában (ez itt a reklám helye), mintha neki fájna, hogy bemegyek a boltjába és elköltöm egy kisebb afrikai állam éves költségvetését.
- Akkor ezt az 1450-eset kérnénk, a nagyobb memóriával szerelt változatát.
- Az most nincs, csak a kisebb.
- És mikor lesz?
- Talán sosem.
- Hm. *lista böngész* Akkor mondjuk ezt.
- Nézzük csak... Várjunk, most ez sincs.
- Akkor ezt, ebből csak van, ott láttam kitéve. Ha lehet, sulinetre.
- Ezt nem lehet sulinetre.
- Akkor miért van rajta a sulinetes listán?
*valami motyogás*
- Na és ez a Pa1538? Ebből van és lehet sulinetre is venni, ugye?
- Ja.

Ha mondjuk 30 deka parizert vennék, akkor meg tudnám érteni, hogy egyikünk részéről sincs érzelmi vonzata az ügyletnek, de ha 250k-t készülök otthagyni, akkor elvárnám valamelyest, hogy tisztességesen kiszolgáljanak. Főleg, hogy laptopot nem két napra vesz az ember, nem ártana, ha az eladó tanácsokat adna a n00b vevőnek, hogy melyik modellnek mik az előnyei, hátrányai, miért/miért nem ajánlja...

RANT_END
Nagyon korrekt kis dögnek tűnik, a Turion X2-k bivalyerősek, 1GB RAM szinte mindenhez elég, a videokártyája is teljesen rendben van.
Az akksija mondjuk szerintem így ránézésre másfél órás lehet, illetve a vinyón spórolhattak még, nameg az anyagminőségen (recsegős-ropogós műanyag).

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-14, 00:17:52Nagyon korrekt kis dögnek tűnik, a Turion X2-k bivalyerősek, 1GB RAM szinte mindenhez elég, a videokártyája is teljesen rendben van.
Az akksija mondjuk szerintem így ránézésre másfél órás lehet, illetve a vinyón spórolhattak még, nameg az anyagminőségen (recsegős-ropogós műanyag).
a pdf doksijában 2 óra átlagos üzemidőt írnak terheléstől függően, szóval jól tippelsz, a másfél óra reálisnak tűnik :)

Cobra

Nem rossz a gép, de vicc, hogy 1 évvel ezelőtt egy jóval gyengébb Acer került ennél még kicsit többe.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

A következő kérdés:
Ketté kéne particionálni a 120 GB-s vinyót, lehetőleg win újrarakás és formázás nélkül. Milyen porgarm való erre?
Failure is the default option