Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Ezen a roncshalmon el se indulna.
Failure is the default option

Zsiga

Én tegnap telepítettem újra az XP-t (majdnem elfogyott a szabad hely a vinyóimon, ezért beraktam az új 250-est, és akkor már egy kicsit rendet is rakok a gépen...), és eddig megúsztam mindössze négy újraindítással (ebből kettő az install alatti kötelező). :)

kikuchiyo

Namost ez a halom trágya celeron 1.2, ami mellett ülök, azzal az elviselhetetlen fos win98-cal van nyakon öntve.
Kb. hatszor indítottam újra, hogy egy szaros kis usb-s pendrivet felismertessek vele, de most se működik. Írtam egy baráti hangvételű levelet a Kingston supportnak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-19, 23:36:24
Namost ez a halom trágya celeron 1.2, ami mellett ülök, azzal az elviselhetetlen fos win98-cal van nyakon öntve.
Kb. hatszor indítottam újra, hogy egy szaros kis usb-s pendrivet felismertessek vele, de most se működik. Írtam egy baráti hangvételű levelet a Kingston supportnak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Részvétem. :)
(:lul:)

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-19, 23:36:24
Namost ez a halom trágya celeron 1.2, ami mellett ülök, azzal az elviselhetetlen fos win98-cal van nyakon öntve.
Kb. hatszor indítottam újra, hogy egy szaros kis usb-s pendrivet felismertessek vele, de most se működik. Írtam egy baráti hangvételű levelet a Kingston supportnak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Uh, átérzem fájdalmadat. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2006-12-19, 23:42:13
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-19, 23:36:24
Namost ez a halom trágya celeron 1.2, ami mellett ülök, azzal az elviselhetetlen fos win98-cal van nyakon öntve.
Kb. hatszor indítottam újra, hogy egy szaros kis usb-s pendrivet felismertessek vele, de most se működik. Írtam egy baráti hangvételű levelet a Kingston supportnak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Részvétem. :)
(:lul:)

Jó érzés röhögni a másik nyomorúságán a kutyaház méretű, atomerőművet igénylő géped meg a 120 vinyód mellől, mi?
(:))
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-20, 00:04:14
Quote from: Zsiga on 2006-12-19, 23:42:13
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-19, 23:36:24
Namost ez a halom trágya celeron 1.2, ami mellett ülök, azzal az elviselhetetlen fos win98-cal van nyakon öntve.
Kb. hatszor indítottam újra, hogy egy szaros kis usb-s pendrivet felismertessek vele, de most se működik. Írtam egy baráti hangvételű levelet a Kingston supportnak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Részvétem. :)
(:lul:)

Jó érzés röhögni a másik nyomorúságán a kutyaház méretű, atomerőművet igénylő géped meg a 120 vinyód mellől, mi?
(:))
Nem fogyaszt sokkal többet a gépem mint az. ;) És csak hat vinyó van benne. Ja, és csak 65cm magas.  :D
( :hehe:)

Rounin

De a "jó érzés röhögni rajta" dolgot nem tagadtad. Naná... :hehe:

Cobra

Ha nem 98SE, akkor ne is erőlködj szerintem az USB-s tárolókkal :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

SE, mégis a fenének SE akar működni.
Failure is the default option

Selmo

1.2-es cerkára tegyél XP-t. Vagy nincs benne elég memória?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Én inkább egy 2k-st raknék rá - xp-nél kisebb erőforrás-igény,
de a 98-nál jobb. Ha már windows. De meg lehet akár vmelyik
felhasználóbarátabb linux-disztrót is próbálni :)

Selmo

#223
A commanderem furcsaságokat művel, ha háttérben akarok letölteni FTP-ről a CPU használat felugrik 70%-ra. :wtf: Találkozott már valaki hasonlóval? Ha rendesen töltöm, akkor semmi ilyen nincs, alig pár %-ot eszik.

EDIT: És a sebesség is ugrándozik állandóan 10-20K-val fel-le. :eek:

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Sebesség ugrándozás nálam mindig van ha Commanderben töltök az ftp-ről.

Ezt a háttérben megnövekedett proci használatot még nem figyeltem meg.

Selmo

De simán töltve nem ungrándozik és eddig ez sem volt, új win, új commander. Eh... :ejj:

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Failure is the default option

Selmo

#227
Lefrissítettem a windowst, azóta nem ismeri fel az RW lemezeket és a multisessiont is lezártnak látja. :eek: Nem fogok 83 frissítést leszedni inkább felteszem újból. És a MS bekaphatja! :Eztneked:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-12-22, 15:59:01
Lefrissítettem a windowst, azóta nem ismeri fel az RW lemezeket és a multisessiont is lezártnak látja. :eek: Nem fogok 83 frissítést leszedni inkább felteszem újból. És a MS bekaphatja! :Eztneked:
Egészen biztos hogy nem a frissítések miatt van.

Selmo

A frissítések előtt még működött, most meg nem, más nem lett feltéve...

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-12-22, 18:09:08
A frissítések előtt még működött, most meg nem, más nem lett feltéve...
Évek óta mindig a létező legfrissebb XP van a gépemen, és sose volt vele gondom. Most is megy gond nélkül, egy DVD+RW-t és egy multisession +R-t próbáltam ki így hirtelen.

Selmo

Valószínűleg egyéni hardverkombinácós probléma, de akkor is idegesítő. :oops:

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

#232
Engedélyt kérek meglepődést kifejezni... ezen a Share-en egészen brutális mennyiségű cucc van.
Ha még a letöltések is beindulnának, az maga lenne a mennyország.

Szerk: újabb meglepő jelenség. Arrébbtettem a wireless kártyának ezt a kis vacak antennáját kb. 20 centivel, erre hirtelen felment 10-szeresére a jelerősség...  :wtf:
Failure is the default option

Fazék

#233
egy és negyed éve kiírt ridata dvd-m haldoklik. kész mázli hogy ezen csak ftp-s cucc van, így le tudom szedni újból. de most nézzem végig a teljes k**va rohadt cd/dvd gyűjteményemet, hogy mely lemezek voltak még ilyen hulladék minőségűek, esetleg hamisítványok?!?! a rohadt életbe, a végén még tényleg én is áttérek a winchester-es tárolási módszerre, amit Zsiga alkalmaz, mert ez marhára nem élvezetes, hogy izgulhatok na vajon mikor krepálnak be a kiírt dvd-im...
szerk2: még 9 ilyen ridata dvd-m van az anime dvd-k között... nem igazán merem betenni őket ellenőrzésre... nem igazán merem megnézni, hogy a játék és film szekciókban mik vannak kiírva ugyanilyen dvd-kre...

szerk: jééé véletlenül 'esc'-et nyomtam fórumolvasás közben és megállt Ramiz avatar-ja. picit meglepődtem, újabb próba, és újból megállította az esc-re. ti ezt tudtátok, hogy megállítja az esc lenyomása az animált gif-eket egy oldalon Firefoxban? :)

HVp213

nem csak firefox-ban müx
Selmo-ét is kinyirta pedig IE-t használok ^^
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Moha

Quote from: Selmo on 2006-12-20, 15:03:36
1.2-es cerkára tegyél XP-t. Vagy nincs benne elég memória?
Ja, szerintem is, ha van benne elég ram, lökjél rá XP-t, fogja az vinni!
Mellesleg én nem röhögök, mert nekem sincs erőművem. Otthon a gépem egy 1.3-as Celeron. Viszont dobtam mellé 512 ramot és így szépen dolgozik rajta az XP.
Marha régen telepítettem már rá, és elég lassú a login, de ha bejelentkezett, akkor jól megy. És megoldom rajta, hogy torrent + DVD írás + anime nézés megy egyszerre (aki nem hiszi, az jöjjön le és megmutatom :D )

Tanulság: régi és kis teljesítményű géppel is lehet boldogulni, csak jól kell beállítani. :)

Yakumo

Quote from: Fazék on 2007-01-03, 00:42:20
egy és negyed éve kiírt ridata dvd-m haldoklik. kész mázli hogy ezen csak ftp-s cucc van, így le tudom szedni újból. de most nézzem végig a teljes k**va rohadt cd/dvd gyűjteményemet, hogy mely lemezek voltak még ilyen hulladék minőségűek, esetleg hamisítványok?!?! a rohadt életbe, a végén még tényleg én is áttérek a winchester-es tárolási módszerre, amit Zsiga alkalmaz, mert ez marhára nem élvezetes, hogy izgulhatok na vajon mikor krepálnak be a kiírt dvd-im...
szerk2: még 9 ilyen ridata dvd-m van az anime dvd-k között... nem igazán merem betenni őket ellenőrzésre... nem igazán merem megnézni, hogy a játék és film szekciókban mik vannak kiírva ugyanilyen dvd-kre...
Doh. Ilyen Ridata lemezt nem is lenne szabad venni. ^^ Sajnos nem egy nagy minőség. Én a TDK-t ajánlom (5-6-7 éves anime-ket gond nélkül olvasok még mindig róluk) vagy Verbatim-ot. Mindkettő jól tartja az adatot.
Lehet, hogy a Ridata olcsó, (bár nem tudom pontosan mennyi az ára) de Verbatim-ot is kapsz már 100-110Ft környékén. Annyit sztem megér rááldozni, ha meg is akarod tartani a kiírt adataidat.

Moha

Én múltkor 80-ért kaptam TDK lemezt. Vettünk faterral közösen 100 darabot hengerben, így olcsóbb volt. És ez legalább minőség. TDK lemezben én még sosem csalódtam.

Yakumo

Quote from: Moha on 2007-01-04, 10:03:27
Én múltkor 80-ért kaptam TDK lemezt. Vettünk faterral közösen 100 darabot hengerben, így olcsóbb volt. És ez legalább minőség. TDK lemezben én még sosem csalódtam.
Így is van. :)
(80-ért? hmm-hmm... Hányszorost kaptál annyiért? ^^)

sirtomi

Én Ridata lemezeim tökéletesen működnek, pedig nem mai darabok. Sőt a 2 darab Princo lemezem is olvasható még :)