Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

via_mala

Quote from: Yakumo on 2007-01-04, 10:24:22
Quote from: Moha on 2007-01-04, 10:03:27
Én múltkor 80-ért kaptam TDK lemezt. Vettünk faterral közösen 100 darabot hengerben, így olcsóbb volt. És ez legalább minőség. TDK lemezben én még sosem csalódtam.
Így is van. :)
(80-ért? hmm-hmm... Hányszorost kaptál annyiért? ^^)
25 db-os TDK 16x DVD-R -est vettem, 75 Ft/db-ért kb. egy hónapja. ;)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Selmo

Quote from: Yakumo on 2007-01-04, 09:48:16
Én a TDK-t ajánlom (5-6-7 éves anime-ket gond nélkül olvasok még mindig róluk) vagy Verbatim-ot. Mindkettő jól tartja az adatot.
Én is csak ezeket használom és semmi gond nincs velük. :tezsvir:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Sajnos a TDK leszerelte a saját gyártóüzemeit, és ha jól tudom a fejlesztést is beszüntették, így mostanában egyre szarabb minőséget produkálnak az innen-onnan megvett és átszitázott lemezeik.

kikuchiyo

*Topic necrophilia mode on*

Adott ez a gép, meg a testvérem laptopja, mindkettő egy wireless routeren keresztül csatlakozik az intarwebre.
Azt szeretném megvalósítani, hogy a két gép lássa egymást, azaz lehessen fájlokat másolni az ájeren keresztül, és ne kelljen állandóan pendrive-okhoz és írható cd-khez folyamodni. Ezt hogyan lehet megoldani úgy, hogy mindez ne jelentsen biztonsági kockázatot (azaz kívülről ne lássák a belső hálózatot)?
Mindkét gépen WinXPSP2 van.
* kikuchiyo lame a hálózati beállításokhoz
Failure is the default option

Selmo

A hálózatot le kell védeni jelszóval. A megosztott dokumentumokba meg behúzod azt amit másolni/mozgatni akarsz. Vagy megosztod a megfelelő meghajtókat/mappákat, ez a tulajdonságoknál a megosztás fülön van. Ahová írni is kívánsz azt írásra osztod meg, a többit csak olvasásra.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Na igen, de egyáltalán nem is látom a másik gép megosztott mappáit. Mit kell beállítani is hol, hogy lássam?
A My network places nálam üres, az Add network place-szel nem tudom megtalálni a másik gépet, a workgroup szintén üres, pontosabban azt írja ki, hogy nincs jogosultságom megnézni.
* kikuchiyo incredibly lame
Failure is the default option

Fazék

#247
én is teljesen lame vagyok, szóval elnézést az esetlegesen gagyi magyarázatért és megoldásért

ugyebár segít, ha a munkacsoport megegyezik, de ezzel nem sok újat mondtam gondolom

én többnyire csak úgy tudtam rávenni a gépeket, hogy lássák egymást, ha fix ip-címet állítottam be nekik, dhcp-vel nagyon kaotikus volt, hogy mikor látják éppen egymást a gépek
router setup-jában általában írja, hogy milyen tartományból fogad gépeket

pl ha 192.168.1.1 a router akkor mondjuk beállítod a gépeknél 192.168.1.10, 192.168.1.11, szóval 192.168.1.x satöbbi ip-címeket, gateway ugyebár a router ip-címe, router setup status-nál ki van írva mik a dns címek, azokat is bepötyögöd a kért helyekre és nekem így itthon gond nélkül látja mind a 3 gép egymást és a megosztott könyvtárakat + a nyomtatót és a net is hibátlanul megy.

kikuchiyo

Nálam is 192.168.1.1 a router, nahát, hogy találtad ki? ;)
Általában fixen 192.168.1.101 és 102 szokott lenni a két gép kiosztott IP-címe, már csak azt kéne tudnom, hogy mik is azok a kért helyek, ahova be kéne őket pötyögni.
* kikuchiyo unbelievably lame
Failure is the default option

Selmo

#249
Először meg kell osztani a dolgokat, aztán ugyanolyan ip címen kell lennetek, ezt gondolom a router elintézi, azután nem árt ugyanabban a tartományban pl. workgroup.
A megosztás megy egyszerűen tulajdonságok fülön is, vagy használod a hálózat varázslót. Ez a hálózatoknál van, vezeték nélküli hálózat beállítása vagy valami ilyen. Próbáld ki ezt, ha nem megy, akkor jöhet a bonyolultabb része.

EDIT: Fene úgy látom máris bonyolódunk.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#250
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-12, 22:10:31
Nálam is 192.168.1.1 a router, nahát, hogy találtad ki? ;)
Általában fixen 192.168.1.101 és 102 szokott lenni a két gép kiosztott IP-címe, már csak azt kéne tudnom, hogy mik is azok a kért helyek, ahova be kéne őket pötyögni.
* kikuchiyo unbelievably lame
tippre jó helyre vannak bepötyögve, simán a vezérlőpult/hálózati kapcsolatok/helyi kapcsolat ill. vezetéknélküli kapcsolat /tulajdonságok/ tcp/ip protokoll. ha ide be vannak írva ezek, akkor működnie kéne (1-1 újraindítás nem árthat mondjuk)
illetve ha a vezetéknélkülinek külön programja van és úgy van beállítva, hogy ő intézi az ilyeneket és nem hagyja beleszólni a windows-t, akkor értelemszerűen a programban kell megadni ezeket a címeket ip-beállításoknál.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Próféta

#252
Saját tapasztalatok:

1. Hálózat beállítása varázslót NE futtass. SOHA. Maximum az ellenségeid hálózatán. Már párszor kipróbáltam, és mindannyiszor kellemes elfoglaltság volt használható szintre visszahozni a hálózati beállításokat.

2. Fix IP tök lényegtelen, ne szenvedj vele.

3. Gondolom nincs domain. Akkor legyenek egy munkacsoportban a gépek, és mindegyiknek legyen neve. Ezután a JANCSI számítógép Filmek néven megosztott mappáját a \\Jancsi\Filmek néven éred el, pl. explorerben, total commanderben, ahogy tetszik.

4. Néha még az is működik, hogy az Asztal / hálózati helyek / teljes hálózat / microsoft windows hálózat / munkacsoport neve / gép neve elérési úton is lássák egymást a gépek, de ez nem garantált.
EDIT: helyesebben látni kéne tudniuk egymást, csak nem mindig tudják kilistázni egymás megosztásait. Függ attól is, hogy milyen XP változatod van.
EDIT2: helytelenül írtam a címet, javítva.

Cobra

Én a hálózati varázslóval csináltam és hibátlanul megy.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Kellemetlenségek a Vista-val :)
bár tőletek egyelőre nem hallottam ilyet, szóval vszleg csak elég peches (vagy béna) a jóember :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-01-15, 04:52:12
Kellemetlenségek a Vista-val :)
bár tőletek egyelőre nem hallottam ilyet, szóval vszleg csak elég peches (vagy béna) a jóember :)
Én nem futottam össze ilyen problémákkal amikor az RC1-et és RC2-t próbálgattam, a retail változatról meg nincs még információm.
De ez a mondat sokat elárul a cikkről és szerzőjéről:
Quoteés azt is mindenképpen tudni kell, hogy amikor a kipróbáláshoz használt számítógépet októberben leszállították, a Windows XP alatt hasonló hibákat produkált: állandóan fagyott. A gépet azonban egyetlen bios-frissítéssel megjavították
Tehát számtech-újságíró a barátunk, aki operációs rendszerekről mond ítéletet, de nem tud magától bios-t frissíteni a rendetlenkedő gépén... :rolleyes:

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-01-15, 08:59:20
De ez a mondat sokat elárul a cikkről és szerzőjéről:
Quoteés azt is mindenképpen tudni kell, hogy amikor a kipróbáláshoz használt számítógépet októberben leszállították, a Windows XP alatt hasonló hibákat produkált: állandóan fagyott. A gépet azonban egyetlen bios-frissítéssel megjavították
Tehát számtech-újságíró a barátunk, aki operációs rendszerekről mond ítéletet, de nem tud magától bios-t frissíteni a rendetlenkedő gépén... :rolleyes:
Nem biztos hogy nem tud bios-t frissíteni. Én is tudok bios-t frissíteni, meg egyéb problémákat is meg tudtam volna oldani, de nem nyúlhatok a munkahelyi gépemhez.

Fazék

#257
Quote from: Zsiga on 2007-01-15, 08:59:20De ez a mondat sokat elárul a cikkről és szerzőjéről:
Quoteés azt is mindenképpen tudni kell, hogy amikor a kipróbáláshoz használt számítógépet októberben leszállították, a Windows XP alatt hasonló hibákat produkált: állandóan fagyott. A gépet azonban egyetlen bios-frissítéssel megjavították
Tehát számtech-újságíró a barátunk, aki operációs rendszerekről mond ítéletet, de nem tud magától bios-t frissíteni a rendetlenkedő gépén... :rolleyes:
sirtomi válasza is teljesen helytálló és érthető sztem, és olyan is lehet, (bár vszleg ritkábban,) hogy számára nem elérhető a legfrissebb bios frissítés, pl én a notebook-omat már kétszer vittem be úgy szervízbe tisztításra, hogy azt hittem friss rajta minden, erre csak mindkétszer bios-t és egyszer hangkártyadriver-t is frissítettek nekem pluszba :) hazamentem és a gyártó honlapján persze továbbra is csak a régiek érthetőek el, amik már fönt voltak. persze mindig elfelejtettem utána rákérdezni, hogy honnan szerzik be a frissebb szoftvert :haha: hmm... lehet hogy most írnom kéne egy levelet nekik? :zseniális-férfiagy-működésbe-lépett-smiley:

kikuchiyo

#258
* kikuchiyo not so lame after all

Sikerült beállítani a megosztást!
(A hallgatóság körében az öröm megnyilvánulásai tapasztalhatóak, a taps percekig tart.)
Ahogy a volt analízis-oktatóm mondaná, lényegesen nemtriviális volt a beállítása.
A laptopon le kellett tiltanom a Computer Browser Service-t, a hülye Norton Intarweb Security tűzfalon engedélyezni kellett a fájlmegosztást, és külön meg kellett neki mondani, hogy mely IP-címekről engedjen csatlakozni, az én gépemen pedig jelszót kellett adni az useremnek.

De, ahogy a költő mondta, megosztva bár, de törve nem! Működik, igaz, lassú, mint egy terhes lajhármama, akit egy részeg csiga visz a hátán.

Szerk: t-offline-osok! Tegye fel a kezét, akinek már megemelték a sávszélességét!
Failure is the default option

Cobra

A hónap végéig szerintem nem sok kezet fogsz látni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

#260
Én most 500-al szedtem az ftpről.  :D
A 2Mb-t elvileg nem 8ra tették?

Ed.: ami még érdekes, nem is tudtam, hogy a kábelnetet is emelik... De nem bánom ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Nem emeleki azonnal mindenkinek a sávszélt. Fokozatosan állank át mindenhol.

Halottam valahol, hogy ez az új sávszélesség nem lesz annyira sem biztos mint az eddigiek, ha nagy a forgalom, akkor előfordulhat hogy a régi sebességét sem éri el. Ez igaz lehet? Mert nem örülnék, ha egy összevissza ugráló sebességű netet kapnék a pénzemért. Én még mindig amellett vagyok, hogy inkább az árakat csökkenthetnék.

Cobra

Ha lejárt a hűségszerződésed, akkor egy visszalépéssel csökkentheted a díjat :)
ADSL-nél elméletileg nincs olyan, hogy túlterhelt lesz a vonal, max a központ, de mivel a jelenlegi sebességet bírja, így ez alá biztos nem megy. Az ftp-re viszont lehet kéne valami limiter, mondjuk időlimit, amíg fent lehet valaki magas sávszélességgel, mert már így is erősen túlterhelt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: Cobra on 2007-01-17, 11:53:17
Ha lejárt a hűségszerződésed, akkor egy visszalépéssel csökkentheted a díjat :)
Hűségszerződésem már rég lejárt. Mit értesz visszalépés alatt? Nem tudom értelmezni :D

kikuchiyo

Átnyergelsz az eggyel kisebb csomagra, így kevesebb pénzért kapod ugyanazt a sávszélességet, mint eddig :)
Failure is the default option

sirtomi

Ja, oké, így már értem. Ennek utána nézek, mert nekem az emelés nélküli sebességem is megfelelt, meg nálunk ha minden igaz nem is jön többel a régi vezetékek és a távoli központ miatt.

kikuchiyo

Némi infó erről a sávszélemelésről:
QuoteSzal, mit is tudunk:

- Első nap tesz volt, 3000 portot emeltek.
- Keddtől indult az éles emelés. Minden este 22:00 órakor indul a script, és kb 30.000 DSLAM portot configol. Utána megáll. A script sebessége  6 port/sec, szal 1-2 óráig fut csak. Ez azért van szerinte így, hogy az ügyfélszolisok bírják a napi panaszt. Ezek szerint az emelés 2 és fél hétig fog tartani kb.
- ADSL1 van, a kettő le van tiltva a DSLAM oldalról. Akiknek 18megás csomagjuk van, azok más modemet is kaptak, szal el lehet felejteni az ADSL2-t az UPTO4 és UPTO8-as csomagoknál.

Jah, és még valami. Az emelés random, teljesen véletlenszerű. Összeesküvés elméletek kizárva. Nem megyénként, nem telefonközpontonként. Portonként véletlen, és nem követ semmilyen logikát.

és azt is mondta, hogy a script automatice up to 4 illetve up to 8 megát állít, nem vizsgálja a vonalat. tehát ahogy sync-el a modem, olyan az érték.. azaz, lehetséges, hogy most csak 5 megára sync-el (8 helyett), a következő csatlakozásnál, 5,5-re, stb..

Van egy tippem, hogy hozzánk mikor fognak eljutni.  :ejj:
Failure is the default option

sirtomi

Nekem meg van egy olyan érzésem, hogy felére fog esni a sebességem. Nálunk úgy jön csak a 2Mbites net, hogy a központban valamit tuningoltak a rendszeren, mert a régi vonalak miatt sok a zaj és a rendszer automatikusan visszavette a sebességet 1Mbitre. Ha most jön egy script és megvizsgélja a portomat szerintem nem hogy emelni fogja a sebességet, hanem megint leveszi 1Mbitre. Már alig várom, megint legalább egy hetembe fog kerülni mire visszakapom a rendes sebességet.

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-01-17, 11:53:17
Ha lejárt a hűségszerződésed, akkor egy visszalépéssel csökkentheted a díjat :)
igen, én ezt terveztem, direkt előre le is érdeklődtem az ISP-mnél (Interware), és szépen közölte az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy sajnos bármilyen esetben, ha lejárt a hűségszerződésem, ha nem, amennyiben sávszélességcsökkentést akarok, akkor újabb 1 év hűségszerződés is kötődik vele automatikusan!! namármost én ezen egy kicsikét kiborultam és még utána fogok járni az ügynek, mert ez már a pofátlanság netovábbja... szóval javaslom ti is érdeklődjetek alaposan utána, mielőtt megrendelnétek a csökkentést...

sirtomi

T-Online -nál régebben volt csomagváltás, persze azzal is járt újabb egy év hűségnyilatkozat, mert gyakorlatilag úgy működött, hogy a régi szerződésedet felbontották és kötöttek egy újat a másik csomaggal. De legalább max egy hét alatt megvolt és addig is volt neted.