Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

.Attila

#540
Nekem nincs zöld nyilacska. Mégegyszer le akartam csekkolni, hogy tényleg nincs, ezért elindítottam a filmet (5. elem 720p), és néztem, lesz-e zöld nyilacska, és érdekes jelenségnek lehettem szemtanúja: zöld nyilacska feltűnik, eltűnik, feltűnik, eltűnik stb., ezt egy párszor eljátsza, aztán teljesen eltűnik. :confused:

szerk.: most meg firefox hülyül megint, saját postomat újnak jelöli a fórum.

Member

Az most egy szoktalan hiba, IE is küldi.

Cobra

Attila van fent valami codec pack? Fórumon belüli gond meg az új fórumrevízió hibája, nekem is csinálja.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Semmilyen codec nincs fent (leszámítva a flac codecet, de ennek semmi köze ehhez). Minden lejátszóm a saját codecjeit használja (mplayer, VLC, WMP11). Codecpackokról meg leszoktam az ACE mega codec pack óta, ami már azt sem tudom hány éve volt fent. Ill. kicsit kísérleteztem más packokkal, de nem igazán váltak be. Szóval nincs :)

Szóval fórum lesz a hibás. Ok. Kicsit bosszantó hiba ez, más fórumon is meg tud kavarni.

.Attila

Leszedtem a vobsub 2.23-at, ami elvileg még a régi elven működött, az se indul el a WMP11 mellett. Vkinek ötlete? (ha nincs, lehet, megnézem az mpc-t)

Cobra

Bár WMP11-et nem próbáltam még, de elvileg simán be kellene töltődnie a VobSubnak, ha elindítasz egy medialejátszót. Szerintem használd a MPC-ot ffdshow-val és VSFilterrel, nekem így hibátlan minden.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Az lesz. Viszi normálisan a 720p-t?

Cobra

Ez gépfüggő (meg hogy milyen codecekkel van tömörítve a film). H.264+AC3+ASS felirat és még egy mostani középkategóriás gép is megizzad :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

WMP11 viszi átlag 50-60%-on.
Nem h.264 szerintem, de passz.

Kuroi Tenshi

Herr Doktor, die Transplantation war erfolgreich!

http://usteam.hu/pictures/b/pics/1175973236382.jpg
óccsó jnc ház -> Antec P180...

:lazza:

A vizet még nem raktam bele, ahhoz sajna moddolni kéne a házat...
ahhoz képest, hogy direkt kitakarítottam a radit előtte, az ioncserélt
víz eléggé opalizáló, már szinte higított tej színű löttyé változott a kb
3 hónap alatt... elgondolkoztat, hogy az az ioncserélt víz mennyire
tiszta is valójában, lehet, hogy igazából csak csapvíz? O.o

kikuchiyo

Alul van a táp? Az jó, felszívja a port...  :__devil:
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-07, 22:33:20A vizet még nem raktam bele, ahhoz sajna moddolni kéne a házat...
ahhoz képest, hogy direkt kitakarítottam a radit előtte, az ioncserélt
víz eléggé opalizáló, már szinte higított tej színű löttyé változott a kb
3 hónap alatt... elgondolkoztat, hogy az az ioncserélt víz mennyire
tiszta is valójában, lehet, hogy igazából csak csapvíz? O.o
képtelen vagyok magamévá tenni a koncepciót, miszerint víz legyen a számítógépházamban :haha:

szerk: kikuchiyo :__devil: :D

kikuchiyo

Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-07, 22:34:44
Alul van a táp? Az jó, felszívja a port...  :__devil:
Arra van a porszűrő :hehe:

Különben is felszívta. Most is takarítottam, amikor átraktram.


háztartási olaj pár nap/hét után elkezd tönkremenni és rohadni;
motorolaj vagy trafóolaj pedig drága.

Cobra

KT az ioncserélt víz nem olyan tiszta, vagy rakj hozzá fagyállót, vagy használj desztillált vizet (gyógyszertárban lehet kapni pl), az elméletileg jobb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Korrózió-vedő, algaölő volt benne; de ezek után biztos desztilált vizet
fogok már csak belerakni. Nem gondoltam volna, hogy ioncserélt címen
ilyen sz@rt árulnak.

.Attila

Leszedtem az MPC-t, megy is a felirat, most viszont az 5.1-es hangot nem tudja lekeverni 2.0-ra. Próbáltam custom channel mappinggel, de nem sikerült normális eredményt kihoznom. Ötlet, hogy mit kéne csinálni?

Cobra

ffdshow vagy AC3filter, ezen belül meg kiválasztod (ffdshow-nál audio mxernél), hogy neked csak 2.0 van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote...A legnagyobb hazai mobilszolgáltató a jelenlegi 3,6 Mbps sebességű adatátvitel további növelését tervezve megkezdte a 7,2 Mbps letöltés, valamint az 1,45 Mbps sebességű feltöltés tesztjeit.
Azért lol, akkora upload bw még mormális kábeles neten is ritkaság. o.O
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

De ez nagyon optimális körülények között megy csak, illetve igencsak drága egyelőre. Bár azt is írták, hogy a Pannonnál lesz reális áron adatátviteli csomag.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Cobra on 2007-04-10, 13:30:34
Bár azt is írták, hogy a Pannonnál lesz reális áron adatátviteli csomag.
3 giga 7k Ft, a 10 pedig 13k. Viszont úgy hallottam külön sim kell hozzá, amiről csak netezni meg sms-ezni lehet. A sebességet meg leginkább az árnyékolás zavarja, de ekkor úgysem a mobilon netezek, mert van wlan vagy kábel. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Cobra on 2007-04-08, 17:52:27
ffdshow vagy AC3filter, ezen belül meg kiválasztod (ffdshow-nál audio mxernél), hogy neked csak 2.0 van.

És azt MPC-nél hogyan? Az a saját codecjeit használja. Vagy nem?

Manitu

Quote from: .Attila on 2007-04-10, 13:51:09
És azt MPC-nél hogyan? Az a saját codecjeit használja. Vagy nem?
Mindegy. Legalábbis nekem tökéletesen működik a sajátjával és ffdshowal is. Ha van fönt ffdshow, akkor asszem alapból azt használja, de az Internal Filters résznél bekapcsolhatod a sajátját is. Kipipálod, és duplakatt a filter nevére a részletes beállításokhoz.


.Attila

Vki tud helyet, ahol olcsón üres kétrétegű dvd-t lehet venni?

Cobra

Ez engem is érdekelne, mert tegnap még drágán se kaptam, pedig voltam EW-ben és Cora-ban is (máshova nem volt időm elmenni). Engem olyan hely érdekelne, ahol személyesen is lehet vásárolni, nem csak rendelni (persze lehetőleg matricamentes legyen a lemez).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#565
Bluefish azt írja, hogy van. 1250 Ft-ért. Nem vettem még soha duplarétegűt, de ezek miatt a 720p-s filmek miatt... :) Szóval nem tudom, hogy relatíve ez drága-e vagy sem. Abszolút mértékben véve egy kicsit az.

szerk. mistralnál ricoh 10es csomag +os dual layer 5000Ft.

sirtomi

LCD monitort vennék kevés pénzből, max 50-55eFt! :)

Munkára és film/anime nézésre is ezt használnám. Már a 17 colos crt-m is nagyobb mint a tv-m :D
Munka programozás lenne, ezen kívül semmi csicsamicsa nem kell a monitorra, keskeny káva és jó lenne ha magasság is állítható lenne. 19-20 col környékén gondolkodom! Wide -ot érdemes venni vagy jó a hagyományos képméret?

Tudtok javasolni valamit?

Rage

#567
Nem. Kicsit sok az elvárásod ilyen kevés pénzért - az állítható magasságot és a 20"-t felejtsd el. Egy 19"-es HannsG monitor van 50k környékén, ám ha egy kicsit többet rászánsz, már kaphatsz aránylag jó 19"-es widescreent is (persze ha nem zavar az "olyan, mintha egy résen néznék át" effektus). Mindenesetre én a Samsung termékeit javaslom, 3/3/3 év garanciát adnak valamennyi monitorukra, valamint akár 1 subpixel hibával is azonnal cserélnek.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Fazék

jelenleg milyen proci az optimális vétel ár/érték szempontból?

csak mert ránéztem azokra a core 2 duo prociknak az árcimkéire és frászt kaptam :)
valamiért azt hittem, hogy már elérhető áron vannak, olyan "régóta" kint vannak már :)

szóval max kb 150-et tudok majd egy komplett gépre elkölteni (azt még nem döntöttem el, hogy ebben benne legyen-e a monitor, de talán meg tudom oldani ideiglenesen, hogy azt majd később szerzek hozzá, addig pedig vmi régebbit használok.)
hűtés szempontjából nem zavar a zúgás, szóval pár alacsony fordulatszámú ventit előnyben részesítek a vízhűtéssel és hasonló extrém megoldásokkal szemben, nem akarnék ilyesmire fölöslegesen költeni.
ellenben szeretnék egy olyan gépet, amin gond nélkül elmegy egy oblivion illetve legjobb grafikai beállításokkal egy heroes 5 ill mondjuk a half life 2 / CS:S :)
szóval nincsenek nagy igényeim, ennyire azért csak elég lesz a pénz még :)

Kuroi Tenshi

#569
Április 22.-én csökkenti az intel a C2D széria árait, ez kis késéssel fog
csak minket elérni; másrészt ekkor/ezután jelennek meg a Pentium-E2xxx
széria, ami az olcsóbb/rosszabbúl húzható Allendale C2D (E4x00) fele
cache-es változata, amiből az 1.8GHz/1MB E2160 elvileg $84 lesz.

Ha minél alacsonyabb ár mellett minél jobb teljesítményt akarsz, akkor sztem:
E4300 (32e - most, majd csökken)
Egy jobb 945P alaplap vagy Gigabyte 965P-S3 (16-20 ill. 24e)
2×512 667 (945P-hez) vagy 800 RAM (965-höz) (13 ill. 15e)
vagy inkább 2×1GB, (24-25e ill. 31-32e)
X1950Pro (38e)
450W-os Chieftec táp (12e)
Ház (kb 10e max)
250GB lemez (15e)

Szumma: 945P 1GB RAMmal 136-140.
A 945P-s alaplapokkal azonban csak korlátozott OC lehetőséged van, ált.
350 a felső határ. 266-ról 333-ra nagy valószínűséggel még lehet húzni,
(jó eséllyel alapfeszen), ha egy rendes lapot raksz alá. (Ezért ajánlott a
667 ram, hogy optimálisan, szinkronban tudjon menni a húzott procival).

A maradék 10e-be, ha nem tetszik az intel gyári hűtője, még egy AC Freezer
7 Pro (5e) még beleférhet.

Én azért azt a kicsi extrát rákölteném 2×1GB ramra, 1GB már nem annyira
sok (és most elég sokat is estek a ramok árai, bár már megint emelkedőben
vannak...)