Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Selmo

Fogalmam sincs, a magyar leírás szerint blokkolja a bejövő "gyanús" csomagokat.

A tökéletesség unalmas.

thrall

olyan 130-140k körül érdemes új gépet venni, vagy inkább várjak még vele? (monitor egyáltalán nem kell, a vid.kari meg opcionális, ha marad rá pénz akkor veszek, vagyis én így gondoltam ki)

Selmo

Quote from: thrall on 2007-05-10, 17:20:10
olyan 130-140k körül érdemes új gépet venni, vagy inkább várjak még vele? (monitor egyáltalán nem kell, a vid.kari meg opcionális, ha marad rá pénz akkor veszek, vagyis én így gondoltam ki)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=917.msg262144#msg262144

A tökéletesség unalmas.

thrall

király, akkor sz.tem lesz új gépem hamarosan XD

Selmo

Kinéztem magamnak ezt, tud valaki mondani róla bármit, esetleg alternatívát?

A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

Hy mindenkinek! Én egy nagy kéréssel fordulnék a hozzáértőkhöz. Van egy mp3as számom és valahogy külön kéne szedni a zenét és a ráénekelt szöveget... Ez lehetséges? Ha valaki szét tudná nekem szedni kérem, hogy segítsen. Én láma vagyok az ilyen programokhoz (ha van egyáltalán)  Előre is köszi!

Kuroi Tenshi

Van. Stúdiókban. Milliós programokon, erős vasakon. Plusz marha sok munkaóra.
Sztem felejtsd el ;)

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-13, 15:31:37
Van. Stúdiókban. Milliós programokon, erős vasakon. Plusz marha sok munkaóra.
Sztem felejtsd el ;)

:tezsvir: Na ezt vártam. Egy őszinte válasz :) Köszi tényleg, mostmár tudom h csak hogy lehetséges. Mert én ezért pánikoltam mert nem tudtam h egyáltalán megoldható-e ez. De így, amit írtál annak alapján sztem tényleg hagyom ezt a témát :)  :tezsvir:

Kvikveg

Hja, ez nem Photoshop clone stamp konnyu kepen...
Nem is tudtam, hogy egyaltalan letezik ilyen. Nem irigylem azt, aki ezzel foglalkozik. Igazi kreativ munka, bleeh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Hát, az mplayernek van karaoke filtere, ami elvileg ezt csinálja, azaz megpróbálja kigyomlálni az éneket a számból... de kétlem, hogy minőségi eredményt el tudnál érni vele.
Failure is the default option

Zsiga

#670
Quote from: kikuchiyo on 2007-05-13, 17:16:53
Hát, az mplayernek van karaoke filtere, ami elvileg ezt csinálja, azaz megpróbálja kigyomlálni az éneket a számból... de kétlem, hogy minőségi eredményt el tudnál érni vele.
Az ilyen programok egyszerűen csak kiszűrik a számból azt a részt ami a bal és jobb csatornában egyszerre szól (ami általában az ének szokott lenni, kivéve amikor nem...).
Ha valóban minőségi eredmény kell, egyszerűbb ellopni a stúdióból az eredeti, mastering előtti felvételt (amin jó eséllyel külön sávban van az ének), vagy lefizetni az együttest hogy vegyék fel neked újra a számot ének nélkül. :)

Manitu

Vagy rákeresni, hátha adtak ki karaoke verziót is belőle :)


Fazék

#672
ha már a gépvásárlással várnom kell, akkor addig megvenném a monitort :D

hirtelen ezt néztem ki:

ASUS MW221U

wide képernyőkről akinek tapasztalata van, írna pro/kontra? köszi :)

mondjuk prohardver-es teszten nem dícsérték annyira agyon a monitort...
már egy napja bújom az értékeléseket 22" kategóriában, és nem tudok dűlőre jutni, mert mindegyikről írnak jót és rosszat is, egyik szempontból ez a legjobb, amabból ez, satöbbi...

amire kéne a monitor:
- játékokban (CS:S satöbbi) ne legyen szellemkép, gyönyörűen folyamatos legyen
- filmeknél jól jön a wide screen, szóval hacsak nem mondjátok, hogy minden egyéb téren mennyire hátrányos dolog, akkor maradnék ezen monitorok mellett
- minimum 19"-os legyen
- kvázi vörös színvak vagyok, szóval vélhetően a tökéletes színhűség nálam nem sokat számít, a fényerő, látószög paraméterek már inkább. (azért viszonylag korrekt legyen a kategóriájában :))

még ezt a monitort néztem, de ez sajnos csak 19": ASUS PW191A

(nem vagyok asus őrült véletlenül se, csak így hirtelen ezek tűntek szimpatikusnak a nagykeres cég árlistájából :))

Előre is köszi a segítséget :)

szerk: a 22"-os wide monitoroknak már 1680x1050 a native felbontásuk. mivel tartok tőle, hogy bármilyen szuper videókártyát veszek, előbb vagy utóbb, de alább kell adnom a felbontást valami 1440x900 körülire, vagy még lejjebb, szóval mennyire romlik tipikusan a kép egy ilyen tft-nél, ha kisebb felbontáson üzemeltetem? mennyire zavaró?

zsozso

Quote from: Fazék on 2007-05-17, 22:01:59
ha már a gépvásárlással várnom kell, akkor addig megvenném a monitort :D

hirtelen ezt néztem ki:

ASUS MW221U

wide képernyőkről akinek tapasztalata van, írna pro/kontra? köszi :)

mondjuk prohardver-es teszten nem dícsérték annyira agyon a monitort...
már egy napja bújom az értékeléseket 22" kategóriában, és nem tudok dűlőre jutni, mert mindegyikről írnak jót és rosszat is, egyik szempontból ez a legjobb, amabból ez, satöbbi...

amire kéne a monitor:
- játékokban (CS:S satöbbi) ne legyen szellemkép, gyönyörűen folyamatos legyen
- filmeknél jól jön a wide screen, szóval hacsak nem mondjátok, hogy minden egyéb téren mennyire hátrányos dolog, akkor maradnék ezen monitorok mellett
- minimum 19"-os legyen
- kvázi vörös színvak vagyok, szóval vélhetően a tökéletes színhűség nálam nem sokat számít, a fényerő, látószög paraméterek már inkább. (azért viszonylag korrekt legyen a kategóriájában :))

még ezt a monitort néztem, de ez sajnos csak 19": ASUS PW191A

(nem vagyok asus őrült véletlenül se, csak így hirtelen ezek tűntek szimpatikusnak a nagykeres cég árlistájából :))

Előre is köszi a segítséget :)

szerk: a 22"-os wide monitoroknak már 1680x1050 a native felbontásuk. mivel tartok tőle, hogy bármilyen szuper videókártyát veszek, előbb vagy utóbb, de alább kell adnom a felbontást valami 1280xakármennyi körülire, szóval mennyire romlik tipikusan a kép egy ilyen tft-nél, ha kisebb felbontáson üzemeltetem? mennyire zavaró?

Javaslom nezz utana a signal/input lagnak nevezett jelensegnek, mielott vasarolsz. pl : http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-05-17, 22:01:59
szerk: a 22"-os wide monitoroknak már 1680x1050 a native felbontásuk. mivel tartok tőle, hogy bármilyen szuper videókártyát veszek, előbb vagy utóbb, de alább kell adnom a felbontást valami 1440x900 körülire, vagy még lejjebb, szóval mennyire romlik tipikusan a kép egy ilyen tft-nél, ha kisebb felbontáson üzemeltetem? mennyire zavaró?

Azért annyira drasztikusan nem zuhan az fps...

Anandtech tesztek, itt éppen Oblivion, mivel az szempont volt:
Nézd a táblázatokat+grafikonokat a lap alján:
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2870&p=24
Itt van egy rakás 8800-320 is:
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2953&p=9

A felbontás-változást észre lehet venni, sztem elég pixelesek lesznek az élek;
de azt a pár fps-t egy-két opció lejjebb vételével vissza lehet nyerni a natív
felbontás mellett is (önárnyékok, látó- és fűtávolság pl)

Zsiga

Én most vettem két hete 1680*1050-es monitort, és hát ha natívban akarnék játszani annyit kéne VGA-ra költenem mint amennyi a monitor volt... Viszont nem annyira látványos a minőségromlás mint mondjuk a Windowsban az asztalon, mozgóképnél sokkal kevésbé tűnik fel.

Egyébként egyetlen egy dolog számít a vásárlásnál, hogy valamilyen MVA/PVA panel legyen a monitorban. A TN ugyan gyors, de minden másban nagyon gyenge (épp ezért olcsó is), az IPS-panelek meg csak színhűségben verik az *VA-kat, amire neked nincs szükséged.

Az enyém egy Philips 200w6cs, a rövidke véleményemet itt találod róla: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=4.msg262095#msg262095.

Fazék

Zsiga: sajnos mva/pva paneles tft-ből max "sima" 19"-os fér bele a 80k-s árhatárba
(nem mindenki olyan ügyes, hogy kifogjon egy jó állapotú használtat :))

KT: hmm igaz még így is korrekt framerate-et produkál a kinézett 8800 gts 320 MB-os kártya ezeknél a felbontásoknál, de azért a 10-20%-os teljesítményesés így is jelentkezik. ami azért bizonyos esetekben sokat is számíthat. továbbá én jobb szeretem inkább a felbontást visszavenni, mint a részletességet :)

ezt az input lag-ot olvasgatom. kellemetlen dolog...
örülnék, ha így most monitorvásárlási kedvemtől ösztönözve, fölraknák a gyártók a monitoraik adatai közé ezt az input lag értéket is :haha:
sajnos egyelőre túl kevés teszt van erről, hogy igazán befolyásolhassa a monitorvásárlási döntést. max annyi, hogy az S-PVA, S-MVA, és Overdrive-TN paneleket megpróbálom kerülni (ezt is érdekes lesz kideríteni, hogy milyen TN panel van a készülékben...), mert a cikk szerint ezeken jelentkezik a legdurvábban a jelenség (, ha jól értem)...

sirtomi

Én nemrég vettem egy Samsung 205BW monitort. Eddig elégedett vagyok vele, játékok közben is nagyon jó és film nézésre is tökéletes. Szemem nekem sem a legjobb színekkel kapcsolatban, nekem megfelelnek a színei :D

kikuchiyo

A "mai rácsodálkozásunk" rovat következik:
Kipróbáltam a testvérem laptopján a CoreAVC + MPlayer_CCCP_build kombót, figyelemre méltó eredményekkel.

Egy Share-ről szedett 1080p felbontású Denno Coil videón teszteltem, ami az én gépemet megette reggelire (a fenti kombóval is szaggatott). A testvérem laptopjában Turion64-X2 TL-50 proci van (a leggyengébb kétmagos AMD mobilproci), és a videót a CoreAVC-vel lejátszva egyszer sem ment 40% fölé az összesített procihasználat. Nem rossz.  :jee:
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-18, 22:05:37
A "mai rácsodálkozásunk" rovat következik:
Kipróbáltam a testvérem laptopján a CoreAVC + MPlayer_CCCP_build kombót, figyelemre méltó eredményekkel.

Egy Share-ről szedett 1080p felbontású Denno Coil videón teszteltem, ami az én gépemet megette reggelire (a fenti kombóval is szaggatott). A testvérem laptopjában Turion64-X2 TL-50 proci van (a leggyengébb kétmagos AMD mobilproci), és a videót a CoreAVC-vel lejátszva egyszer sem ment 40% fölé az összesített procihasználat. Nem rossz.  :jee:
Ezért gondolkodtam én is hogy kéne venni egy X2-t, csak a mocskos szemét AMD leállt az S939-es procik gyártásával, így vagy veszek egy X2 3800+ 939-t 30k-ért, vagy megveszem ugyanazt AM2-es kiadásban, feleannyiért, csak akkor vehetek új lapot meg ramot is... :morci:

Cobra

#680
Én 4200+ -t vennék, csak ugye S939-ben, az meg 50k lenne (most látom már van 36-ért, csak épp nincs ennyi felesleges pénzem)  :( Ha meg vennék AM2-t, akkor meg az alaplap mellé kéne új ram is :( Abban reménykedek, hogy találok egyszer jó áron egy használtat, bár hogy a jelenlegi 3700+ -szal mit csinálok, az megint más kérdés.
Grr, e za a 36k-s ár át*** volt, mert ennyiért csak egy telefon ikon van a Users listáján, ahol pipa van, az 53k...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Hm?

http://depo.hu/termek/amd__athlon__athlon_xp__duron___/amd/amd_athlon_64_x2_3800_214c27340.html
És ott van az árlistájukban is:
http://www.aliencomputers.hu/?p_id=27340
AMD Athlon 64 X2 3800+ S939 Dual-Core (Manchester) OEM    17 975 Ft    21 570 Ft
AMD Athlon 64 X2 4200+ S939 Dual-Core (Manchester) OEM    24 700 Ft    29 640 Ft

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-19, 01:27:19
Hm?

http://depo.hu/termek/amd__athlon__athlon_xp__duron___/amd/amd_athlon_64_x2_3800_214c27340.html
És ott van az árlistájukban is:
http://www.aliencomputers.hu/?p_id=27340
AMD Athlon 64 X2 3800+ S939 Dual-Core (Manchester) OEM    17 975 Ft    21 570 Ft
AMD Athlon 64 X2 4200+ S939 Dual-Core (Manchester) OEM    24 700 Ft    29 640 Ft
100% hogy elírás és valójában AM2-es az a proci ennyiért, de rá fogok kérdezni, úgy is rég voltam már az Alienben. :)

Cobra

Engem is érdekelne, hogy valóban ennyi-e, mert ennyit még talán össze tudok kaparni valahogy (csak hűtőt is kell venni hozzá).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-05-19, 15:20:51
100% hogy elírás és valójában AM2-es az a proci ennyiért, de rá fogok kérdezni, úgy is rég voltam már az Alienben. :)
Külön ott voltak utána az AM2-esek is, ennél olcsóbban.
Quote from: Cobra on 2007-05-19, 17:38:10
(csak hűtőt is kell venni hozzá).
:3x3: Sztem hűtő lecserélése alap, ha az ember jobb hőmérsékleteket és zajt
akar. Nekem a retail gagyi hűtője csak felesleges kiadás.

Cobra

Nekem a 3700+ -hoz adott hűtő tökéletesen megfelel, nem melegszik (persze gyári órajelen) és alig van hangja. Alapjáraton 1500rpm/41C°
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#686
Na hosszas olvasgatás és felderítés után végül ezen két típus közül fogok választani:

Asus MW221U
Samsung 225BW

22" wide az a mániám lett, erről nem lehet lebeszélni :) ezek közül azért maradtam a TN panel mellett, mert *VA paneleknél az input lag elég ronda értékeket mutatott, 22"-os *VA paneles eszközökre még nem sok input lag értéket láttam, nincs kedvem kockáztatni, és inkább ezen monitorok közül választok, amik már tesztelve lettek input lag szempontjából is és egyik sem vészes, egy olyan közepes játékosnak, mint én. (különben is, immár 2 éve, hogy egy kritikán aluli 15"-os notebook lcd-n játszom, szóval azt hiszem ehhez képest mindenképpen javulást fogok tapasztalni :D

játékra az Asus-t ajánlják. egyedüli komoly érvek a Samsung mellett az állítható magasság és a jobb színhűség.

magasság ugyan nem szépen, de könyvekkel kiküszöbölhető, színhűség meg még látnom kéne élőben is, hogy mennyire "rossz" az asus, hogy ne merjem azt választani :) szóval már csak egy boltba kéne betévednem, ahol élőben is összevethetem a kettőt. ötletek, hogy hol van esélyem erre, ahol tényleg segítőkész eladók vannak és nem küldenek el a fenébe, ha ki akarnám próbálni a kettőt? :)

szerk: illetve az is komoly érv lehet a samsung mellett, hogy találtam olyan boltot, ahol 1 pixelhibára is adnak 3 nap garanciát, míg asus-nál csak a szokásos pixelgarancia van

Cobra

Samsungnál 1 pixelhibára is adnak teljes időtartamú garanciát tudtommal.
Nem vagyok egy hardcore játékos, de én semmi észrevehető lagot nem észlelek az SPVA paneles Samsungomon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-05-20, 22:14:13
Samsungnál 1 pixelhibára is adnak teljes időtartamú garanciát tudtommal.
már ahol megadják :)
és általában nem a teljes termékskálára szoktak vonatkozni az ilyen akciók, hanem csak a premium monitorokra.

Rage

Quote from: Fazék on 2007-05-21, 01:46:25
Quote from: Cobra on 2007-05-20, 22:14:13
Samsungnál 1 pixelhibára is adnak teljes időtartamú garanciát tudtommal.
már ahol megadják :)
A gyártó vállalja a 3 éves (sub)pixelhiba-garanciát, nem a forgalmazó / kisker. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!