Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Manitu

Vagy Cdisplayt. Még ki sem kell hozzá csomagolni a képeket, könnyebb rendbentartani a gyűjteményed, plussz van benne japán olvasási mód, amikor a képeket nem a bal felső, hanem a jobb felső sarkukhoz igazítva tölti be. A screenshotjaid felbontása alapján szükséged lehet rá :D


Member

irfanview-et felraktam, elsőre annyiban különbözik a sima winfos képnézegetőtől, hogy alapból teljes méreten nyomja, nem a képernyőre méretezve, de a space-nyomkodósdi miatt kifejezetten hasznos. Köszke.

Amúgy ha arra gondolsz, Manitu, igen, 800X600, hacsak nem honlapot szerkesztek, azt már nagyobbra szoktam. ;)

.Attila

Quote from: Member on 2007-07-21, 17:23:44
irfanview-et felraktam, elsőre annyiban különbözik a sima winfos képnézegetőtől, hogy alapból teljes méreten nyomja, nem a képernyőre méretezve, de a space-nyomkodósdi miatt kifejezetten hasznos. Köszke.

View -> Display options -> Fit only big images to window

Zsiga


Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-07-23, 11:51:16
iPhone teszt
És ahogy várható volt, a kommentekben egyből indult a fikázás. :D
És egyre inkább DO WANT :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Nem mondom, hogy rossz a telefon, de mint minden Apple termék, ez is jóval többe fog kerülni, mint amennyit ér.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

2010-ben jön az új Windows

eddig is ilyesmi cél volt megjelölve? van egyáltalán értelme átszokni a Vista-ra, pláne pénzt kidobni rá? vagy úgyis késnek majd ezzel is pár évet?

Darkstar

#847
Ez érdekes, több helyről is úgy értesültem, hogy a Vista volt az utolsó OS, ami 32 biten is elérhető.
(Ez mellesleg 2010ben sztem már jogos is lenne)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2007-07-23, 15:52:19
Ez érdekes, több helyről is úgy értesültem, hogy a Vista volt az utolsó OS, ami 32 biten is elérhető.
a link-elt hírportál nem 100%-osan megbízható, hajlamosak hozzákölteni, érdekelne, hogy komolyabb lapokban/oldalakon/fórumokon miket írnak.

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-07-23, 15:48:58
2010-ben jön az új Windows

eddig is ilyesmi cél volt megjelölve? van egyáltalán értelme átszokni a Vista-ra, pláne pénzt kidobni rá? vagy úgyis késnek majd ezzel is pár évet?
Addig nem váltunk új windowsra, amíg a 2. javítócsomagot nem adták ki hozzá. :ejnye:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

2.at minek? Legalábbis a Vistából kiindulva az elsővel helyreteszik azt a pár apró hibát, ami néha előfordul vele (meg az egész rendszert átteszik a longhorn server alapjaira), onnantól kezdve sztem jó ideig nem lesz sp2 -hacsak nem maradtam le valamiről- mert a rendszer már így is jó, csak éppa driverek szarok/nincsenek, ami azért komoly fail.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Mert amikor kijön, nincs hozzá driver, az elsővel befoltozzák azokat az égető cuccokat, amiket elszúrtak, a másodikkal meg betömködik a biztonsági rések nagyját.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Quote from: Selmo on 2007-07-23, 16:03:30
Mert amikor kijön, nincs hozzá driver, az elsővel befoltozzák azokat az égető cuccokat, amiket elszúrtak, a másodikkal meg betömködik a biztonsági rések nagyját.
Épp ezt mondom, hogy tapasztalataim szerint se az elsőből se a másodikból nincs egyenlőre annyi, hogy egy spvel és utána a rendszeres sec. update-ekkel ne lehessen őket kizárni. Ahhoz meg már elég rég kijött (a harverfejlesztők meg ugye még előbb megkapták) hogy egy majdnem 100%os drivertámjogatottság elvárható legyen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Lehet, hogy elvárható lenne, ennek ellenére a hangkártyák és kamerák többsége nem működik vista alatt és ez csak a jéghegy csúcsa.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

#854
Quote from: Selmo on 2007-07-23, 16:26:35
Lehet, hogy elvárható lenne, ennek ellenére a hangkártyák és kamerák többsége nem működik Vista alatt és ez csak a jéghegy csúcsa.
Nekem simán a nyomtatóm esett áldozatául, pedig még a Linuxom is tudja használni, persze ott is reverse engineerelt driverrel, szóval a biztonság kedvéért átköltözött XP-s gépre. Ez persze főleg a HP sara, de valahogy nagyon sok eszközkezelővel esett így; az MS valahol ott ronthatott el valamit, hogy nem egyeztette a módosított architektúráját jóóóval előre a gyártókkal. Wireless kártyára is most már van driver, netről, szintén ott a kontraszt, hogy bezzeg még a Linux is kapásból felismerte. A felhasználói programok, pl. Plextor íróhoz kapott szoftver, régi levelezőprogramom, stb., szintén feldobták a tappancsot.

Meg van számos egyéb apróság, ami elég zavaró a Vistával, de ezek tényleg orvosolhatóak. És van pár dolog, amit jól átgondoltak és átterveztek, meg pár egyéb cucc, amit hosszú idő után végre megcsináltak. Szóval jó is van benne, szép számmal, szerencsére.

EDIT:
Quote from: Darkstar on 2007-07-23, 15:52:19Ez érdekes, több helyről is úgy értesültem, hogy a Vista volt az utolsó OS, ami 32 biten is elérhető.
Én inkább olyat hallottam, hogy a Vista az utolsó rendszer, amelynek még natív Win32 APIja van, utána már legfeljebb csak emulálva lesz. Bár ezt már az XP-re is hallottam, aztán mégse így lett (persze anno még arra készültek, hogy a Longhorn már teljesen .NET alapú lesz).

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-07-23, 16:07:46
Ahhoz meg már elég rég kijött (a harverfejlesztők meg ugye még előbb megkapták) hogy egy majdnem 100%os drivertámjogatottság elvárható legyen.

Hmm... a graf-kártya-gyártókat is mennyit szídták, hogy nem működik az SLI/CF
Vista alatt, erre a napokban derült ki, hogy a Vista miatt nem működik...

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-23, 16:49:48
Hmm... a graf-kártya-gyártókat is mennyit szídták, hogy nem működik az SLI/CF
Vista alatt, erre a napokban derült ki, hogy a Vista miatt nem működik...
Akkor már részleteket is plz. Mi az, hogy a Vista miatt nem megy? Olyan drivert/etct kell írni hozzá, hogy azzal is menjen...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Darkstar on 2007-07-23, 16:57:13
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-23, 16:49:48
Hmm... a graf-kártya-gyártókat is mennyit szídták, hogy nem működik az SLI/CF
Vista alatt, erre a napokban derült ki, hogy a Vista miatt nem működik...
Akkor már részleteket is plz. Mi az, hogy a Vista miatt nem megy? Olyan drivert/etct kell írni hozzá, hogy azzal is menjen...
Megkeresem a cikket, mert én is olvastam ma reggel, hogy nem a driverek hibája volt.

zsozso

Quote from: Darkstar on 2007-07-23, 16:57:13
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-23, 16:49:48
Hmm... a graf-kártya-gyártókat is mennyit szídták, hogy nem működik az SLI/CF
Vista alatt, erre a napokban derült ki, hogy a Vista miatt nem működik...
Akkor már részleteket is plz. Mi az, hogy a Vista miatt nem megy? Olyan drivert/etct kell írni hozzá, hogy azzal is menjen...
http://prohardver.hu/hirek/2007-07-20/megvan_gyogyszer_vista_alatti_siralmas_multi_teljesitmenyre.html
Death is the only redemption

Zsiga

Bizony, a multiGPU-kezelés hiánya az MS sara. Ettől függetlenül a két nagy VGA-gyártó ugyanúgy bekaphatja, mert nem csak a CF/SLI a gond, egy kártyával is lassabb még sokminden Vista alatt, pedig maga a rendszer egyértelműen gyorsabb mint a 32 bites XP. A legnagyobb fail pl. az hogy nálam gyorsabban ment a Vista-exclusive Halo2 XP alatt (már ha azt a sebességet lehet gyorsnak nevezni... :__devil:), thank you my dear nVidia driver team...

És tényleg 2010-ben jön az új Windows. Az átlag Linuxok 1-2éves termékciklusához képest még így is nagyon sok az a 4 év, csak ugye az XP hosszú pályafutása alatt elfelejtettük hogy milyen is amikor kétévente jön új asztali gépre szánt Win. ;) (W95: 95 aug.; W98: 98 jún.; WME: 2000 szept.; WXP: 2001 okt.)

Kuroi Tenshi

Heh.
Az egyik komment erre: talán többet kéne kalózkodnunk nekünk is? ::)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-04, 20:08:01
Heh.
Az egyik komment erre: talán többet kéne kalózkodnunk nekünk is? ::)
nálunk sem lepődnék meg egy árcsökkentésen. hátha több ember váltana rá és szívná meg, hogy 2010-ben már itt is lesz az utódja...

Darkstar

Az még mindíg 3 év + csúszás...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#863
Quote from: Darkstar on 2007-08-04, 20:13:46
Az még mindíg 3 év + csúszás...
kérlek mondj pár nyomós okot, hogy miért érdemes XP-ről váltanom erre a 3+1 évre :),

szerk:
szebb kezelőfelület? WFC?
jobb keresés? én tudom mi hol van a gépemen, kell a fenének
mit tud még nyújtani?
dx10?  olyan dx10 exkluzív játékok még igencsak odébb vannak, amik esetleg már érdekelnének is...

Darkstar

Már a fórumon is sokszor elhangzott nemegyszer, ha nem probléma, akkor nem írnám le megint. Próbáld ki magad, úgyis lehet kulcs nélkül is feltenni és a megújításokkal (ha jól rémlik 4 hónapig) teljes értékű rendszerként használni, pont ezért. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-04, 20:16:06
kérlek mondj pár nyomós okot, hogy miért érdemes XP-ről váltanom erre a 3+1 évre :),
A legnyomósabb ok az hogy már most is gyorsabb mint az XP, sz SP1 után (kap új kernelt) meg méggyorsabb lesz.
Az igaz hogy kell neki legalább 1GB ram, de inkább kettő, viszont jól is gazdálkodik vele.

Fazék

#866
Quote from: Darkstar on 2007-08-04, 20:17:53
Már a fórumon is sokszor elhangzott nemegyszer, ha nem probléma, akkor nem írnám le megint. Próbáld ki magad, úgyis lehet kulcs nélkül is feltenni és a megújításokkal (ha jól rémlik 4 hónapig) teljes értékű rendszerként használni, pont ezért. :)
1GB ram (nem lehet bővíteni), P4-3Ghz NW mag, Mobility Radeon 9700. sztem erre a gépre nem sok értelme van fölrakni. de a legnyomósabb érv: 40 GB-os vinyóm van csupán a notebook-ban.

XP sebességével semmi bajom játékokon kívül (max elindulás és leállás, de ilyenek úgyis ritkán történnek), játékokban meg semmi jót nem hallottam még Vista-ról.

de akkor máshogy teszem föl a kérdést:
Ha van legális XP Pro változatotok, ti komolyan hajlandóak lennétek kiperkálni párszáz dollárt ennyi "újdonságért"?
mert persze, ha ingyen kapod mert diák vagy, vagy mondjuk lopod, akkor tényleg érdemes lehet váltani, de ha egyik kategóriába sem esel bele az eddig említettekből, akkor tudsz bármi komoly érvet felhozni a többszáz dolláros oprdsz frissítés mellett?

Kuroi Tenshi

Senki sem kényszerít arra, hogy válts :)
Nekem is még marad az xp egy ideig, majd a következő gépen
lesz csak vista. De azért egy fontos érv van még mellette:
ezentúl a fejlesztés/javítás inkább arra fog koncentrálni ;)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-04, 20:30:14
Senki sem kényszerít arra, hogy válts :)
Nekem is még marad az xp egy ideig, majd a következő gépen
lesz csak vista. De azért egy fontos érv van még mellette:
ezentúl a fejlesztés/javítás inkább arra fog koncentrálni ;)
XP-re meddig vállalták a support-ot?

Cobra

Én meg akartam venni eredetiben a Vistat, de ahogy most áll, megvárom az SP1-et, aztán ha arról már jókat írnak, akkor beruházok egy OEM-be. Ha tényleg jön 2010-11-ben egy új Windows, akkor nem sok értelme van a retail-t megvenni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !