Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Fazék on 2007-08-04, 20:34:02
XP-re meddig vállalták a support-ot?
Attól még szarhatnak rá magasról és max a critical lukakat tömködhetik. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga


Fazék

Quote from: Darkstar on 2007-08-04, 20:36:49
Attól még szarhatnak rá magasról és max a critical lukakat tömködhetik. :D
miért, szted még mi hiányzik az xp-ből? ??? számomra bőven elég ha a critical lyukakat tömködik.

bővített támogatás alatt mit értenek?

Darkstar

#873
A Vista sebessége, stabilitása (nekem eddig 1-2* fagyott le csak, és akkor is dirket erre mentem), szépsége, etc... :D


Mondjuk egy dolog marhára idegesít az Aeroval kapcsolatban, mert mikor belépek egy játékba, addig kikapcsolja, viszont ha ki alttabolok, azonnal visszalöki, tök feleslegesen időt húzva ezzel, mivel pár másodperc múlva kapcsolhatja ki megint.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#874
Quote from: Darkstar on 2007-08-04, 20:42:31
A Vista sebessége, stabilitása (nekem eddig 1-2* fagyott le csak, és akkor is dirket erre mentem), szépsége, etc... :D
sebesség. minek a sebessége? kicsit konkretizáljátok már légyszíves, hogy mi gyorsul fel benne annyira, hogy az XP-hez képest feltétlenül meg kell említeni ezt az előnyét?
fagyás: nálam nem fagy az xp
szépség: továbbra sem izgat
etc: ez érdekelne továbbra is. sztem kicsit nehezebb visszaolvasni 870 hozzászólást, mint újból kifejteni :)

bocsi a "zaklatásért", csak egyszerűen tényleg érdekelne, hogy mekkora lehúzás is ez a Vista. csak mert az eddigi viszonylag tény hogy nem túl komoly érdeklődésemmel megszerzett információk alapján, úgy vélem ez a Vista közel sem fog annyi ideig élni, mint egy XP, és vszleg érdemes lehet kivárni az átugrását.

Darkstar

Quote from: Fazék on 2007-08-04, 20:46:41
sebesség. minek a sebessége? kicsit konkretizáljátok már légyszíves, hogy mi gyorsul fel benne annyira, hogy az XP-hez képest feltétlenül meg kell említeni ezt az előnyét?
Majdnem mindenben. Elindulás, leállás, alkalmazások indítása és futtatása, kb bármi, amit csinálnia kell.
Most wowozok, majd más fejteget helyettem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2007-08-04, 20:50:57
Quote from: Fazék on 2007-08-04, 20:46:41
sebesség. minek a sebessége? kicsit konkretizáljátok már légyszíves, hogy mi gyorsul fel benne annyira, hogy az XP-hez képest feltétlenül meg kell említeni ezt az előnyét?
Majdnem mindenben. Elindulás, leállás, alkalmazások indítása és futtatása, kb bármi, amit csinálnia kell.
hát majd talán az új gépemre fölrakom... (ha lesz valaha) de erre a notebook-ra nem látom értelmét emiatt letakarítani egy jól működő xp-t.
OFF:
Quote from: Darkstar on 2007-08-04, 20:50:57Most wowozok, majd más fejteget helyettem. :D
jájj... elkapott a gépszíj? részvétem. akkor mostanában egy kicsit kevesebbet fogunk a fórumon találkozni veled, ha jól tippelem :)

Darkstar

Quote from: Fazék on 2007-08-04, 20:56:28
OFF:
jájj... elkapott a gépszíj? részvétem. akkor mostanában egy kicsit kevesebbet fogunk a fórumon találkozni veled, ha jól tippelem :)
Már elég régóta játszom, ha eddig nem tűnt fel, akkor nincs gond. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Talán páran hallottatok már a DefConról: ez egy nagy IT-biztonság
technikai/hacker konferencia, gyűlés, egyéb; még az FBInak is van
egy külön standja toborozni, szóval részükről oké, nem bántanak ott
senkit. A konferencia jórészt új biztonsági résekről, hibákról, sw-ekről
szól.
Egy NBC-riporternő, valós hivatását eltitkolva egy rejtett kamerával
belopódzott, hátha vkit azon kap, hogy hackelésről beszél, mert az
ugyebár bűn.
Csak hát, ez nem hiába az egyik legnagyobb hacker-konferencia: le
is bukott; a szervezők kihirdették az "új játékot: a kapd-el-az-álruhás-
riportert" :D
pwnzor
http://news.com.com/8301-10784_3-9755135-7.html
http://www.youtube.com/watch?v=nCvmkxO5hoQ
:D

Kuroi Tenshi

Hehehe:

QuoteDirectX Update Changelog

    * Changed the date
    * made the file bigger
    * Fixed problem where some DX10 games were playable, all games are now capped at 5fps
    * Disabled 3D rendering for DX9 GPU's in vista
    * Improved performance in windows task manager
    * Increased cpu usage for soundcards
    * New game detection system automatically crashes the game just before a save point or during a 1v1 match

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Most hallottam ezt az easter egget:
Írd be a notepadbe (jegyzettömb): this app can break
mentsd el, kapcsold ki a programot, majd indítsd el újra és nyisd meg a fájlt

[spoiler]nálam ez lett a szövegből:
桴獩愠灰挠湡戠敲歡[/spoiler]
:D

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-09, 04:32:35
Most hallottam ezt az easter egget:
Írd be a notepadbe (jegyzettömb): this app can break
mentsd el, kapcsold ki a programot, majd indítsd el újra és nyisd meg a fájlt

[spoiler]nálam ez lett a szövegből:
桴獩愠灰挠湡戠敲歡[/spoiler]
:D
Akármilyen 4-3-3-5 betűből álló szöveget írsz be ez lesz. :) A másik gyakran használt szöveg a 'Bush hid the facts'... :D

Member


Zsiga

Quote from: Member on 2007-08-09, 13:38:23
WinMEs még nem tudja. :/
Újabb ok hogy áttérj végre valami tisztességes oprendszerre... :D

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-08-09, 13:30:05
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-09, 04:32:35
Most hallottam ezt az easter egget:
Írd be a notepadbe (jegyzettömb): this app can break
mentsd el, kapcsold ki a programot, majd indítsd el újra és nyisd meg a fájlt

[spoiler]nálam ez lett a szövegből:
桴獩愠灰挠湡戠敲歡[/spoiler]
:D
Akármilyen 4-3-3-5 betűből álló szöveget írsz be ez lesz. :) A másik gyakran használt szöveg a 'Bush hid the facts'... :D

? Van rá vmi magyarázat?

Selmo

Vicces kedvű programozó? Nem mintha érteném a jeleket.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Pontosan, mókás kedvükben voltak a programozók. Egyébként szinte minden programban vannak ilyen kis apró poénok elrejtve.

Azt meg nem csodálom hogy nem érted, utánaolvasgattam több helyen, és kb. senki nem tudja mit jelentenek. :D

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-08-09, 18:48:44
Pontosan, mókás kedvükben voltak a programozók. Egyébként szinte minden programban vannak ilyen kis apró poénok elrejtve.

Azt meg nem csodálom hogy nem érted, utánaolvasgattam több helyen, és kb. senki nem tudja mit jelentenek. :D

Ez a 4-3-3-5 kombó tényleg működik. Mást írsz be, más jelek jönnek ki. Viszonylag random módon, tehát nem értelmes szavak.

Manitu

Quote from: Member on 2007-08-09, 13:38:23
WinMEs még nem tudja. :/
Vistás meg már nem tudja :D

Egyébként viccesek ezek az easter eggek. A '97-es Excelben például egy komplett repülőgép-szimulátor volt, a Wordben meg egy flipper :D


Darkstar

Hát, azt azért repülőgépszimulátornak nevezni erős. :D De a számtechtanár fejreállt tőle, mert azt hitte telepítettünk valamit a gépre. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Mindenesetre határozottan nem olyasmi, aminek egy táblázatkezelő progiban kéne lennie :D


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Ezzel a rohadt "dx10 is already obsolete" témával mi a fenét kezdjen a gépet venni vágyó ember? várjak még tovább, hogy kijöjjenek a dx10.1-es kártyák? vegyek addig egy régebbi optimális árú kártyát? ti mi a fenét csinálnátok?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-12, 12:47:41
Ezzel a rohadt "dx10 is already obsolete" témával mi a fenét kezdjen a gépet venni vágyó ember? várjak még tovább, hogy kijöjjenek a dx10.1-es kártyák? vegyek addig egy régebbi optimális árú kártyát? ti mi a fenét csinálnátok?
Soká lesz még mire kijönnek az első DX10.1 játékok... Egy éve van 8800GTX, és még sehol nincsenek a DX10-es cuccok. De ugyanez volt DX9-nél is, 2002 nyarán jött ki a Radeon 9700Pro, aztán 2003 nyarán jött a Tomb Raider:AoD... És mindezek után, 2004 tavaszán kezdődött el az a trend hogy a játékok már nem indultak el DX8.1 VGA nélkül... ::)

Fazék

#895
de pont ezért aggódok. szinte semmi nem jött még ki dx10-re. mi a garancia, hogy nem kapásból dx10.1-re kezdenek el fejleszteni és a sima dx10-et hagyják is a fenébe, átugorják lazán?
ezért költsek 60k-t egy videókártyára?
bár igaz, hülyeség emiatt aggódni. videókártyaipar mindig is a lenyúlásról szólt.

szerk: persze én vagyok csak az igazán naív, mert azt hittem, hogy MS-ék összeraktak egy fasza dx10-et, ami aztán évekig alap lesz. elfelejtettem, hogy ez nem így működik

Cobra

A jelnelgi Dx10-es kártyáknál csak az árral van gond (de megy lefelé), de nem rosszabbak, mitn a Dx9-es elődjeik, sőt, a középkategóriás kártyák videógyorsítása jobb. Ha van egy jó Dx9-es kártyád, akkor szerintem felesleges lecserélni, ha nincs, akkor meg döntsd el mi fontosabb: nagyobb teljesítmény Dx9 alatt vagy jobb videógyorsítás és talán a jövőben használható teljesítmény Dx10-re készült játékoknál. A Dx10.1-ről még nem olvastam konkrét információkat, szóval nem tudom mi fog változni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rage

Vagy várd meg az elvileg év végén érkező G92-est (valamint a középkategóriát), ami ugyancsak elméletileg már tud DX10.1-et is. :D Hogy a két verziószám között mi a tudásbeli különbség, azt én sem tudom.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-12, 13:05:16
de pont ezért aggódok. szinte semmi nem jött még ki dx10-re. mi a garancia, hogy nem kapásból dx10.1-re kezdenek el fejleszteni és a sima dx10-et hagyják is a fenébe, átugorják lazán?
ezért költsek 60k-t egy videókártyára?
bár igaz, hülyeség emiatt aggódni. videókártyaipar mindig is a lenyúlásról szólt.

szerk: persze én vagyok csak az igazán naív, mert azt hittem, hogy MS-ék összeraktak egy fasza dx10-et, ami aztán évekig alap lesz. elfelejtettem, hogy ez nem így működik
A DX folyamatosan frissül (http://en.wikipedia.org/wiki/Directx#Release_history), nem értem mért kell ezen meglepődni.  :confused:

Egyébkéntvan egy darab működő DX10 program, a MS Flight Sim legújabb része, illetve a Company of Heroes-hoz van DX10 patch, ősszel meg jön a Crysis, és hamarosan várhatóak az új UT engine-t használó játékok is, szóval attól nem kell tartani hogy átugorják a fejlesztők a DX10-et.

Fazék

#899
Quote from: Zsiga on 2007-08-12, 13:23:30
A DX folyamatosan frissül (http://en.wikipedia.org/wiki/Directx#Release_history), nem értem mért kell ezen meglepődni.  :confused:
mint írtam naívan abban reménykedtem, hogy végre frankón összeraknak egy directx-et MS-ék. ennyi. reménykedtem egy dx9.0c és dx10 közötti váltási időt a dx10 és a következő között. sajnos nem figyeltem a híreket, hogy már kezdetektől tervezték egy javítás kiadását hozzá, csak az a meglepő, hogy ezt úgy alkották meg, hogy dx10-es kártyákkal ne legyen kompatibilis a módosítás. persze ez tény hogy naívság volt részemről, de hát ez van.

dx10.1 changes:
QuoteWhat are the changes? DX 10.1's goals are to offer the "complete" DX 10, giving developers better control over image quality and making mandatory some of the things that are optional in DX 10. For example, 32-bit floating point filtering is optional in DX10 (16-bit FP filtering is mandatory), but will be mandatory in DX 10.1. Also, in DX 10, the number of multisample anti-aliasing samples is optional—DX 10.1 will make 4x AA mandatory, and require two specific sample patterns. Graphics cards can offer more sample patterns, and developers can query them in their shaders. Graphics cards that are DX 10.1 compliant will have to offer programmable shader output sample masks and multisample AA depth readback. Game developers will be able to index into cube maps and perform bitwise copies from uncompressed textures to block-compressed texture formats.
ahogy olvasom 2008 első félévére jósolják a kijövetelét

máshonnan is dx10.1 features:
Quote* Will require Windows Vista SP1
    * Not “supported” by current-generation DX10 hardware
    * “Extension” to Direct3D 10 - “complete” D3D10
    * 5 new API
    * Improves rendering quality
          o Enforces floating point 32 rendering
          o Enforces 4x multi-sample anti-aliasing (MSAA)

For argument’s sake, Direct3D 10.1 didn’t come out of the blue. Microsoft had always planned for a 10.1 update when they released version 10. However that is no excuse as to why is it not compatible with DX10 hardware? People who have to dish out hundreds of premium dollars to buy DirectX-10 hardware today will be outdated in less than 6 months.
forrás: Microsoft presents Direct3D 10.1 at SIGGRAPH

Cobra: jelenleg nincsen asztali gépem, csak notebook-om, szóval egy komplett új gépet fogok venni, és mivel nem vagyok hardver-guru, ezért úgy tervezem, hogy 3 évig gond nélkül tudok vele játszani (persze folyamatosan romló minőséggel,) hozzá sem nyúlok a vétel után, mert nem szeretek szórakozni az alkatrészcserékkel, eladás-vétellel.

szerk: az viszont tényleg érdekelne, hogy ennyire nehéz lenne megoldani videókártyáknál egy firmware cserét, hogy még jelenleg sincsenek ilyen próbálkozások?