Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Rage

痛みを感じる方向に、出口がある!

Darkstar

#1081
 :merci:

Ed.: node list is kéne, ez a kettő halott
http://node.nextp2p.info/
http://www.stereoz.net/node/


Ed2.:
Ez jónak tűnik
http://www.peerto.com/node/
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Az előző hírhez:

a MediaDefender emailjei alapján The Pirate Bay feljelentette a svéd
rendőrségnél a következő cégeket:

    *  Twentieth Century Fox, Sweden AB
    * Emi Music Sweden AB
    * Universal Music Group Sweden AB
    * Universal Pictures Nordic AB
    * Paramount Home Entertainment (Sweden) AB
    * Atari Nordic AB
    * Activision Nordic Filial Till Activision (Uk) Ltd
    * Ubisoft Sweden AB
    * Sony Bmg Music Entertainment (Sweden) AB
    * Sony Pictures Home Entertainment Nordic AB

http://thepiratebay.org/blog/86

:haha: :lul: :appl:

minuszmiki

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-22, 23:56:00
Az előző hírhez:

a MediaDefender emailjei alapján The Pirate Bay feljelentette a svéd
rendőrségnél a következő cégeket:

...

:haha: :lul: :appl:
Nagyon bírom a piratebayes arcokat, van bőr az arcukon rendesen. :D  :appl:

Fazék


Member

Tudtok nekem mondani valami letöltőprogit, ami a megszakadt letöltést is folytatja, illetve nem kell telepíteni? 91%-nál szakadt meg (már másodszorra) a letöltésem, ami 200+ megánál elég szivatós. :/

Zsiga

Quote from: Member on 2007-09-24, 19:35:21
Tudtok nekem mondani valami letöltőprogit, ami a megszakadt letöltést is folytatja, illetve nem kell telepíteni? 91%-nál szakadt meg (már másodszorra) a letöltésem, ami 200+ megánál elég szivatós. :/
Windows XP? ::)
Az IE beépített letöltésvezérlője (már ha lehet annak nevezni :)) elvileg folytatja ha rögtön újrakezded a töltést, nálam legalábbis szokta, bár ezer évente egyszer használom.

Member

Errefele nem szokása. Ráadásul eljött a csúcsidő, minden csaj iwiw-en/msn-en és máris a 1/4-ére esett le a sebesség. Ez sem fog végigmenni.
De legalább AA is úgy csinál linkeket, hogy php, így meg szegény TC sem tehet semmit. :/

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member

Jól írták meg a telepítőt, ugyanis a windows nem blokkolja. :eek:
A teljes verzióban tényleg elő lehet csalni a torrentet?

Fazék

Quote from: Member on 2007-09-24, 20:02:50
Jól írták meg a telepítőt, ugyanis a windows nem blokkolja. :eek:
A teljes verzióban tényleg elő lehet csalni a torrentet?
ezt a kérdésedet nem teljesen értem, mert tudtommal ez a program teljesen ingyenes.

Member

A progi felajánlotta, hogy támogatja őket, de nemigen akaródzik neki kezdelni őket. Bár lehet, hogy a torrent protocol vagy mi van kicsit letiltva (uTorrent sem megy).

Selmo

Igen, AA oldalán többen is használják torrentezésre.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#1093
ismét eljött az ideje és türelmeteket próbára téve, harmadszor is kérném, hogy állítsatok össze egy aktuális gépet 140 nettóból :) (ígérem, most már tényleg meg is fogom venni :haha:)
(minden alapcucc kell, kivéve monitor, egér, bill. és dvd-író :))
(szerk: ja izé, és továbbra is ódzkodom az OC-től, szóval csíra vagyok és ezt is tessék figyelembe venni, köszönöm :))

Kuroi Tenshi

Keresd elő a múltkorit :hehe:
azóta nem változtak sokat se az árak, se a kínálat.

Na jó.
Tuning nélkül, inkább grafikára kihegyezett:
Intel E4400 - 27k
P35 - 21-25k
2×1GB 800 - 2×8k
250-500GB - 14-24k
2900Pro ha most végre meg is veszed; úgy hallottam, hogy korlátozott
számban kerül csak piacra (nem csoda, hiszen egy 2900XT kicsit
csökkentett órajelekkel és ~20k-val olcsóbban , kb 60k); ha nem és addig
elfogy, akkor megvárhatod, amíg a 88GTS640 lejjebb jön árban, vagy akár
a következő generációt is kivárhatod (nv novembert mondott, de titkolódzik;
rv670ről, 2950-szériáról pedig inkább jövő évet hallani)
ház ~10k, táp ~15k, stb.

Jah, 140 nettó, azaz 168?
Akkor abba akár még egy négymagos Q6600 53k-val is belefér, ha úgy
érzed, hogy kell (újabb játékokat már többmagosra tervezik - xbitlabs
teszt
: 2.4GHz négymagoson gyorsabban futnak, mint 3GHzes kétmagoson;
gyorsabb kódolás, renderelés, stb) bár sztem kétmagossal is ki lehet bírni.

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-28, 03:58:31
Keresd elő a múltkorit :hehe:
azóta nem változtak sokat se az árak, se a kínálat.

Na jó.
Tuning nélkül, inkább grafikára kihegyezett:
Intel E4400 - 27k
P35 - 21-25k
2×1GB 800 - 2×8k
250-500GB - 14-24k
2900Pro ha most végre meg is veszed; úgy hallottam, hogy korlátozott
számban kerül csak piacra (nem csoda, hiszen egy 2900XT kicsit
csökkentett órajelekkel és ~20k-val olcsóbban , kb 60k); ha nem és addig
elfogy, akkor megvárhatod, amíg a 88GTS640 lejjebb jön árban, vagy akár
a következő generációt is kivárhatod (nv novembert mondott, de titkolódzik;
rv670ről, 2950-szériáról pedig inkább jövő évet hallani)
ház ~10k, táp ~15k, stb.

Jah, 140 nettó, azaz 168?
Akkor abba akár még egy négymagos Q6600 53k-val is belefér, ha úgy
érzed, hogy kell (újabb játékokat már többmagosra tervezik - xbitlabs
teszt
: 2.4GHz négymagoson gyorsabban futnak, mint 3GHzes kétmagoson;
gyorsabb kódolás, renderelés, stb) bár sztem kétmagossal is ki lehet bírni.
A q6600 egy jo valasztas, gyari hutessel alapfeszen(max 0.05v emelessel) 3200 at megy majdnem mindegyik. A vgaval en varnek bar a 2900pro nem rossz, csak ugy fogyaszt, mint egy lapradiator(mondjuk az uj nv chip fogyasztasara is kivancsi leszek). A ram olcso nagykerben 5500+fa /gb(800 kingmax). Tap chieftec GPS500 12+fa es egeszen korrekt delta belseje van. Alaplap giga p35-ds3/s3. Haz Chieftec BH02 11+fa. Hirtelen ennyi.
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

Nincsen rózsa tövis nélkül: a 2900Pro étvágya is nagy, mivel egy XT,
de legalább jóval olcsóbban kapni, és a tesztek szerint így is elég erős
(és simán XT szintre húzható).

Cobra

Jelenleg nem könnyű videókártyát választani. Most sikerült eladnom az X800-amat, így kellett vennem valamit, végül egy Asus x1950pro-nál kötöttem ki. Ezt jövőre jó áron el lehet még adni szerintem és jelenleg mindenben jobb a 2600XT-nél. Meglepő módon a gép fogyasztása csak 10W-tal nőtt az új kártyával, mind alapjáraton, mind terhelve. Ha szebb grafikájú játékokkal akarsz mostanában játszani és annyira nem akarsz Vista-t a gépeden, akkor ez a legjobb választás. 2900pro lehet hogy jó kártya, csak valószínűleg elég sokat fog fogyasztani és jó lesz kiegészítő fűtésnek a hűvösebb napokon :) Ha kell a DX10, akkor talán egy GDDR4-es memóriával szerelt 2600XT is jó választás, bár csak 3e-rel olcsóbb az 1950-nél. 8600GTS egyértelműen túlárazott, még mindíg 40e fölött van. Ha a legmodernebb játékok medium-high beállítások melletti futtatása nem lényeges, akkor esetleg egy passzív hűtésú 2600XT vagy 8600GT lehet még jó választás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: Cobra on 2007-09-28, 10:30:13
Jelenleg nem könnyű videókártyát választani. Most sikerült eladnom az X800-amat, így kellett vennem valamit, végül egy Asus x1950pro-nál kötöttem ki. Ezt jövőre jó áron el lehet még adni szerintem és jelenleg mindenben jobb a 2600XT-nél. Meglepő módon a gép fogyasztása csak 10W-tal nőtt az új kártyával, mind alapjáraton, mind terhelve. Ha szebb grafikájú játékokkal akarsz mostanában játszani és annyira nem akarsz Vista-t a gépeden, akkor ez a legjobb választás. 2900pro lehet hogy jó kártya, csak valószínűleg elég sokat fog fogyasztani és jó lesz kiegészítő fűtésnek a hűvösebb napokon :) Ha kell a DX10, akkor talán egy GDDR4-es memóriával szerelt 2600XT is jó választás, bár csak 3e-rel olcsóbb az 1950-nél. 8600GTS egyértelműen túlárazott, még mindíg 40e fölött van. Ha a legmodernebb játékok medium-high beállítások melletti futtatása nem lényeges, akkor esetleg egy passzív hűtésú 2600XT vagy 8600GT lehet még jó választás.
Ezzel csak az a baj, hogy bizonyos vgak ala menni nem erdemes, foleg ha a majdnem csucskartya 48+fa kornyeken van. Bar teny a fogyasztasa nem elhanyagolhato tenyezo, de erosen ketlem, hogy ejjel nappal terhelne, ha pedig idle akkor minimalisak az elteresek.
Death is the only redemption

Fazék

Köszönöm a javaslatokat  :merci:

Quote from: zsozso on 2007-09-28, 11:28:19Ezzel csak az a baj, hogy bizonyos vgak ala menni nem erdemes, foleg ha a majdnem csucskartya 48+fa kornyeken van. Bar teny a fogyasztasa nem elhanyagolhato tenyezo, de erosen ketlem, hogy ejjel nappal terhelne, ha pedig idle akkor minimalisak az elteresek.
hát igen, ugyebár nem szeretném, ha túl sokat fogyasztana a gép, túl hangos lenne, stb, viszont mivel vszleg úgyis továbbra is a notebook-om lesz, ami a nap 24 órájában be van kapcsolva, és ezt az új gépet csak akkor kapcsolnám be, ha ténylegesen használom is, ezért hajlamos vagyok mégse annyira "környezettudatos" lenni, és inkább a hatékonyságra helyezni a hangsúlyt :D

Zsiga

#1100
Úgy néz ki hogy én is gépet fogok bővíteni a közeljövőben, kéne pár javaslat. Ami fix az egy Corsair VX450 táp, egy Abit AB9 Pro alaplap (bár ha tud valaki más lapot amin van dual Gigabit meg 9+1 SATA akkor ez is változhat, akár még AM2 is jöhet), emellé kéne egy akármilyen legolcsóbb C2D proci (a jelenlegi 2Ghz-es A64 X2-m teljesítményével is elégedett vagyok, ennél többre most nincs igazán szükségem), valami halk de olcsó hűtő, és 2*1GB (vagy ha belefér az árba lehet hogy 4GB lesz, még nem tudom) olcsó ram (tuning nem igazán szempont).
Tehát a jelszó sok SATA és dual LAN olcsón. Ki mit javasol? :) :merci:

Kuroi Tenshi

Ilyen sok SATAt csak ICH8R/9R-es lapokon fogsz találni.
Dual Gbit csak a felsőbb nv és néhány intel lapon, de
nv a sata miatt már kiesett. Viszont pci kártya formájában
~2k-ért már kapni Gbit lant, tehát van mivel bővíteni a
lehetőségeket.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-28, 16:36:36
Ilyen sok SATAt csak ICH8R/9R-es lapokon fogsz találni.
Dual Gbit csak a felsőbb nv és néhány intel lapon, de
nv a sata miatt már kiesett. Viszont pci kártya formájában
~2k-ért már kapni Gbit lant, tehát van mivel bővíteni a
lehetőségeket.
Akkor marad a kiszemelt AB9 Pro. PCI kártya kiesik, még ez a két port is épp elég (hangkártya meg plusz SATA-kártyameg ne kérdezd minek... xD). Prociból te mit mit vennél ami olcsó de mondjuk olcsó 800-as ramokkal is kijön belőle 2,5Ghz? E2140 pl?

Szerk.: Fontos a fogyasztás (meg az alacsony hőtermelés) is, így az nV-s alaplapok nálam kiesnek, amúgyis gyűlölöm a drivereiket. :)

Kuroi Tenshi

E2xxx bármelyiknek elég 800-as ram, mert az optimális 1:1-hez
400FSB-t 90%-uk még agresszív feszemeléssel sem éri el, és az
már 100%-os oc is lenne :D
A 2140ek a speed binnél leggyengébb procik; a 2160 ~2k-val
drágább.


Nézegetve tovább a teszteket, kezdek én is arra az álláspontra
jutni, hogy az integrált videó még HD filmekre is kevés, és
érdemesebb lenne egy halk hűtésű low-end vidkarira bízni...
csak evvel is nő a fogyasztás, a hőtermelés és a zaj...

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-28, 17:51:29
E2xxx bármelyiknek elég 800-as ram, mert az optimális 1:1-hez
400FSB-t 90%-uk még agresszív feszemeléssel sem éri el, és az
már 100%-os oc is lenne :D
A 2140ek a speed binnél leggyengébb procik; a 2160 ~2k-val
drágább.


Nézegetve tovább a teszteket, kezdek én is arra az álláspontra
jutni, hogy az integrált videó még HD filmekre is kevés, és
érdemesebb lenne egy halk hűtésű low-end vidkarira bízni...
csak evvel is nő a fogyasztás, a hőtermelés és a zaj...
Jaja közben nézem én is az árlistákat és a 2160-2180 csak 2-4k-val drágább. Kérdés hogy van-e szükségem arra a plusz szorzóra, mert alapjáraton is elég lenne kb. akármelyik. :)
Kell a fenének 400-as FSB, 300-on is már 2,4-2,7-3Ghz-et mennek, ami több mint elég, simán kihúzom vele legalább egy évig. :)

HD videóhoz tökmindegy milyen VGA-d van ha elég erős a proci, az ffdshow meg a jelenlegi legfrissebb CoreAVC úgysem használja a GPU-kat még akkor sem ha az egyébként támogatná a hardveres h264-gyorsítást.

Kuroi Tenshi

Tényleg? Ez érdekes...
Szóval szted egy 1080p videónak mindegy, még ha avivos/
clearvideos/uvds/akármi vidkari van? Ez most csak programozás-
beli hiányosság, vagy így is fog maradni?
Hogy egy 1080p-s videó hibátlanul, szaggatásmentesen fusson,
milyen erős proci kell?

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-28, 18:46:43
Tényleg? Ez érdekes...
Szóval szted egy 1080p videónak mindegy, még ha avivos/
clearvideos/uvds/akármi vidkari van? Ez most csak programozás-
beli hiányosság, vagy így is fog maradni?
Hogy egy 1080p-s videó hibátlanul, szaggatásmentesen fusson,
milyen erős proci kell?
Ez csak és kizárólag a codec-programozók lustasága. A CoreAVC-nél ígérgetik már egy ideje hogy ki fogja használni a 8400/8500/8600-ak meg az AMD HD-sorozatú kártyák (asszem ez csak a 2600, a nagyobbak még nem tudják, az nV-nél sem) gyorsítási képességét, illetve az X1xxx és 7xxx sorozatokat is (bár ezek nem sokat érnek ilyen szemontból). Jelenleg csak a WinDVD meg a PowerDVD használja ezeket, viszont egyik sem nyit meg mkv videókat, csak Blu-Ray meg HD-DVD lejátszásra jók.
CoreAVC-vel akármilyen ma kapható kétmagos elég az 1080p-hez, egymagosból A64 2,2-2,4Ghz körüli kell, egymagos Core-ból talán 1,8-2Ghz körüli.

Valahol a PH-n volt pár hónapja egy ilyen teszt, de nem találom. :confused:

Fazék

#1107
Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 19:08:12Valahol a PH-n volt pár hónapja egy ilyen teszt, de nem találom. :confused:
nem tudom mi lehet a PH-rel, de én spec most a kedvenc monitorméret referenciaképemet nem találom, egyik monitor teszt cikkben sem... és egyéb képek is hiányoznak a régebbi cikkekből... ???

tényleg egy ON kérdés is, ha már erre járok. ugyebár ha lesz az új gép, akkor szeretném ha mind a két gépről elérhető lenne a monitorom. milyen költségkímélő megoldások léteznek erre? :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-28, 19:14:55
Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 19:08:12Valahol a PH-n volt pár hónapja egy ilyen teszt, de nem találom. :confused:
nem tudom mi lehet a PH-rel, de én spec most a kedvenc monitorméret referenciaképemet nem találom, egyik monitor teszt cikkben sem... és egyéb képek is hiányoznak a régebbi cikkekből... ???

tényleg egy ON kérdés is, ha már erre járok. ugyebár ha lesz az új gép, akkor szeretném ha mind a két gépről elérhető lenne a monitorom. milyen költségkímélő megoldások léteznek erre? :)
Most volt fórummotor-váltás, ráadásul teljesen újra lett írva az egész, így sokminden hiányos/nem működik.

Ha van legalább két bemenete a monitorodnak akkor az egyikre az egyik gépet kötöd, a másikra meg a másikat, és a monitor megnüjéből váltogatsz a bemenetek között. :) Ha ez a megoldás nem működik akkor valami ilyesmire lesz szükséged: http://www.agendaage.hu/katalogs/cpu/cpu.htm

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 19:40:55Ha van legalább két bemenete a monitorodnak akkor az egyikre az egyik gépet kötöd, a másikra meg a másikat, és a monitor megnüjéből váltogatsz a bemenetek között. :)
vázzze de hülye vagyok :haha:
új gépről úgyis tuti dvi -t fogom használni, notebook meg úgyis csak a régi vga csatlakozóval bír  :redface:
hát ez a megoldás tényleg elég költségkímélőre sikerült, köszi  :haha: