Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cobra

Mondanám, hogy nézd meg ezt, de pont ebből derül ki, hogy még típusonként a különböző kapacitásúak is különböző eredményeket produkálnak. Itt meg persze csak a 250Gb+ -osokat tesztelik. Viszont itt az 500Gb-os Samsung nagyon jól teljesített.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Igen érdemes a legjobb ár/teljesítmény arányút beszerezned, még ha nem is kell akkora (még :)). A cache meg nem számít szinte semmit.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#1232
Quote from: Selmo on 2007-10-11, 01:39:16
Igen érdemes a legjobb ár/teljesítmény arányút beszerezned, még ha nem is kell akkora (még :)).
tudom hogy körülményes vagyok, de pont ez a bajom, hogy nem akarnék túl nagyot, mert az adatvinyóimat szinte sose defrag-olom, márpedig rendszervinyót viszont érdemes időnként. és ha éppen a rendszervinyóm tömve van többszáz GB-nyi adattal, akkor kicsit macerásabb a procedúra, illetve egy rendszercsere/nullázás is komolyabb adatmentési műveletet igényel. jobb lenne, ha lenne egy max 250GB-os vinyóm, ami még kb egy sebességű a mostani nagyobb testvéreivel, még ha GB/Ft arányban rosszabb is náluk, akkor is inkább a kisebb vinyó felé hajlok :redface:
igazából a WD GT vinyókat várom adattárolási szerepre, ha emberi áron érkeznek be, akkor kapásból beszerzek egy 750GB-osat, vagy akár egy 1 TB-osat :) (Zsiga, légyszi szólj, ha bejönnek és tudsz jó áron szerezni, mert én is beneveznék egyre, danke :D)

Quote from: Cobra on 2007-10-11, 01:25:08
Mondanám, hogy nézd meg ezt, de pont ebből derül ki, hogy még típusonként a különböző kapacitásúak is különböző eredményeket produkálnak. Itt meg persze csak a 250Gb+ -osokat tesztelik. Viszont itt az 500Gb-os Samsung nagyon jól teljesített.
no igen, pont az említett típuson belüli teljesítményeltérések GB/lemezméret x lemezszámtől függően, és kicsik teszthiánya miatt vagyok döntésképtelen...

Cobra

Azért a tesztekben a legújabb fejlesztésű merevlemezek között nincs olyan nagy különbség, szerintem mindegy, hogy 10-es szériás Seagate, WD, új Samsung vagy Hitachi HDD-t veszel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Fazék : Ahogy már a többiek is megmondták, akkora hatalmas különbségek nincsenek az újgenerációs vinyók közt sebességben, mondjuk a gyorsabbak tudnak 65MB/s-t, a lassabbak meg 58-at. (Adatok ex has, kéretik nem belekötni. :))
Én már egy jó ideje úgy használom a rendszervinyómat, hogy két részre partícionálom, egyik (jelenleg 40GB, jövő héttől az új vinyón majd 100 lesz) felén windoze + gamez + progz + swap + hiberfil, a maradékon meg a ritkán használt és/vagy kevés lemezműveletet igénylő cuccok, magyarul zenék, képek, dokumentumok. Ez így nem okoz érezhető lassulást. De tulajdonképpen letöltési könyvtárakon, játék iso-kon és videokódolási forrás- vagy célmappákon kívül akármi mehetne rá.
Ha kijön a GP szólok. :) (Meg amúgyis egyből megyek megvenni, aztán meg jövök dicsekedni a 2TB+ screenshotjaimmal... :angyali:)

Kvikveg

#1235
Quote from: Kvikveg on 2007-10-07, 18:46:12
Hm. Kerdes: vallalkoztok-e a kovetkezore: beirom szakallas gepem parametereit, a cel minimalis koltsegbol ugy felujitani, hogy birja a h.264 mkv-kat. A gep k regi. Kihivas lesz elintezni, hogy ne kovetkezzen be egy olyan sor, hogy "de ha az alaplap uj, uj tap kell, a csatlakozo nem jo a vidkartyanak, winchesternek stb-stb" es a vegen uj gep. Erzesem szerint alaplapot, videokartyat, tapot mindenkeppen bukom, csak ne rantsa magaval az osszes tobbit...
Amit csinalok a gepen: valamennyi jatek, de minimalis, szoval a "legujabb max felbontasban csillivilli menjen rajta" nem cel. Renderelesrol, nagyobb kepek kezeleserol, c-forditasrol(? ez gepigenyes?!) lehet meg szo mint ido- es gepigenyesebb dologrol.
Na ami van:
[spoiler]X86os Pentium III, ASUS TUSL-2 C ven tata alaplapon 2002.05.10es a BIOS verzio, máháháhááá  :lul:
Memoria: win szerint teljes fizikai memoria 384MB
3 db PATA winyo, ebbol 1 fix, 2 rackban. Az egyik 17GB, szoval az nem komoly.
Rackek: 1 USBs  1 PATA, de az utobbi kb azert van a helyen, hogy ne a polcon legyen a 17GB nosztalgiawinyo.
3 db PCI-s kartya:
hangkartya (Creative Labs ct5803),
halokartya,
USB-eloszto (scanner es szunetmentes alaplapon, 1 hosszabbito es 1 rack a kartyan),
Videokartya abban a szep barna csatlakozoban, ööö... tipusa... ööö MSI Radeon 9550
Na mi van meg...
Tap: passzolom.
egyebek: floppy, DVDiro, monitor, szunetmentes tap (APC Battery Back-UPS CS 350), eger, billentyu, scanner es 3.1 hangszorok, gephaz, pokhalo.
[/spoiler]
Valoszinuleg mar kerdeztem ilyet, ez esetben elnezest. Bar szerintem konkretan h264hez meg nem kertem.
:merci:
Na jelentem tervezett beszerzes:
[spoiler]DVD es winyo marad, alaplapokon 1 PATA szokot meg lenni, arra ranyomom oket
+1 rackes winyo marad, USB-s ugyhogy OK.
Szinten marad a floppy, DVDiro, monitor, szunetmentes tap, eger, billentyu, scanner es 3.1 hangszorok, pok.
Uj:
alaplap: ASUS P5B LGA77 ATX
proci: mar elfelejtettem argh P4 dual core labalaba.
memoria:  512MB/533MHz DDR-II Kingston PC2-4200 2 db
videokartya: ASUS EAX1600PRO SILENT TD 256M PCI-E
haz tappal: Codegen 3331-CA P4 400W ATX

USB eloszto repul

hangkartya - alaplapon
halokartya ööö szinten alaplapon ha jol tevedek[/spoiler]
Kerdes: 1db 1GB Kingston vagy esetleg 2 db 1GB Kingston lendit szamottevoen a rendszeren? Ha nem akkor hagyom a francba. Illetve ha meg van az alaplapon hely meg egy memorianak, akkor is hagyom a francba, max majd utolag.
Valaki elmondana, hogy a ket szinu memoria hely kozott mi a kulonbseg? Wiki most nem igazan segitett.

edit: miket lehet talalni a neten...  :3x3:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Igen, 2×1 giga a dual channel miatt gyorsabb, a színeknek is ez a magyarázata. A floppy meg szerintem felesleges, hacsak nem használod néha, mert én már idejét sem igen tudom, mikor tettem be lemezt.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-10-12, 22:12:18A floppy meg szerintem felesleges, hacsak nem használod néha, mert én már idejét sem igen tudom, mikor tettem be lemezt.
könyvelőprogramunk és raktár/számlakezelőprogramunk is kislemezre ment. szóval nálunk az összes gépben ott van ez a szörnyeteg, notebook-hoz is kellett venni egy külső usb-set :)

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2007-10-12, 22:12:18
Igen, 2×1 giga a dual channel miatt gyorsabb, a színeknek is ez a magyarázata. A floppy meg szerintem felesleges, hacsak nem használod néha, mert én már idejét sem igen tudom, mikor tettem be lemezt.
A mostaniban bentvan, nem akarom kidobni, hely van boven, es az ilyen mindig olyankor kell, amikor nincs bent.  :haha:

Memorian azert gondolkodtam, mert igy valamivel olcsobban megusznam es gozom nincs, hogy van-e a nagyobbra szuksegem, vagy egyaltalan nem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Hja, amíg működik, nem árthat bekötni, csak egyszer kell. XP alatt 2 giga mindenre elég kell, hogy legyen, hacsak nem akarsz a legújabb játékokkal játszani vagy orbitális méretű képeket szerkeszteni, illetve egyszerre 15 alkalmazást futtatni.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Memória amilyen olcsó most kötelező a 2x1Gb és legalább 667mhz-eset, de inkább 800-asat vegyél. 533-asat NE!
Az X1600 lehet olcsó, de cserébe eléggé elavult. játékra alkalmatlan, 2D-re meg jobb az integrált videóchip.
A P4 dual core szintén elavult, sokat fogyaszt, nagyon melegszik és még lassabb is, mint egy 1Ghz-cel lassabb Core2Duo.
Codegen házban még elfogadható, de a táp nem egy éltebiztosítás (el fogja bírni a gépet, csak valószínűleg hangos lesz és megeszik 50-60W-ot a táp önmagában).
Írd meg mennyit szánsz a gépre és mire akarod használni, cserébe megmondjuk mit vegyél, hogy ne járj rosszul.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Max 66. Jatekok mersekelten, alig vagy nem jatszom*, viszont kepszerkesztes, neha render (kene legalabbis), Corel Paintert megneznem mar magamnak egyszer. h264 nezegetes. Videoszerkesztes ha vegre lesz ra idom. :/
Nyomorult hardvereknel azt utalom, hogy k sok parameter van, es kinai.  :frown:
Koszi.
* Ha ramjon az 5perc igen. Szoval azert vigye el oket, de nem kell a legujabbat a legjobban stb. FPS-sekkel szorakoztam regebben. A lehetoseget meghagynam.  :haha: :uzi:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

#1242
Quote from: Kvikveg on 2007-10-12, 22:04:36
DVD es winyo marad, alaplapokon 1 PATA szokot meg lenni, arra ranyomom oket
alaplap: ASUS P5B LGA77 ATX
proci: mar elfelejtettem argh P4 dual core labalaba.
memoria:  512MB/533MHz DDR-II Kingston PC2-4200 2 db
videokartya: ASUS EAX1600PRO SILENT TD 256M PCI-E
haz tappal: Codegen 3331-CA P4 400W ATX
Ha egyre nyomod őket, akkor a winyó is olyan lassú lesz, mint a DVD, azaz ATA-33
az UltraATA-133 helyett. Olcsóak a vinyók, én nem tartogatnék egy kis, régi
vinyót, max beraknám egy új mellé backupnak, ritkán használt fájloknak.
Ha nem tuningolsz, akkor i965 helyett i945-ös alaplap is elég, és 5k-val olcsóbb.
P4: régi, meleg, lassú, kerüld. Kivéve, ha Pentium Dual-Core E21x0 széria, mert az
az új, kisebb Allendale-C2D, azok jók.
Memből xp-hez 1 db 1GB-os elég és olcsóbb (ár+fogyasztás), mint 2×512. Nem
drága a mem most, de sztem 2GBra csak az újabb játékok és vista mellett van
szükség.
Az x1600 játékhoz gyenge, passzív miatt meleg. Nem ajánlom. Külön vidkarinak
ajánlom pl 7600GS-t, de ha 2-3 éves játékokhoz kell csak, akkor ATi690G-s alaplap
AMD-oldalon, vagy i965G Intelhez.
:eek: Ezt meg se láttam. Egy rossz táp könnyen hazavághatja az alaplapot és a
vinyót. A Codegány pedig egy nagyon rossz vinyó. Messze kerüld el.

Amit múltkor írtam, abban mi nem tetszett? Beleférne a költségvetési korlátba,
míg az, amit írtál, nem.

Kvikveg

Ez a winyo 250es. :( SATA ugyanebbol 12000rel megdobja az arat. Ami most nem hianyzik. :(
Masik meg 160as.
winyo: ezt ajanlottak:  P4-Dual Core-2,8GHz/800MHz LGA775 2X2MB 64bit
Alaplap... pffhhh... nezem a listat es probalom felfogni.
Memoria: meggyoztel. 1Gb, max bovitem. :)
Videokartya ááá. (= pontos nev kene)
Codegen: ok meg vagyok gyozve. pedig mar azt hittem vmi emberi aron hozzajutok argh.

edit: batyamat interjuvoltam meg. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Nyugi, nem kell kapkodni és saját pm-ed pm-be quoteolni :)
Vinyót nem kell eldobni, csak lassabb lesz (negyed max, fele átlag).
P4 - kerüld.
Vidkarinál nem mondok pontos nevet, mert az bolt- és árfüggő,
hogy mi milyen néven és áron van. nVidia 7600GS, valamilyen
utalás mindig van a nevében erre. Keresd belőle a DDR3-as
verziót, az gyorsabb (Galaxy, Inno3D 7600GST)

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-12, 22:59:48
A Codegány pedig egy nagyon rossz vinyó. Messze kerüld el.

Quote from: Kvikveg on 2007-10-12, 23:12:01
winyo: ezt ajanlottak:  P4-Dual Core-2,8GHz/800MHz LGA775 2X2MB 64bit

És ehhez a vinyóhoz mit szóltok?  :3x3:
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-12, 23:30:15
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-12, 22:59:48
A Codegány pedig egy nagyon rossz vinyó. Messze kerüld el.

Quote from: Kvikveg on 2007-10-12, 23:12:01
winyo: ezt ajanlottak:  P4-Dual Core-2,8GHz/800MHz LGA775 2X2MB 64bit

És ehhez a vinyóhoz mit szóltok?  :3x3:
bezzeg amikor én érdeklődtem vinyó után, akkor ezeket nem tudtátok mondani :3x3:

Cobra

#1247
Írok neked egy AMD-s konfigot:
alaplap: Gigabyte GA-MA69G-S3H  ~17e Ft
processzor:Athlon X2 4600+ 21e Ft
memória 1Gb DDRII 800Mhz ~8-9e Ft
táp: pl amit Corsairt írtak Fazéknak, az árát mindjárt megnézem. Depo szerint bruttó 19e Ft.
Bruttó 12-ért van FSP Greenpower 400-as, szerintem az is jó.
ház: szinte bármi jó, de azért valami márkásabbat ajánlok, amine kesetleg használható tápja is van (pl Asus házakban van használható táp) 5-20e Ft.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#1248
Quote from: Cobra on 2007-10-12, 23:36:57táp: pl amit Corsairt írtak Fazéknak, az árát mindjárt megnézem.
ez volt az? Corsair VX450 kb 15k nettó
szóval tippre ennél azért olcsóbb és kisebb teljesítményű is megfelelhet Kvikveg-nek. de persze én nem értek hozzá, szóval nem tudok mit javasolni :D

Cobra

Innen érdemes nézni egy 350-400W körülit. Kérdés melyiket lehet itthon kapni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#1250
Quote from: kikuchiyo on 2007-10-12, 23:30:15
És ehhez a vinyóhoz mit szóltok?  :3x3:
Tegnap kb annyit aludtam, mint a héten előtte összesen. Ezek után nem csodálkozom. :)

Quote from: Cobra on 2007-10-12, 23:47:29
Innen érdemes nézni egy 350-400W körülit. Kérdés melyiket lehet itthon kapni.
NEM. Ez csak a hatékonyságáról ad infót, a minőségéről, ami fontosabb, nem.
Ld: Sirtec is van a listán, és pár noname kínai is.

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2007-10-12, 23:36:57
Írok neked egy AMD-s konfigot:
alaplap: Gigabyte GA-MA69G-S3H  ~17e Ft
processzor:Athlon X2 4600+ 21e Ft
memória 1Gb DDRII 800Mhz ~8-9e Ft
táp: pl amit Corsairt írtak Fazéknak, az árát mindjárt megnézem. Depo szerint bruttó 19e Ft.
Bruttó 12-ért van FSP Greenpower 400-as, szerintem az is jó.
ház: szinte bármi jó, de azért valami márkásabbat ajánlok, amine kesetleg használható tápja is van (pl Asus házakban van használható táp) 5-20e Ft.
alaplap: KT is ezt ajanlotta, van a listan.
Processzor: erre ket verziot lattam, egyiknel ki volt irva, hogy box, es kicsit dragabb volt. Mi a kulonbseg? 4000es es 4600as kozott 3000ft van arban, pfhhh, nekem semmit sem mond a 400-4600 kulonbseg gyakorlatilag.
Memoria: 1GB/800MHz DDR-II Kingmax PC2-6400 - Kingmax milyen minosegu? Kingstonbol csak 1GB/667MHz DDR-II Kingston PC2-5300 at latok.
Tap/haz: nezegetek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

#1252
Azért ami tud a teljes tartományban 80% feletti hatékonyságot, az nem hiszem, hogy rossz minőségű lenne. Kvikveg nem akar majd hardcore tuningot, a gépe valószínűleg egy 350-es tápot se fog 60% fölé terhelni.

Kingmax jó, Kingston is, Geil is. A Box-os proceszor dobozos, van hozzá gyári hűtő, az OEM-hez nincs semmi. AMD-nél is minél magasabb a számozás, annál erősebb. Pont a kis árkülönbség miatt nem érdemes már a 4600-nál kisebbet venni, ha nem számít az a pár ezer Ft.
Proceszornál az 5000+ ~25-26e ft, eddig szerintem elmehetsz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2007-10-12, 23:56:50
Azért ami tud a teljes tartományban 80% feletti hatékonyságot, az nem hiszem, hogy rossz minőségű lenne.
Érhetnek még meglepetések...
pl gyenge pontforrasztások, 85C-os kínai kondik, ripple, gyenge túláram-védelem.
Az, hogy kapott egy matricát a hatékonyságra, még nem jelenti, hogy jó minőségű
is.

Quote from: Kvikveg on 2007-10-12, 23:55:06
Processzor: erre ket verziot lattam, egyiknel ki volt irva, hogy box, es kicsit dragabb volt. Mi a kulonbseg? 4000es es 4600as kozott 3000ft van arban, pfhhh, nekem semmit sem mond a 400-4600 kulonbseg gyakorlatilag.
Memoria: 1GB/800MHz DDR-II Kingmax PC2-6400 - Kingmax milyen minosegu? Kingstonbol csak 1GB/667MHz DDR-II Kingston PC2-5300 at latok.
Tap/haz: nezegetek.
Box: dobozos, ventivel; tálcás pedig csak egy proci, semmi más
Remélem azért annyit csak mond, hogy 4600>4000 egy matematikusnak ;) :D
4600=2.4GHz, viszont 90nm; 4000=2.1GHz, viszont az újabbak 65nmesek, amiknek
kisebb a fogyasztása.
Kingmax okés, de a 667-es Kingston is elég lesz, nem fogsz nagy különbséget
érezni.

Kvikveg

#1254
Quote from: Cobra on 2007-10-12, 23:56:50
Azért ami tud a teljes tartományban 80% feletti hatékonyságot, az nem hiszem, hogy rossz minőségű lenne. Kvikveg nem akar majd hardcore tuningot, a gépe valószínűleg egy 350-es tápot se fog 60% fölé terhelni.

Kingmax jó, Kingston is, Geil is. A Box-os proceszor dobozos, van hozzá gyári hűtő, az OEM-hez nincs semmi. AMD-nél is minél magasabb a számozás, annál erősebb. Pont a kis árkülönbség miatt nem érdemes már a 4600-nál kisebbet venni, ha nem számít az a pár ezer Ft.
LOL, Kingmax olcsobb - azt hiszem eldolt a kerdes.  :lul:
Gyari huto gondolom ok, ha nem hajtom agyon/zaj: szekrenyben van, hatulso lapja kiutve. Ha nem lestrapalt PIIIas huto, akkor nem zavar altalaban.

4600>4000 ok. Nyilvan ugy ertettem, hogy lenyegileg, hasznalat kozben hol jon elo a kulonbseg. Vacilalok ajjaj, box-os verzio ti. 5000 kulonbseget mar elerte arban. Ami azert mar alapos indokolast kivan, hogy megvegyem. Azt hiszem 4000 marad.

edit: 4000 eszerint 90 nm

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Ezért mondtam, hogy az újabbak :)
Amúgy 3 4000+ van, a 89W/90nm F2, 65W/90nm F3 és 65W/65nm G1.
Ha az van mellé írva, hogy 2100MHz, vagy ki is írják mellé, hogy Brisbane,
akkor az az utóbbi.

Kvikveg

KT: hah, koszi az infot!

1 Miert, oh miert van, hogy a jo gephaz ami van is, ronda mint a bun? (Chieftec SH-01B-B-SL-400 400W fekete-ezüst ATX ház)
2 Amit en bazi regen kineztem, de persze most nem jo plusz valoszinuleg nincs is nekik: ASUS TA-881 Fekete-Ezüst + FSP 350PNF
3 De meg a(z ezekszerint) pocsek minosegu Codegen 3331-CA P4 400W ATX is jobban nez ki mint a fenti fortelem.
Argh. Batyamnak amugy a fenti Chieftec van, sajnos eloben is lattam. Najo, oldallap nem volt rajta.
Hm, mivan, ha 3at felszerelem egy az 1ben ulo tappal? Hm.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Fazék

Quote from: Kvikveg on 2007-10-13, 00:43:27Hm, mivan, ha 3at felszerelem egy az 1ben ulo tappal? Hm.
semmi. úgy vettem észre rugalmasak a cégek ilyen szempontból. pl az én kinézett Chieftec BH02 B-B-B házam is a boltok 99%-ban táppal van, de amikor rákérdeztem, hogy táp nélkül odaadnák-e, azt mondták természetesen, és teljesen korrekt árat mondtak rá.

Cobra

Chieftecet valószínűleg odaadják, mert annak a tápja eladható külön. Asust is láttam táp nélkül, de amiben van táp, azt nem valószímű, hogy odaadják anélkül. A Codegen ha tetszik vedd meg és dobd ki a tápját  (vagy ha ugyanott veszel másik tápot, akkor talán egy ezresért beszámítják) :)
Processzorból a 4000+ elég karcsú, minimum a 4400+-t vedd szerintem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !