Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2007-10-20, 18:57:05
Quote from: Nakedape on 2007-10-20, 18:11:39
HELP PLS (urgent):D

ha egy tft monitor fényereje gyenge, akkor jól gondolom, hogy az a háttérvilágítás hibája, és nem az lcd panel-é?
Jól gondolod. :)


:cool: :merci:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

na egy gurren lagann mp4 file már megfektette :)
csak a hang első fél másodperce ismétlődik és "nem válaszol" az mplayer :)

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2007-10-20, 18:55:11
Quote from: Zsiga on 2007-10-20, 18:53:20
Quote from: Fazék on 2007-10-20, 18:41:07
WOW, na ezt nem tippeltem volna meg :eek: szóval a lejátszók faq topic-ban link-elt Selmo-féle config-gal hibátlanul lejátssza a 350MB-os TV-rip-eket ez a 2MB-os S3Trio64 kártya :D

mplayer-nek elég az erős processzor? ???
Én mondtam hogy videolejátszás szempontjából (jelenleg) nem számít a VGA-kártya, semmit nem számol ugyanis. :)
ok, én hiányoztam erről az óráról, de most már legalább ezt is tudom :D
Miafene. :3x3:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-20, 18:46:08
Nah kész a gép. Minden faján műx Dirt 1280x1024 kb közepesre állítva 16x AA és 27-29 FPS-t produkál. Viszont van egy aprócska gondom. A Windows nem hajlandó felismerni egyik Pendrive-om se. Ilyennel még nem találkoztam soha. Nem is tudja telepíteni, nem is jelenik meg. Valami ötlet, hogy mi lehet a baj?
"A hardvare telepítése során hiba lépett fel bla bla bla"
Alaplapi driver fel van rakva? Esetleg rakd fel újra, hátha segít. Jobb tippem nincs.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fubenalvo

Nemtom mi volt... azóta kétszer újra lett indítva és most minden belenyúlás nélkül egyszer csak azt nézem hogy felismerte. No comment...  :hehe:
Na megyek vissza Dirt-özni. :D :D

Fazék

2 GB RAM-mal ti mekkora pagefile-t hagynátok?
(hely jelenleg nem probléma, egyszerűen csak teljesítmény/praktikusság szempontokból kérdezem)

Kuroi Tenshi

Hogy mennyit számít a rendes paszta:
megint szétszedtem a notim, hogy megpróbáljam a BSEL pinmodot,
de sajnos még ez a vékony vezeték szigetelése is túl vastag volt,
a proci nem fért vissza a foglalatba.
Ezért csak leszedtem a gyári hőblokkoló paszta-vackot és kentem
rá AS Céramique-ot.

Eddig 36-39C volt az idle. SPi-terhelés hatására fél perc alatt már
elindult a venti (47C), majd 1 perc alatt már 51-55C-ra melegedett.
Most, elsőre, tehát még nem is állt be a paszta, 35C volt az idle,
Spi 4M alatt a 43C-ot érte csak el, SPi 16M-nél csak most, 10 perc
után pördült fel pár másodpercre a venti, 46-48 között mozog.

.Attila

Nekem 1 giga ram mellett 1,5 giga pagefile van.

Milyen külső hangkártyát ajánlanátok zenehallgatáshoz?

Próféta

Quote from: Fazék on 2007-10-20, 21:50:42
2 GB RAM-mal ti mekkora pagefile-t hagynátok?
(hely jelenleg nem probléma, egyszerűen csak teljesítmény/praktikusság szempontokból kérdezem)
Az attól függ, mire akarod használni a gépet.
Például egyszerre hány virtuális gépet indítasz el egymás mellett? :D
Igazán durva memóriazabáló alkalmazásokat használsz?
A videokártyád fog majd a ramból enni akarni?

Mindenesetre járható út a 0 lapozófájl is, mert a 2 gigából nem is annyira egyszerű kifogyni. Én most ezt játsszom.
A nagyobb lapozófájl viszonylag közvetetten fog csak gyorsítani, pl. viszonylag ritkábban kell a memóriából kitakarítani a betöltött de épp nem használt osztálykönyvtárakat, így ha újra szükség van valamelyikre, esetleg nem kell újra fájlokból betölteni és elindítani, hanem a legjobb vinyód leggyorsabb részére elhelyezett lapozófájlból egy darabban felolvasható. Ez a hatás nem mindig túl jelentős.

De ha a hely nem téma, akkor 1 giga nem fog ártani. Inkább foglald le akkor, amikor új a vinyód/partíciód, és jó eséllyel egy darabban lefoglalható az egész, nem töredékesedik.

Szerintem.

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-10-20, 21:50:42
2 GB RAM-mal ti mekkora pagefile-t hagynátok?
(hely jelenleg nem probléma, egyszerűen csak teljesítmény/praktikusság szempontokból kérdezem)
Attól függ, hogy miket használsz. Szerintem hagyd alapon és indítsd el a legzabálóbb programegyüttest, aztán a végén feladatkezelőben nézd meg, hogy mennyit használt, annyi kell.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2007-10-20, 22:04:50
Milyen külső hangkártyát ajánlanátok zenehallgatáshoz?
Mennyi a keret, valamint játszol-e vele/eax kell-e; hány csatornás, stb?
Hacsak nincs valami hiba az alaplapiban, akkor olyan kb 4-5k alatt nem
érdemes kártyát venni, mert az alaplapi jobb.

Cobra

Nekem 2Gb ram mellett 2Gb swapfile van beállítva. Ha nem számít az a +/-1Gb, akkor szerintem te is rakd ennyire.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-10-20, 22:24:48
Nekem 2Gb ram mellett 2Gb swapfile van beállítva. Ha nem számít az a +/-1Gb, akkor szerintem te is rakd ennyire.
ok, ennyin hagyom egyelőre :)

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-20, 22:17:30
Quote from: .Attila on 2007-10-20, 22:04:50
Milyen külső hangkártyát ajánlanátok zenehallgatáshoz?
Mennyi a keret, valamint játszol-e vele/eax kell-e; hány csatornás, stb?
Hacsak nincs valami hiba az alaplapiban, akkor olyan kb 4-5k alatt nem
érdemes kártyát venni, mert az alaplapi jobb.

Nem kell 7.1 csatornás. Van rá pénzem, de nem akarok felesleges funkciókra pénzt kiadni.
Játékhoz nem kell szuper hang, a zenehallgatás a lényeg. Bedigitalizálni megint nem fogok. A lényeg, hogy minél több basszust kihozzak a cumóból, márha ezen segít a jobb hangkártya.
Nekem egyébként notebook-om van, 4 éves, úgyhogy nem biztos, hogy az alaplapi olyan jó ám ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2007-10-20, 22:37:26
A lényeg, hogy minél több basszust kihozzak a cumóból, márha ezen segít a jobb hangkártya.

Nekem egyébként notebook-om van, 4 éves, úgyhogy nem biztos, hogy az alaplapi olyan jó ám ;)
*orosz akcentus*
A súly basszusok a megbízhatóság minőség jele
*/akcentus*
... szóval QUALITY hangzás kell, ha jól értem? ::)
Nem, a hangkártya a hangminőségen és inkább a magasokon javít hallhatóan.
Sztem inkább jobb hangszórók kellenek ezesetben. De még ott sem a basszusok
mennyisége határozza meg a minőséget, sőt, inkább fordítva.

Ja hogy így külső hangkártyát... az drága lesz.
X-Fi x-mod pl 16k+ a depo szerint, de még egy olcsóbb terratec is 11k...

Milyen az alaplapi audióchip? Sztem jobb hangszóróval vagy fülessel többre mész.

.Attila

Füles: Panasonic RP-HT711, nem hiszem, hogy ezzel lenne különösebb probléma. Aztán lehet, hogy csak én várok túl sokat, amire nem a hangkártya a megoldás.
Alaplapi chip sys chipset, pontosan nem tudom melyik.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2007-10-20, 23:49:38
Füles: Panasonic RP-HT711, nem hiszem, hogy ezzel lenne különösebb probléma.
Aztán lehet, hogy csak én várok túl sokat, amire nem a hangkártya a megoldás.
Alaplapi chip sys chipset, pontosan nem tudom melyik.
Simán lehet. Még nem hallottam/láttam/olvastam, hogy valaki a hangminősége
miatt emelné ki ezt a fülest. A gyártók egyes sorozatai között nagy különbség
lehet, de a Pana különben sem a füleseiről ismert. A hangfoglaláson nem
hallgattál bele a Senn vagy a Beyer füleseibe? Pedig ott voltak...

(Vagy rosszak az elvárásaid...) Ha basszus kell, Beyer DT-770  :bsd:

::) külön chip van audióra, Vezpult - Hangok és... ->

.Attila

De, egy Sennheiserbe belehallgattam, jól megmozgatta a dobhártyámat. Panaé sem rossz, de ennyire nem.

Fubenalvo

#1488
Kérdés:
XP-nél van valamekkora limit arra, hoyg mekkora particiot ismer fel? Adott volt egy 130as (C:) rendszer partíció és mellette egy 270es (D:) amin még nem volt semmi. Rendszer tökéletesen futott, mondom ok. Átmásolok C-ről D-re kb 40Gb adatot. Másolás folyamatban majd összeomlik a D: meghajtó fájlrendszere és C:-n maga a Windows.
Ez már előfordult az előző gépen is, akkor az alaplapra gyanakodtam, de ebben a gépben már ez tuti nem hibalahetőség.
Azaz most 3 dolog között gondolkodom:
1. Az előző gépen a 3 éves alaplappal létrehozott C: partíció nem tökéletes (nemtom mi nem lehetne az, de első S-ATA alaplapok egyike, nem csoda ha egy 300ast rosszul kezel esetleg.) és ezért az új gép is összeakadt vele. Ennek elhárítása jelenleg folyamatban. Most formázom újra a winyót 0ról, csakhát 300Gb mire kész addigra befonom a hajam.
2. A windows rosszul kezeli a partíciót ha bizonyos méretet meghalad a mérete. (Ezt megdönteni látszik mikor létrehoztam a C: (130) mellett egy 100as és egy másik partíciót a maradéknak. Ekkor csak a 100asat formáztam meg. A másikat gondoltam majd ha felállt a rendszer. Kész voltam mindennel, tökéletesen fut windows. Formázást próbálom. Azt mondja nem lehet. Hmm ok, ezután azonnal elűnt mind D: mind az E: partíció (összeomlott a fájlrendszer megintcsak!?)
3. Sikerült egy ratyi winyót kifognom és vigyem vissza azonnal.

Megjegyzés. Ha csak a C: 130at használom és a maradék területet nem partícionálom akkor teljesen stabil a rendszer.
Várom a véleményeket.

szerk.: kész a formázás. Mindenki imádkozzon pls! Elkell...

Zsiga

#1489
Quote from: Fubenalvo on 2007-10-21, 02:02:02

SP nélkül 127GB a maximum megcímezhető terület partíciónként, SP-vel (1 vagy 2, mindegy) "korlátlan" (ha jól számolom a 48bit-es címzés 32TB-t jelent).
http://prohardver.hu/tema/szex_ver_es_vinyo_problemak_127gb_felett/hsz_1-100.html

Fubenalvo

#1490
ehh... találó topic cím. Jó látni legalább, hogy mégsem én vagyok a hülye. Viszont SP2-es windowsról ő se nyilatkozik. Naggyon jó... Még mielött eszetlen guglizásba kezdek nem tudod esetleg hol lehet átállítani?
CMOS-ban is kell álítani valamit elvileg?

Jah és ha ezt sikerül 48bitre kapcsolni akkor IDE-s winyók ugyanúgy megférnek mellette majd? Elvileg nincs hozzá közük, de sose lehet tudni...

Olvasgatom a cikket denem teljesen tiszta akkor mit is kéne csinálnom. Most miutűn a 127Gb / 270Gb-s megoldás nem jött be kompletten csináltam egy 300as particiot. Akkor ez most működni fog, avagy 127Gb átlépése után elkezdi felülírni az adataim?

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-21, 02:15:07
ehh... találó topic cím. Jó látni legalább, hogy mégsem én vagyok a hülye. Viszont SP2-es windowsról ő se nyilatkozik. Naggyon jó... Még mielött eszetlen guglizásba kezdek nem tudod esetleg hol lehet átállítani?
CMOS-ban is kell álítani valamit elvileg?

Jah és ha ezt sikerül 48bitre kapcsolni akkor IDE-s winyók ugyanúgy megférnek mellette majd? Elvileg nincs hozzá közük, de sose lehet tudni...

Olvasgatom a cikket denem teljesen tiszta akkor mit is kéne csinálnom. Most miutűn a 127Gb / 270Gb-s megoldás nem jött be kompletten csináltam egy 300as particiot. Akkor ez most működni fog, avagy 127Gb átlépése után elkezdi felülírni az adataim?
Igen. Röviden összefoglalva, az XP SP2-es legyen, a CMOS Setupban meg állítsd be a 48bit-es címzést (meg ne kérdezd hgoy hol és pontosan hogy hívják mert lövésem sincs, nézd át a manualt :)). Amíg ez a kettő nincs meg addig ne nyúlj a 127GB-nál nagyobb partíciókhoz. Nem fog bezavarni semmibe, sőt, 127GB-nál nagyobb partícióhoz IDE vinyó esetén is ez kell.

Fubenalvo

#1492
Hmm, szóval tulképpen csak azután használjam a 127 feletti területet, ha 48 bit ON a biosban és onnantól no problemo.
Zsiga, ha ez bejön akkor megmentettél egy éjszakázástól. Bár már fél2... na mind1. Én addig nem alszom amíg ne múködik minden tökéletesen. :)
Tesztelni meg akkor legjobban úgy lehet, ha átkapcsoltam 48bitre és megpakolom az egyik 127 feletti partíciót anyaggal bőven. Ha ezután is elindul a gép, akkor nyertem elvileg ugye!? :D

BTW még egy érdekesség. Mikor le akartam Ghostolni a rendszerem, betettem a Ghost boot lemezt. Kiválaszottam hogy menteni akarok. Bejön a grafikus felület majd lefagy. Ha jól emléxem 10es Ghost, aminek a S-ATAt már kezelnie kéne.
Mind a DVD író, mind a winyó ugya S-ATAn csatlakozik. Ahogy olvasgattam elvileg ennek nem kéne gondnak lennie. De asszem kicsit átnyálazom most prohardvare-t amíg a windows települget.

Selmo

Támogatnia kell a BIOSnak és legalább SP1 kell hozzá és engedélyezve kell legyen.

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

Nah turkáltam BIOS-ban. Csupán két erre utaló nyomot találtam.
32bit Transfer mode - Enabled
LBA / Large Mode - Auto
Utóbbi másik opciója Disabled, szal hagytam auton.

Windows fent. Rendszer partíció kész. Másik kettőt formáztam, a rendszer még ép. Most feltöltöm szépen adattal a 2es számút és ha megmarad a windows akkor örülünk. :) Ha nem akkor nem... xD

Selmo

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters
EnableBigLba|REG_DWORD|0x1

Értéknek kell lennie és akkor jó.

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

#1496
http://img85.imageshack.us/img85/773/01cp8.jpg
Még csak ilyen sorom sincs. LegacyDetection esetleg lehet ugyanaz más néven?

Mindenesetre most folyamatosan másolgatok egyik partícióról másikra 6-7Gigányi adatokat és a rendszer eddig stabil. (lekopogtam... :) )
Ugyanettől korábban régen összecsinálta magát. Ergo asszem tudom mi volt  a gond:

A winyó meg volt formázva 130/270es felosztásba a korábbi 4 éves alaplappal. Ami persze még nem kezelte a 48bitet. Ezért gondolom, mivel azzal hoztam létre a rendszerpartíciót és nem formáztam újra az egész winyót az új géppel, hanem ezt próbáltam megtartani így nem 48bitesként kezelte. Vagy ilyesmi... Most hogy az egészet leformáztam az új alaplappal eddig minden stimmol. Ha eltűnök holnap reggelig... izé ma. Akkor mégse stimmolt olyan jól. :D

Mindenesetre most hogy jó lett a rendszer, meghalt az egerem bal gombja. Valami öröm mindíg kell... !? :wtf:

Dreamcleaver

Az Nvidia 8600 GT vagy GTS kártyákról tud valaki valamit mondani? Mondjuk úgy 2 évig elmenek rajta a gámák?

Also core 2 duo-hoz Asus P5B, P5B-V esetleg P5K vagy GigaByte GA-965P, GA-G33-DS3R a jobb?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Kapcsold ki a write-only módot és nézd végig az előző pár oldalt :hehe:
8600GT & GTS = kiherélt alsó-középkategória. Egy hónapon belül itt
a következő generáció (880GT és 3850?), várd ki azt.
2 évig nem fognak rajtuk elvánszorogni a játékok. Már most is döcögnek.
Túlságosan is sikerült lebutítaniuk a 8600 kártyákat.

P5B = 965
P5B-V = 965G
P5K = P35
GBnak meg a nevében bennevan.

965 jó, P35 kicsit jobb és a 45nm-es procikat is támogatja.
szvsz: P5K vagy GA-P35-DS3.
Költséghatékonyabb megoldás, ha tuning kevésbé számít: GA-P31-DS3
(evvel is lehet húzni, csak nem ugyanaddig).

Fubenalvo

Nah igen, tényleg pont erről beszélgettünk most oldalakon keresztül. :)
Mondjuk én azt csináltam hogy vettem egy 8600at aztán majd jövőre mikor érzem hogy gyengül a gépezet és lejebb ment a 8800ak ára akkor veszek. Persze akkor már lesz jobb, de nekem sose volt célom hogy mindíg a csúcskategóriát vegyem meg. Nem vagyok én multimilliomos. :D