Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-23, 00:31:45
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-23, 00:22:20
Viszont nem mindenkinek kell 500GB+ winyó, ezekből pedig lesz 250, 320, 400
és 500GB-os is; de fontosabb, hogy a WD GP ezt 5400-as fordulatszámmal
éri el, így az elérési ideje, tartós/burst írás/olvasása is lassabb.
És ha a WD prémium-áron akarná eladni a GP-t, akkor legalább ez versenyt
jelentene, ami lenyomná az árat.
Nem is kell 500+, ott az 500-as, én is azt fogom venni. :) Egyébként mutass nekem egy olyan embert akinek elég 250GB tárhely, de mellette még külön rendszervinyót tart (mert aki a GP-t berakja rendszervinyónak az nem százas...). ;)
Tárolóvinyónál 3 dolog számít, a nagy tárhely (jó Ft/GB aránnyal persze), a zajtalan működés, illetve a kis fogyasztás és ebből következően kis hőtermelés, hogy a hűtése is minél halkabb lehessen. Szerintem ezeknek a kritériumoknak a WD GP sorozat felel meg a legjobban. Sebességből meg nem hiszem hogy kell ennél több az említett felhasználásra, nekem legalábbis biztosan nem.
éreztem, hogy nem kell strapálnom magam a válasszal, összefoglalod jobban is mint én tenném :D

Kuroi Tenshi

Aki viszont RAID5-re használja, annak se biztos kell min. 1TB :)
Mert ennyi adat elvesztése már elég kellemetlen.

De azért nézd meg a postomat:
QuoteHa még sokáig nem jelennek meg a kisebbek itt
Azaz úgy írtam be, hogyha csúszna a kisebb GP, amit úgy tűnik
tenni fog, mégis lesz alternatíva. Ha pedig a WD feláron akarna
egy gyengébb teljesítményű winyót eladni, amire megvannak a
jelek, akkor pedig lesz egy konkurens termék.
Néha az automatikus fanboi-ságod helyett elolvashatnád, hogy
mit és miért is írtam :hehe:

Fazék

#1532
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-23, 00:48:06Ha még sokáig nem jelennek meg a kisebbek itt
Azaz úgy írtam be, hogyha csúszna a kisebb GP, amit úgy tűnik
tenni fog, mégis lesz alternatíva. Ha pedig a WD feláron akarna
egy gyengébb teljesítményű winyót eladni, amire megvannak a
jelek, akkor pedig lesz egy konkurens termék.
Néha az automatikus fanboi-ságod helyett elolvashatnád, hogy
mit és miért is írtam :hehe:
speciel én bevallom másodszorra se értem, hogy mit akarsz mondani :redface:
wd féláron? mit?
ja hogy feláron :haha: tényleg aludnom kéne már :haha:

szerk: de persze ettől még továbbra sem érzem túl nagy konkurrenciának ezt a hitachi vinyót a WD GP szériájával szemben. bár jobb lenne, ha rendesen össze lenne vetve tesztben a kettő és nem csak gyártói adatok állnának rendelkezésre a hitachi-ról

Cobra

Ha jól megoldják a fordulatszabályozást, akkor elég jó lehet. A WD GP ugye fixen lassan pörög, biszont a Hitachi ha kell olyan gyors, mint a mostani 7200-esek, ha nincs nagy adatforgalom, akkor meg olyan halk és hűs, mint amilyen a WD GP (lesz). Mondjuk én inkább a 250Gb-os verziók után érdeklődnék, a 120-as is csak most kezd betelni. (2db 120-asom van, amelyiken az anime-k és zenék vannak, az van majdnem tele).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-10-23, 12:10:50
Ha jól megoldják a fordulatszabályozást, akkor elég jó lehet. A WD GP ugye fixen lassan pörög, biszont a Hitachi ha kell olyan gyors, mint a mostani 7200-esek, ha nincs nagy adatforgalom, akkor meg olyan halk és hűs, mint amilyen a WD GP (lesz). Mondjuk én inkább a 250Gb-os verziók után érdeklődnék, a 120-as is csak most kezd betelni. (2db 120-asom van, amelyiken az anime-k és zenék vannak, az van majdnem tele).
A Hitachi is fix fordulatszámon pörög, a jelenlegi technológia mellett nem lehet értelmes áron olyan meghajtót előállítani ami változtatja menet közben a forgási sebességét. Soha nem lesz olyan halk és hűvös mint a GP...

Cobra

Hitachi Global Storage Technologies (Hitachi GST) on Monday announced its family of hard disk drives (HDDs) that boast with considerably reduced power consumption thanks to variable spindle speed.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

#1536
Quote from: Cobra on 2007-10-23, 13:56:42
Hitachi Global Storage Technologies (Hitachi GST) on Monday announced its family of hard disk drives (HDDs) that boast with considerably reduced power consumption thanks to variable spindle speed.

Marketing, a WD is ugyanezt írja. ;)

Szerk.:
Quote from: storagereview cikkThe manufacturer is careful in not directly citing spindle speed, instead nominally positioning the Caviar GP as a "7200 RPM-class" drive. Under its "IntelliPower" moniker, WD claims a "A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and cache size designed to deliver both significant power savings and solid performance." Some folks have misinterpreted some admittedly vague specs on WD's website. Under "Rotational Speed," the manufacturer cites "IntelliPower (5400 to 7200 RPM)." This does not mean the drive dynamically changes its spindle speed during operation... indeed, such a feature would entail considerable mechanical engineering and would in many ways defeat the point -- rapidly accelerating and decelerating the spindle's speed would increase rather than decrease net power draw. Rather, the IntelliPower term indicates that the GP family as a whole does not have a set spindle speed (nor a set buffer size, for that matter). Different capacity points may feature differing spin speeds and buffer sizes. For those that must know, WD admits "sub-6000 RPM operation" for the 1-TB Caviar GP (more on this on the following page).

Szerk.#2: Olvasgatok itt közben, lehet hogy mégis megcsinálták, csak elég hülyén... Az gondolom nyilvánvaló hogy nem tudják úgy csökkenteni a fordulatszámot hogy a fejek bent vannak a lemezek felett. Ha viszont kihúzzák a fejeket és lelassítják a lemezek forgását, akkor azt érik el hogy nagyságrendileg ugyanannyi idő (több másodperc) és energia (~25-30W peak) kell ahhoz hogy a meghajtó visszaálljon normál módba mint ha ki lenne kapcsolva, viszont a kikapcsolt állapot 0W-os fogyasztásához képest egy kicsit sokat eszik... ::)

Szerk.#3: Így meg pláne gáz hogy azonos (5400) fordulatszám mellett jelentősen kevesebbet fogyaszt a WD üresjáratban, ráadásul úgy hogy azonnal elérhetőek az adatai, nem kell 1-2-3 másodpercet várni rá...

Fazék

#1537
a kíváncsiság engem is furdal, hát nézegetem a hitachi oldalán ezt a P7K500-as szériát, és a pdf datasheet-ben egy szót sem írnak variable spindle speed-ről, fixen 7200-asnak mondják... ???

szerk: áhámm! na ebben a pdf-ben már írogatnak pár dolgot

Cobra

Na ebből egyértelműen kiderül, hogy hosszabb idle mode-ban leveszi a fordulatot 4200-ra. És innen azért sokkal gyorsabban és kisebb energiával jut vissza a normál operációba, mint leállított állapotból. Mondjuk otthoni felhasználásban sok jelentősége nincs annak a másfél wattnak, amit megtakarít így, bár nálam pl néha zavaró, ha gondol egyet a gép és rákeres a 2. HDD-re, ami már áll, így kicsit megakad a gép.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#1539
http://prohardver.hu/apro/hammon_s_market/friss.html
ez sztetek is azt jelenti, hogy nem jött be a kártyám?

tele van a tököm már az ígérgetésekkel. holnap még egyszer körbetelefonálom a boltokat, és ha továbbra sincs 2900pro sehol, akkor megveszem az első hulladék kártyát, amit találok...

szerk: bár ahogy nézem az újabb hozzászólás alapján egy darab se jött be az országba. frankó. akkor ismét fölmerül a kérdés, hogy miabúbánatot vegyek helyette, mert most már tényleg vicc, hogy itt a gép és csak levélnehezéknek jó...
és persze közben még közelebb jöttek az "újabb jobb szebb nextdzsenerésön" kártyák, de megőszülök, mire ideérnek...

Kuroi Tenshi

Akkor sztem hagyd a kártyát és szerezz egy 8600GT-t.
Ha újonnan megveszed, le tudod írni az áfát és az alacsony árához
képest már nem eshet sokat, valamint dx10-es lévén még lesz rá
kereslet. Egy fél év vagy év után meg vehetsz helyette erősebb
kártyát.

8800GT-ről most kezdenek el szivárogni a teszteredmények:
http://topic.expreview.com/2007-10-23/1193114539d6255.html
Nemcsak a régi GTS-t fogja kiváltani, nagyon közel van
teljesítményben a 8800GTX-hez.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-23, 22:43:37
Akkor sztem hagyd a kártyát és szerezz egy 8600GT-t.
Ha újonnan megveszed, le tudod írni az áfát és az alacsony árához
képest már nem eshet sokat, valamint dx10-es lévén még lesz rá
kereslet. Egy fél év vagy év után meg vehetsz helyette erősebb
kártyát.
én is a 8600GT-t néztem ki mint alternatíva vagy a 2600XT-t. mindkettő kb 25k bruttó és egészen egymás mellett vannak teljesítményben. (mellékelt játék miatt az utóbbi a szimpatikusabb :haha:)
(nem innen fogom venni, csak innen volt most egyszerű link-elni)

Kuroi Tenshi

Ne passzívat. Hacsaknem beszerelsz még egy lassú 12-es ventit
(pl ZMF3) hátra. Nem tesz neki jót a 70-80C-os hőmérséklet.
Légáramlás most pedig alig van avval a halk, de emiatt alig járó
tápventivel.

Fazék

#1543
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-23, 23:13:10
Ne passzívat. Hacsaknem beszerelsz még egy lassú 12-es ventit
(pl ZMF3) hátra. Nem tesz neki jót a 70-80C-os hőmérséklet.
Légáramlás most pedig alig van avval a halk, de emiatt alig járó
tápventivel.
jogos. a rossz hír miatti forrásban lévő aggyal megfeledkeztem erről a szempontról.

ASUS vagy MSI ? hmm dilemma dilemma.. na elszórakozok egy órát gyorsan az összevetésükkel

egyetlen problémám ezzel az ideiglenes kártyával, hogy 1680x1050-ben továbbra is kinevet majd a játékok 90%-a illetve fapados kinézettel fut majd olyan felbontáson... ennyit az übergépről...

Heroes 5 kieg rendelés is elúszott, majd holnap rendelhetem meg újra és ki tudja mikor fog megérkezni...

nagyon remélem, hogy ez nem egy pechsorozat kezdete...

Kuroi Tenshi

ASUS, MSI okés; Inno kérdéses.

A hűtés lecserélését is meggondolhatod még, egy Zm VF700AlCu-val
5V-on is elmenne kellemesebb hőmérsékletekkel; mármint ha a mellékelt
SupCom szempont és a többi gyártó drágábban kínálja a kártyát.

Fazék

#1545
hűtést nem fogom lecserélni, ennyi idő alatt már kiismerhettetek, hogy nem vagyok hardverguru még az OC-től is ódzkodom, nem hogy kártyák szerelgetésétől ;)
pár gyors zárókérdés:
8600GT és 2600XT kártyákból ugye fölösleges az 512MB-osat venni? (mondjuk pl asus-nál 8600 GT-ből olcsóbb az 512-es és mégis a hivatalos adatok alapján ugyanazok az adataik ezt kivéve, szóval nem értem a dolgot)

összehasonlító táblázat az összekapart adatok alapján:

kártyaASUS8600GT
/2DHT/256M
Gigabyte GV-NX86T
256H-ZL+NWN2
:D
MSI NX8600GT-
T2D256E-OC/D3
MSI NX8600GT-
T2D256E-OC
Asus EAH2600XT
/HDTP/256M
Gigabyte GV-RX26T
256HP-B+NWN2
:D
Sapphire 2600XT
256MB
Core540570580580800800800
Memory14001400 16001600140022001400
mem typegddr3gddr3gddr3gddr3 gddr3gddr4gddr3
bruttó min. ár26.5k27.3k27.5k27.7k24.5k24k??23k

az első 3 legjobbat legkevésbé rosszat kérem szépen megjelölni sorrendben, danke :D

és most húzok aludni, mert reggel munka... :doh:

szerk: éreztem hogy van vmi hiba a táblázatban, asus és msi adatait fölcseréltem, most már jó

Kuroi Tenshi

Egyik szűk keresztmetszet a szűk membusz - itt a gyorsabb
sebesség kicsit javít -> GDDR4, OC version.
Másik a kevés sp, valamint ezek sebessége.
Tesztek alapján a 2600XT csak kicsivel marad le, viszont árban
jobb. Sztem átmeneti kártyának megteszi.

512: jó kérdés. Vannak már olyan játékok, beállítások és modok,
amiknek kevés a 256MB (vagy akár az 512 is), de azok nem csak
a memet keveselnék, az ilyen kategóriájú kártyákat simán
keresztbe lenyelik ;) Mem leginkább aa+af-hez kellenek, valamint
a legmagasabb shader-minőséghez, de azokhoz ezek a kártyák
alapból kevesek.

Sorrend:
GB 2600XT GDDR4 (olcsó és alig lassabb; nwn2)
GB 8600GT-Zalman (5V-on elég halk; nwn2)
MSI 8600GT-OC/D3 (alig drágább, mint mezei GT;
gyorsabb mem és shaderek)
szvsz.

Fazék

#1547
reméltem hogy ha az estét arra áldozom, hogy fölkutassam az alternatív kártyát, akkor biztosan kapok másnap reggel 2900 pro-t és így is lett  :muhahah:

most már csak azért izgulok, hogy ha berakom a gépbe, akkor elinduljon, mert a dobozon 550W-os tápigényt ír és a boltos csákó is azt mondta, hogy az 550-es Chieftec táppal bent nem nagyon szuperált  :eek: (mondjuk elfelejtettem rákérdezni, hogy mi egyéb volt mellette, hogy úgy se ment :))
na mindegy. 6 óra körül vagy nagyon szitkozódni fogok itt, vagy nem láttok egy hétig :D

szerk: doboz kibontva, fura módon 2db 6 pin-es átalakítót adtak... tehát 8-ast vagy szereznem kell vhonnan, vagy tényleg tápcserére szorulok majd? ???
szerk2: a http://ati.amd.com/products/certified/powersupplies.html oldalon nincsen ott a corsair 450-es. de bízom benne, hogy ti értetek a dolgotokhoz és ők csak túlbiztosítani akarják magukat :)

Kuroi Tenshi

Mint mondtam, a 8pines megy akkor is, ha 6pines van beledugva :)
csak annak kell utánakeresni, hogy melyik 6ba...

Menni fog: linkeltem múltkor egy tesztet, ahol 2900XT + X6800
(tehát nem az alacsonyabb fogyasztású G0 széria, mint ami neked
van, hanem még a régebbi) rendszer teljes terhelésen 348W csúcs-
fogyasztást ért el.

Fazék

#1549
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-24, 15:51:10
Mint mondtam, a 8pines megy akkor is, ha 6pines van beledugva :)
csak annak kell utánakeresni, hogy melyik 6ba...
igen, erre emlékeztem, és ránéztem a kártyára, remélem hülyebiztos a rádugása  :muhahah:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-24, 15:51:10Menni fog: linkeltem múltkor egy tesztet, ahol 2900XT + X6800
(tehát nem az alacsonyabb fogyasztású G0 széria, mint ami neked
van, hanem még a régebbi) rendszer teljes terhelésen 348W csúcs-
fogyasztást ért el.
igen ez is rémlett, ezért nem értem, hogy miért kéne hozzá 550-es minimumként... nekem is úgy rémlett, hogy durván 170 körüli fogyasztása van és ezen túl van az E6750 a gépben, alaplap, 1 dvd-író és 1 vinyó.
ha ez eljut 450-ig, akkor megeszem a kalapom :)

szerk: ha jól nézem a teszteket, akkor olyan 330-350 W körüli összfogyasztásra számíthatok
amúgy tudom ezt valamivel mérni szoftveresen, vagy csak műszerrel van erre lehetőség?


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Nah, jelentem a beszerzes megvolt. Remelem nem fogok sokat szivni az attelepulesnel. (Kac-kac)
[spoiler][/spoiler]
:whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Gregory

Egyik osztálytárs megkért, hogy állítsak neki össze egy konfigot olyan 250-300k HuF-ból, elsősorban játékra.
Egy ilyet sikerült összehozni eddig:


Gigabyte s775 GA-P35-DS3 alaplap24 400 Ft
INTEL S775 CORE 2 DUO E6750 2,66GHz DOBOZOS 64Bit41 500 Ft
Asus PCIe EN8800GTX/HTDP/768MB136 400 Ft
2 x DDR2 800MHz 1024MB KINGMAX11 000 Ft
SAMSUNG 500GB HD501LJ 16MB 7200rpm - SATA226 600 Ft
FSP SAGA 450W ACTIVE PFC10 900 Ft
Ház~15 000 Ft
Összesen265 800 Ft

Kérdések:
Érdemes memóriából 1066 MHz választani?
A HDD-vel kapcsolatban hezitálok még, nem nagyon volt ilyen téren tapasztalatom
A javaslatokat, oltásokat(hha valami nagyon nem odaillőt láttok) szívesen fogadnám. Előre is  :merci:

Kuroi Tenshi

#1554
Quote from: Gregory on 2007-10-24, 20:25:49
osztálytárs
konfigot olyan 250-300k HuF-ból, elsősorban játékra
Kapja be  :fuk-u: (irígykedem :D soha nem voltam ennyire eleresztve)

Sztem egy C2Q6600 csak tizenezerrel többe kerül, de két extra mag már
most is jobb teljesítményt hoz a játékokban. Pár oldallal ezelőtt linkeltem
egy cikket az xbitlabs-ről, ahol pont a Q6600-ast vetették össze a 6700-
assal, és hiába az utóbbinak magasabb az órajele, szinte minden játék-
tesztben már most a négymagos teljesített jobban.

A GTX 140k-ért kidobott pénz. Okt 29.-én jelenik meg hivatalosan a 8800GT,
ami az első tesztek szerint (nemrég ezt is linkeltem, expreview-ról volt)
csak kicsivel marad le a GTX-től, viszont $250 lesz a zusában (itt persze ez
inkább 60k környéke lesz).

Ilyen konfig mellé sztem egy rendes monitor is dukál, ha az még nincs.
Pl Dell 2007WFP vagy ha ennyire eleresztett, akkor 2407WFP.

Mem sebessége elég lesz, a gyorsabb inkább csak a tuningnál szükséges,
hogy az ideális 1:1 FSB:RAM arányt tudja. Nincs észrevehető különbség.
2GB helyett 4GB viszont egyesek szerint érezhetően gyorsabb, és a jelenlegi
alacsony ram-áraknál talán érdemes, ha ekkora a keret.

Gregory

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-24, 20:47:46
Quote from: Gregory on 2007-10-24, 20:25:49
osztálytárs
konfigot olyan 250-300k HuF-ból, elsősorban játékra
Kapja be  :fuk-u: (irígykedem :D soha nem voltam ennyire eleresztve)
:tezsvir: Én is szívtam a fogam  :smile:.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-24, 20:47:46
A GTX 140k-ért kidobott pénz. Okt 29.-én jelenik meg hivatalosan a 8800GT,
ami az első tesztek szerint (nemrég ezt is linkeltem, expreview-ról volt)
csak kicsivel marad le a GTX-től, viszont $250 lesz a zusában (itt persze ez
inkább 60k környéke lesz).
Gondoltam ha már nem az én pénzem, ő pedig kiadja rá, akkor már inkább ez. Mondjuk elvileg Decemberben kerül megvételre, addig pedig meglátjuk, hogy hogy alakulnak az árak, meg hogy mit is tud igazából a 8800GT.

4 magosat azért nem akartam mert eddig úgy tudtam, hogy a programok nagyon kis százaléka használja ki, és ott sem annyival erősebb, de ha játékoknál érezhető a különbség, akkor módosítom egy kicsit (ugyanez érvényes a memóriára is).

Monitor meg klaviatúra elvileg van, hangfal úgyszintén, csak magát a gépet akarja lecserélni.


Kuroi Tenshi

#1556
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2quad-q6600.html
és
http://topic.expreview.com/2007-10-23/1193114539d6255.html

Szerk: hmm, inkább csak újabb játékoknál látszik az előny - és
húzásnál. De a régi játékok így is bőven játszhatóak, az újabbaknál
meg jól fog jönni.

Fazék

majd széthasad a fejem, így egy kicsit kevésbé élvezetes tesztelni az új gépet, de eddgi frankón megy minden.
sajnos UT3 demo-nál tapasztalnom kellett, hogy a monitorom frissítése hagy némi kívánnivalót maga után, nagyon kíváncsi lennék egy profi monitorral a képre :(
amúgy 1680x1050 max grafikával hibátlanul futott :D
Beyond Good and Evil-nél olyan furcsaságot tapasztaltam, hogy jelentősen késik a videó a hanghoz képest, még majd vmit játszanom kell vszleg a beállításokkal.
HL2 és CS:S most frissülnek steam-en, kíváncsi vagyok azok alatt mit produkál a gép   :lazza:

1.6 Mbit-es kapcsolattal most nem állok neki lekapni a 3DMark06-ot (07-et nem találtam a futuremark oldalán, nincsen? ???), de estére majd berakom a letöltések közé.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-10-24, 21:19:26
HL2 és CS:S most frissülnek steam-en, kíváncsi vagyok azok alatt mit produkál a gép   :lazza:

1.6 Mbit-es kapcsolattal most nem állok neki lekapni a 3DMark06-ot (07-et nem találtam a futuremark oldalán, nincsen? ???), de estére majd berakom a letöltések közé.
Megmondom: a 300-as FPS-capet :lazza:

3dm7 nincs, 3dm8 lesz, pcmark vantage van még, ami friss. Mind vistásak.

Cobra

#1559
KT, Zsiga, OHS-től vettetek már valamit? Most nézem, hogy az árak nettó árak, de még így is k* drága a Thermalright HR-05 SLI. Van szerintetek rá esély, hogy ha nem kérek számlát, akkor odaadják nettó árban? Sajnos elkerülhetetlen a csere, mert a hétvégén már erősen kergett a ventillátor, ma meg jött egy kis szag a gépből, egyből belenéztem és állt a ventillátor (szerencsére meglőkésre elindult).
Közben találtam egy ilyet: http://www.thermaltake.com/product/Cooler/VGAnCHIPnMEM/cl-c0034/cl-c0034.asp Olcsóbb és ugyanúgy hőcsöves, a venillátor meg annyira nem zavaró (bár ledes).

Fazék, te meg szerezhetnél egy fogyasztásmérőt, kíváncsi lennék a fogyasztásra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !