Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Moha

#2130
Igen, használtan vettem, mert jelenleg nincs 70-80 ezrem új monitorra, TN panelest meg nem akarok venni.
Ez sima IPS panel, a színei kb ugyanolyanok, mint a CRT-nek, videózás közben nincs látható utánhúzása, játszani meg nem nagyon szoktam, max WOW-ot (bár itt meg a gép max 25-30 fps-t tud csak, tehát nem jön ki). Dxdiag-ot lefuttatva az ugráló fehér négyzetnél rendesen látszik az utánhúzás, a CRT-vel összehasonlítva itt elég szembetűnő, máshol viszont nem. Elvileg 25ms-es a válaszideje, de IPS panelnél ez nem olyan sok, mert ha jól tudom TN és MVA panel esetében a leggyorsabb válaszidőt adják meg, IPS-nél viszont nagyjából egyenlő válaszidejű minden váltás.
A történetet úgy kell elképzelni, hogy maszek melóként egy irodában le kellett cserélnem három CRT monitort TFT-re, és - mivel így kaptam egy kis kedvezményt - magamnak meg vettem egy negyediket. :)
Lett volna 19-es premium MVA paneles is, csak egyrészt 10 monitort végigvizsgálva épp csak találtam hármat, ami nem volt hibás, másrészt a teszt programmal végignézve azokon nagyon kijött az overdrive (pl csíkozott képernyőnél totál elkezdett futni a kép).
Ez a darab meg legalább állítható magasságú és pivot-os. :)

Amúgy majd később egy jó S-PVA/S-MVA panelest akarok venni... csak jelenleg az "A Pénzed Elveszem Hivatal" is igényt egy szép kis összegre. :(

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2008-05-07, 16:54:43
Kijött az XP SP 3
majd ha az automatikus frissítés kéri.
addig inkább várok vele.

IsoHunt: Bocs, mi csak keresőmotor vagyunk
QuoteVagy ha a bíróság úgy látja, hogy mégis tehetnek erről, akkor legyenek szívesek a Google-t, a Yahoo-t és az összes többi keresőt is megbüntetni, mert azokkal is lehet az interneten olyasmiket találni, amiket nem önszántából tett fel oda a jogtulajdonos.
teljesen jogos! :D

Nakedape

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 17:02:06

IsoHunt: Bocs, mi csak keresőmotor vagyunk
QuoteVagy ha a bíróság úgy látja, hogy mégis tehetnek erről, akkor legyenek szívesek a Google-t, a Yahoo-t és az összes többi keresőt is megbüntetni, mert azokkal is lehet az interneten olyasmiket találni, amiket nem önszántából tett fel oda a jogtulajdonos.
teljesen jogos! :D

:Kiraly: +1
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

na itt az ellenhír...
111 millió dollárra büntették a TorrentSpy-t
frankó. gondolom már alig vártak egy ilyen precedensként fölhasználható ügyet, ami tovább egyszerűsíti a boszorkányüldözésüket...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-05-08, 17:30:48
na itt az ellenhír...
111 millió dollárra büntették a TorrentSpy-t
frankó. gondolom már alig vártak egy ilyen precedensként fölhasználható ügyet, ami tovább egyszerűsíti a boszorkányüldözésüket...
Ez jogerős vagy megy még feljebb? (Nem igazán vagyok képben amerikai igazságszolgáltatás-ügyben.)
Btw. bekaphassák, éljen az EU. :Kiraly:

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2008-05-08, 17:43:38
Btw. bekaphassák, éljen az EU. :Kiraly:

Ja, azon belül is éljen az UK, ahol hamarosan illegálissá fog válni bizonyos, ízlésrombolónak és durvának minősített képek vagy videók birtoklása és megtekintése.
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-08, 23:42:32
Quote from: Zsiga on 2008-05-08, 17:43:38
Btw. bekaphassák, éljen az EU. :Kiraly:

Ja, azon belül is éljen az UK, ahol hamarosan illegálissá fog válni bizonyos, ízlésrombolónak és durvának minősített képek vagy videók birtoklása és megtekintése.

/r info {moar}
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Ha nem haragszol, egy ilyen csodálatos nap után nem fogok linkeket keresgélni.
A history listámban ezt találtam:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/7364475.stm

Mindenesetre a 4chanon sír a sok britfag, hogy mi lesz, ha majd emiatt nem járhatnak oda többet.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-09, 00:04:04
Mindenesetre a 4chanon sír a sok britfag, hogy mi lesz, ha majd emiatt nem járhatnak oda többet.
Pl. a sok fellow eurofag goatse-spamet zúdít a teljes britfag felsővezetésre, mindet lesittelik, az új kormány meg eltörli ezt a hülye törvényt?  :angyali:

Manitu

Quote from: Nakedape on 2008-05-08, 23:49:22
Quote from: kikuchiyo on 2008-05-08, 23:42:32
Quote from: Zsiga on 2008-05-08, 17:43:38
Btw. bekaphassák, éljen az EU. :Kiraly:

Ja, azon belül is éljen az UK, ahol hamarosan illegálissá fog válni bizonyos, ízlésrombolónak és durvának minősített képek vagy videók birtoklása és megtekintése.

/r info {moar}
... of these pics  :angyali:


kikuchiyo

#2141
Kipróbáltam a Perfect Darkot, eddig nagyszerű, éppen csak nem tölt semmit. :/

Elég egyszerűen lehet hozzá magyarítást csinálni - vajon emberiség elleni bűnnek számítania, ha a program címét Töksötétnek fordítanám?

Szerk: úgy tűnik, ez a program komolyan gondolja, hogy legalább 2 gigát le kell töltened és meg kell osztanod, mielőtt egyáltalán elkezdhetnél letölteni.
És elnézve, hogy milyen fájlneveket talál magának, nem is akarom tudni, hogy mi a fenét töltöget le suttyomban az én ártatlan gépecskémre. Remélem, hogy tényleg annyira biztonságos, amilyennek mondják.
Failure is the default option

Fazék

van már a WD GP szériához hasonló "zöld" vinyó más gyártóktól?

Kuroi Tenshi

Hitachi P7K500 még egy alacsonyabb fogyasztású verzió, de
az 7200-as, ezért valamivel többet fogyaszt és jobban
melegszik, mint a GP (cserébe gyorsabb is).
GP 1TB-os már rég kapható, bár egy kicsit drágán, 500 és
750GB-ost viszont csak egyetlen boltban láttam (és nem csak
én, ph-n tegnap kérdeztem körbe legutóbb), és ott 1.5×-es
árat elkérnek érte...
A vicc az, hogy körülöttünk már €70-ért kapni az 500-ast,
franc se tudja, hogy hozzánk miért nem hozzák be ::)

kikuchiyo

Failure is the default option

Próféta


kikuchiyo

Kénytelen vagyok a Perfect Darkkal folytatott kísérletezésemet kudarcnak minősíteni.
Biztos én csinálom rosszul, de semmit sem tudtam vele letölteni. Pár százalékig eljut, aztán úgy marad, közben meg tölti tele magának a cachét, ki tudja, mivel.

Visszatértem a Share-hez, ami nem is hagyott cserben. Viszont határozottan látszik a hatása annak, hogy a múlt héten V&oltak 3 népszerű feltöltőt: a Kaibához nincs kint az 1920×1080 rip, gondolom nem is lesz, mert d558君 elköltözött a nagynénjéhez, Bel-Airbe. A többi, kevésbé felkapott sorozat is biztos hasonlóan járt.
Failure is the default option

SaiyaGin

Vettem egy Teszkó Gazdaságos billentyűzetet, mer' ócsójér' adták és már amúgy is kellett volna egy új a kollégiumi gépemhez, majd ha azt hazahozom, kipróbálom. Szóval ha június végétől minden hozzászólásom értelmetlen félregépelés lesz, annak a Teszkó lesz az oka. :D

Nakedape

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-19, 10:23:39
Vettem egy Teszkó Gazdaságos billentyűzetet, mer' ócsójér' adták és már amúgy is kellett volna egy új a kollégiumi gépemhez, majd ha azt hazahozom, kipróbálom. Szóval ha június végétől minden hozzászólásom értelmetlen félregépelés lesz, annak a Teszkó lesz az oka. :D

angol/magyar karakterkészletes? :D  az lehet a szívás.. :D adtak hozzá ajándékot?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Quote from: Nakedape on 2008-05-19, 11:24:11
Quote from: SaiyaGin on 2008-05-19, 10:23:39
Vettem egy Teszkó Gazdaságos billentyűzetet, mer' ócsójér' adták és már amúgy is kellett volna egy új a kollégiumi gépemhez, majd ha azt hazahozom, kipróbálom. Szóval ha június végétől minden hozzászólásom értelmetlen félregépelés lesz, annak a Teszkó lesz az oka. :D

angol/magyar karakterkészletes? :D  az lehet a szívás.. :D adtak hozzá ajándékot?

Magyar karakterkészletes.
Ajándékot nem adtak hozzá, úgyhogy köszönettel elfogadom a tiédet. :Kiraly:

White SeeD

#2150
Ha eszerint a teszt szerint a Samsung Spinpoint F1 750 GB (HD753LJ) a legjobban ajánlott, akkor miért ő a legolcsóbb  :confused:

edit: + miért ilyen sokkal olcsóbb???

Van valami trap, vagy mi a szösz?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Egyáltalán nem biztos, hogy az F1 szériás. A Samsung meg olcsóbb, mint a többi gyártó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

és a vélemények szerint egyben kevésbé megbízható is...

Fazék

Encryption chip will end piracy, open markets, says Bushnell
vajon mennyi ideig tart majd feltörni? vagy ez tényleg hatékony lehet?

Manitu

Kizárt. Nincs olyan, amit ne lehetne feltörni. Majd jönnek a TPM emulátorok a mai virtuális CD emulátorok mintájára. Vagy a crackelésnél majd egyel több függvényhívást kell kikommentezni az indítófájlból. Esetleg a crackernek majd kell csinálnia egy memory-dumpot a decryptáló algoritmus lefutása után, így majd nem az eredeti imaget fogjuk letölteni egy kis méretű patchel, hanem a komplett feltört programot, mint a régi szép időkben. Ha valaki nagyon akarja, ezt is föl tudja törni, és biztos, hogy lesz olyan, aki nagyon fogja akarni.


Kuroi Tenshi

Ha ez a TPM a Trusted Platform Module, mivel más TPM
rövidítést nem ismerek és ők sem írnak róla, akkor
fogalmam sincs, hogy miről beszél, vagy hogy egyáltalán
ő tudja-e, hogy miről beszél. A TPM az intel az üzleti
szférába szánt egyik hardver- és szoftver-kezelési
megoldása, és csak néhány inteles lapon van.

Próféta

K_T: az nem csak az, hogy már a sima chipsetbe beintegrálja az Intel a Fritz chipet ezeknél a gépeknél? Amúgy is lenne, de csak külön?

Egyébként amíg nem úgy szállítják a TPM-et minden kereskedelmi forgalomban lévő PC-re, hogy hardveresen bele van égetve a "teljesen biztonságos" működés, addig törhető. "Teljesen biztonságos" úgy lehet, hogy bekapcsoláskor a Fritz csip ellenőrzi a BIOS kriptografikusan erős digitális aláírását a betöltése előtt. Utána pedig, az immár megbízható BIOS az operációs rendszerrel ugyanezt teszi, a megbízható OS a programokkal, stb. Ha csak ilyen van, akkor valóban védhetetlen, de ez így egy lebutított, leszabályozott játékgép lenne, nem egy univerzális PC munkaállomás. Ergó, nem is nagyon valószínű, hogy pár éven belül csak ilyen gépet lehessen kapni.

Azt már könnyebben elhiszem, hogy a rendszer opt-in; vagy esetleg BIOS és az OS "védve" lesz, és csak a programok számára csak opt-in. De például a videokártya 3d képességei megbízható BIOS-OS-program útvonalhoz lesznek kötve, a nem megbízható programok pedig nem érik el a védett memóriaterületeket.

Kuroi Tenshi

Wiki szerint TPM többféleképpen is implementálható.

De amit mondani akartam: az ürge vagy nem tudja, hogy
miről beszél, vagy pedig kamuzik, ugyanis állításával
ellentétben messze nincs minden alaplapon TPM, sőt,
épp csak egy töredékükön van, leggyakrabban az intel
üzleti platformjain.

Fazék

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Ready-ben mennyire lehet megbízni? mennyire rugalmasak garancia ügyileg, illetve nem fognak-e bedőlni 1 hónapon belül pl?
régen vásároltam náluk és akkor teljesen korrekt bandának tűnt, de úgy tippelem közben egy kicsit átalakultak.
vélemény?

Kuroi Tenshi

Nemrég ph-n hallottam, hogy volt egykor és talán van még
Ready Computers, a ready.hu-nak viszont közük sincs hozzá.
Talán a milyen winyót vegyek téma utolsó valahány oldalán
volt? Már nem emlékszem pontosan.