Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

#2340
Quote from: Zsiga on 2008-10-14, 22:58:44
Rendelt már valaki valamit a Pixmania-tól? Megláttam ezt, és elgondolkodtam hogy le kéne cserélni a TV-t... :)
én rendeltem anno a húgomnak egy Thomson mp3 lejátszót.
egyedüli baj az volt, hogy karácsonyra kellett volna megérkezzen, helyette vmikor január közepén kaptuk csak meg...
(húgom nézett egyet, amikor az ajándékát kibontva talált benne egy darab fát rágumizva egy papírt "ez egy mp3 lejátszó" felirattal és a kinyomtatott számlát  :__devil:  :D)
de legalább megérkezett.
szerencsére semmi gondunk nem volt vele eddig. (talán 2 éve lett véve kb)
annyi, hogy azóta nem sok jót hallottam róluk. általában azt hozzák föl, hogy bármi garanciális gondod van velük, az tényleg gond lesz és beleőszülsz, mire neked tetsző eredmény születik belőle... pár hónapos átfutási idő a megszokott náluk.

szerk: jééé Osram égő van benne? ha cserélni kell, majd szólj, hátha occóbban tudom hozni, mint mások :D

Cobra

PH-n a TV-s topikban eddig mindenki azt írta kerülendő, mert igen problémás a garanciás ügyintézés.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Na ezért kérdezem. :)
Kár hogy pofátlanul olcsó, máshol ez a kategória 150k körül van, annyim meg már nem lenne rá. Illetve de, ha nem kéne kapásból vennem mellé valami állványt amivel fel tudom lógatni a plafonra, meg egy vásznat mert sötét-világoszöld csíkos a tapétám... :)
Meg erősen gondolkodom hogy van-e értelme lecserélnem a TV-t, ilyen kis szobába nem igazán kell sokal nagyobb képméret, és csak a szívás van az egész átállással (TV-t eladni, projektort megvenni, felrakni a plafonra, felrakni a vásznat, kihúzni neki vagy 10 méter kábelt, stb.)

Ramiz

Én anno akartam rendelni mp3 lejátszót pixmániáról, de aztán rájöttem, hogy az a párezer forint nem éri meg a szívást, a szállítási költség/benzinköltség a budapest melletti átvevő raktárba meg majdnem annyi, mint amennyivel drágább a Media Markt, ami kényelmes és azonnal a kezemben van a cucc. Szóval talán csak drága áruknál (nagy árkülönbségnél) éri meg a pixi, de még akkor sem, mert azt meg nem bíznék futárra, meg el tudom képzelni, mennyire körülményes lehet nyomozgatni, hogy hova kell visszavinni a cucot... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-10-15, 00:33:14
Én anno akartam rendelni mp3 lejátszót pixmániáról, de aztán rájöttem, hogy az a párezer forint nem éri meg a szívást, a szállítási költség/benzinköltség a budapest melletti átvevő raktárba meg majdnem annyi, mint amennyivel drágább a Media Markt, ami kényelmes és azonnal a kezemben van a cucc. Szóval talán csak drága áruknál (nagy árkülönbségnél) éri meg a pixi, de még akkor sem, mert azt meg nem bíznék futárra, meg el tudom képzelni, mennyire körülményes lehet nyomozgatni, hogy hova kell visszavinni a cucot... :)
Ez igaz, de az ugye nem mindegy hogy 125k vagy 155k... Márpedig jelen esetben kb. ennyivel olcsóbb.

Dreamcleaver

Ha már szóba került, Zsiga, HDready TV-kből te mit ajánlanál? Mondjuk 150-160 ezres max árkategóriában?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-15, 00:53:00
Ha már szóba került, Zsiga, HDready TV-kből te mit ajánlanál? Mondjuk 150-160 ezres max árkategóriában?
Nem értek hozzá sajnos, sorry. :) Viszont van egész jó TV-s topic a PH-n, én ott kérdezném a helyedben.
http://prohardver.hu/tema/lcd_tv_tapasztalatok_tanacsok/friss.html

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-15, 00:53:00
Ha már szóba került, Zsiga, HDready TV-kből te mit ajánlanál? Mondjuk 150-160 ezres max árkategóriában?
én se értek hozzá, de lassan ideje lenne, hogy lejjebb essen a valós FullHD-s tévék ára, szóval lehet hogy azt még érdemes lenne megvárni (bár lehet hogy fél év is lesz), mert jelenleg 190 körül kezdődnek.

Xzone

Quote from: Fazék on 2008-10-15, 01:17:23
Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-15, 00:53:00
Ha már szóba került, Zsiga, HDready TV-kből te mit ajánlanál? Mondjuk 150-160 ezres max árkategóriában?
én se értek hozzá, de lassan ideje lenne, hogy lejjebb essen a valós FullHD-s tévék ára, szóval lehet hogy azt még érdemes lenne megvárni (bár lehet hogy fél év is lesz), mert jelenleg 190 körül kezdődnek.

Majd ha már megéri Blu-ray lejátszóba beruházni ;)

Zsiga

Quote from: Xzone on 2008-10-15, 01:56:19
Majd ha már megéri Blu-ray lejátszóba beruházni ;)
LOLWUT
Milyen BluRay-ről tetszik beszélni keziccsókolom?

Cobra

150 körül szerintem már karácsonykor lesz 32"-os FHD TV. HD Readyt már nem érdemes venni. De már találtam is egy jónak tűnőt: http://www.digitalmix.hu/?p_id=138975
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-10-15, 23:17:49
150 körül szerintem már karácsonykor lesz 32"-os FHD TV. HD Readyt már nem érdemes venni. De már találtam is egy jónak tűnőt: http://www.digitalmix.hu/?p_id=138975
32"-ra meg nem érdemes FullHD-t venni. :) (Kivéve persze ha monitornak akarod használni, de ahhoz meg már túl nagy.) Egy nagyobb szobába meg nem is elég a 32", ez ilyen hálószobai TV-nek ideális méret, max 2-3 méterről nézve, messzebbről kicsi.

Cobra

37"-os FHD viszont 2007-es modellben is 170 legalább, ekkora mérethez meg már nem nyerő a HDReady.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-10-16, 00:22:27
37"-os FHD viszont 2007-es modellben is 170 legalább, ekkora mérethez meg már nem nyerő a HDReady.
Ezért kell vele várni még egy kicsit. :) Én majd akkor cserélem le a TV-m (már ha nem veszek projektort, de kezdem magam lebeszélni róla, nincs annyi előnye számomra mint hátránya) ha 42" 1080p@24Hz-t kapok 150 körül. :)

kikuchiyo

Végül egy Razer DeathAdder (lol@név) egeret vettem.
Még mindig nem sikerült megszokni teljesen, de valamivel talán kényelmesebb lesz, mint a régi. Kevésbé fáj a kezem hosszabb használat után, mint a régivel, legalábbis remélem, hogy hosszabb távon is így lesz.

A t. kommentelőket megkérem, hogy a "The reasons why you are failing so badly" c. esszéiket (legalább 3000 karakter terjedelemben) a Bp. XXII. ker. Pf. 137. címre küldjék, a legjobb írások alkotói között hangszórókat sorsolunk ki.
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-19, 22:14:25
Végül egy Razer DeathAdder (lol@név) egeret vettem.
Még mindig nem sikerült megszokni teljesen, de valamivel talán kényelmesebb lesz, mint a régi. Kevésbé fáj a kezem hosszabb használat után, mint a régivel, legalábbis remélem, hogy hosszabb távon is így lesz.

A t. kommentelőket megkérem, hogy a "The reasons why you are failing so badly" c. esszéiket (legalább 3000 karakter terjedelemben) a Bp. XXII. ker. Pf. 137. címre küldjék, a legjobb írások alkotói között hangszórókat sorsolunk ki.

Oh, gaming egér? A következő lanparty-n mindenki csak tátott szájjal figyeli majd, ahogy kiku osztja a headshotokat :D

.Attila

Ismer valaki valakit, aki olcsó, megbízható dvd-t ad el? Mennyiért és mennyit?

Fazék

#2357
vannak olyan 5.1 6.1 7.1 666.1 akármi.1 hangrendszerek, amik még földi halandónak is elérhető áron vannak (max 30k) és tényleg megérik a pénzüket? a szoba amibe kerülne a "rendszer" csupán 3*3,2m , illetve később: 3,6*5,6m területű, szóval véletlenül sem kell valami brutálisan komolyban gondolkodni (bár ez eleve lehetetlen az általam megjelölt keret miatt :))

ugyebár az alaplapi hangkártya a következő reklámtulajdonságokkal bír:
QuoteALC889A Enables a Superior Audio Experience

Excellent Audio Performance
High-performance DAC (Digital-Analog Converter) with 106 dB Signal-to-Noise ratio playback quality, designed especially for Windows Vista Premium PCs.



Blu-ray/HD DVD Full Rate Audio Support
The ALC889A enables high quality Full Rate Lossless Audio for content protected media and support for both Blu-ray and HD DVD formats for an exhilarating home theater entertainment experience.


7.1+2 Channel High Definition Output
The ALC889A provides support for 7.1 sound playback, plus 2 channels of independent stereo output (multiple streaming) through the front panel stereo outputs.


Fazék

Quote from: .Attila on 2008-10-27, 21:21:30
http://www.edigital.hu/Genius_hangfal/Genius_SW-HF5.1_5005__hangfal_cseresznye-p35954.html
hümm. ez mintha rémlene korábbról is innen. már akkor is szimpatikus volt. köszi! :)

várom a további tippeket :)

(amúgy az apropó: úgy gondoltam idén egy ilyesmi hangrendszerrel lepe(te)m meg magam karácsonyra :D)

.Attila

Igen, én is kerestem anno ugyanígy, ugyanezt.
Zsigának is ez (ill. ennek egy korábbi, de gyakorlatilag ugyanaz) van.
Nekem is maximálisan bejött, a hangja jó és ez a lényeg.
Két hibája van mondjuk, az egyik, hogy a center sugárzó elülső védőlapjának műanyag lábai fogalmam sincs hogyan, de beletörtek a dobozba (holott nem vettem le soha a védőlapot), a másik pedig, hogy az erősítő bekapcsoló gombja a subwooferen néha igen érzékeny tud lenni és egy nyomásra azt hiszi, kétszer nyomtam (ergo vagy ki-be kapcsol, vagy be-ki).
Más hibát nem észleltem eddig.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2008-10-27, 21:29:06
Igen, én is kerestem anno ugyanígy, ugyanezt.
Zsigának is ez (ill. ennek egy korábbi, de gyakorlatilag ugyanaz) van.
Nekem is maximálisan bejött, a hangja jó és ez a lényeg.
Két hibája van mondjuk, az egyik, hogy a center sugárzó elülső védőlapjának műanyag lábai fogalmam sincs hogyan, de beletörtek a dobozba (holott nem vettem le soha a védőlapot), a másik pedig, hogy az erősítő bekapcsoló gombja a subwooferen néha igen érzékeny tud lenni és egy nyomásra azt hiszi, kétszer nyomtam (ergo vagy ki-be kapcsol, vagy be-ki).
Más hibát nem észleltem eddig.
Valaki megint be fog szólni hogy kezdek elpuhulni, de teljesen egyetértek. :)

Fazék

és sztetek az alaplapi hang megfelelő minőségű lesz hozzá? szóval korrekt ez a ALC889A, vagy készüljek föl, hogy külön hangkártyát is kell venni az igazán minőségi hangzáshoz?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-10-27, 23:27:14
és sztetek az alaplapi hang megfelelő minőségű lesz hozzá? szóval korrekt ez a ALC889A, vagy készüljek föl, hogy külön hangkártyát is kell venni az igazán minőségi hangzáshoz?
Szerintem kell majd azt is venned, de nem nagy tétel, párezer Ft egy használt Audigy és kész.

Cobra

A 889 azért nem olyan rossz, szerintem egy 30k-s hangfalszetthez elég lesz. De majd kiderül, hog Fazéknak milyen a hallása :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Fazék on 2008-10-27, 23:27:14
és sztetek az alaplapi hang megfelelő minőségű lesz hozzá? szóval korrekt ez a ALC889A, vagy készüljek föl, hogy külön hangkártyát is kell venni az igazán minőségi hangzáshoz?

A közép és magas hangok szerintem  nagyjából jók lesznek, ellenben hogy a subwooferből ki tudja-e hozni az igazit, passz. Hangkártyákat végképp nem ismerem.
Nekem külső Audigy van és elég fontos, hogy külön tudok állítani beállítást rajta, amit pl. a lejátszók nem tudnak (cutoff frequency).

Zsiga


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

De jó kis reklámszöveg. :)
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2008-11-04, 20:47:52
De jó kis reklámszöveg. :)

Ettől függetlenül lehet akár igaz is. XP és még inkább
Vista jobban fogyasztja az akkut, mint linux-disztrók és
a unix-alapú osx. Ha tényleg javították a 7-esben ezt,
az nagyon jó hír, és remélem a korábbiakba is vissza-
portolják valamilyen patch vagy sp formájában.