Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Tycho

#3030
Quote from: Cobra on 2009-10-04, 01:03:19
BE processorhoz 790FXchipset illene. Vegyél kisebb processzort és ha tudsz várni 1 hónapot, akkor Radeon 5850-et. Vagy 790X-es lap + PhII 945 + 4890.
Ramból meg 1600-asat. Tápból meg csak akkor kell a 60-es, ha akarsz 2db felsőkategóriás videókártyát, igaz ahhoz megintcsak a 790FX kell. 1 videókártyához bőven elég a HX520, sőt ha nem akarsz nagyon tuningolni, akkor a HX/VX450 is.

egy év múlva akarok még egy battlestation HD4890-est crossfirex-be... de kösz a figyelmeztetést, nézek egy 790Xet, időm és pénzem meg most nem lesz várni rá mert a gép már két hónappal ezelőtt kéne. ::)


alaplap:GA-MA790XT-UD4P
cpu:   AMD Phenom II X4 955,  AM3 Black Edition
táp: Corsair PSU-650TX 650W
ház: Cooler Master centurion 690
gpu: Sapphire HD4890 2GB GDDR5 VAPOR-X Battlestation Edition
cpu hűtő: Scythe Mugen 2 Univerzális CPU hűtő /SCMG-2000 /
ram: Memória_DDR3 2x2GB Kingston DDR3 1333MHz KIT 4GB CL9
monitor: LG Electronics Flatron W2452T

úgy érzem ez a végleges konfig, megjegyzem, hogy leginkább az alkatrészek egymással való kompatibilitása a lényeges kérdésem, nem az, hogy ki mit venne. ;)


ed: ramból láttam nem sokkal drágábban 1600MHz-st, ezt de ezt a márkát nem ismerem, jó vétel lenne egy ilyen szett, vagy nem?

zsozso

#3031
Quote from: Tycho on 2009-10-04, 02:56:23
Quote from: Cobra on 2009-10-04, 01:03:19
BE processorhoz 790FXchipset illene. Vegyél kisebb processzort és ha tudsz várni 1 hónapot, akkor Radeon 5850-et. Vagy 790X-es lap + PhII 945 + 4890.
Ramból meg 1600-asat. Tápból meg csak akkor kell a 60-es, ha akarsz 2db felsőkategóriás videókártyát, igaz ahhoz megintcsak a 790FX kell. 1 videókártyához bőven elég a HX520, sőt ha nem akarsz nagyon tuningolni, akkor a HX/VX450 is.

egy év múlva akarok még egy battlestation HD4890-est crossfirex-be... de kösz a figyelmeztetést, nézek egy 790Xet, időm és pénzem meg most nem lesz várni rá mert a gép már két hónappal ezelőtt kéne. ::)


alaplap:GA-MA790XT-UD4P
cpu:   AMD Phenom II X4 955,  AM3 Black Edition
táp: Corsair PSU-650TX 650W
ház: Cooler Master centurion 690
gpu: Sapphire HD4890 2GB GDDR5 VAPOR-X Battlestation Edition
cpu hűtő: Scythe Mugen 2 Univerzális CPU hűtő /SCMG-2000 /
ram: Memória_DDR3 2x2GB Kingston DDR3 1333MHz KIT 4GB CL9
monitor: LG Electronics Flatron W2452T

úgy érzem ez a végleges konfig, megjegyzem, hogy leginkább az alkatrészek egymással való kompatibilitása a lényeges kérdésem, nem az, hogy ki mit venne. ;)


ed: ramból láttam nem sokkal drágábban 1600MHz-st, ezt de ezt a márkát nem ismerem, jó vétel lenne egy ilyen szett, vagy nem?

Esetleg p55 + core i5 vagy p45 + q9400 kb ugyanannyiba kerul. Vard meg a 5770/5850 et joval kisebb fogyasztas es jobb teljesitmeny.
Death is the only redemption

Cobra

A 790X mondjuk kevés 2 felső kategóriás videókártyának, annak kell a 790FX, mert az X csak 2x8 csatornán megy, ha beraksz 2 kártyát. Jobban jársz, ha vársz az 5850-re, addig meg veszel egy 4770-et, mert azt még jó áron el tudod majd adni (vagy 1  használt 4850, esetleg még a 3870 is megéri pár hónapra). Memóriából Geilek jól tuningolhatóak általában, Kingston nem tudom épp milyen, Corsair kicsit drágább, de jó, szerintem Kingmax se vészes.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tycho

#3033
 GA-MA790GPT-UD3H ez van mondjuk +3k-ért, amin már 2*16x PCI-E csati van  :smile:


alaplap GA-MA790GPT-UD3H
cpu:   AMD Phenom II X4 955,  AM3 Black Edition 
táp: Corsair PSU-650TX 650W 
ház: Cooler Master centurion 690
gpu: Sapphire HD4890 2GB GDDR5 VAPOR-X Battlestation Edition 
cpu hűtő: Scythe Mugen 2 Univerzális CPU hűtő /SCMG-2000 / 
ram: 4GB 1600MHz DDR3 RAM Geil Value SPD: 8 (2X2GB)
monitor: LG Electronics Flatron W2452T


amúgy szívesen várnék én az új 5850-re és a társaira, de egyszerűen tényleg most kell a gép, már szeptemberben kellett volna, de akkor még nem volt elég pénz egy normális konfigra.

Szóval a videókártya az fix döntés, a proci is fix döntés (in b4 minek 4 mag, nem csak játékra kell a gép, szóval izmos proci is kell) a fő kérdésem tényleg csak ennyi, hogy ez a konfig már összerakva jól fog-e menni, jó a ram, a csatlakozók, stb, nem az érdekel, hogy ti mit vennétek (abból már annyit hallottam hogy zsong a fejem anélkül is hogy itt kelljen olvasnom, csak a technikai apróságokat akarom leellenőriztetni veletek, mint az alaplap chipsete volt az elején, most meg a csatlakozók sebessége - 3 sör után nehéz volt ezekre figyelni :Kiraly: ) :redface:

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2009-10-04, 11:42:38
GA-MA790GPT-UD3H ez van mondjuk +3k-ért, amin már 2*16x PCI-E csati van  :smile:

Nem :)
1* x16 + 1* x8 PCIe 2.0

2* x16 CF csak az alábbiakon van: 790FX, i x38, x48, x58.
Én az x48-as alaplapokat javaslom, az új generáció miatt
ezeknek alaposan lement az áruk, 30k körül már kapni; C2Q
pedig azonos órajelen még erősebb, mint Ph II, 40k a 9400
vagy 48k a 9550. Ha meg sok zséd van rá, akkor olcsóbb
x58-asok 40k, i7 920 pedig 60k.

Abban az esetben, ha tíz körömmel ragaszkodsz a CF-hoz,
annak minden hátrányával, hibájával, problémájával együtt
(változó skálázódás -- néhány játékban alig gyorsul vagy
akár lassul is; spéci alaplap kell; +100-180W-ot fogyaszt;
stb). 5870 majd' dupla teljesítményt nyújt 4890-hez képest,
tehát ha két 4890-est raksz be, akkor jobb esetben (amikor
működik) is csak ott tartasz, mint 1 5870, és még micro-
stuttering és egyéb apróságok is ott vannak. A helyedben
vennék egy 4870-est, marha olcsón, már 30k-ért látni,
aztán amikor azt már kevésnek találod, akkor eladni (kb
22-25k-t még egy fél év múlva biztos fogsz kapni érte) és
venni egy 5850-est vagy 5870-est (miután kijött az 5890
és lejjebb verte az árukat).

Fazék

Leadtek 8800GTS 512MB-os kártyát eredeti dobozzal, +NWN2 játékkal minden tip-top állapotban együtt eladni sztetek mennyiért lehet jelenleg reálisan (ha egyáltalán még el lehet adni és érdemes)
-kb 1 évet volt használva, garancia nem tudom van-e videókártyákra 1 éven túl, tippre nincs, de elő kéne hozzá kaparnom a számláját

NLZ

#3036
Quote from: Tycho on 2009-10-04, 11:42:38
Szóval a videókártya az fix döntés, a proci is fix döntés (in b4 minek 4 mag, nem csak játékra kell a gép, szóval izmos proci is kell) a fő kérdésem tényleg csak ennyi, hogy ez a konfig már összerakva jól fog-e menni, jó a ram, a csatlakozók, stb, nem az érdekel, hogy ti mit vennétek (abból már annyit hallottam hogy zsong a fejem anélkül is hogy itt kelljen olvasnom, csak a technikai apróságokat akarom leellenőriztetni veletek, mint az alaplap chipsete volt az elején, most meg a csatlakozók sebessége - 3 sör után nehéz volt ezekre figyelni :Kiraly: ) :redface:
K_T süketelését figyelmen kívül hagyva igen, menni fog a vas. :)
De ha tényleg azt hiszed, hogy CF-re lesz szükséged és 790FX-re, akkor GA-MA790FXT-UD5P az egyedüli Giga lap, de az már vagy 40ezer. Meg úgy kb minden 790FX lap ilyen drága.

Talán a házzal az a gond, hogy mintha nem lenne rajta reset gomb. :D


Fazék, nézegess apróhirdetés oldalakat, de sztem 20k körül lehet eladni.
[reserved]

Tycho

#3037
GA-MA790XT-UD4P - most olvasgattam erről a PH-n, olcsóbb mint amit az előbb kiválasztottam, több rajta a csatlakozás lehetőség és nincs benne fölösleges integrált videó vezérlő, a crossfirex-en meg akkor nem nagyon agyalok, hanem majd ha elfogy a nafta belőle, akkor átállok 5890-esre, olyan másfél év múlva, a crossfirex igazából csak mint egy olcsóbb alternatíva volt a fejemben, mint az 5800-as széria, de végülis kivárhatom amíg lefogy az áruk :smile:

mindenesetre nagyjából jó a konfig, azt szűrtem le a tippekből, max a jövőbeli bővítések terén van véleménykülönbség :)

NLZ

Hát igen, proci bővítés AMD esetén nehéz, mert az nem tervez már nagyon új Phenomot, max egy kicsit magasabb órajelű modell, meg 6 mag. Minden erejét a Fusionra koncentrálja.
És jah, jól döntöttél, 5800as kártya szép darab, jól ellesz vele az ember, én bízok a szépúj világban, hogy eljön a DX11 kora, ha már ilyen szépen kimaradt a DX10. Végülis már nem igazán lesz DX12, a raszterizálás alapú futószalag kb kész, már csak finomhangolni lehet. Következő lépcsőfok a szoftveres renderelés, vissza a kezdetekhez.
[reserved]

Cobra

Ha sikerült lebeszélni téged a 2 videókártyáról, akkor viszont felesleges a 650-es táp, elég egy 520-as. Sőt, ha nem akarsz nagyon feszültségeket emelni, akkor a 450-es is elviszi a gépet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2009-10-04, 14:29:33
a crossfirex-en meg akkor nem nagyon agyalok

Ha már (végre) feladtad, akkor egykártyásnak akár 770 is jó,
ami pár ezressel olcsóbb. De a 790X se rossz választás.

Quote from: Tycho on 2009-10-04, 14:29:33
mindenesetre nagyjából jó a konfig, azt szűrtem le a tippekből, max a jövőbeli bővítések terén van véleménykülönbség :)

A helyedben a 4890 2GB Battletoads edition helyett sima
1GB-os 4890-est vennék, 10k-val olcsóbb, 40k körül kapni.
Az nv buffer overrun mem-elégtelenségével szemben az
Ati kártyák jobban hasznosítják a memóriát, 1GB-os bőven
elég még 1920*1200-ig, úgy emlékszem 2650*1600-nál
kezdett csak előnyt mutatni a 2GB-os.
Ha maradsz egy kártyánál, akkor 550 vagy akár 450W-os
Corsair VX is elég.
RAMból sztem a legolcsóbb brand 1333-as, DDR3 elég jól
tuningolható, de a mem sebessége minimális hatással van.
Monitornál nem tudom, hogy LG-nek is van-e még pixelhiba-
garanciája, a Samsungnak még van, nekem a legutóbbi
monitornál jól is jött, mert volt rajta egy rossz pixel, így
cserélték.

Quote from: NLZ on 2009-10-04, 14:23:02
K_T süketelését figyelmen kívül hagyva

stfu, this is srs bsnss.

Fazék

Quote from: Fazék on 2009-10-04, 14:07:14
Leadtek 8800GTS 512MB-os kártyát eredeti dobozzal, +NWN2 játékkal minden tip-top állapotban együtt eladni sztetek mennyiért lehet jelenleg reálisan (ha egyáltalán még el lehet adni és érdemes)
-kb 1 évet volt használva, garancia nem tudom van-e videókártyákra 1 éven túl, tippre nincs, de elő kéne hozzá kaparnom a számláját
up. érdekelne a többiek véleménye is

(ja igen, a kártya duplaslot-os frankó hűtéssel és nem is hangos (- sztem))

Kuroi Tenshi

JFGI. Nézd meg ph aprón. Mást én se tudok mondani/csinálni.

Fazék

értettem. köszönöm a segítséget.

csak annyit merészeltem gondolni botor módon, hogy kb fejből vágjátok, hogy teljesítményileg minek felel meg a frissebb kártyák közül és esetleg bemond vki egy típusszámot, aminek megnézhetem a jelenlegi árát, és annál olcsóbban tudom csak eladni vszleg.

Kuroi Tenshi

Pedig hidd el, hogy mi is csak annyit tudunk, hogy felütjük a
ph apró vonatkozó oldalát, és megnézzük, hogy mennyiért
hirdetik őket. Az pedig, hogy végül mennyiért kelnek el, már
megint más dolog.
Az új kártyák meg ingoványos terület. Ugyan 8800GTS G92
== 9800GTX G92 ~= GTS250 G92b, de utóbbi a 65 helyett
55nm gyártástech miatt már kevesebbet fogyaszt, tovább
lehet húzni (meg általában már valamivel gyorsabb ramokat
is tettek rájuk); de most Ati-nál vannak a menő kártyák,
ahhoz hasonlítják őket, és erre hiába mondom, hogy x
felbontás mellett x%-át hozza egy pl 4850 vagy 4770
teljesítményének, mert az felbontástól és konkrét játéktól
is függ, meg jövőállóságtól (dx10 vs dx10.1 és pre-dx11
tesszelláció), de még egyéni preferenciától is függ (vannak,
akik csak az egyik gyártó kártyáit veszik).
Ennyi. Csak az támpont, hogy mennyiért kínálják, vagy
ha szerencséd van, még azt is megtalálod, hogy mennyiért
keltek el.

Tycho

Jogos pont, hogy nem használódik ki 2 giga vram, viszont hamár 1gb-s hd4890-es akkor azt nézem, hogy Sapphire HD4890 Toxic, vagy Atomic változatot lenne érdemes venni, a probléma az, hogy nem látom egyiket se behozva :muhahah:, épp puhatolózok, hogy mennyibe fájna behozatni egyet az országba, vagy adjam fel, és maradjak sima vapor-x hűtéses Sapphire HD4890 1GB GDDR5 Battelstation Edition-nél ::)

NLZ

Ph aprón ilyet is nézhetsz, sokan csinálják, hogy hoznak be kb havonta cuccokat külföldről, meg kvázi boltot futtatnak az apróhirdetésen. Értelemszerűen ami már vagy egy éve fut, azzal csak nem lehet nagy gáz.
[reserved]

Fazék

#3047
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-04, 23:44:07
ok, sorry. nem követem a hardver piacot, nem gondoltam hogy ekkora a szórás típusonként a játékokban, reméltem, hogy legalább kb-ra be lehet belőni. /me lame :redface:

akkor átfutom az aprókat

szerk: úgy látom 20-28 között árulják ezeket.

ha egy 23-ért sikerül elpasszolnom, van a piacon olyan kártya, amire max egy 20-ast költve jóval komolyabb teljesítményt nyújtó kártyát kapok, ami hasonlóan csendes és nem melegszik túlságosan?

Kuroi Tenshi

#3048
Quote from: Tycho on 2009-10-05, 00:05:18
vagy adjam fel, és maradjak sima vapor-x hűtéses Sapphire HD4890 1GB GDDR5 Battletoads Edition-nél ::)

Fix'd again. És szerintem maradj a lehető legsimább refhűtősnél,
Toxic, Atomic és tsai szvsz felesleges kiadás. A refhűtő se
annyira rossz, hogy szükséges legyen egyből cserélni. A vapor-x
hűtője jobb, de már a refhűtő is elég. A gyárilag oc darabok
pedig lol, saját magad ingyen be tudod állítani ccc-ben.

Quote from: Fazék on 2009-10-05, 00:27:04


Kb-ra be lehet, csak nem érdemes, mert nem ez fogja
meghatározni az árakat, hanem a kereslet. Akik nézik
az aprókat, azok a legalacsonyabb áron kínált kártyákat
viszik el.

Ó persze, van játékonként különbség. TWIMTBP, azaz
the way it's meant to be played, pontosabban the way
nvidia bought the developers. TWIMTBP játékok jobban
futnak nv hardveren, mint ahogy azt a teljesítménybeli
erőviszonyok indokolnák... Meg friss story, Batman Arkham
Asylum-ban pl, ami szintén TWIMTBP, Ati hardveren
nem engedélyezett az AA, csak nvidián.... :)

Quote from: Fazék on 2009-10-05, 00:27:04
ha egy 23-ért sikerül elpasszolnom, van a piacon olyan kártya, amire max egy 20-ast költve jóval komolyabb teljesítményt nyújtó kártyát kapok, ami hasonlóan csendes és nem melegszik túlságosan?

43-ig 4890, de nem lesz jóval gyorsabb, csak simán
gyorsabb. A helyedben megvárnám az 5850-est.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-05, 00:43:41
43-ig 4890, de nem lesz jóval gyorsabb, csak simán
gyorsabb. A helyedben megvárnám az 5850-est.
megvárni és arra cserélni, vagy megvárni, hogy lejjebb nyomja az árakat?
mi lesz az 5850 várható nyitóára?

Kuroi Tenshi

Megvárni és arra cserélni -- az 5870 már megtette a
hatását, amiatt lehet kapni a nemrég 60-70k-s 4890-t
már 40k-ért is. Amerikában $269 az ajánlott ára (de
ott bezzeg ettől lefelé is el tudnak térni, tehát néhol
ennél olcsóbban is adják), ebből kb 55-60k lehet,
mire ideér. 4890 800sp-jével szemben 1440 van rajta,
és gyorsabb GDDR5 ramot kapott; valamint ez már
dx11-es kártya, és az első dx11 játékok a dx10-
fiaskóval szemben már idén befutnak.
Az ezalatti teljesítménylépcsőből eddig csak az 5750
adatairól vannak pletykák, azalapján elég torzszülött
(1200 sp, ami ugyan jóval több, mint 48x0 széria max
800-ánál, viszont csak 128bit membuszon GDDR5,
ami az amúgy is sávszél-éhes architektúra mellett
nem sejtet túl sok jót magasabb felbontások és
szűrők/élsimítás mellett).

Tycho

#3051
Szerintetek ~68000.-ért megéri egy sapphire radeon HD5850? :P mert épp tudnék rendelni angliából, és a DHL házhoz hozza jövőhétre :hehe:

NLZ

Kissé sok, de ha ennyire nagyon kell, akkor hajrá.
[reserved]

Fazék

Quote from: Tycho on 2009-10-05, 20:02:27
Szerintetek ~68000.-ért megéri egy sapphire radeon HD5850? :P mert épp tudnék rendelni angliából, és a DHL házhoz hozza jövőhétre :hehe:
csak aztán legyen annyi eszed, hogy átvételkor ott helyben ragaszkodsz hozzá, hogy a dhl-es futár előtt a szeme láttára kibontsad a csomagot, különben lehet, hogy egy 68000 Ft-os féltégla boldog tulajdonosa lehetsz végül :)

Cloud

Quote from: Fazék on 2009-10-05, 21:47:51
Quote from: Tycho on 2009-10-05, 20:02:27
Szerintetek ~68000.-ért megéri egy sapphire radeon HD5850? :P mert épp tudnék rendelni angliából, és a DHL házhoz hozza jövőhétre :hehe:
csak aztán legyen annyi eszed, hogy átvételkor ott helyben ragaszkodsz hozzá, hogy a dhl-es futár előtt a szeme láttára kibontsad a csomagot, különben lehet, hogy egy 68000 Ft-os féltégla boldog tulajdonosa lehetsz végül :)
Muhaha. Ilyen előfordult már valakivel? :D

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-10-05, 21:49:46
Quote from: Fazék on 2009-10-05, 21:47:51
Quote from: Tycho on 2009-10-05, 20:02:27
Szerintetek ~68000.-ért megéri egy sapphire radeon HD5850? :P mert épp tudnék rendelni angliából, és a DHL házhoz hozza jövőhétre :hehe:
csak aztán legyen annyi eszed, hogy átvételkor ott helyben ragaszkodsz hozzá, hogy a dhl-es futár előtt a szeme láttára kibontsad a csomagot, különben lehet, hogy egy 68000 Ft-os féltégla boldog tulajdonosa lehetsz végül :)
Muhaha. Ilyen előfordult már valakivel? :D
egy rokon ismerősének a barátjának mesélte a munkahelyén a titkárnője a főnökének, akinek a lányával esett meg, hogy hallotta valahol.
szóval van ezer rémtörténet, jobb az óvatosság :)

Tycho

upsz, amikor szerkesztettem elfelejtettem írni, hogy ez már magyar földön van, mert az angol oldalt szidták rendesen a neten. Mindenesetre úgy érzem nekem megéri, módosítgattam a "mit honnét rendelek"-et árgéppel és belefér ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2009-10-05, 20:02:27
Szerintetek ~68000.-ért megéri egy sapphire radeon HD5850? :P mert épp tudnék rendelni angliából, és a DHL házhoz hozza jövőhétre :hehe:

inkább várjál két hetet, és akkor már itthon is kapod, garival, és sacc/kb
8-10k-val olcsóbban.

Ezek a mai fiatalok, minden most és azonnal... bezzeg a mi időnkben...

NLZ

Azért abban a 8-10kban nem lennék olyan biztos, főleg nem az első hetekben.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Van benne valami, bár az angolok is sokat panaszkodnak
fórumokon, hogy mekkora nagy lehúzók az ottani kereskedők
is, az európai átlagnál magasabb árakon van a hardver. Tehát
hasonló áron indul majd itt is, majd később megy csak lejjebb,
de legalább a szállítást meg lehet spórolni, és a garancia is
marad.