Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Így van, a 2k3 a legújabb, aminek még "hagyományos" a kezelőfelülete.

De az OpenOffice-ban triviális beállítani, hogy alapértelmezetten DOC/XLS-ben mentsen.
Failure is the default option

Cobra

Megnéztem gyorsan neked Fazék. Beálltások->Megyitás és mentés->Általános->jobb alul Mindig az alábbi formátumba mentse (itt fölfelé kell scrollozni az MS formátumokhoz).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

És a beállításoknál a memóriát is érdemes feljebb venni (már ha van elég a gépben), sokkal gyorsabban fog indulni.
Failure is the default option

Fazék

#3153
Quote from: kikuchiyo on 2009-10-20, 23:29:42
Így van, a 2k3 a legújabb, aminek még "hagyományos" a kezelőfelülete.

De az OpenOffice-ban triviális beállítani, hogy alapértelmezetten DOC/XLS-ben mentsen.
igen. be is állítottam. csak minden tizedik alkalommal apámnak sikerül megnyitnia egy régebben ods/odt formátumban mentett dokumentumot és AZT kezdi el szerkeszteni, majd átírás után elmenti. és ilyenkor a program abban menti el, amiben volt korábban.

ahhoz meg nem volt eddig kedvem, hogy 100+ dokumentumot mind átmentsek doc/xls formába.

bár lehet hogy az lesz a megoldás, hogy az összes ilyen régi dokumentumot betömörítem vhova a francba, hogy azért meglegyen, de ne tudja ezeket megnyitni kezdésnek... nemtom.

szerk: de az is zavar, hogy doc/xls formátumban egy csomó formázást elront az openoffice, tök máshogy jelenik meg a dokumentum ms office-ban megnyitva, hivatkozásokat, mindent hajlamos elcseszni. a kb 6x-os doc/xls méretről ods/odt mérethez képest már nem is beszélve...

szerk2: mindegy, ma fölraktam a legfrissebb openoffice-t, az összes ods/odt doksit átkonvertáltam xls/doc formátumra, a régieket elrejtettem becsomagolva, hogy véletlenül se akadjon rájuk, és ha innentől is sikerül openoffice formátumban elmentenie valamit, akkor emelem kalapom.

Kuroi Tenshi

http://itcafe.hu/hir/microsoft_windows_7_saturn_mammut_nyeremenyjatek.html

Holnap (22.) 0:00 és 1:00 között 16k a W7 Home Premium OEM
(angol, 32 vagy 64 bit).
Hmm... nem lehetne tartósan ennyi az ára? Meg az, hogy csak
abban az 1 órában lehet annyiért megvenni... ha 1:01-kor
érkezek a pénztárhoz, akkor már 32k? Meh...

White SeeD

Gondolom online/telefonos rendelés nincsen :frown:
Bár nem olyan nagy eresztés ez. ha van 1 pénztáros, akkor kb 4-5 perc egy vevő. (nemtúlelsietett számlaírás stb). Aztán elmennek 2000-ren és ha már ott vannak nem mennek haza üres kézzel.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-21, 13:18:32
http://itcafe.hu/hir/microsoft_windows_7_saturn_mammut_nyeremenyjatek.html

Holnap (22.) 0:00 és 1:00 között 16k a W7 Home Premium OEM
(angol, 32 vagy 64 bit).
Hmm... nem lehetne tartósan ennyi az ára? Meg az, hogy csak
abban az 1 órában lehet annyiért megvenni... ha 1:01-kor
érkezek a pénztárhoz, akkor már 32k? Meh...
kár hogy nekem inkább a pro-ra fáj a fogam az xp mode miatt...

bár ennyiért, ha nem kéne tolakodni és szívni végül, hogy elfogyott és fölöslegesen szenvedtem magam oda, még talán home premium-mal is beérném...

na még estig elgondolkodom rajta, hogy megéri-e...

Kuroi Tenshi

Remélem 30.-án, a magyar verziónál is lesz ilyen akció,
addigra már egy környivel kevesebb ember lesz.

Az xp-mode tényleg jó lenne, de sajnos csak ez van.
Ja meg ez OEM, tehát alaplapot nem lehet cserélni, és
asszem valami más megkötés is van, hogy csak x db
hardver-elemet lehet cserélni, vagy hogy van.

SaiyaGin

Kérdésem lenne a fórum jós- illetve informatikusszárnyához: a következő hónapokban előreláthatóan mennyire mehet le a külső merevlemezek ára?
Gondolkozom azon, hogy nem lenne haszontalan beszerezni egyet addig, amíg a dvd-k még nem töltenek meg több polcot, de nem rettentő sietős a dolog, mert a gépem merevlemezén elvannak a cuccok (és ha olyan sebességgel animézek, ahogy az utóbbi időben, akkor nem is fog egyhamar megtelni).
Arra gondoltam, hogy jövő év elején vennék (esetleg karácsonykor, ha van valami jó akció), 500 GB-os vagy egy TB-os méretben gondolkozom.

Cobra

1Tb alatti már nem érdemes venni, árak meg számottevően szerintem nem fognak változni (legalábbis lefelé).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: SaiyaGin on 2009-10-22, 22:18:27
Arra gondoltam, hogy jövő év elején vennék (esetleg karácsonykor, ha van valami jó akció)
Karácsonykor nem akciók szoktak lenni... Az, amit te karácsonykor "akciósan" megveszel, nyáron lehet, hogy kevesebbért kapható. A karácsonyi hajtásban inkább felfelé viszik az árakat.

Számítógép alkatrészt mindig is nyár közepén a pangáskor érdemes venni leginkább.

SaiyaGin

Quote from: Moha on 2009-10-23, 01:36:11
Karácsonykor nem akciók szoktak lenni... Az, amit te karácsonykor "akciósan" megveszel, nyáron lehet, hogy kevesebbért kapható. A karácsonyi hajtásban inkább felfelé viszik az árakat.

Számítógép alkatrészt mindig is nyár közepén a pangáskor érdemes venni leginkább.

Köszi az infót.  ^^


Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2009-10-23, 01:36:11
Számítógép alkatrészt mindig is nyár közepén a pangáskor érdemes venni leginkább.

Ez nem ilyen egyszerű...

Ha árfolyam, hasonló dolgok nem szólnak közbe, akkor
lassacskán csorognak lefelé az árak, amikor valamiből
egy újabb, gyorsabb, erősebb generáció kijön, akkor a
régebbiek ára esik egy kicsit. Gondolom nyilvánvaló...
Lemezeknél kb 2 évvel ezelőtt a PMR bevezetése miatt
felbolydult az állóvíz, gyorsan jöttek nagyobb kapacitású
újabb generációk, ezért estek annyira az árak. Mostanra
viszont újra lassul be, idén sztem már nem lesz nagy
újítás, tehát az árak is csak lassan fognak megint csorogni.

Moha

Nyilván vannak befolyásoló tényezők, de pl. memória és HDD terén általában nyáron lentebb szoktak lenni az árak, mint karácsonykor.

NLZ

Meg aztán sok újdonság jön ősszel, hogy a karácsonyi szezonra már mindenütt kapható legyen.
[reserved]

SaiyaGin

Közben változott a helyzet, az egyik gépünkön elromlott a merevlemez és emiatt a szüleimnek is eszébe jutott, hogy nem lenne rossz venni egy hordozhatót, úgyhogy valószínűleg mégiscsak a közeljövőben vennénk egyet. Milyen márkát ajánlotok, mit nem?

Fazék

Quote from: SaiyaGin on 2009-10-28, 19:26:46
Közben változott a helyzet, az egyik gépünkön elromlott a merevlemez és emiatt a szüleimnek is eszébe jutott, hogy nem lenne rossz venni egy hordozhatót, úgyhogy valószínűleg mégiscsak a közeljövőben vennénk egyet. Milyen márkát ajánlotok, mit nem?
csak én nem értem az okot, hogy miért ragaszkodsz a hordozhatóhoz? nem lehet fölnyitni a gépet, hogy újat rakjatok bele? ???

Selmo

Csak én nem értem, hogy minek külső merevlemez? Az ember vegyen egy 3.5-es USB-s rackot és olyan winyót vesz bele, amilyet akar.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

#3168
Quote from: Fazék on 2009-10-28, 19:43:31
Quote from: SaiyaGin on 2009-10-28, 19:26:46
Közben változott a helyzet, az egyik gépünkön elromlott a merevlemez és emiatt a szüleimnek is eszébe jutott, hogy nem lenne rossz venni egy hordozhatót, úgyhogy valószínűleg mégiscsak a közeljövőben vennénk egyet. Milyen márkát ajánlotok, mit nem?
csak én nem értem az okot, hogy miért ragaszkodsz a hordozhatóhoz? nem lehet fölnyitni a gépet, hogy újat rakjatok bele? ???

Vannak olyan dolgok (esetemben például a már megnézett animék), amikre nincs mindig szükségünk, nem kell, hogy a gépen legyenek, de ha valami gond lenne a géppel, akkor se vesznének el a fájlok.
Szerk.:
Selmo: hmm...

Az ellenjavaslataitok kicsit elbizonytalanítottak...

Fazék

#3169
Quote from: Selmo on 2009-10-28, 19:49:31
Csak én nem értem, hogy minek külső merevlemez? Az ember vegyen egy 3.5-es USB-s rackot és olyan winyót vesz bele, amilyet akar.
hordozható alatt a külső merevlemezre gondoltam rack-es vagy anélküli megoldással, de persze beleköthetsz :rolleyes:

amúgy a külső rack-nek mostanra már nem sok értelmét látom. legszívesebben eladnám a mostani 2-t, ami van, de kutyának sem kellenek már, mert IDE-sek. egy külső vinyó részemről legyen macera nélkül a gépre dugható, francnak van kedve szükség szerint cserélgetni a vinyót a rack-ben. még azt se komálom, ha külön táp kell neki...

SaiyaGin: hacsak nem valami szar tápotok van, akkor nem hiszem hogy tartani kéne a vinyó halálától, ha meg magától halna meg a vinyó, akkor tök mindegy, hogy ritkán használtátok ugyanúgy elszáll vele az összes adat jó eséllyel. sztem simán vegyetek egy belső vinyót és legyen a gépben folyamatosan.
nekem amíg a Selmo által javasolt módon tároltam az adataimat, mindig pont az kellett ami vmelyik polcon lévő vinyón volt és még a rack-ben is cserélnem kellett volna, általában hagytam a fenébe

de persze én magamból indulok ki, a saját kényelmi igényeimből.

Selmo

USB-s rack, külső, nem belső. A rack és a külső merevlemez között az a különbség, hogy a rackben cserélhető a winyó, míg a másikban ha szerencséd van, akkor szétcsavarozhatod a házat, és még tehetsz is bele másikat.

De hogy szájbarágósan is példázzam:
Belső rack: http://redtower.hu/vipower-mobil-rack-sata-1-fan-aluminium-vpa-5010lsf-belso-hdd-haz.html
Külső rack: http://redtower.hu/chieftec-ceb-35s-sata-usb-e-sata-3-5-fekete-periferia-haz.html
Külső winyó: http://redtower.hu/bestbyte-09-07-plextor-250gb-2-5-px-ph250us-t3-usb-2-0-winchester.html

A tökéletesség unalmas.

Fazék

igen, beugrott nem kell szájbarágni.

rack-eket se komálom. 2-vel ezelőtti gépemben volt 2, mindkettő baszakodott 1 év után. egyiknél a venti kezdett őrjítően hangos lenni, és olajozás, semmi sem segített rajta, másiknál meg vmi érintkezési probléma volt, azt nem sikerült kiküszöbölni. ilyenek javításával sem szeretek szórakozni, végül mindkettőt kivágtam a francba.

inb4
Quote*ha ilyen igényeid vannak, akkor vegyél konzolt bameg*

White SeeD

A rejtélyes nettelenségnek vége.
A vadiúj hálókártya volt a ludas, mivel nemigen akart működni másik gépben sem.
egy új hálókártya megoldotta a dolgot.
Noha a gép meg van győződve arról, hogy a hálózati kábel nincsen bedugva és nincs helyi kapcsolat, valamint a gép induláskor többet csipog a kelleténél megy a net és a gép is.
Mindenesetre mondtam a tulajnak, hogy kezdjen el spórolni új gépre :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2009-10-28, 19:49:31
Az ember vegyen egy 3.5-es USB-s rackot és olyan winyót vesz bele, amilyet akar lehet.

Fix'd.
Ilyenekbe csak és kizárólag 5400RPM-es lemezeket javaslok.
Az elsőbe egy 7200RPM-es WD2500AAKS-t raktam: még
azután is, hogy a ház alsó és felső lemezét perforált lemezre
cseréltük, majd még egy 70mm-es ventit is ráraktunk, de még
ez se volt elég, egy meleg nyári napon túlhevüléstől lekapcsolt.
Aztán megjelentek (újra) az 5400-asok, hamar raktam is bele
egy WD GP 5000AACS-t. Láss csodát, még venti nélkül is csak
langyos volt, és már ~1.5 éve folyamatosan, 24/7 megy.

Quote from: Selmo on 2009-10-28, 20:22:45
USB-s rack, külső, nem belső. A rack és a külső merevlemez között az a különbség, hogy a rackben cserélhető a winyó, míg a másikban ha szerencséd van, akkor szétcsavarozhatod a házat, és még tehetsz is bele másikat.

De hogy szájbarágósan is példázzam:
Belső rack:
Külső rack:
Külső winyó:

De ez csak a te terminológiád, nem a hivatalos, mivel aszerint
még mindig ez számít racknek. Amiről meg beszélünk, azt
leginkább külső merevlemez-háznak lehet nevezni, vagy ha
tudsz jobb nevet a disk enclosure-re, akkor az.

Zsiga

Van külső rack is, 5,25" USB-s házba szerelt sima belső mobilrack. Valamikor régen láttam ilyet gyárilag egybecsomagolva.

Fazék

szerk&repost
Quote from: Fazék on 2009-11-06, 00:23:59
frankó... kiment a biztosíték a hangfalrendszeremben... jó lenne tudni mitől. remélem nem az erősítő adta meg magát. ugyanakkor reménykedek hogy mégis, mert ami ebben kivágta a biztosítékot, az mi van, ha egyszer a gépemmel művel hasonlót... eh. jóság.

azt hiszem ma este nem zenére fogok elaludni, legalábbis fülhallgatóval a fejemen nem igazán kényelmes az alvás :)
jövő hét pénteken kaphatom vissza legkorábban a szervízből :(

addig kénytelen vagyok 2 hangfallal sztereóban hallgatni mindent, vagy még rosszabb: fülhallgatóval :(

kb még másfél hónap volt a gariból, szóval legalább annyiban rendes volt, hogy most adta meg magát, nem 2 nappal a garancia lejárta után :)

Zsiga

Hol van a szervíz?
Ha hozod el a tiédet, meg tudnád nekem kérdezni hogy mi lehet a gond ha az egyik hangszóró (illetve az erősítő egyik csatornája, mert két hangszórót megcserélve jó) kb. fele hangerőn szól a többihez képest? Illetve hogy garancián túl kb. mennyiért javítják...

Fazék

#3177
Quote from: Zsiga on 2009-11-11, 21:59:00
Hol van a szervíz?
Ha hozod el a tiédet, meg tudnád nekem kérdezni hogy mi lehet a gond ha az egyik hangszóró (illetve az erősítő egyik csatornája, mert két hangszórót megcserélve jó) kb. fele hangerőn szól a többihez képest? Illetve hogy garancián túl kb. mennyiért javítják...
hardverker-nél vettem, szóval oda is vittem vissza.
ha nincs garancia, akkor a minimális bevizsgálási óradíj 1500 Ft lenne és gondolom hasonlóan nevetséges összeget kérnének a javításért.
de ha éppen tudod nélkülözni egy időre, akkor lehet, hogy tudok ismerőst ajánlani, aki van esély hogy meg tudja nézni mi lehet a gondja és esetleg meg is javítja. holnap rákérdezek a jóembernél, hogy mit mond egyáltalán a problémára.

szerk: nem biztos hogy jól értettem, csak tisztázás végett: ha fölcseréled a két hangszórót, akkor onnantól a másik szól fél hangerővel? szóval hogy biztosan a kimeneti csatornával lehet a gond

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-11-11, 22:07:25
hardverker-nél vettem, szóval oda is vittem vissza.
ha nincs garancia, akkor a minimális bevizsgálási óradíj 1500 Ft lenne és gondolom hasonlóan nevetséges összeget kérnének a javításért.
de ha éppen tudod nélkülözni egy időre, akkor lehet, hogy tudok ismerőst ajánlani, aki van esély hogy meg tudja nézni mi lehet a gondja és esetleg meg is javítja. holnap rákérdezek a jóembernél, hogy mit mond egyáltalán a problémára.

szerk: nem biztos hogy jól értettem, csak tisztázás végett: ha fölcseréled a két hangszórót, akkor onnantól a másik szól fél hangerővel? szóval hogy biztosan a kimeneti csatornával lehet a gond
Igen, ha az erősítőn megcserélem a két hangszóró kábelét akkor a másik szól félhangerőn; tuti hogy nem a hangszóró vagy a kábel a hibás.
Kösz előre is. :)

Bicskei

#3179
Ultras liberi