Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

.Attila

http://www.aqua.hu/22-lg-e2240s-pn-monitor-fekete-103859.html/?erkezett=www.argep.hu

Nem tűnik olyan nagyon drágának.
Ezt konkrétan láttam MM-ben és gyönyörű képe volt.

kikuchiyo

Azért arra vigyázz, hogy az ilyen bemutatótermi monitorokat durván el szokták állítani, hogy a fényes üzletcsarnokban "jól" mutassanak. A te szobádban ugyanaz a beállítás már nem lesz jó. Ráadásul te még fotózol is; egy ilyen TN-filmes monitornál ne is álmodj arról, hogy a képeid színhűen jelenjenek meg.

Esetleg nézelődj itt:
http://www.oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/22-23

A Dell U2211H vagy U2311H lehet érdekes számodra, hívd fel őket és érdeklődj az árról.
Failure is the default option

.Attila

#3662
A számítógép árának egy részét a kamera eladása fogja fedezni. Már rég nem fotózok, így feleslegesen áll itt.
Utánanézek ezeknek a monitoroknak, :merci: a tanácsért.

Egyébként a gyönyörű kontrasztot a többi monitorhoz képest mondtam, nem önmagában.

szerk.: Dell honlapon $279 az ára, ez igencsak a 60ezres kategória lesz.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-16, 17:11:08
szerk.: Dell honlapon $279 az ára, ez igencsak a 60ezres kategória lesz.

Ja, tegnapelőtt érkezett a hír ph-n, hogy ezek a
monitorok megjelentek. $279-os árával még a 2209WA-
nál is olcsóbb, így hacsak a tesztek nem mutatnak vmi
irdatlan hibát, bestbuy lehet. A magyar árára azért még
kíváncsi leszek, én inkább 65-70k-ra tippelek.

.Attila

Ugye jól sejtem, hogy egy tft monitorra nem árt egy DVI csatlakozó?

Cobra

Mondjuk úgy, hogy DVI-nek kellene az alapnak lennie és mellé nem árt ma már ha van HDMI vagy DisplayPort.

A 279$ meg most inkább 65k+áfa lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#3666
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-14, 17:43:43
ez 7k

Már majdnem megrendeltem, mire kiderült, hogy ez max. AM2-es foglalatos.

szerk.: házikó megvan. Nem járt hozzá hűtő. Ez elég lesz?
http://www.woxcomputer.hu/hardware/huto/arctic-f12-pro-pwm-12cm.html

NLZ

Hűtő szempontjából mindegy, hogy AM2 vagy AM3.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-17, 11:01:58

Már majdnem megrendeltem, mire kiderült, hogy ez max. AM2-es foglalatos.

szerk.: házikó megvan. Nem járt hozzá hűtő. Ez elég lesz?
http://www.woxcomputer.hu/hardware/huto/arctic-f12-pro-pwm-12cm.html

Hűtő-lefogatásilag AM2 == AM2+ == AM3, ugyanaz
a keret.

Azt ugye észrevetted, hogy csak egy irányba lehet
felszerelni? Másrészt, sülne le a pofájuk ilyen árral...
Már annyiszor mondtam, hogy árgép, hogy lassan
reklámdíjat kérek. AF12025L, ZM-F3 pl.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-17, 19:51:00
Quote from: .Attila on 2010-05-17, 11:01:58

Már majdnem megrendeltem, mire kiderült, hogy ez max. AM2-es foglalatos.

szerk.: házikó megvan. Nem járt hozzá hűtő. Ez elég lesz?
http://www.woxcomputer.hu/hardware/huto/arctic-f12-pro-pwm-12cm.html

Hűtő-lefogatásilag AM2 == AM2+ == AM3, ugyanaz
a keret.

Azt ugye észrevetted, hogy csak egy irányba lehet
felszerelni? Másrészt, sülne le a pofájuk ilyen árral...
Már annyiszor mondtam, hogy árgép, hogy lassan
reklámdíjat kérek. AF12025L, ZM-F3 pl.

Ok, akkor proci hűtő jó lesz.

Ház hűtő: és az nekem miért rossz, hogy csak egy irányba felszerelhető? Csak mert ez a hűtő halkabb.
Pár száz forintért pedig nem fogok plusz 1 órát szaladgálni, inkább megveszem ott, ahol már eleve veszek valamit.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-17, 21:29:18
Ház hűtő: és az nekem miért rossz, hogy csak egy irányba felszerelhető?

mert ezek a hűtők egy irányba fújnak :)
Tehát a lapátok állásától függően csak a ház
hátuljába vagy csak az elejébe tudod betenni.

Quote from: .Attila on 2010-05-17, 21:29:18
Csak mert ez a hűtő halkabb.

remélem feltűnt, hogy a másik kettő, amit
mondtam, az 1000 ill. ~900RPM-es a mellékelt
átalakítójával, ez pedig 1500... s azok mindkét
oldalról felszerelhetőek. ZM-F3 ott is kapható,
ennél olcsóbban.

Quote from: .Attila on 2010-05-17, 21:29:18
Pár száz forintért pedig nem fogok plusz 1 órát szaladgálni, inkább megveszem ott, ahol már eleve veszek valamit.

Ránézve az áraikra, ha több dolgot is veszel ott,
nem csak párszáz forintot vesztesz, de te tudod.

Fazék

#3671
Erről valami vélemény?
Sharkoon SATA QuickPort USB 3.0

mióta átpasszoltam unokabátyámnak a 320-as külső my passport vinyómat, azóta szemezgetek a külső vinyókkal, hogy mivel pótoljam
szimpla usb2.0-ásat már nincs sok kedvem venni, esata port-tal bírók többnyire gagyi márkák, usb3.0 mocskosul drága még...

szerk: szóval így elsőre szimpatikus, de külső üres rack-ekkel már szívtam eleget, félek belevágni egy újabba...

így még nem is kéne, hogy az összes vinyóm benne legyen a gépben, mert (látszatra) tényleg könnyű beüzemelni őket ezzel, ha kell vmi adat, nem kell csavarozgatni, szétszedni, stb

.Attila

Visszavonom, hogy nincs hűtő, van egy 12centis elől, csak nem láttam.

Amúgy ha eldöntöm, hogy hátra is kéne egy, akkor a felszerelés szempontjából oda veszek egyet és akkor tök mindegy, hogy máshova már nem lenne jó.

Még szétnézek akkor a hűtők terén. Kérdezgetni azért kérdezgetek, mert nem tudom sokszor megítélni, hogy melyik lehet jobb minőség.

Ami pedig az áraikat illeti: 2 dolgot néztem ki náluk:
GIGABYTE GA-MA770T-UD3 (árgép szerint itt a legolcsóbb)
Asus Xonar DS (a második legolcsóbb, de az első eleve nem érdekel)

Kuroi Tenshi

Van a gépedben USB3.0 port? Akkor 2.0 sebességen fog
menni... Szóval ehhez még egy PCIe / PCI -> USB3.0
kártya is kelleni fog.

Quote from: Fazék on 2010-05-17, 22:23:06
esata port-tal bírók többnyire gagyi márkák

Akkor ne gagyi márkát vegyél. Van ennek e-SATA-s
verziója
is, jóval olcsóbban. Vagy másik.

Fazék

#3674
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-17, 22:39:04
Van a gépedben USB3.0 port? Akkor 2.0 sebességen fog
menni... Szóval ehhez még egy PCIe / PCI -> USB3.0
kártya is kelleni fog.
kicsit Próféta és a mai nagyon lol topic-beli félresikerült szarkazmus esete ötlik fel így hirtelen, hogy ma már tényleg az az alap, hogy hülyének nézik az embert  ^^
szóval igen, tudom, hogy kell hozzá még egy kártya a gépbe, de ezt is belekalkuláltam az árba, csak a véleményekre lennék kíváncsi, hogy mit hallottatok esetleg az egységről, mert így rákeresve nem igazán találtam róla bővebb tesztet, hátha a prohardver látogatók már találkoztak megbízható véleménnyel is. csak gondoltam minek ezt ilyen hosszan leírni :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-17, 22:39:04
Quote from: Fazék on 2010-05-17, 22:23:06
esata port-tal bírók többnyire gagyi márkák

Akkor ne gagyi márkát vegyél. Van ennek e-SATA-s
verziója
is, jóval olcsóbban. Vagy másik.
igen, ezt nem írtam bele a hozzászólásomba, szóval az alaplapom csak egy GA-P35 DS3 rev1.0-s, vagyis esata port sincsen rajta, firewire se, azokhoz is kellene vennem kártyát, vagyis kb ugyanott lennék, mint usb3.0 esetében, ami ki tudja, talán hosszabb életút előtt áll még, friss indulóként. (de persze ez már csak tipp részemről)

szerk: igen, már látom a következő tényleg logikus kérdést, hogy akkor minek említettem az esata-t?
azért, mert úgy vettem észre, hogy azon port-tal megáldott vinyók olcsóbbak tudnak lenni és akkor veszek egy sima egybe külső vinyót, és egy esata-s kártyát a gépbe, de nagyon szimpatikus az új usb3.0 szabvány, ezért inkább arrafelé húz a szívem és csak érdekelne a véleményetek pro és kontra. köszi előre is

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-05-17, 22:46:27
vagyis esata port sincsen rajta

Nincs? Bocs, úgy emlékeztem.
Sebességben kb ugyanaz, eSATA talán kisebb overhead
miatt gyorsabb, de ez észrevehetetlen; talán annyi, hogy
eSATA transzparensebb is, közvetlenül kapcsolódik, így
pl. SMART adatok kiolvashatóak, vagy NCQ és hasonló
fícsöröket is támogat. USB3 viszont visszafelé kompatibilis
USB2-vel, így olyan gépekkel (pl laptop) is működik, amin
egyik port sincs, és nem is lehet vagy nagyon költséges
szerezni hozzá átalakítót.

Az ilyen USB3-as dolgok viszont csak most kezdenek
megjelenni, így van rajtuk újdonság-felár. Talán még pár
hó, mire jönnek az olcsóbb gyártók és lejjebbverik az
árakat.

Adott eszközzel kapcsolatban nincs tapasztalatom,
mástól se hallottam róla semmit. Praktikusnak praktikus,
ha csak néhány adat kell, és sok winyód van; viszont
hosszabb használatra 7200RPM-es asztali winyókkal
ellenjavallt. Meg veszélye még, hogy sérülékenyebb,
a winyóval így könnyebben történhet baj.

Fazék

ok, köszi.
elgondolkodtató. esata tényleg szimpatikusabb a "transzparencia" miatt, de saját szempontomból, hogy ha csak azt veszem figyelembe, hogy míg esata-s gépből 0 van a környezetemben, addig usb2.0-s port mindegyik gépen van, akkor elég egyértelműnek tűnik a döntés, hogy még várok egy kicsit (sok hónapot) az usb3.0 árcsökkenésre.

(btw azóta is csak a polcon rohad a hibagyanús vinyóm és időközben persze megtelt az összes mellette levő vinyó, vagyis most már végképp nincs hová átmentenem az adatokat, ha hd sentinel csúnyát mondana róla  ^^")

Próféta

Most én kérek tanácsot, csak játékkonzol helyett okostelefon ügyében.

[spoiler=tl;dr átugorható]Szitu: jelenlegi telefonom (jó régi fapados SonyEricsson k510i, 5 éve vettem és akkor ez volt a legolcsóbb) halódik meg, ezért új telefon kell, úgy kábé a jövő héten legkésőbb (utána lépek külföldre). Úgy gondoltam, hogy az utazáshoz legyen mindenképp biztosan működő áppárátom - vagy van esély, hogy Svájcban annyival olcsóbban kapom, hogy érdemes legyen halasztani?

Szóval ha a mostani telefont ennyi ideig használtam, a következőnél is ez várható. Ezért olyat szeretnék venni, ami a legtöbb évig lesz jó valamire (nem phone tossingra). Így okostelefonra gondoltam, még ha nem is kapok mindjárt rá az összes alkalmazásra a Store-ból - a fő felhasználási mintám értelemszerűen a hívás, SMS, telefonkönyv, ébresztő, határidőnapló öttusában merül ki. Sőt, eleinte valószínűleg mobilnetet se vennék, egy darabig bőven elég ha otthon vagy munkahelyen rövid időre a wifit bekapcsolva leszedem az update-eket, meg szinkronizáljam a határidőnaplót mondjuk a Google-lel. És azt hiszem, hogy a mostani platformok közül az Android a legszimpatikusabb: (1) nagyon rugalmas, (2) régebbi gépekre is néha lejön update-tel az OS újabb verziója, (3) ennél saccolom a legnagyobbra annak az esélyét, hogy ha három év múlva hirtelen kelleni fog egy XY funkciójú alkalmazás a telefonomra, akkor találni fogok valamit, esetleg ingyen is.[/spoiler]

Szóval Androidos okostelefon kéne, gyorsan. Mit javasoltok? Hosszú távra venném, ezalatt sajnos az is változhat, hogy mire használom. Ár is számít, de másodlagos.

SonyEricsson Xperia X10? Helyette a Sense UI-s HTC-ket dícsérgetik, számít ez?
HTC Hero / Legend / Desire? Sorban egyre többet tudnak. Utóbbiiak Android 2-sek, de az elsőhöz is lesz update; talán a 2.2-ben is reménykedhetek majd? A Desire mintha nem bírna annyira jól aksival.
A Hero kissé idétlenül néz ki, de T-mobile G2 Touch néven kevésbé baromidrágán T-hez kötötten is be lehet szerezni (X10-et szintén), míg a többit zömmel csak kártyafüggetlenül.
Google Nexus = HTC Desire csak drágábban?
Esetleg valami Motorola Droid? Eddig nem volt gusztusom körbeszaglászni, hogy mit tudnak.

.Attila

Sajnos mobiltelefonokhoz nem értek.

Más: a gép felét már beszereztem, el is kezdtem olvasni az alaplap útmutatóját. Írja, hogy kell valami hőzsír vagy mi a proci pinjeire, ill. a hűtő és a proci közé. A gyári hűtőn ez már rajta van, a kezelési szerint. Kérdés az, hogy jelent-e különösebb bonyodalmat, ha most nem veszek más hűtőt (mert úgysem kezdem el rögtön húzni a procit), hanem később cserélem le? Mert írja, hogy vigyázni kell a cserénél. Vagy inkább érdemes ezzel nem játszani, hanem rögtön beszerezni a másik hűtőt?

Cobra

Nem olyan vészes leszedni a gyári hűtőt, főleg ha csak pár hónapig van fent. A processzor pinjeire (lábaira) nem tudom hol olvastad, hogy kéne, oda nehogy rakjál, mert nem fog működni a gép.
Cserénél csak annyi probléma szokott lenni, hogy ráragad a hűtő a processzorra. Nekem jött már ki egyben a processzorral a hűtő, de nem lett semmi baja, szerintem az AM3-nak se sokkal másabb a lábkialakítása, az is kibírja, ha esetleg kicsúszna a processzor a foglalatból.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Heh, nem is ír olyat, hogy a lábaira kéne zsír. Hajnali kettőkor már kicsit hülye lehettem.
Akkor egyelőre nem veszek új hűtőt, majd később, ha kell.
:merci:

Zsiga

Quote from: Próféta on 2010-05-20, 02:23:41
Most én kérek tanácsot, csak játékkonzol helyett okostelefon ügyében.
Szóval Androidos okostelefon kéne, gyorsan. Mit javasoltok? Hosszú távra venném, ezalatt sajnos az is változhat, hogy mire használom. Ár is számít, de másodlagos.

SonyEricsson Xperia X10? Helyette a Sense UI-s HTC-ket dícsérgetik, számít ez?
HTC Hero / Legend / Desire? Sorban egyre többet tudnak. Utóbbiiak Android 2-sek, de az elsőhöz is lesz update; talán a 2.2-ben is reménykedhetek majd? A Desire mintha nem bírna annyira jól aksival.
A Hero kissé idétlenül néz ki, de T-mobile G2 Touch néven kevésbé baromidrágán T-hez kötötten is be lehet szerezni (X10-et szintén), míg a többit zömmel csak kártyafüggetlenül.
Google Nexus = HTC Desire csak drágábban?
Esetleg valami Motorola Droid? Eddig nem volt gusztusom körbeszaglászni, hogy mit tudnak.
Sony-t ne vegyél, mind fos.
HTC Hero / Legend / Desire mind jó választás, bár a Hero (de akár a Legend is) hosszú távon gyenge lehet.
Egyik Androidos telefon (meg úgy általában egyik nagyképernyős okostelefon) se bírja jól akkuval, ha nem csinálsz vele semmit akkor kihúz típustól függően két-három napot, ha viszont nyomogatod rendesen akkor naponta töltés; ha nagyon belejössz (folyamatos wifi, gps, zenehallgatás, 3g hálózat) akkor meg akár napi többször is töltheted őket.
Nexus One = Desire, csak a Desire-nél még ott van plusznak a Sense UI (ami mondjuk nekem nem kéne, jobban tetszik a gyári Android kezelőfelület).
Nekem Moto Milestone-om van (=Droid eu változata), szerintem még mindig ez a legjobb választás a mezőnyben. Elég gyors, ha kell 30-40%-ot lehet tuningolni a prociján, van benne qwerty, szerintem a legszebb kijelzője van az összes jelenlegi Androidos mobil közül, 2.1-es, korrekt a kamerája, erős nyúzással is húzza két napig az akksija, szép/nagy/nehéz, igazi férfitelefon, nem olyan kis jellegtelen amorf műanyagrondaság mint egyes HTC-k.
Mobilaréna idevágó tesztjeit elolvastad már? Érdemes, aztán ha leszűkítetted a mezőnyt 1-2(-3) készülékre, a hozzávaló fórumtopicot is átnézheted, hosszútávú felhasználói tapasztalatok nagyon sokat számítanak szerintem.

Moha

Quote from: Cobra on 2010-05-20, 11:59:52
Cserénél csak annyi probléma szokott lenni, hogy ráragad a hűtő a processzorra. Nekem jött már ki egyben a processzorral a hűtő
Én még anno a P3-as gépemmel jártam úgy, hogy ki akartam cserélni a régi hűtőt egy nagyobbra (hogy halkabb legyen), kijött a poci a bordával együtt, ráadásul késsel kellett leoperálni a bordáról, annyira rá volt gyógyulva. De működött utána zokszó nélkül. Sőt, ma is működik, csak már elajándékoztam a gépet. :)

Kuroi Tenshi

Ezt hogy csináltátok?
Rengetegszer cseréltem vagy pasztáztam újra
hűtőt, még egyszer se sikerült a procit is kiszedni
vele, pedig már notin is csináltam, ott még annyi
se tartja a procit...

Moha

Szerencséd volt. :P
Nekem legutóbb az egyik céges géppel volt ilyen, az ráadásul egy S478-as Intel volt, aminek közben vagy 2 lába kicsit el is görbült és először nem akart elindulni, de szerencsére sikerült rendbe raknom.

Cobra

A gyárilag a bordára kent trutyi előszeretettel ég rá a processzorra 1-2 év használat alatt. Mondjuk késsel nem kellett besegítenem, elég volt egy adag féktisztító meg pár perc várakozás, utána kisebb feszegetéssel lejött a processzor a hűtőről.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-05-21, 19:54:20
A gyárilag a bordára kent trutyi előszeretettel ég rá a processzorra 1-2 év használat alatt. Mondjuk késsel nem kellett besegítenem, elég volt egy adag féktisztító meg pár perc várakozás, utána kisebb feszegetéssel lejött a processzor a hűtőről.

Na ezzel most jól beparáztattál, mert a gyárit készültem rárakni.
Akkor mégiscsak ne várjak, hanem szerezzem be a hűtőt + normál pasztát hozzá? Egyébként is milyen paszta kell?

Moha

Alapjában nincs baj a gyári pasztával sem. Az általában egy vékony réteg a borda aljára kenve és többnyire sűrűbb (szilárdabb) mint a hagyományos paszta. Gond akkor van, ha 1-2 évig nem szeded le, mert akkor hajlamos a procira gyógyulni.
Ha most a gyárit használod és pár hónap múlva teszel rá normál pasztát, azzal semmi gond sincs, ne félj, nem fog ráégni.

NLZ

Egyes hűtőkhöz szoktak adni saját pasztát, a tiedhez nincs?
[reserved]

Cobra

Elvileg a dobozos processzor gyári hűtője kerülne fel neki, azon meg a borda alaja van bekenve gyárilag. Le lehet cserélni, ha nagyon akarod Attila, de más paszta is odaszárad idővel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !