Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-27, 23:48:59
Igen, ez a fontosabb. Az pedig csavar, nem ilyen
műanyag vacak, amit csak együtt lehet zárni-oldani.
Ott a pont. :)

.Attila

#3721
Kompromisszumos megoldás lett belőle.
3 csavar rögzíti a fémet. Kettő a kártya hátoldalán, egy pedig a csatlakozók felöli oldalon. Ez utóbbi rész volt a problémás, így azt kicsavaroztam és így már mindkét rögzítőt be tudtam rendesen pattintani.
Tanulságos volt, az biztos. Legközelebb (jó sok év múlva...) már tudni fogok szempontokat a ház választásához. Prohardveren ajánlották amúgy.

szerk.: még egy probléma maradt, nem működik az elülső panelen a fejhallgató kimenet. Azt észreveszi, hogy bedugtam valamit, mert a kártya átkapcsol fejhallgatóra, viszont a füles süket. Gondolom a mikrofon meg néma, de azt nem teszteltem. Kihúzáskor viszont már nem kapcsol vissza automatikusan a hangfalakra.
Keresgettem neten, windows 7nél többen is találkoztak ilyen problémával, de mindenhol realtek-es megoldást javasolnak, amit én biosban letiltottam, ugyanis hangkártya van. Ötlet, hogy mi lehet?
http://kepfeltoltes.hu/100528/scr001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Elvileg itt kéne szerepelni a panel kimeneteknek is, de az alaplapi hang kikapcsolásával eltűntek.

Cobra

Hogy van rádugva az előlapi panel a hangkártyára?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-05-28, 12:32:53
Hogy van rádugva az előlapi panel a hangkártyára?

Egy HD audionak nevezett kábellel egy 9 tűs csatlakozóra.

Kuroi Tenshi

Hadd találjam ki: az alaplapra, a letiltott alaplapi
hangkártyára dugtad az előlapi hangot, nem a
hangkártyára? ;D

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-28, 13:15:43
Hadd találjam ki: az alaplapra, a letiltott alaplapi
hangkártyára dugtad az előlapi hangot, nem a
hangkártyára? ;D

Wrong, a hangkártyára van kötve.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-28, 13:44:03
Wrong, a hangkártyára van kötve.

Hangkártya hátul is be van kötve? Ha színkódoltak a
kimenetei, a zöldre van kötve a hangszóró? Ha igen,
akkor rakd át másikba, és a szoftverével állítsd át.
Alternatív megoldás: hangszóró fülhallgató-kimenete

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-28, 14:23:25
Quote from: .Attila on 2010-05-28, 13:44:03
Wrong, a hangkártyára van kötve.

Hangkártya hátul is be van kötve? Ha színkódoltak a
kimenetei, a zöldre van kötve a hangszóró? Ha igen,
akkor rakd át másikba, és a szoftverével állítsd át.
Alternatív megoldás: hangszóró fülhallgató-kimenete

Igen, hátul is be van kötve, a hangfalak működnek is rendesen.
Az elülső hangszórók a zöldre vannak kötve. Hova rakjam át? 5.1-es hangrendszerről van szó, így 3 helyre van bedugva, maradt a line in meg az spdif.
A hangszórónak pedig nincs fejhallgató-kimenete.


.Attila


Kuroi Tenshi

Nem engem fogtál meg, hanem magadat :p
Evvel nem lehet mit csinálni, már foglalt a kimenet.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-28, 15:43:55
Nem engem fogtál meg, hanem magadat :p
Evvel nem lehet mit csinálni, már foglalt a kimenet.

De akkor minek észleli és vált át a hangkártya szoftvere elülső panelre és kapcsolja ki a hátsó kimeneteket?

Cobra

Jó kérdés, de szerintem nem fog menni addig az előlapi hangimenet, amíg rá van dugva hátul az 5.1.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-05-29, 00:20:59
Jó kérdés, de szerintem nem fog menni addig az előlapi hangimenet, amíg rá van dugva hátul az 5.1.

Fura, a notebookhoz vett külső hangkártya meg tudta csinálni ezt a váltást. Igaz, néha kimaradt a váltás, de az inkább szoftveres hiba volt és gyorsan helyrehozható.
Fasza lesz minden egyes alkalommal lemászni a gép mögé...

Fazék

#3734
Quote from: Cobra on 2010-05-29, 00:20:59
Jó kérdés, de szerintem nem fog menni addig az előlapi hangimenet, amíg rá van dugva hátul az 5.1.
de simán mennie kéne a váltásnak

hangkártya specifikációjában is benne van I/O Ports résznél, idézem:
QuoteFront-Panel Header:
Intel HDA front-panel compatible and supports HP jack-detection and automatically switch audio output from back-panel to front

szerk2: lehet hogy az előlap más szabványt használ, mint amit ő szeret? bekavarhat ilyesmi? lehet egyáltalán ilyen? számomra nem hangzik túl logikusan, bár PC-ről van szó...

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=wcFuNdxM0I4Sf10X&templete=2
szerk: a link vmiért nem működik, de nem érdekes, nem nehéz megtalálni ezt a Xonar DS-t

Próféta

.Attila: nem csak a szoftveres hangerőszabályzó legadvankoltabb módjában van leszedve vagy mute-ra rakva a front mic csatorna?

.Attila

#3736
Quote from: Fazék on 2010-05-29, 00:29:14
szerk2: lehet hogy az előlap más szabványt használ, mint amit ő szeret? bekavarhat ilyesmi? lehet egyáltalán ilyen? számomra nem hangzik túl logikusan, bár PC-ről van szó...

Pedig google keresés közben én is találtam olyat, ahol magáról a front panelről beszéltek. Azt is le lehet cserélni, kérdés, hogy itthon hol lehet kapni, milyet és segít-e ez rajtam.
Majd prohardveren is utánakérdezek, hátha...

Quote from: Próféta on 2010-05-29, 00:56:33
.Attila: nem csak a szoftveres hangerőszabályzó legadvankoltabb módjában van leszedve vagy mute-ra rakva a front mic csatorna?

Nem, nincs lehalkítva semmi. Ha az AC97-et hagynám, akkor az hangeszközök (lásd a screent, amit linkeltem) között ott lenne a front panel is, de ahogy letiltottam biosban, eltűnt sok más eszközzel együtt.



szerk.: monitorhoz szokás-e adni DVI kábelt vagy azt külön kell megvenni?

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-29, 01:17:29
szerk.: monitorhoz szokás-e adni DVI kábelt vagy azt külön kell megvenni?

Igen, DVI-bemenetes monitorhoz szoktak dvi és dsub
kábelt is adni.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-29, 20:01:53
Quote from: .Attila on 2010-05-29, 01:17:29
szerk.: monitorhoz szokás-e adni DVI kábelt vagy azt külön kell megvenni?

Igen, DVI-bemenetes monitorhoz szoktak dvi és dsub
kábelt is adni.

Én is így gondoltam, de az LG honlapján a digitális kábelhez opcionális van írva.

Amúgy kihúztam a hangkártya hátsó kimenetekből a hangfalat és még így is süket a front panel fejhallgató.

Fazék

FF-hoz mouse gesture plugin-t melyiket használjátok?

all-in-one gestures, vagy firegestures, esetleg vmi más?

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-29, 20:01:53
Quote from: .Attila on 2010-05-29, 01:17:29
szerk.: monitorhoz szokás-e adni DVI kábelt vagy azt külön kell megvenni?

Igen, DVI-bemenetes monitorhoz szoktak dvi és dsub
kábelt is adni.
Csak nem felénk. ::) Itten opcionális - értsd: vedd meg magadnak b+.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2010-05-29, 22:07:15
FF-hoz mouse gesture plugin-t melyiket használjátok?

all-in-one gestures, vagy firegestures, esetleg vmi más?

http://www.mousegestures.org/

Néha a telepítésével gond szokott lenni, meg szar is, de nekem amúgy is csak az előre-hátra-új tab hármas kell belőle.
Failure is the default option

.Attila

Windows 7 64 bithez (már ha ez számít) milyen partícionálót és töredezettség-mentesítőt érdemes használni?

NLZ

#3743
FireGesturest használom, nagyon bejött. Tetszik, lehet benne egyéni parancsokat is használni, bár én csak egy Stop Loading All Tabs -ot használok. Jah, meg az is tetszik, hogy támogatja a "hintázó mozdulatokat", vagyis hogy az egyik egérgomb lenyomása közben megnyomod a másikat. Ezt tök jól tudom használni a tabok közti lépegetéshez.


Töredezettség-mentesítőnek én az O&O Defragot használom, de elég vegyes érzés. Tetszik, hogy zónákkal elég részletesen elhelyezhetőek a fileok, de a valós idejű defrag nem váltotta be a reményeket. Legalábbis a Firefox, a Norton IS, meg az olyanok, mint a WinRar képesek hülyére töredezni a fileokat.
[reserved]

Cobra

Quote from: .Attila on 2010-05-29, 22:50:09
Windows 7 64 bithez (már ha ez számít) milyen partícionálót és töredezettség-mentesítőt érdemes használni?
Töredezettségmentesítésre én PerfectDisk-et használok, partícionálásra meg általában elég a Win sajátja. Egyébként meg Paragon Partition Manager.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-29, 21:52:00
Amúgy kihúztam a hangkártya hátsó kimenetekből a hangfalat és még így is süket a front panel fejhallgató.

Mindegyik hátsóból, és még úgy is? Fura...
Azt nézted, hogy mindegyiket kihúzod hátul, s a
zöldbe dugod be (hátul) a fülhallgatót?

Quote from: Selmo on 2010-05-29, 22:26:03
Csak nem felénk. ::)

Ehhez képest két DVI-bemenetes monitor
van itthon, és mindkettőhöz adtak dvi-t és
d-subot is. De ha azt írják a honlapon, hogy
kábel csak opcionális, akkor tényleg lehet,
hogy nem lesz a dobozban.

Selmo

#3746
Hát, nekem eddig opcionálisan nem volt a nyomtatóhoz USB, a routerhez UTP, a monitorhoz DVI kábel. Szóval nem fűznék ehhez nagy reményt.

Quote from: .Attila on 2010-05-29, 22:50:09
Windows 7 64 bithez (már ha ez számít) milyen partícionálót és töredezettség-mentesítőt érdemes használni?
A win alap cuccai is elegek, de ha gondolod beszerezhetsz profibb programokat is. A PPM 9.5 ingyenesen elérhető egy regisztráció után pl. Vagy leszedsz egy Hiren's CD-t és kipróbálod az azon lévő programokat.

A tökéletesség unalmas.

.Attila

#3747
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-29, 23:24:48
Quote from: .Attila on 2010-05-29, 21:52:00
Amúgy kihúztam a hangkártya hátsó kimenetekből a hangfalat és még így is süket a front panel fejhallgató.

Mindegyik hátsóból, és még úgy is? Fura...
Azt nézted, hogy mindegyiket kihúzod hátul, s a
zöldbe dugod be (hátul) a fülhallgatót?

Hátsó kimenet működik.

Quote from: Selmo on 2010-05-30, 00:05:14
Quote from: .Attila on 2010-05-29, 22:50:09
Windows 7 64 bithez (már ha ez számít) milyen partícionálót és töredezettség-mentesítőt érdemes használni?
A win alap cuccai is elegek, de ha gondolod beszerezhetsz profibb programokat is. A PPM 9.5 ingyenesen elérhető egy regisztráció után pl. Vagy leszedsz egy Hiren's CD-t és kipróbálod az azon lévő programokat.


Kicsit furcsállom, hogy a C meghajtót nem tudom kb. 245 gigánál kisebbre venni, mert mozgathatatlan állományokra hivatkozik a windows saját partícionálója.

Selmo

Ezért érdemes külső partícionáló programot használni, bár igazából már telepítéskor kellett volna méretre szabni.

Más: Olvasgattam, hogy a gép bemeneti nyilása elé érdemes valami porszűrőt tenni, harisnyától elkezdve, a szunyoghálón át mindenféle ötlet van, esetleg valakinek valami tapasztalata. Inkább leporszívózóm hetente az anyagot, mint a gépet szedjem szét.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2010-05-30, 01:30:39
Más: Olvasgattam, hogy a gép bemeneti nyilása elé érdemes valami porszűrőt tenni, harisnyától elkezdve, a szunyoghálón át mindenféle ötlet van, esetleg valakinek valami tapasztalata. Inkább leporszívózóm hetente az anyagot, mint a gépet szedjem szét.

Igen, érdemes. Nálam gyárilag finom fémháló van,
s mögötte csak alacsony fordulatszámú ventik, mégis
elég sok összegyűlik rajta, és a gépben is van bőven.

Harisnya jobban szűr, szúnyoghálónak túl nagy a
lyukmérete.