Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=219541&langId=-11

Samsung Galaxy S (GT-I9000)-ről hallottatok vmi rosszat/jót/ajánlást, stb?
ez se nekem kell, de hátha van tapasztalatok róla, thx.

Kuroi Tenshi

Szép, de (még) drága; meg nem billentyűzetes, ha
az tényező. In b4 obligatory nézz tesztet.
Nekem Acer S100 van, szintén 2.1, hasonló hw, nem
rossz cucc ez, csak kéne még emulátor :D

Flaser

A PSU tanácsokért kösz mindenkinek! ...végül mégis Chieftek lett mind a kettő, mert apám ezt a márkát ismeri. (Tudom is minek mondom neki...  ::) )

Legalább nem úgy jártunk, mint mikor a laptop-ot vett a húgomnak. Én: Mindegy milyet, csak ne FuSi-t! Egyet találhattok, hogy mégis milyen márkájút kapott.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Fogadjunk, hogy GPS sorozatú CT-t adtak neki :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Ah, groovy...

laptopban meghibásodott akku vagy akku tápáramköre,
laptop nem érzékeli, hogy akku van benne.
Legutóbb kikapcsolásnál túl korán húztam le töltőről,
még nem kapcsolt teljesen ki, azóta win nem bootol,
azt írja, hogy \win\system32\config\system sérült,
rakjam újra. Sony saját megbuherált xp-je, saját
magyar oem xp lemez nem ajánlja fel a javító telepítést.
A notin van rejtett visszaállító partíció, de úgy sejtem,
hogy minden adatot törölni fog. Most rakok össze
ubuntu live usb-t, meg egy usb-s külső házat meg bele
egy winyót is hazahoztam, hogy adatokat lementsem.
Esetleg valami más tipp, hogyan tudom újra működővé
tenni anélkül, hogy factory restore-ral újratelepíteném
a gépet?

kikuchiyo

Esetleg a Hiren's boot cd-n van valamilyen registry-javító.

(sosem használtam mondjuk)
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

egyelőre úgy tűnik, szopóág
a lemezen keletkezett egy bad sector, és a
millió és egy hely közül pont a rendszerleíró
adatbázist találta telibe... így ha jól értem,
bármit csinálok, még ha sikerül is a 2006-os
system.bak-ot visszarakni, minden telepített
program ismeretlen lesz számára, lehet
mindent újra telepíteni... de hiányzott ez...

Selmo

Elvileg, ha visszaraksz egy régi adatbázist aztán visszaállítod a rendszert, akkor minden jó lesz, feltéve, hogy van friss rendszervisszaállítási pontod.

Az Emsisoft meg kapja be, hogy kivégezte az a-squared free-t. Ugyan az Anti-malware programjukba beletettek egy freeware licenszet, ami kb. ugyanazt tudja, de ehhez be kell regisztrálni hozzájuk :__devil:, ráadásul ez a szar is több helyet foglal. :comp:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

gyakorlatilag viszont lsass.exe hibával újraindult...
csináltam róla ghost image-et, meg úgy natúrban is
lemásoltam az egész c: lemezt, aztán rászabadítottam
a gyári recovery programot, aztán meglátjuk, mi lesz.

Xipe

En laptopom is erdekes, akkurol nem indul, csak halozatrol, viszont a gep porog de vinyo mintha meghalt volna mivel nem bootol, kepernyo se indul el, viszont ha ki-be kapcsolgatom akkor neha fogja magat es beporog.
Amugy vinyoval semmi problema, ha rakotom es SATA-to-USB bigyora semmi gondja.
Erre talaljatok ki valamit.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Cobra

Alaplap vagy tápáramkör elhalálozott. Esetleg ha szerencséd van, akkor csak 1-2 kondi pukkant ki.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xipe

Quote from: Cobra on 2010-07-12, 00:24:51
Alaplap vagy tápáramkör elhalálozott. Esetleg ha szerencséd van, akkor csak 1-2 kondi pukkant ki.

Hja, alaplapcsere az sajna laptopban emlekeim szerint draga jatek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2010-07-08, 21:57:03
http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=219541&langId=-11

Samsung Galaxy S (GT-I9000)-ről hallottatok vmi rosszat/jót/ajánlást, stb?
ez se nekem kell, de hátha van tapasztalatok róla, thx.

Hmm. Pont ma találkoztam eggyel. Impresszív. A képernyője gyönyörű, a parasztvakításokon kívül (animált galaxisos vagy hullámzó vízfelületes háttér?) hasznos dolgokat is tud, és a srác, akinél láttam, azt mondta, hogy egy hét után már telefonálni is tud vele.

Azért ügyesek ezek a mocsadék gyártók: sikeresen elültették bennem az érzést, hogy a másfél éve vásárolt, akkor élvonalban lévő készülékem elavult, sőt ócska, és feltétlenül vennem kell egy ilyet.

Még jó, hogy egy smucig disznó vagyok, így le fogom küzdeni ezt az érzést.
Failure is the default option

Fazék



Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2010-07-12, 23:32:47
Azért ügyesek ezek a mocsadék gyártók: sikeresen elültették bennem az érzést, hogy a másfél éve vásárolt, akkor élvonalban lévő készülékem elavult, sőt ócska, és feltétlenül vennem kell egy ilyet.

Még jó, hogy egy smucig disznó vagyok, így le fogom küzdeni ezt az érzést.

Az én telefonom kb. 5 éves lehet ::)

Kuroi Tenshi

My cantenna is working muhahahah
Még youtube sd is megy vele
This was a triumph

Igaz otthon jobb eredményeket értem el
vele, a 400-600m-re lévő lakótelepről
még rakás 1/5 és néhány 2/5 jelet fogtam,
itt meg a 25-30m-re lévő hotspottól 2/5 a
jel, igaz lehet az épületben máshol van az
adó, így nincs szabad rálátásom, meg sok
a fémtárgy az útban.

Xipe

Valaki ismer digitalis tunerrel rendelkezo asztali DVD lejatszot(esetleg meg iro is)?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

No, miután vettem cpu hűtőt (Xigmatek Nepartam + AC MX-2 + Coolink Swif2 92p) és vga hűtőt (AC Twin Turbo Pro, de megszenvedtem, mire felraktam), kipróbáltam életemben először a tuningot.
Mivel
A 955BE-t 1.475V-on 3875MHz-ig sikerült húzni (mivel a magasabb szorzók mellett nem működik a CnQ, ezért ref. órajellel húztam fel, a 250MHz-re pedig a ram miatt esett a választás).
Ha már tuning, javasolták a CPU-NB húzását, ezt 2500ra sikerült húzni 1.225V-on.
Hőfokok így 55 sima, 67 maghőfok.

Videokártya (Asus 5770 1GB a fent említett hűtővel) alapfeszen (1.2V) 975/1325MHz. (52-53fokon tudja tartani a hűtő).

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-07-19, 21:26:10
A 955BE-t 1.475V-on 3875MHz-ig sikerült húzni

Túl magas feszültség, BE-hez képest alacsony órajel.
Olvasgass még egy kicsit utána...
CnQ helyett RMClock, s állítsd a szorzót, ha már
szorzózármenteset vettél, geez...

.Attila

#3921
Kicsit részletesebben, mert egy szót sem értek.
4GHz-nél prime95 alatt újraindul a gép. 1.4V-on 3875MHz-nél újraindul.
A beállításokat tanácsra csináltam így.

szerk.: RMClocknál a honlapon a win7 még csak szóba sem kerül, nemhogy a 64bites változat. K10-es processzorokról sem szól az oldal.

NLZ

VViki szerint megy az, csak limitáltan. Meg ugye faszkodni kell, hogy a driverét betöltse.
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2010-07-20, 00:23:04
VViki szerint megy az, csak limitáltan. Meg ugye faszkodni kell, hogy a driverét betöltse.

Na most ha faszkodni kell vele, míg a CnQ-val nem, akkor minek is? Csak azért, hogy a szorzót használjam? Az miért jó nekem? Szorzóval is újraindult 4GHz-nél.

NLZ

http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&go=cat&dwn_cat_id=34
Ezzel a progival elvileg meg lehet könnyíteni driver beüzemelést. Egyébként RMClock arra jó, hogy a CnQ helyett te állíthatsd be, hogy milyen alacsony fogyasztású állapotok legyenek. Szal hogy mekkora terhelésnél mennyire vegye vissza az órajelt és a feszt, több lépcsőben. De egyébként nem hinném, hogy oly nagy szükség lenne rá, ez inkább csak CnQ kezdeti stádiumában volt hasznos, mikor még gyerekcipőben járt az egész. Nem véletlen, hogy nem fejlesztik tovább, és hogy más se csinál hasonló programot. Vagyis asszem van még egy ehhez hasonló, de az csak C2D/Q-kat támogat.
[reserved]

.Attila

Egyelőre csak abban győztél még, hogy nincs szükség erre a macerára.
Viszont továbbra sem értem, hogy hogyan kéne nekem többet kihoznom a prociból, ha egyszer újraindul, akár szorzóemeléssel, akár ref. clock emeléssel. Gondolom a processzort eleve nem érdekli különösebben, hogy melyik módszerrel próbálják kiszedni belőle a 4GHz-et, inkább az alaplapon múlik a dolog.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-07-20, 00:05:09
Kicsit részletesebben, mert egy szót sem értek.

Mit olyan nehéz felfogni azon, hogy túl magas a feszültség?
Alapon, gyárilag beállítható 1,5V, erre te 1,475V-on, 67°C-on
járatod, grat...
Ha már linkelted oli cikkét, hogy az alapján állítottad be
(a faszt), méltóztatsd már elolvasni a 3. oldal első sorait:
Quote
Léghűtéssel hosszabb távon a 65nm-es Phenom-ok esetében nem nagyon érdemes 1.40V fölé menni, míg az újabb 45nm-es Atlhon II és Phenom II prociknál 1.475V ez a határ.
[...]
Terhelés alatt 60 fok fölé tartósan ne nagyon menjünk.

Vettél egy szorzózár-menteset, aminek az a lényege, hogy
nincs benne szorzózár, és pont a fő fícsörjét nem használod....
Éljen... Ehelyett állítod a buszt, ami mindenféle szorzók
(cpu, mem, ht, stb) által mindennel össze van kötve...
Alacsonyra visszavéve a szorzókat egyáltalán megnézted,
hogy a busz meddig bírja? HT link voltage, NB voltage, stb
állítottad? Pedig valószínűnek tartom, hogy nem a proci,
hanem a busz limitjéhez értél csak el, jobb beállításokkal
többet ki lehet belőle hozni.

Quote from: NLZ on 2010-07-20, 00:42:15
De egyébként nem hinném, hogy oly nagy szükség lenne rá, ez inkább csak CnQ kezdeti stádiumában volt hasznos, mikor még gyerekcipőben járt az egész. Nem véletlen, hogy nem fejlesztik tovább, és hogy más se csinál hasonló programot. Vagyis asszem van még egy ehhez hasonló, de az csak C2D/Q-kat támogat.

Fail harder.
Amikor CnQ/EIST nem megy, ez még akkor is megy;
és míg az gyárilag fixre van beállítva, itt más feszültséget
is beállíthatsz, vagy lépcsők számát is átállíthatod.
Laptopoknál pl. a gyárinál alacsonyabb feszültségek
beállítására (mivel erre más mód úgyse lenne a zárt bios
miatt) hihetetlen hasznos, sokat javít az akkus üzemidőn,
melegedésen.

Xipe

Holnap visszem laptopot szervizbe.
Meglatjuk mennyibe kerul ha egyaltalan javitjak.
Lehet meg a vegen ujat kell vennem...
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-07-20, 22:30:02
...

[spoiler=OFF]Gondolkodtál már azon, hogy javíts a stílusodon? Őszintén szólva, inkább megsütöm legközelebb a processzort, minthogy hozzád forduljak tanácsért. Érdekes, mások tudnak normál stílusban is írni.[/spoiler]

No tehát.

QuoteMit olyan nehéz felfogni azon, hogy túl magas a feszültség?
Alapon, gyárilag beállítható 1,5V, erre te 1,475V-on, 67°C-on
járatod, grat...

Rengeteg próbáltam olvasni arról, hogy melyik hőfokot kell nézni. Találtam olyan válaszokat, hogy a core temp valójában csak kalkulált érték és a cpu temp pontosabb. Olyat is, hogy 955 esetében a core temp 70 fokig ok. Gyártó oldala 62 fokot ír, de sehol egy igazán hiteles forrás, hogy mit is kell nézni igazából. (Te sem vagy hitelesebb, mint a fickó az amd fórumról, akit egyébként meg is erősítettek. Olvasd el magad.)

Érdekes mód rá sem kérdeztél, hogy vajon konkrétan az én cpu-m valóban gyárilag bírja-e a 1.5V-ot. Ugyanis nem, miután utánanéztem. Ez van itt nekem.

QuoteVettél egy szorzózár-menteset, aminek az a lényege, hogy
nincs benne szorzózár, és pont a fő fícsörjét nem használod....

Na még egyszer (kedvem lenne bekapcsolni a caps lock-ot, hátha jobban elolvasod, de inkább nem): a CnQ lekapcsol, ha a szorzót 16 fölé viszem, már pedig nekem nincs kedvem állandóan max. feszen járatni a processzort.
Az általad említett program pedig még a vista 64-et is korlátozottan támogatja, win7-et még csak nem is ismeri, nem is beszélve a k10-es processzorokról. Meg kéne bíznom ebben a programban?

A proci limitjéhez értem el. Ez többféleképpen is kiderült:
1. Először AMD Overdrive-ot kezdtem el használni (mások tanácsára kezdtem el végül bios-ban beállítani a dolgokat). AMD Overdrive-ban csak és kizárólag a cpu szorzót állítottam. 4GHz-nél azonnal újraindult prime teszt alatt, 3.9GHz-et bírta stabilan 1.475V-on (ezt nem én állítottam be, ez bios auto érték).
2. A busz limitről annyit, hogy most is 250MHz-en megy, stabilan. Amikor próbáltam, hogy a 3950MHz-et bírja-e a proci, akkor újraindult. 3875-öt bírta 1.45V-on is, de miután megláttam a gyártó honlapot, inkább visszavettem 1.4Vra a feszt és 3750re az órajelet. Stabilan megy, prime alatt max. 60fokra kúszik a hőmérséklet.
Természetesen figyeltem arra, hogy csak a cpu órajelet változtassam, amikor azt teszteltem. Még valami, amibe szeretnél belekötni?

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-07-21, 00:20:58
Őszintén szólva, inkább megsütöm legközelebb a processzort

Oké, hajrá, jó irányban haladsz ehhez  :__devil: