Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

... miért az istenért ilyen kurva nehéz egy rohadt működő xp install-t usb-ről összehozni???

kezd tele lenni a tököm a sokadig guide nekifutásal és mindegyiknél hibák garmadájába futok

NLZ

:)  2 gigás pendrive, Novicorp WinToFlash megvolt már? Meg ugye érdemes XP alól csinálni.
[reserved]

Fazék

#4292
Quote from: NLZ on 2011-03-20, 18:48:51
:)  2 gigás pendrive, Novicorp WinToFlash megvolt már? Meg ugye érdemes XP alól csinálni.
no igen, pont ez a gondom jelenleg :haha:
van egy asztali gépem, amin van win7, ami alól egyik program se (wintoflash se) hajlandó rendes működő usb xp install-t összehozni
van egy netbook-om, amin van xp, de csak egy 4gb-os ssd van benne, amin alig van 500MB hely, a többit az xp zabálja, így marha nehéz erről működő usb telepítőt összehozni helyhiányban, illetve van benne még egy szarul működő sd kártya és usb portok (de most ez kerül sorra, csak előtte biztonsági másolatot kell készítenem a vinyóról, ami fogalmam sincs miért, de kurvasok ideig tart és közben semmit sem tudok haladni a többivel...)
van egy notebook-om, amiben szintén nincs cd (legalábbis 2-ből 1 cd meghajtó sem hajlandó üzemelni benne, vszleg az alaplappal, vagy a csatlakozójával lehet vmi, mert bios-van amikor néztem, volt hogy fölvillant egy pillanatra a cd-rom meghajtó, majd visszaállt a "no device installed" vagy ilyesmi szövegre), jelenleg a vinyója 0-ra le van írtva egy félig sikerült telepítés miatt, és jelenleg semmilyen usb xp összeállítást nem hajlandó boot-olni, ragaszkodik a vinyóhoz, amin csak egy telepítési próba maradványa van
van egy külső rack-em, amibe raktam cd meghajtót, de nem hajlandó róla bootolni egyik gép sem. win7 fölajánlja, de cd boot kérés ellenére simán elindul a win7

szóval jelenleg már a falat kaparom, hogy mindenhol falba ütközök, és szenvedek mint kurva a templomban


szerk: ja és van még egy asztali gépem, ami vagy memória, vagy alaplap hibás, mert memtest kiakad test#5-nél, de semmi olyan cserealkatrészem nincs itthon, amivel azzal is előrébb tudnék haladni, kénytelen leszek az irodában csinálni jövő héten, mert ott a többi gépből lophatok a tesztekhez alkatrészt.


más bajom nincs :D

szerk: ja de igen. van még egy 640GB-os külső 2,5"-ös usb vinyóm, de azt nem hajlandó elindítani a netbook, mert kevés neki a táp, amit lead 1 usb port-ról, szükségem lenne az y-kábelre, ami persze bent van az irodában a saját netbook-om mellett, mert az úgyis csak ahhoz kell, minden más gép hibátlanul elindította 1 portról is... :haha:

és már második napja szopatom magam ezzel az egésszel :) de legalább közben nem megy teljesen pocsékba az időm, mert 24 is megy a háttérben :)

NLZ

Az asztali gép mennyire erős? Lehetne azt is megpróbálni, hogy egy virtualizált XPt futtatni rajta, és azon összehozni a telepítőt. Bár még azt nem próbáltam, hogy mennyire tudja így kezelni az USBket, de elvileg nem lehet gond.
Van ugye a Microsoft Virtual PC (a  WinXP Mode nemtom milyen, még nem néztem), a VMware Player, meg még sok más ingyenes. A telepítése egyszerű, CDről is, vagy ISOból is feltelepíthető a virtuális gép.
[reserved]

Próféta

Ez a WinToFlash konkrétan amiatt hal be Win7-en, mert a telepítőlemez mellett kellenek neki a WinXP komponensei "menet közben"? Ha valóban így van, akkor a virtuális gép jó ötlet, de azért érdemes lehet előtte meggyőződni erről.

Quote from: NLZ on 2011-03-20, 19:15:47
Az asztali gép mennyire erős? Lehetne azt is megpróbálni, hogy egy virtualizált XPt futtatni rajta, és azon összehozni a telepítőt. Bár még azt nem próbáltam, hogy mennyire tudja így kezelni az USBket, de elvileg nem lehet gond.
Tuti elég erős lesz, 1G RAM-mal egy kétmagos procin már elvagyogat egy vendég XP (VMware-rel legalábbis), legfeljebb ne így akard benchmarkolni a géped teljesítményét :) A VMware-nek ráadásul a VT-X meg ilyesmi utasításkészlet megléte sem követelmény. USB átadása nekem mindig működött.

Quote from: NLZ on 2011-03-20, 19:15:47
Van ugye a Microsoft Virtual PC (a  WinXP Mode nemtom milyen, még nem néztem)
Az XP Mode is MS Virtual PC tulajdonképpen. Én annyi extrát vettem észre, hogy (a) összerak neked egy előtelepített, licenszelt Windows XP vendéggépet, (b) a vendéggép start menü bejegyzései közvetlenül látszanak a gazdagépről, és (c) a vendéggép virtuális asztala helyett az alkalmazásait egyenként "ki lehet hozni" gazdagép szintű ablakokba a gazdagép asztalára is. Fazéknak gondolom a kis időt valóban megspóroló (a) kivételével mindegy.

Fazék

Quote from: Próféta on 2011-03-20, 19:41:44
Ez a WinToFlash konkrétan amiatt hal be Win7-en, mert a telepítőlemez mellett kellenek neki a WinXP komponensei "menet közben"?
tippre nem, mert megadok neki elérhetőségként egy winxp telepítő cd-t :) sztem szimplán nem win7 kompatibilis a program. uac kikapcsolása nélkül pl a csatlakoztatott usb meghajtókat se hajlandó észlelni, másik program meg még úgy se :)

Próféta

Quote from: Fazék on 2011-03-20, 19:48:55
tippre nem, mert megadok neki elérhetőségként egy winxp telepítő cd-t :) sztem szimplán nem win7 kompatibilis a program. uac kikapcsolása nélkül pl a csatlakoztatott usb meghajtókat se hajlandó észlelni, másik program meg még úgy se :)
És a futtatás rendszergazdaként + ilyen-olyan kompatibilitási beállítások a parancsikonján segítenek?

NLZ

Azt tudom, hogy XP telepítő buherálás nem mindig hoz kívánt eredményt, gondolok itt SP, IE és hotfix integrálásra. Igaz ezt főként csak HFSLIP használatánál tapasztaltam, az meg nem használ semmi külső programot, csak windózos összetevőket, hisz csak egy bat file az egész. :)
De XP telepítőt ugye buherálni kell, hogy felmenjen USBre.
[reserved]


Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2011-03-20, 22:41:07
Az ötlet érdekes, de a használhatósága s az ára.... :zomg:

Fix'd.

Also, in b4 Macbook Wheel

Cloud

:D


Majdnem azt mondom már hogy egy méretes Nintendo DS.   Amúgy videóban is lehetett látni hogy azért nemkicsit be volt lassulva  a cucc, ami egy i5-ös proci, meg 4 giga ram mellett érdekes.

Fazék

#4301
Quote from: Próféta on 2011-03-20, 19:57:14
Quote from: Fazék on 2011-03-20, 19:48:55
tippre nem, mert megadok neki elérhetőségként egy winxp telepítő cd-t :) sztem szimplán nem win7 kompatibilis a program. uac kikapcsolása nélkül pl a csatlakoztatott usb meghajtókat se hajlandó észlelni, másik program meg még úgy se :)
És a futtatás rendszergazdaként + ilyen-olyan kompatibilitási beállítások a parancsikonján segítenek?
nope. próbálkoztam.

írtam is, hogy UAC kikapcsolással is próbálkoztam, mert különben a földobott engedélyezési kérés miatt (hiába engedélyeztem a műveletet) nem indult el normálisan a program rendszergazdaként futtatva
uac kikapcs, rendszergazdaként futtatva már látta az usb meghajtókat, csak az volt a baja velük, hogy szerinte nem voltak se fat se fat32 se ntfs -re formázva... csak éppen előtte formázta le ő akármelyikre őket :)

kompatibilitási módot nem próbáltam. gondoltam rá, de aztán mikor lett volna alkalom rá, akkor nem jutott eszembe.
ezzel még majd ejtek egy próbát

szerk: ti hány "pass" után hinnétek el egy ram-ról, hogy memtest szerint nincs gond vele?
illetve mennyi esélyt láttok rá, hogy 172MB ram-mal föltelepül egy xp sp3? :haha:
(sajnos csak egy 128-as és egy 64-es sd ram-om van tartalékban, illetve van egy 512-es is, de sajnos két oldalú emeletes hulladék márka, így elindulni se hajlandó vele a gép :))

kikuchiyo

Én 64 MB-ra telepítettem XP-t (igaz, SP2-t).

Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2011-03-21, 16:10:09
Én 64 MB-ra telepítettem XP-t (igaz, SP2-t).
az korrekt.
de ez a köcsög 512MB-os ram, ami otthon kiakasztotta a memtest-et, itt az irodában már a 4. pass-on fut át vígan.
5-kor összepakolom, hazaviszem, és megpróbálom újra telepíteni a gépre az xp-t.

kérdés: ezek közül az elfekvőben lévő 128 ill 64 MB-os ram-ok közül lehet értelme bármelyiket belerakni a gépbe az 512-es mellé?
a 128-ast gondoltam, a 64-est meg megtartani későbbi tesztelésekhez, ha még elém kerülni ilyen őskövület, amiben sd ram leledzik.

kikuchiyo

Találtam itt a fiókban egy 128 MB-os SDRAM-nak kinéző tárgyat.

Ha kell, oda tudom adni.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2011-03-21, 17:47:39
Találtam itt a fiókban egy 128 MB-os SDRAM-nak kinéző tárgyat.

Ha kell, oda tudom adni.
ok. tudok cserébe adni, egy pcmcia memóriakártya olvasót :angyali:

és ezzel ráteszem a kést a saját torkomra

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2011-03-21, 19:04:52
Quote from: kikuchiyo on 2011-03-21, 17:47:39
Találtam itt a fiókban egy 128 MB-os SDRAM-nak kinéző tárgyat.

Ha kell, oda tudom adni.
ok.

Mennyire sürgős? Mert az "itt a fiókban" a m****helyen értendő. Tehát legkorábban holnap tudom odaadni.

Quotetudok cserébe adni, egy pcmcia memóriakártya olvasót :angyali:

:ejnye: Hogy is volt a Próféta tápegységével?
Failure is the default option

Selmo

Tud valaki a mediainfohoz hasonló programot, ami megjeleníti a filmek tulajdonságait? Avdump és GSpot nem nyert, és legyen free.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Nem tudok egyet se, a MediaInfo minden ilyen szükségletemet kielégíti. Ám mi a cél?
[reserved]

Próféta

Quote from: Selmo on 2011-03-21, 21:28:34
Tud valaki a mediainfohoz hasonló programot, ami megjeleníti a filmek tulajdonságait?
Kedvenc médialejátszód? :D

Selmo

Quote from: NLZ on 2011-03-21, 22:04:40
Nem tudok egyet se, a MediaInfo minden ilyen szükségletemet kielégíti. Ám mi a cél?
A mediainfó tökéletes lenne, ha nem ugyanazokkal a fix - 800×600? - paraméterekkel indulna, de állandóan ablakot méretezni idegesítő, teljes méret meg nem játszik. :( Még megnézem a parancssoros verzióját, hátha. A cél az lenne, hogy minden paramétert lássak görgetés, meg húzogatás nélkül.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Selmo on 2011-03-21, 23:29:39
Még megnézem a parancssoros verzióját, hátha.
Legrosszabb esetben
mplayer -msglevel identify=6 -frames 0 fájlnév.avi :D
Mondjuk ez túl sok olyasmi sallangot ír ki, amire nem vagy kíváncsi.

NLZ

Hmm, végülis nekem is 544x629-ben nyílik meg. Elvileg tervek között van erre valami megoldás, de aztán ki tudja, hogy mikor lesz belőle valami is.
http://sourceforge.net/projects/mediainfo/forums/forum/297610/topic/3965174
[reserved]

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2011-03-21, 20:22:35
Quote from: Fazék on 2011-03-21, 19:04:52
Quote from: kikuchiyo on 2011-03-21, 17:47:39
Találtam itt a fiókban egy 128 MB-os SDRAM-nak kinéző tárgyat.

Ha kell, oda tudom adni.
ok.

Mennyire sürgős? Mert az "itt a fiókban" a m****helyen értendő. Tehát legkorábban holnap tudom odaadni.
egyelőre úgy tűnik abszolút nem sürgős, mert működni látszik az 512-es ram, de ha tényleg semmi szükséged arra a 128-asra, csak a kukában kötne ki pár év múlva selejtezéskor, akkor végülis lenyúlhatom :D
Quote from: kikuchiyo on 2011-03-21, 20:22:35
Quotetudok cserébe adni, egy pcmcia memóriakártya olvasót :angyali:

:ejnye: Hogy is volt a Próféta tápegységével?
csak az ügyvédem jelenlétében vagyok hajlandó válaszolni

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2011-03-21, 20:22:35


:ejnye: Hogy is volt a Próféta tápegységével?
mivan??
tényleg robot??

ja ügyfelem akkor épp máshol volt és mást csinált, közben gyerekeket mentett és pénzt adományozott
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo

#4315
Quote from: NLZ on 2011-03-22, 00:19:18
Hmm, végülis nekem is 544x629-ben nyílik meg. Elvileg tervek között van erre valami megoldás, de aztán ki tudja, hogy mikor lesz belőle valami is.
http://sourceforge.net/projects/mediainfo/forums/forum/297610/topic/3965174
Alkottam saját CSV-t így már remélhetőleg jó lesz.
Persze a HTML nézet vagy nem működik vagy lefagy, asszem kénytelen leszek a sima szöveges verziónál maradni. :\

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Lehet, hogy villámgyors a 4-es Firefox, de nagyon egyszínű és 2.5× annyi ramot zabál. :zomg:

A tökéletesség unalmas.

Flaser

Quote from: Selmo on 2011-03-24, 00:08:53
Lehet, hogy villámgyors a 4-es Firefox, de nagyon egyszínű és 2.5× annyi ramot zabál. :zomg:

Mikor fogjátok már fel, hogy ez egyeseknek feature, másoknak bug?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."


White SeeD

Most hogy jóárasították a 5850-et (30K) lecseréltem a 3850-emet.
Elvileg jó üzletet csináltam, gyak kíváncsi vagyok hány nap múlva verem a fejem a falba hogy "zomg, várok még egy picit és sokkal jobb vétel lett volna xy kártya"

Jó kis kártya ez. GTA IV fullon simán megy, míg régi kártyám még a monitor felbontását sem bírta fos beállításokon.
Régi kártyánál is halkabb, már csak azért is mert normálisan szabályozza a ventillátor forgását.
Eddig :cool:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6