Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

.Attila

E-reader témában Feldin kolléga két alternatívát dobott még fel:

Kobo
Sony

Állítólag a legfontosabb különbség, hogy milyen formátumokat ismernek fel.

Próféta

Quote from: Xzone on 2011-09-23, 01:32:42
Amazon Kindle
Most jelentettek be egy új szériát, a legolcsóbb kiszerelés csak $80 (az mondjuk reklámos változat). $100 a touch, $150 touch + ingyen 3G, $200-ért (amazonizált) Android.
Quote from: alázós nagyképű szöveg az amazon.com főoldalrólThere are two types of companies: those that work hard to charge customers more, and those that work hard to charge customers less. Both approaches can work. We are firmly in the second camp.

Fazék

Quote from: Próféta on 2011-09-28, 23:22:18
Quote from: Xzone on 2011-09-23, 01:32:42
Amazon Kindle
Most jelentettek be egy új szériát, a legolcsóbb kiszerelés csak $80 (az mondjuk reklámos változat). $100 a touch, $150 touch + ingyen 3G, $200-ért (amazonizált) Android.
Quote from: alázós nagyképű szöveg az amazon.com főoldalrólThere are two types of companies: those that work hard to charge customers more, and those that work hard to charge customers less. Both approaches can work. We are firmly in the second camp.
a reklámos változat már régóta van, viszont úgy rémlik, hogy csak usa, mert nincsenek lokalizálva a reklámok

.Attila

Úgy néz ki, dosbox nem lesz jó a könyvelő programhoz, mert kéne, hogy lássa az usb-t.
Viszont van rendes dobozos XP-nk, virtuális környezet kéne hozzá. VMWare talán? Az ingyenes futtatja?


.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-29, 01:55:44
Miért ne futtatná? Virtualbox is.

Valami olyasmi kéne, amit a szüleim egyszerűen tudnának használni.

Selmo

#4626
XP mode, bár ahhoz pro és VT kell. Vagy VirtualPC, az is elég egyszerű.

Abszolúte nem tartozik ide, de a tetves MS mi a rákért nem használja azt a nyavalyás ttc-t? Francér kell nekem keresgélni 10 segoe, verdana, lucinda és még fene tudja hány ugyanolyan ttf között? A végén belepakolom én ttc-be őket. T_T

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2011-09-29, 02:06:22
XP mode, bár ahhoz pro és VT kell. Vagy VirtualPC, az is elég egyszerű.

Pont az XP mode-ot szeretném megúszni, mert csak azért +27ezret fizetni, miközben van eredeti XP, az annyira nem pálya.

Selmo

2007-es virtualpc, az XP mód is csak előtelepített XP ami ezen - ill. azt hiszem, az már a 2010-es verzión - fut. Annyi a különbség, hogy egyszer fel kell telepíteni.

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2011-09-29, 02:22:34
2007-es virtualpc, az XP mód is csak előtelepített XP ami ezen - ill. azt hiszem, az már a 2010-es verzión - fut. Annyi a különbség, hogy egyszer fel kell telepíteni.

Virtualpc-hez professional kell, ezt akarom megúszni.

NLZ

Quote from: .Attila on 2011-09-29, 13:59:16
Quote from: Selmo on 2011-09-29, 02:22:34
2007-es virtualpc, az XP mód is csak előtelepített XP ami ezen - ill. azt hiszem, az már a 2010-es verzión - fut. Annyi a különbség, hogy egyszer fel kell telepíteni.

Virtualpc-hez professional kell, ezt akarom megúszni.
Hát nem.
http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/support/requirements.aspx

Ám VMware Player is jó, legalábbis egy próbát megér.
[reserved]

.Attila

Ah ok, megláttam a linket, ahol le lehet tölteni csak a virtual pc-t.

Próféta

Quote from: Selmo on 2011-09-29, 02:22:34
Annyi a különbség, hogy egyszer fel kell telepíteni.
Frászt.
Virtual PC 2007 elég gyengus, USB vagy vágólap nélkül.

Akkor meg miért nem inkább VMware Player? Teljesítményben szerintem jobb is a MS vonalnál (bár a pénzes változatnak alaposan meg is kérik az árát), és tele van luxussal (pl. simán drag&droppolhatsz fájlokat a gazdagép és a vendéggép között), ha nem is úgy mint a Workstation.

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2011-09-29, 14:34:51
Ám VMware Player is jó, legalábbis egy próbát megér.
Quote from: Próféta on 2011-09-29, 23:17:38
Akkor meg miért nem inkább VMware Player?

Szerintem hiába beszélünk neki...

Quote from: .Attila on 2011-09-29, 02:01:22
Valami olyasmi kéne, amit a szüleim egyszerűen tudnának használni.

Mi abban a bonyolult? Telepíted a programot, beállítod (minimális,
elég nyilvánvaló és magától értetődő dolgok), feltelepíted rá az
xp-t; s onnantól csak a program elindít, xp bekapcs, és ennyi.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-29, 23:21:04
Quote from: NLZ on 2011-09-29, 14:34:51
Ám VMware Player is jó, legalábbis egy próbát megér.
Quote from: Próféta on 2011-09-29, 23:17:38
Akkor meg miért nem inkább VMware Player?

Szerintem hiába beszélünk neki...

Quote from: .Attila on 2011-09-29, 02:01:22
Valami olyasmi kéne, amit a szüleim egyszerűen tudnának használni.

Mi abban a bonyolult? Telepíted a programot, beállítod (minimális,
elég nyilvánvaló és magától értetődő dolgok), feltelepíted rá az
xp-t; s onnantól csak a program elindít, xp bekapcs, és ennyi.

Javaslom, hogy nevedet írjuk át Kuroi Tuskóra.
Amúgy pontosan a VMware Playerre célozgattam, hogy az jó lesz-e. És hogy miért kérdezgetek ennyit?
Azért, te tuskó, mert nem szeretném, ha a szüleim feleslegesen dobnának ki 27ezer Ft-ot (bár ha fizeted, nem szóltam egy szót sem), viszont tutira mennie kell az egésznek.
Itt könyvelési munkáról van szó, ami nem vicc, inkább körbejárom 20szor a dolgot.

NLZ

[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2011-09-30, 01:11:19
Azért, te tuskó, mert nem szeretném, ha a szüleim feleslegesen dobnának ki 27ezer Ft-ot

Mindkettő ingyenes, letöltöd, kipróbálod az adott programot, mert a
puding próbája az evés, és meglátod.

Quote from: .Attila on 2011-09-30, 01:11:19
te tuskó

inkább nem süllyedek erre a szintre. Leírtuk hárman az alternatívákat,
amik még hw-es virtualizációs támogatást se követelnek, de kötöd az
ebet a karóhoz, folyton a MS virtual pc-hez meg W7Pro XP mode-jához
térsz vissza, ami nem csak nem ingyenes, de még csak nem is jobb.
Ezekután...

Quote from: NLZ on 2011-09-30, 01:20:19


te viszont ebből maradjál ki.

NLZ

[reserved]

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-30, 01:52:00
inkább nem süllyedek erre a szintre

A szokásosan sértő kioktató stílusoddal semmilyen szinten nem vagy már.

QuoteLeírtuk hárman az alternatívákat,
amik még hw-es virtualizációs támogatást se követelnek, de kötöd az
ebet a karóhoz, folyton a MS virtual pc-hez meg W7Pro XP mode-jához
térsz vissza, ami nem csak nem ingyenes, de még csak nem is jobb.

Hát ezzel jól melléfogtál, mivel pont ezeket akarom elkerülni, ezért kérdezek alternatívákat.
Mindazonáltal biztosra is akarok menni (ezért prohardveren is megerősítést kértem).
Igen, túlbiztosítom magam, nem véletlenül, mert ez nem a "nem jött össze, sebaj" kategória.

Fazék

Quote from: .Attila on 2011-09-30, 11:00:55
Hát ezzel jól melléfogtál, mivel pont ezeket akarom elkerülni, ezért kérdezek alternatívákat.
Mindazonáltal biztosra is akarok menni (ezért prohardveren is megerősítést kértem).
Igen, túlbiztosítom magam, nem véletlenül, mert ez nem a "nem jött össze, sebaj" kategória.
nem akarok nagyon belepofázni, csak azt nem értem, hogy ezen programok mindegyikéből vélhetően elérhető vmi kalóz változat.
ezeket simán le kéne szedni, és próbálgatni, ha biztosra akarsz menni. jó persze ez idő, de senki sem fogja tudni helyetted megcsinálni a konkrét tesztjét a programnak a felsorolt környezeteken belül...

.Attila

Quote from: Fazék on 2011-09-30, 11:40:43
Quote from: .Attila on 2011-09-30, 11:00:55
Hát ezzel jól melléfogtál, mivel pont ezeket akarom elkerülni, ezért kérdezek alternatívákat.
Mindazonáltal biztosra is akarok menni (ezért prohardveren is megerősítést kértem).
Igen, túlbiztosítom magam, nem véletlenül, mert ez nem a "nem jött össze, sebaj" kategória.
nem akarok nagyon belepofázni, csak azt nem értem, hogy ezen programok mindegyikéből vélhetően elérhető vmi kalóz változat.
ezeket simán le kéne szedni, és próbálgatni, ha biztosra akarsz menni. jó persze ez idő, de senki sem fogja tudni helyetted megcsinálni a konkrét tesztjét a programnak a felsorolt környezeteken belül...

Nyilván emiatt aggódom is, hogy nehéz letesztelni 100%-ra.
Amúgy az OP rendszer már meg van rendelve, csak el kell majd menni érte ma.
Az egésznek pedig 100%-ig legálisan kell működnie. Persze a tesztnek nem feltétlenül, de csak működni fog már valamelyik. (Oh hi Murphy!)

Cobra

Tudom nem 10k Ft egy könyvelő program, de ha még hosszabb ideig akar könyvelőként dolgozni a szülőd, akkor nem érné meg megvenni egy 21. századi szoftvert? Mi értelme van DOS-os szörnyűségekkel kínlódni 2011/12-ben?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2011-09-30, 17:11:10
Tudom nem 10k Ft egy könyvelő program, de ha még hosszabb ideig akar könyvelőként dolgozni a szülőd, akkor nem érné meg megvenni egy 21. századi szoftvert? Mi értelme van DOS-os szörnyűségekkel kínlódni 2011/12-ben?

Az, hogy tudomásuk szerint nem nagyon van más. Ezt használják jó pár éve. (valamilyen társasház könyvelő program)
Az átállás meg fene tudja, mivel járna. Apám a napi rutinból nem tud kiszállni, nemhogy mindjárt szoftvert váltani

Fazék

#4644
Quote from: Cobra on 2011-09-30, 17:11:10
Tudom nem 10k Ft egy könyvelő program, de ha még hosszabb ideig akar könyvelőként dolgozni a szülőd, akkor nem érné meg megvenni egy 21. századi szoftvert? Mi értelme van DOS-os szörnyűségekkel kínlódni 2011/12-ben?
1. adatbázis átvitel képzelheted hogy milyen egyszerű 2 (vélhetően) teljesen eltérő program között
2. egy új programot meg is kell ám tanulni, ami nem fél perc, pláne idősebbeknél
3. ami működik, ne javítsd meg. ha sikerül viszonylag normális energiabefektetéssel üzembiztosra csinálni újabb oprdsz alatt is a régi programot, akkor minek lecserélni?
4. egy új program általában jóval több pénzbe kerül, mint egy régit tovább használni.

nálunk is még mindig dos alapú a fő számlázóprogram ill raktárprogram egyben.

ha egyszer csoda történik és kedves hazánk vezetői nem a kkv-k teljes tönkretételén fog ügyködni, és pénzünk is lesz rá, akkor talán áttérünk majd egy frissebb programra, de amíg erre várunk (HÁ-HÁ), addig a célnak ez is tökéletesen megfelel és egy P2-es ezer éves gépen is villámgyorsan működik :)

pl mi még mátrixnyomtatókat használunk a legtöbb papírmunkához. rengeteg cég, amint olcsóbbak lettek, vagy programot váltottak, ezzel együtt áttértek a lézer meg mindenféle nyomtatókra számlázás, raktárkezelés célból, és van egy tippem, hogy mennyire kategóriákkal többet kénytelenek ezek üzembentartására költeni, mint mi :)

persze ha lassan jobban elterjed az e-számla, akkor azzal tovább lehetne spórolni, de tényleg annyira költséghatékony a mátrix nyomtató, hogy franc tudja hány év alatt térülne meg az új program költsége :)

.Attila

Quote from: Fazék on 2011-09-30, 18:34:53
4. egy új program általában jóval több pénzbe kerül, mint egy régit tovább használni.

Meg még ez is.
Jelenleg a programnak a 2007es változata van meg. Ha le akarjuk váltani a 2011esre, ami nem tudom, mennyivel jobb, ki kell fizetni a 2008as, 09es és 10es változatot is, nem lehet őket csak úgy átugrani. Mondjuk jó hülye a fickó, mert így attól a bevételtől is elesik, amit a 2011esért kapna.

motifator

Obligatory popcorn.jpg

De amúgy valaki itt már írta a virtualboxot. Open source cucc, simán be tudod úgy lőni, hogy 1 kattintás legyen utána a szüleidnek elindítani a cuccost. Mondjuk berakod nekik még startupba is a könyvelő progit, hogy elindítani se kelljen, vagy megtanítod őket, hogy mindig csak sleep-be rakják a virtuális gépet.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Ugyanezt tudja a VirtualPC és a VMware Player is.
[reserved]

motifator

A virtualbox open source, én pusztán ezért már inkább választanám, mint a zárt riválisokat.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

[reserved]