Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: NLZ on 2011-09-30, 21:00:59
Szal elvből?
Quote from: NLZ on 2011-09-30, 20:26:29
Ugyanezt tudja a VirtualPC és a VMware Player is.
Valami alapján csak kell választani, nem?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2011-09-30, 19:55:49
De amúgy valaki itt már írta a virtualboxot.

Ja. Valami tuskó.

Quote from: Fazék on 2011-09-30, 11:40:43
nem akarok nagyon belepofázni, csak azt nem értem, hogy ezen programok mindegyikéből vélhetően elérhető vmi kalóz változat.
ezeket simán le kéne szedni, és próbálgatni, ha biztosra akarsz menni.

Még csak kalózváltozat sem kell, mert a Virtualbox és a VmW Player
ingyenes verziója is bőven elegendőek erre a feladatra. De valami
tuskó már ezt is mondta, meg a próbát is...

Quote from: .Attila on 2011-09-30, 11:00:55
QuoteLeírtuk hárman az alternatívákat,
amik még hw-es virtualizációs támogatást se követelnek, de kötöd az
ebet a karóhoz, folyton a MS virtual pc-hez meg W7Pro XP mode-jához
térsz vissza, ami nem csak nem ingyenes, de még csak nem is jobb.

Hát ezzel jól melléfogtál, mivel pont ezeket akarom elkerülni, ezért kérdezek alternatívákat.

Ehhez képest úgy látom, hogy többször is leírtuk a két legjobb ingyenes
alternatívát, hárman leírtuk, hogy jó a VMW Player is, és utána még mindig
csak a MS VirtualPC-ről és a W7Pro XP módról szóltak a postjaid...

Fazék

#4653
Quote from: NLZ on 2011-09-30, 20:26:29Ugyanezt tudja a VirtualPC
QuoteWin 7 Home Premium   
You are not eligible to download Windows XP Mode. You must have Windows 7 Professional, Enterprise, or Ultimate to run Windows XP Mode. To upgrade visit Windows 7 Anytime Upgrade.

Quote from: NLZ on 2011-09-30, 20:26:29és a VMware Player is.
QuoteVMware Player is free for personal non-commercial use.

ezekkel szemben:
QuoteVirtualBox is a powerful x86 and AMD64/Intel64 virtualization product for enterprise as well as home use. Not only is VirtualBox an extremely feature rich, high performance product for enterprise customers, it is also the only professional solution that is freely available as Open Source Software under the terms of the GNU General Public License (GPL) version 2.

ugyanis, ha jól rémlik, akkor win7 Home Edition-t vettek .Attiláék, és _legálisan_ szeretnék használni a gépen lévő összes programot

persze én se értem teljesen a problémáját, hogy miért nem ugrik ezeknek egyesével próbaképpen, kezdve virtualbox-szal, de majd biztos elmondja

NLZ

Aghrgh. XP Mode az nem ugyanaz, mint ha VirtualPC-re telepítesz egy XP-t.
[reserved]

Selmo

Az XP mód egy előre feltelepített XP, amit felteszel és VirtualPC alatt egyből használhatod, ettől még home alá is felrakhatsz virtuális XP-t csak ugye neked kell feltelepíteni. De keveritek. :D

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Fazék on 2011-09-30, 21:46:22
Quote from: NLZ on 2011-09-30, 20:26:29és a VMware Player is.
QuoteVMware Player is free for personal non-commercial use.
Hmm ha ez tényleg így van, akkor jogos észrevétel, erre nem gondoltam.

Quote from: Fazék on 2011-09-30, 21:46:22
Quote from: NLZ on 2011-09-30, 20:26:29Ugyanezt tudja a VirtualPC
QuoteWin 7 Home Premium   
You are not eligible to download Windows XP Mode. You must have Windows 7 Professional, Enterprise, or Ultimate to run Windows XP Mode. To upgrade visit Windows 7 Anytime Upgrade.
Ez csak azt jelenti, hogy nem kapsz hozzá +1 WXP licenszt. Saját tulajdonú XP-t telepíthetsz virtuális gépbe. IANAL

Quote from: Fazék on 2011-09-30, 21:46:22persze én se értem teljesen a problémáját, hogy miért nem ugrik ezeknek egyesével próbaképpen, kezdve virtualbox-szal, de majd biztos elmondja
Simán csak nem ért még rá egyhuzamban rászánni egy órát, mi meg itt pörgünk, mint aki nagyon siet?  :smile:

.Attila

Anyám itt lógott a nyakamon, hogy még ebben a hónapban kéne az op rendszert megvenni. Közölte velem ezt pár napja.

NLZ

Quote from: .Attila on 2011-10-01, 01:04:22
Anyám itt lógott a nyakamon, hogy még ebben a hónapban kéne az op rendszert megvenni. Közölte velem ezt pár napja.
No akkor még van 31 napod rá. :D
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2011-10-01, 01:26:44
Quote from: .Attila on 2011-10-01, 01:04:22
Anyám itt lógott a nyakamon, hogy még ebben a hónapban kéne az op rendszert megvenni. Közölte velem ezt pár napja.
No akkor még van 31 napod rá. :D

QuoteReply #4658 on: Yesterday at 23:26:44

:ejnye:

NLZ

Tessék szépen nyári időszámítást használni :(
[reserved]

Kvikveg

#4661
Hoho.
Ha mar ilyen jol belejottetek a virtualboxos temaba: portal-t szeretnek jatszani, az ujat. XP-n futo jatekokkal szeretnek jatszani. Ket Harom opciom van ahogy latom:
1) virtualbox + regi XP-m (plusz billentyuzetet venni mielott ezt szetverem a jatek heveben haha)
2) megvenni Win7-re az XP lehetoseget (itthon vagy tesomat kint megkerem, az araknak meg csak kb neztem utana) (plusz billentyuzet)
3) a regi gepemet osszerakom megint a fent emlitett XP-vel. Ez dobozkipakolast es kabeldudogatast jelent. Ezt annyira nem szeretnem, mert egy gepet akarok uzemeltetni. Ha a laptop behalna akkor ez oke, de amugy hagynam a dobozban. Ezen a regi portal ment.

A laptop Acer Aspire 5742-6406 intel i3, 4GB memoriaval, stb-stb.
Win7 64 home premium-om van, arra az upgrade professionalra hömmhömm 200dollar, letezik ez??!

Vagy.... mennek ezek Win7en is? Valami deja vue-m van.
Hah Portal megy!!! :D Es a tobbi is amit steam-en vettem.
De tuti lesz ami nem, szoval a kerdes marad.

edit: na akkor az ezereves jatekok beporolasa jegyeben HL2 episode1, erre azt irja, hogy meg nem jatszottam vele. En azt hittem igen. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

A virtuális gépekben csak emulált videókártya van, tehát ezt is a
proci számolja, azaz 8-10 évesnél újabb játékokra ne nagyon számíts,
ha az a videókártyát is használta. Az ennél fiatalabbak viszont már
általában, a 2006-2007 óta megjelentek pedig biztosan futnak Vista-
W7-en is.
Ha nem fut, akkor Virtualbox és ott telepíted az xp-t. Ha úgy se fut,
mert kevés az emulált videókártya, akkor viszont régi gép elő...

Ja és újabbaknál is kérdés a futás, hogy van-e megfelelő vas alá:
Quote from: Kvikveg on 2011-10-01, 13:47:42
A laptop Acer Aspire 5742-6406 intel i3, 4GB memoriaval, stb-stb.

A stb-stb lenne pont a lényeg, hogy videókártya van-e benne, vagy
integrált.

Kvikveg

Integrated Intel HD graphics => szopacs, vagy alacsony felbontassal meg elmegy?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2011-10-01, 13:47:42
2) megvenni Win7-re az XP lehetoseget (itthon vagy tesomat kint megkerem, az araknak meg csak kb neztem utana) (plusz billentyuzet)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=4.msg482873#msg482873

Quote from: Kvikveg on 2011-10-01, 15:03:23
Integrated Intel HD graphics => szopacs, vagy alacsony felbontassal meg elmegy?
Melyik verzió?

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2011-10-01, 15:04:17
Quote from: Kvikveg on 2011-10-01, 13:47:42
2) megvenni Win7-re az XP lehetoseget (itthon vagy tesomat kint megkerem, az araknak meg csak kb neztem utana) (plusz billentyuzet)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=4.msg482873#msg482873

Quote from: Kvikveg on 2011-10-01, 15:03:23
Integrated Intel HD graphics => szopacs, vagy alacsony felbontassal meg elmegy?
Melyik verzió?
Kettot, de konnyebbet...
Feljebb ott van a geptipus.
Intel i3 M380 @ 2.53GHz, 2533MHz, 2 Cores
http://ark.intel.com/products/50178/Intel-Core-i3-380M-Processor-%283M-Cache-2_53-GHz%29
Ha jol latom ez az.
http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-031174.htm#1
Itt van egy lista, ebben viszont ezt az i3-ast nem talalom. :/
Pedig szerepel a system infoban is, csak verziomentesen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Jah, az i3 az elkerülte a figyelmemet. :D Szerintem ez felejtős kategória külön VGA nélkül. Inkább bányászd elő a régi masinát.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2011-10-01, 15:55:12
Jah, az i3 az elkerülte a figyelmemet. :D Szerintem ez felejtős kategória külön VGA nélkül. Inkább bányászd elő a régi masinát.
:(

Hat... megnezem mit tud vele kezdeni, aztan ha pocsek akkor eloszedem a regit - de annak is integralt videokartyaja van, jut eszembe. :lul:
Az valami AMD-s dual core franctudjami volt... namindegy, majd lesz valami...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Még a régi 4200-as integrát Ati vezérlő is kb 2x olyan gyors, mint a legújabb Intel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Hát ez a keynote nagy csalódás volt...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Hogy kapja be az Acrobat hogy képtelen ttc betűtípusokat beágyazni és áldja az ég a PDFCreatort, hogy képes rá. Ámen..

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Quote from: Darkstar on 2011-10-04, 21:46:59
Hát ez a keynote nagy csalódás volt...
Hm, jól hallom nincs i5?

Darkstar

#4672
Nincs, van 4S, ami kurvára ugyanaz, mint a 4, csak beletettek egy dualcore procit (mi a francnak?), meg egy nagyobb felbontású kamerát.
De hogy ezen mi tartott 1.5 évig, az már jobb kérdés.
Az iOS5 jó, de azt meg már hónapok óta nyűvöm, szóval nem lesz újdonság hatása.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Arra lesz jó a 4S, hogy az iOS5 majd hazavágja a sima 4-est, de a 4S viszi pengén, a la 3G és iOS4 esete. :)
[reserved]

Darkstar

Mint mondom, béta1 óta használom az iOS5-öt és semmi gáz nincs vele i4-en, még kicsit gyorsabb is, mint a 4.3.5.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Most láttam én is redditen :(

De ezt is ott találtam:
How to live before you die - Steve Jobs
^ ^ ^ ^ ^ Rendkívül inspiráló beszéd Steve Jobstól a Stanford diákjainak. 15 perc, de megéri megnézni, hihetetlen ember. :borul:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

#4677
szerk: nem illik ide, törölve

Darkstar

^Nem vicces.

QuoteSteve Jobs nem halt meg. Minden Apple termékben ott van a lelke egy darabja, és amíg használjuk őket, mindig emlékeztetni fog, hogy egy kis garázs cégből, hogyan lehet a világ egyik legnagyobb cégét felépíteni. Nyugodjon békében!

http://mobilarena.hu/tema/re_meghalt_steve_jobs_emlekezzunk/hsz_80-80.html
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#4679
Quote from: Darkstar on 2011-10-06, 12:33:45
^Nem vicces.
oké, én nem vagyok apple imádó, de lelki békéd további fölkavarása érdekében megjegyezném, hogy olyan ember post-olta másik fórumra, aki mellesleg apple-hívő, szóval maradjunk annyiban, hogy a vélemények megoszlanak

amúgy persze nyugodjék békében