Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cloud

#5040
Quote from: Darkstar on 2012-09-17, 00:13:28
Látom te sem olvasol külföldi techfórumokat, ahol minden droid röhögött, hogy ez már megint milyen gyenge vas, mert nincs benne 2 giga ram meg 4 mag.

Az az ad meg olyan gáz, hogy felesleges is róla beszélni, még az androidos fórumok szerint is ciki. Amúgy hány felsorolt "feature"-ről tudod, hogy az mi? :D

Párat tudok, többiről fogalmam sincs, most nem guglizok inkább...


NFC- Érintésmentes fizetés
Smart Stay- amíg nézzük kijelzőt nem alszik el az.
S-beam- Passz
Shareshot- fényképezés utáni megosztás
Group cast- ez talán a képernyő megosztás wifin?
Direct call- sms olvasáskor fülhöz emelve hívja feladót
Smart alert-  értesítéskor rezeg ha kikapcsolt a kijelző
Tilt to zoom- passz
Palm swipe capture- passz
Palm touch to mute- passz
Pictore in picture- PIP egyértelmű
Turn over to mute- Ez gondolom az mint a HTC-nél hogy ha csörög teló felfordítod és néma lesz.
Shake to update-passz   (megrázom a telót és frissíti firmware-t??? )



Amúgy az árakról:

S3 újonnan most 140k környékén van.(hol olcsóbb hol drágább) iPhone 5 kezdőár amcsiknál 650 dodó, ami 140k itthon kb, de ez nálunk tuti hogy több lesz.

De amúgy nem akarok leállni vitatkozni, mindkét telefon nagyon jó, mindkettő tetszik nekem, de ha gazdag lennék inkább s3-at vennék. :)

Darkstar

Az NFC-t hiányolom én is (nem is kicsit), de ezen kívül a többinek is simán van alternativája. Amúgy pip, telefonon? Mégis hol/minek?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2012-09-17, 00:08:20


Nézd DS, te már az epöl-fanboj minősített esete vagy.
Itt egy szó sem volt a négymag-kétmag-akármennyi vitáról, mindenki leszarja.
Akkor minek flamebaitelsz vele? Meg azt se tudjuk, hogy ez a kép honnan van,
ki csinálta, és mi van rajta. Marketing-anyag? Valami homályos irreleváns
benchmark, amiben az új iKütyü jobb, de minden másban rosszabb? Stb.

Darkstar

Geekbench eredmények, a rendszer adatbázisából.

"epöl-fanboj minősített esete vagy"
Igen, és?  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-09-17, 00:35:42
Quote from: Darkstar on 2012-09-17, 00:08:20


Nézd DS, te már az epöl-fanboj minősített esete vagy.
Itt egy szó sem volt a négymag-kétmag-akármennyi vitáról, mindenki leszarja.
Akkor minek flamebaitelsz vele? Meg azt se tudjuk, hogy ez a kép honnan van,
ki csinálta, és mi van rajta. Marketing-anyag? Valami homályos irreleváns
benchmark, amiben az új iKütyü jobb, de minden másban rosszabb? Stb.

A képet viccnek raktam amúgy be, azért van ott a smile is. :D Én nem flamebaitelek DS-el. Nekem aztán tök mindegy hogy egymás torkának ugrik a két tábor, DS-el sincs gondom hogy Apple fan. :)

Egyedül mostanában az Apple idiotizmusa zavar kicsit, hogy minden szarért perel már. (de az sem az én dolgom)

kada

Quote from: Cloud on 2012-09-17, 00:40:59Egyedül mostanában az Apple idiotizmusa zavar kicsit, hogy minden szarért perel már. (de az sem az én dolgom)
Khorne kicsit megkésve született meg kis univerzumunkba, és nem a paradicsomlé, hanem a per a fő profilja, és mottója harcos-papságának.

Tzeench bajnoka ugye Obama, Nurgle-t hagyjuk, Slaanesht meg nem a füves hippik hanem az űrelfek hozzák majd össze.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Jaj de tudok örülni, mikor 2 óra - sehogy nem indul el a firefox - szenvedés után megtalálom a megoldást: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=795594 Az #5-ös komment a kedvencem. :lul:

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Miért kell neked egyáltalán nightly buildet futtatnod? Addonokat fejlesztesz?

Selmo

Nem. Amikor feltettem a Win7-et, mindenből megkerestem a 64 bites verziót. Egyébként a tegnapi malőrig nem volt vele semmi komolyabb problémám. Mostanra meg már megszoktam.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

64bites tűzrókából nincs stabilként kiadott.
Mondjuk én meg egy moddolt verziót, a Pale Moon-t használom, abból is a 64biteset, de eddig semmi gondom nem volt vele. :)
[reserved]

Selmo

Hja, annak idején asszem valami Waterfoxba futottam bele, de azt külsősök csinálják és akkor találtam meg a mozillások 64 bites Nightlyjét és arra váltottam 3-as tűzrókáról.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Mi előnyét látjátok a 64 bites buildnek? Azt tudom, hogy így 4GB-nél nagyobbra nőhet a Firefox processz memóriahasználata, de én ezt nem feltétlenül szeretném kihasználni :)

NLZ

Engem a kiváncsiság hajtott, de igazából semmi különbséget nem látok.
[reserved]

Selmo

Úgy voltam vele, hogy új windows, akkor tegyünk mindenből 64 biteset, legalább szokom, ha máshogy néz ki, mert idővel úgyis kikopik a 32 bit, így meg legalább rögtön átszokom. Egyébként semmi különbség nincs, már azon kívül persze, hogy ennek kék az ikonja és 1-2 naponta van hozzá frissítés.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

chrome aláírta nálam a halálos ítéletét.

single core rendszereken már amúgy is a frász kerülgetett a folyamatos néma-frissítései miatt "érthetetlen módon" teljesen lehalt rendszertől, ezért 1-2 hete visszaálltam tűzrókára.

ma békésen böngészgetek, erre megintcsak kurvára belassul a gép. miahalál?! task manager megnyit, bambul... ez a köcsög chrome akkor is frissíti magát, ha el se indítom.

no csá. nekem ebből nem kell, köszönöm.

komolyan nem bassza senki másnak a csőrét ez a néma, idióta frissítgetés, hogy még mindig kitartanak e mellett? vagy az emberek többsége olyan ostoba, hogy rá se tud jönni, hogy mitől gecilassú a gépe hirtelen?
de legalább ne lenne valami iszonyat lassú a frissítés... esküszöm, 10x gyorsabban végezne, ha nem a háttérben zabálná magát hülyére erőforrásokból...

.Attila

Mi lett a Logitech 5 éves garanciájával? Minden egérnél csak 2 éveset látok.

White SeeD

5? Már nekem is csak 3 volt.
És azért vitték le 2-re mert kb akkor döglik meg mint az én G500 am. 2 évig semmi aztán halál.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Az én Mx510-em 9 éve kifogástalanul megy, azt hiszem, kétszer volt csak, hogy a lézer pislákolt, némi ütögetésre rendbe jött.

Cloud

Quote from: Fazék on 2012-10-01, 11:11:25
chrome aláírta nálam a halálos ítéletét.

single core rendszereken már amúgy is a frász kerülgetett a folyamatos néma-frissítései miatt "érthetetlen módon" teljesen lehalt rendszertől, ezért 1-2 hete visszaálltam tűzrókára.

ma békésen böngészgetek, erre megintcsak kurvára belassul a gép. miahalál?! task manager megnyit, bambul... ez a köcsög chrome akkor is frissíti magát, ha el se indítom.

no csá. nekem ebből nem kell, köszönöm.

komolyan nem bassza senki másnak a csőrét ez a néma, idióta frissítgetés, hogy még mindig kitartanak e mellett? vagy az emberek többsége olyan ostoba, hogy rá se tud jönni, hogy mitől gecilassú a gépe hirtelen?
de legalább ne lenne valami iszonyat lassú a frissítés... esküszöm, 10x gyorsabban végezne, ha nem a háttérben zabálná magát hülyére erőforrásokból...

Start menü/msconfig/automatikus indítás.  Ott vedd ki a pipát a Google frissítés elől, és nem lesz ilyen gondod.   Egyetlen hátránya hogy manuálisan kell chrome-t frissíteni időközönként.

Fazék

Quote from: Cloud on 2012-10-01, 19:38:19Start menü/msconfig/automatikus indítás.  Ott vedd ki a pipát a Google frissítés elől, és nem lesz ilyen gondod.   Egyetlen hátránya hogy manuálisan kell chrome-t frissíteni időközönként.
no shit sherlock.

ez nem megoldás a problémára, ez csak tünetkezelés, abból is szar fajta.

Cloud


Zsiga


Cloud

Érdekes, erről még nem is hallottam.

Győzz meg miért jobb mint Chrome és megyek én is azt használni. :D

Zsiga

Quote from: Cloud on 2012-10-02, 20:17:41
Érdekes, erről még nem is hallottam.

Győzz meg miért jobb mint Chrome és megyek én is azt használni. :D
Olvasd végig a linken a feature-listát.  ;) Én 10 éve ezt használom, meg egy éve Androidon is (ahol egyébként magasan a legjobb browser).

Próféta

A Maxthon tud fastruktúrájú tabkezelést? Mert nekem ez sajnos must-have fícsör, ami a Firefoxon tart.

.Attila

Vuze gondolt egyet és zöld jelzésből átváltott sárgába. (NAT)
Csodás. Tűzfal beállítások rendben. Nézzük a routert.
Ja hogy megint más IP címet dobtál, te kis disznó? Config át statikus IP-re, port forwarding beállít megfelelő IP címre és... NAT passzív.
Anyád.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: Zsiga on 2012-10-02, 14:55:59
Quote from: Fazék on 2012-10-01, 21:38:46
ez nem megoldás a problémára, ez csak tünetkezelés, abból is szar fajta.
Itt az ideje hogy végre átállj a sötét oldalra.  :D

Megpróbálkozom vele, a telefonomra is ráraktam.  :merci: