Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

Szerintem épp ez a lényeg. Egy jo nagy minta alapján végeztek egy felmérést, hogy Joe Average milyen gép eseten milyen es mennyi hibával számolhat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Quote from: Darkstar on 2013-04-25, 16:50:08
Szerintem épp ez a lényeg. Egy jo nagy minta alapján végeztek egy felmérést, hogy Joe Average milyen gép eseten milyen es mennyi hibával számolhat.
Elolvastad amit írtam?

Mert épp az ellenkezőjét annak amit te írtál. :) Pont, hogy nem relevánsak a számok az Average Joe számáre, mert TELJESEN AZ Ő saját értelmi/hozzáértési képességeitől függ, hogy BÁRMELYIK konfiguráció mennyire lesz nála stabil.

Ez alapján meg azt fogja, hinni hogy egy Mac-et kell venni, felrakni rá a windózt és akkor jó lesz. De nem.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Ezzel az erővel soha semmien statisztikának nincs értelme, mert mindenkire úgyis a saját dolgai vonatkoznak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Hát a szarul kivitelezett statisztikának tényleg nincs értelme. Talán azonos feltételekkel(júzerekkel, telepített programokkal, használattal, stb) kellett volna vizsgálni a különböző gépeket. Akkor lenne értelme.

Csak akkor nem lehetett volna kihozni, hogy egy méregdrága Mac a győztes :P .
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Raggie

Namáár! Pedig egész jól elvoltam itt! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

#5227
De nem szeretem, amikor kapok egy ilyet, és rakhatom össze magamnak a dolgot...
http://sourceforge.net/projects/fourchan-dl/

Arra pedig még mindig nem jottem ra, hogy hogy lehet egyszerre tobb threadet megadni...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2013-05-29, 01:59:18
De nem szeretem, amikor kapok egy ilyet, és rakhatom össze magamnak a dolgot...
Ezt úgy értettem, hogy az a bajod, hogy csak forrást találsz, binárist nem.

Darkstar

A zipet rántottam le és qmake / make-el csinaltam belole appot.
Az exe-vel nem sokat érek (vagy csak nem tudok róla?).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Ja hogy *nix-ra. Akkor nem szóltam.

Darkstar

Ez az új Mac Pro valami beteges.  :zomg:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2013-06-10, 21:06:02
Ez az új Mac Pro valami beteges.  :zomg:
Amiatt a PCIe-s SSD miatt?
[reserved]


NLZ

FLAAAAAAT és DEEEEEP :D
Jó, hogy a yahoo weathert koppintották le natív appra, meg hogy bekerült végre a command center, emiatt filóztam JB-n.
Ikonok kicsit furák.
[reserved]

Darkstar

Quote from: NLZ on 2013-06-10, 23:34:17
Ikonok kicsit furák.
Ja, szokni kell. Még ma meg is kezdem, ha feléled a site és le lehet kapni a bétát.  :Kiraly:

Nah, tényleg gyorsan megszokhato.    :D

Szerk: megy itt is az iTunes Radio, csak US acc-al kellett bejelentkeztem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

na ezért utálok bárkinek szívességet tenni gép szerviz címén...

itt rohad nálam 2 hete egy vacak lenovo notebook, adtak hozzá egy 1GB-os ram-ot, meg egy 320-as WD vinyót, hogy 2GB-os ram lett téve a gépbe, de jó lenne, ha mellé tudnám aktiválni a régi 1GB-osat is, illetve a gépben lévő 80GB-os vinyóról mentsem már át az adatokat és üzemeljen be a 320-assal a gépet.

2GB-os illetve 1GB-os természetesen nem tűri meg egymást, el se indul a gép. ez a kérdés kilőve, többet nem foglalkozok vele.

80GB-osról egy-másfél hete csináltam egy klónozást, persze teljes vinyó klón nem sikerült, vélhetően hülye lenovo recovery partíció kavarhatott be a clonezilla-nak, mindegy, partíció mentés végigment hiba nélkül.

gondoltam ma akkor az istenit, már nem halogatom, essünk túl rajta.

berakom a 320-ast, gép indít, kerreg mint állat... nafasza.

azért tettem egy próbát, és életemben először szétkaptam a netbook-omat, beraktam próbaként ebbe is a 320-ast, természetesen itt is iszonyatos hangokat ad ki, azonnal lekapcsoltam.

és akkor most hívjam föl a jóembert, hogy 2 és fél hét alatt foglalkoztam a kurva gépével 5 órát, és 0 eredménnyel, mert szar a vinyó, amit adott.

ha nekiáll erősködni, hogy de hisz az a vinyó jó volt, biztos én csesztem el, akkor tán még majd melegebb égtájra is elküldöm, de hogy a büdös életbe nem vállalok el többet semmi ilyen szerviz hülyeséget, max közvetlen családtagnak, az is garantált.

Fazék

#5239
Talan ide.
Par hete tonkrement a hd201es vezetekes fulesem, most meg a vezeteknelkuli bh103asom is cserben hagyott... Kene vennem vezeteknelkuli fulest, amit mobilhoz is hasznalhatok. Esetleg van egyeb tipussal tapasztalatotok?

Tudom, sosem lesz olyan jo hangja mint egy vezetekesnek, de cserebe joval rovieebb lenne az elettartama mert mindenhova beakadnek a kabellel... ^^"

Cobra

#5240
Ha szivacsos, akkor Sennheiser, ha műbőr, akkor AKG. Mondjuk ezeket nem tudod hordozni. Mobilhoz valami BT-s kellene, de azok még drágábbak és még rosszabb minőségűek.
Találtam egy ilyet: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2406182,00.asp
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-08-23, 19:22:03
Ha szivacsos, akkor Sennheiser, ha műbőr, akkor AKG. Mondjuk ezeket nem tudod hordozni. Mobilhoz valami BT-s kellene, de azok még drágábbak és még rosszabb minőségűek.
Találtam egy ilyet: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2406182,00.asp
köszi! ez jó kis felsorolásnak tűnik, egész friss is a cikk, majd csemegézek. :)

kikuchiyo

"Az elején még jó ötletnek tűnt" rovatunkban:

a Xixit nevű Tetris-változat implementációja - gnuplotban.

Viszonylag friss gnuplot (4.6.x) kell hozzá, és az x11 vagy windows terminállal működik csak.
Failure is the default option

Cheesy

#5243
Quote from: Fazék on 2013-08-23, 18:06:17
Talan ide.
Par hete tonkrement a hd201es vezetekes fulesem, most meg a vezeteknelkuli bh103asom is cserben hagyott... Kene vennem vezeteknelkuli fulest, amit mobilhoz is hasznalhatok. Esetleg van egyeb tipussal tapasztalatotok?

Tudom, sosem lesz olyan jo hangja mint egy vezetekesnek, de cserebe joval rovieebb lenne az elettartama mert mindenhova beakadnek a kabellel... ^^"
Kb. év elején újítottam egy alsó-közép kategóriás fülest, tudom ajánlani, már ha megelégszel vele :)
A wirelesstől óva intenélek, ha számít valamit a hangminőség is... nekem egy Sennheiser volt.

Shure SRH440 (innen rendeltem)


Fazék

tizenpár évig vezetékes fej-/fülhallgatóval jártam a világot. kb 4 éve tértem át a vezetéknélküli megoldásra, és el sem tudom képzelni vezetékessel innentől.
hülyét kapok a mindenbe beleakadó kábeltől, az emiatt fülemről lerántott fejhallgatótól, az esetleges hosszú kábel zsebembe túrásától, stb.

tisztában vagyok a bluetooth korlátjaival, de semmi értelme vezetékes fülest vennem, mert fél éven belül kivégezném a kábelét.

jelenleg kicsit elszaladt velem a ló, szóval már egy ilyet nézegetek: Sennheiser PX 210 BT
ez már tud apt-X tömörítést is, ami állítólag már egész korrekt minőséget produkál BT kapcsolat ellenére.
kár hogy mondjuk a telefonom nem támogatja ezt a tömörítést, de talán a következő majd már igen :D

NLZ

[reserved]

Fazék

#5246
Quote from: NLZ on 2013-08-25, 21:38:12
Quote from: Fazék on 2013-08-25, 21:30:00
kár hogy mondjuk a telefonom nem támogatja ezt a tömörítést, de talán a következő majd már igen :D
Ezen ne múljék:
http://www.sennheiser.ca/live/senn/produit/en/1254/162
http://www.avantree.com/Product-Bluetooth-transmitter-and-receiver-Avantree-Saturn_632.html
:D
valahogy sejtettem hogy ilyenek is léteznek, majd karácsonyra kérem valakitől, mert erre már biztosan nem futja ^^"

szerk: mondjuk az már megint más kérdés, hogy mennyire szeretnék szórakozni egy ilyen kis extra egységgel.
ennyi erővel vehetnék kapásból egy wifi fülest, aminél alapból van egy ilyen kis egység, és szinte garantáltan veszteségmentesen megy át a zene...

NLZ

Beszereztem egy Dell UltraSharp U2412M monitort.
Everything's Shiny :D
[reserved]

Cobra

Akkor vedd vissza a kontrasztot :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Quote from: Cobra on 2013-09-11, 10:49:15
Akkor vedd vissza a kontrasztot :D
[spoiler=img][/spoiler]

Ám alacsony fényerőn és alap kontraszton van (20 és 75)
Eddig elégedett vagyok: IPS glow se vészes, anti-reflection coating se zavaró. Igaz mindkettő inkább akkor érezhető, ha magas a fényerő, de így jár, aki szeret vakulni. :D
[reserved]