Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Cobra

Nem lehet, hogy a csapvízzel van gond? Tölts meg egy flakont vízzel, rakd ki a szobába 1 hétre, ha zöld lesz vagy barna, akkor ott a probléma.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#50791
Quote from: Cobra on 2012-03-19, 21:42:45
Nem lehet, hogy a csapvízzel van gond? Tölts meg egy flakont vízzel, rakd ki a szobába 1 hétre, ha zöld lesz vagy barna, akkor ott a probléma.
:zomg:
Megnezem.
[spoiler]Ami aggaszt meg, hogy a mosogep oreg, allitolag kitisztitotta, de en kiszedtem a mososzeradagolot es dzsuvas volt elegge. Valami szoszfele is volt rajta, a fiok felso peremen ket helyen is, ami sejtelmem sincs mi lehetett. Az uregben meg vekony fekete reteg a "falon", meg goto lefele a csobe ahol a mososzer folyik lefele.
A masik amit meg tudok nezni rajta az a szuro, ezekutan nem tudom azt kitisztitotta-e.
Illetve a mosogep gumikarimaja a redonel fekete, elszinezodott, de az nem levakarhato.
Amikor onnan nedvesen kijon a ruha akkor meg kellemes enyhe oblitoillata (is) van.
Aztan a szoba gonosz modon megeszi azt, es marad a fura-szag. :(
Mondjuk az oblito az ilyen erzekeny borre blabla szoval nincs eros szaga.

Amugy a kert is kozepesen kupi, a haz lathato reszei is, kisse kaosz van. XD
Pl minimum masfel honapja vaghattak le a tujakat a haz elott, es a nyesedek azota is a fuvon van...  :eek:
Komolyan mar viszket a tenyerem neha, hogy kimegyek es osszegereblyezem, de nem teszem, mert nem az en kertem.
Illetve bekoltozeskor igerte, hogy a nappali lampajat megszereli es rak uveglapot a hutobe, de azota is csinalja.
Ha ezeket alapul veve levonom a kovetkeztetest, hogy a mosogep belseje milyen lehet, es egyaltalan barmi nem lathato eleme a haznak... ööö... aggodom.
Kar, mert amugy o is aranyos meg az apja is, szepen megmutogattak a kornyeket, hogy lehet munkaba mennem, stb. :(
De tulkepp ezert mennek el szivesen, mert nehogy mar az en dolgom legyen az o kupijat rendbetenni... a masik haz rendezett, a kert is. Egyetlen hatrany, hogy mosogepet kell venni, de inkabb az, mint ez. :/

Najo megyek vizet vetelezni a csapbol.

[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Kvikveg te most épp melyik országban is laksz? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2012-03-19, 22:43:35
Kvikveg te most épp melyik országban is laksz? :)
Ria, ria Germa-nia! XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Kvikveg bejárja az egész világot. Igazi wild and free alkat! :haha:

Kvikveg

Quote from: Moha on 2012-03-19, 23:48:29
Kvikveg bejárja az egész világot. Igazi wild and free alkat! :haha:
XD
Igazabol viva la ceg, meg az, hogy itt most szukseguk van ram. :)
Bar most ez a hercehurca idegesit. Ma este depivagyok hangulatom van.
Viszont talaltam a facebookon magyar csoportot a legkozelebbi nagyvarosban. Sot, meg egy embert ismerek is belole az egyetemrol.
Ezenkivul elegge korlatozottak a lehetosegeim perpill a jo, elerheto haveri korre. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

QuoteThere's a common joke about needing a 30-inch widescreen LCD
for all administrators; however, it's only a joke if your budget will not allow it. A 28-inch
screen is useful for most administrative tasks.

Darkstar

http://index.hu/belfold/2012/03/21/kiakasztottak_az_antiszemitizmusmetert_a_magyar_valaszadok/

QuoteA magyarok (...) 63 százalék szerint pedig még mindig túl sokat beszélnek a holokausztról.

És ez hol antiszemitizmus? Kb egy fél-egy éve néztem egy riportot asszem a BBC-n, ahol az utca zsidóját kérdezték a palesztin helyzetről (Izraelben forgatták). Szerintem nem mondok keveset azzal, ha 2/3-uk szóba hozta a holokusztot, pedig annak a palesztinokhoz baromira semmi köze...
Szóval szerintem is túl sokat beszélnek róla, és nem érzem, hogy ez egy jujdenagyon antiszemita kijelentés lenne. Persze cáfoljatok meg, ha gondoljátok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Elég vicces kérdések, ezzel a módszerrel könnyű magas százalékot elérni a felmérésben. Pl mitől antiszemita valaki, ha szerinte egy ember a szülőföldjéhez hűséges, nem ahhoz az országhoz, ahol dolgozik/lakik?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

QuoteA kutatás alapján a magyarok 38 százaléka a zsidókat okolja Jézus haláláért.
Mindjárt kiderül milyen nagy kultúrálatlan tahó vagyok, de nem pont így volt a Biblia szerint?
Nem mint nép, de mint egy csoport ember azonos etnikumból, akik az elítélését követelték.

NLZ

Na az ilyen cikkek miatt hívják azt a weboldalt zsindexnek.
[reserved]

Darkstar

Quote from: NLZ on 2012-03-21, 20:23:27
Na az ilyen cikkek miatt hívják azt a weboldalt zsindexnek.

Közvetlen fölötte
http://index.hu/belfold/2012/03/21/vitatathato_a_zsidoellenessegrol_szolo_vizsgalat/

Nem akarom védeni a zindexet, csak megjegyzem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

szpeter

Meglepő, hogy olyan kérdés nem volt hogy a zsidóknak van-e jellegzetes orra, Izraelben élnek-e, felmérésekkel b@sztatják-e más országok lakóit, mennyire utálják őket; illetve kitaláltak-e egy szót, amit magukra alkalmaznak, pedig 500 millió szemita él, ebből ők 7 milliót ha képeznek. Aki ezekre igennel válaszol az egyenesen náczi :)
Egyébként nem az ilyen cikkek miatt zsindex, a felmérés nem az ő ötletük sem a kérdések, ők csak tudósítottak az eredményekről. De minek van ilyen felmérés? Illetve miért nincs például a tényleges szemita-ellenességről, ha már tolerancia meg szeretet meg demokrácia. De a zarabokat szabad terroristázni persze :) Izraelben lehetne egy palesztinellenességről szóló felmérést végezni például.

omg de minek ezzel foglalkozni?  :confused: Specielle én épp örülök hogy itt a tavasz [spoiler]és dagad a fasz  :P[/spoiler] Ill kezd egyre nagyobb méreteket ölt az energiaitalfogyasztásom mostanság   :ejj: Szerintetek kávé vagy energia ital? Hatásosság/egészségre gyakorolt hatás, miegymás. Most is Monstert iszok btw o.O Most már nem felpröget a dolog hanem szinten tart  :_piszka:

Darkstar

Rám egyik sincs hatással, kávé/energiaital után is lazán bealszom. Van, hogy hajnali 2kor kávézunk itthon.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Szerintem alvás, én legalábbis ezt választom.

szpeter

Én is így gondolkodtam, de aztán néhány ébren töltött éjszaka eltolta az alvási metódusomat, most meg ott tartok már hogy hulla lennék E ital nélül  :ejj: Na amint jön egy szünet, helyrerázom magam.

http://comment.blog.hu/2012/03/21/a_bors_lerantja_a_leplet_a_magyar_atokrol Ez viszont jó  :lol:

.Attila

Otthoni vízszűrőkről tud valami valamit?
Egy csapra szerelhető asztalit néztem ki, de nem értek hozzá.

Quote from: szpeterhttp://comment.blog.hu/2012/03/21/a_bors_lerantja_a_leplet_a_magyar_atokrol

QuoteKár, hogy egymásra nem hatnak, pedig milyen gyakran találkoznak...

NLZ

Quote from: szpeter on 2012-03-21, 20:43:50
Ill kezd egyre nagyobb méreteket ölt az energiaitalfogyasztásom mostanság   :ejj: Szerintetek kávé vagy energia ital? Hatásosság/egészségre gyakorolt hatás, miegymás. Most is Monstert iszok btw o.O Most már nem felpröget a dolog hanem szinten tart  :_piszka:
Egyik se jobb, mindkettő nyakon bassza a gyomrodat nagy mennyiségű, gyorsan felszívódó koffeinnel, ami nem tesz jót neki.
Igyál zöld teát, abban is rohadt sok a koffein, csak egyenletesebben szívódik fel. :D
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: kada on 2012-03-21, 19:49:09
QuoteA kutatás alapján a magyarok 38 százaléka a zsidókat okolja Jézus haláláért.
Mindjárt kiderül milyen nagy kultúrálatlan tahó vagyok, de nem pont így volt a Biblia szerint?
Nem mint nép, de mint egy csoport ember azonos etnikumból, akik az elítélését követelték.

Ennél kicsit összetettebb ;)
Kezdve, hogy Jézus maga is zsidó volt, a tanítványai is mind, és követőinek
döntő többsége is. A hatalmukat és befolyásukat féltő főpapok követelték
az elítélését és kivégzését, tehát sokkal inkább hatalmi, mint vallási alapon.
Másrészt, ennek így kellett történnie ;)

Quote from: szpeter on 2012-03-21, 20:43:50
Ill kezd egyre nagyobb méreteket ölt az energiaitalfogyasztásom mostanság   :ejj: Szerintetek kávé vagy energia ital? Hatásosság/egészségre gyakorolt hatás, miegymás. Most is Monstert iszok btw o.O Most már nem felpröget a dolog hanem szinten tart  :_piszka:

Nekem egyik se. Kávétól bealszok. Energiaital semleges, és az íze sem
tetszett, így egy-két alkalomnál többször nem próbáltam.

Quote from: szpeter on 2012-03-21, 20:55:10
Én is így gondolkodtam, de aztán néhány ébren töltött éjszaka eltolta az alvási metódusomat, most meg ott tartok már hogy hulla lennék E ital nélül  :ejj: Na amint jön egy szünet, helyrerázom magam.

:ejj: függőség?
Az egyetem+munka korszak rendszeres éjszakázásait bármi ilyen
segédeszköz, serkentőszer nélkül nyomtam végig.

NLZ

Szal akkor beismered, hogy zsidók ölték meg Jézust! Ennyi!
:D
[reserved]

kada

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-03-21, 22:48:05
Quote from: kada on 2012-03-21, 19:49:09
QuoteA kutatás alapján a magyarok 38 százaléka a zsidókat okolja Jézus haláláért.
Mindjárt kiderül milyen nagy kultúrálatlan tahó vagyok, de nem pont így volt a Biblia szerint?
Nem mint nép, de mint egy csoport ember azonos etnikumból, akik az elítélését követelték.

Ennél kicsit összetettebb ;)
Kezdve, hogy Jézus maga is zsidó volt, a tanítványai is mind, és követőinek
döntő többsége is. A hatalmukat és befolyásukat féltő főpapok követelték
az elítélését és kivégzését, tehát sokkal inkább hatalmi, mint vallási alapon.
Másrészt, ennek így kellett történnie ;)
Oké, szóval még nem vagyok ennyire skizo, vagy épp a témát valamennyire értő hangok elég hangosak voltak.

Cobra

Az energiaital gyorsabban öl, bár több kínnal jár a halál tőle :)
Attila: mire szeretnéd használni? Ha azt akarod inni, ami kijön belőle, akkor felejtsd el :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2012-03-21, 23:45:28
Az energiaital gyorsabban öl, bár több kínnal jár a halál tőle :)
Attila: mire szeretnéd használni? Ha azt akarod inni, ami kijön belőle, akkor felejtsd el :)

Wat.
Ezeket direkt arra találták ki, hogy a csapvizet megtisztítva igya az ember.

Próféta

Quote from: NLZ on 2012-03-21, 21:18:09
Igyál zöld teát, abban is rohadt sok a koffein, csak egyenletesebben szívódik fel. :D
+1
Mondjuk DS-hoz hasonlóan én sem érzem magamon, hogy a zöld vagy fekete tea ébren tartana. De akkor is iszom őket, valami élvezeti cikk csak kell az életembe :)


Kvikveg

[spoiler=Kvikveg-saga continues]Ma talalkozonk volt a nenivel meg az apjaval, en oldalamon hosies segitokent az egyik emberunkkel a bazisrol. Szegenyt nem irigyeltem.
Mi oldalunkrol: budos van, talan kicsit javult, de erezheto, 1 honap meg oke, addig tud talalni masik berlot es meg is javithatja.
O oldalukrol: nincs semmi baj, nem erezzuk, ismerosok sem erzik, blabla, nem tudjuk mi nem jo (ja es lefujta a falat illatositoval, mintha az a pinceszagot megszuntetne, hol el ez?), csak szelloztetni kell _nekem_, esetleg fizessunk 5 honapnyi Kaltmiete-t es ha van berlo akkor levonja azt amit az a berlo fizet (ja persze, anyadat, azt).
Szoval nem mondanam, hogy kreativak a megoldaskeresesben.
Ha nem lesz valami esszeru megoldas, es 3 vagy tobb honapot meg itt leszek, akkor tuti mindenki tudni fogja akivel csak beszelek, hogy micsoda kupleraj van itt es mennyire semmit se csinalnak ha valami megoldanivalo van.  :morci: Kiveve ha ezzel is magamat szivatom.
Es kozben kereshetek masik alberletet, mert ami most lehetoseg az addigra tuti megszunik.

Meg megkerdezunk valakit aki jobban ert a berlovedelemhez, de mivel ez nem eletveszelyes, vagy elviselhetetlen, valoszinuleg nem lesz semmi. Gondolom. Csak a ruhaim fognak enyhe pinceszagot arasztani. Esetleg, mivel most szellozteteskor tragyaszag jott be, azt.
Meglatjuk.
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: .Attila on 2012-03-21, 23:52:38
Quote from: Cobra on 2012-03-21, 23:45:28
Az energiaital gyorsabban öl, bár több kínnal jár a halál tőle :)
Attila: mire szeretnéd használni? Ha azt akarod inni, ami kijön belőle, akkor felejtsd el :)

Wat.
Ezeket direkt arra találták ki, hogy a csapvizet megtisztítva igya az ember.
A klórt még nagyjából kiszűrik meg a lebegő szennyeződést, de ennyi. Forralás nélkül továbbra se használnék csapvizet fogyasztásra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Úgy tűnik, lassan meglesz az új állásom, és a jelenlegin végre felmondhatok :lazza:
Nagyon remélem, hogy a következő már valami előrelépés lesz :haha:

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-03-22, 10:16:27
A klórt még nagyjából kiszűrik meg a lebegő szennyeződést, de ennyi. Forralás nélkül továbbra se használnék csapvizet fogyasztásra.
mert aztán az olcsó ásványvizek tuti egészségesebbek. :haha:

semmi baj nincsen Bp-en a csapvízzel, simán vetekedik minőségben pár ásványvízzel, és kb ezredannyiba kerül.

szinte csak csapvizet iszom.

.Attila

Quote from: Cobra on 2012-03-22, 10:16:27
Quote from: .Attila on 2012-03-21, 23:52:38
Quote from: Cobra on 2012-03-21, 23:45:28
Az energiaital gyorsabban öl, bár több kínnal jár a halál tőle :)
Attila: mire szeretnéd használni? Ha azt akarod inni, ami kijön belőle, akkor felejtsd el :)

Wat.
Ezeket direkt arra találták ki, hogy a csapvizet megtisztítva igya az ember.
A klórt még nagyjából kiszűrik meg a lebegő szennyeződést, de ennyi. Forralás nélkül továbbra se használnék csapvizet fogyasztásra.

Nem desztillált víz a cél (nyilván bele is pusztulnánk).
Ásványvíznél meg ott a gond, hogy műanyagpalackban adják, melyből ösztrogénhatású szintetikus vegyület oldódik a vízbe. Plusz drágább még akkor is, ha szűröm a csapvizet.

Nakedape

#50819
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-03-22, 10:27:08
Úgy tűnik, lassan meglesz az új állásom, és a jelenlegin végre felmondhatok :lazza:
Nagyon remélem, hogy a következő már valami előrelépés lesz :haha:

hajrá!

Quote from: Fazék on 2012-03-22, 10:38:07
Quote from: Cobra on 2012-03-22, 10:16:27
A klórt még nagyjából kiszűrik meg a lebegő szennyeződést, de ennyi. Forralás nélkül továbbra se használnék csapvizet fogyasztásra.
mert aztán az olcsó ásványvizek tuti egészségesebbek. :haha:

semmi baj nincsen Bp-en a csapvízzel, simán vetekedik minőségben pár ásványvízzel, és kb ezredannyiba kerül.

szinte csak csapvizet iszom.

hát igen, Bp-n max a ház saját vezetéke ami ronthat a minőségen, de amúgy...
http://szelektiv.blogter.hu/405217/csapviz_es_asvanyviz_teszt

szóval ok, ha valahol ez jön, vagy szénsavas. de rendszeresen "érintetlen természetből" bányászott vizet inni, amit palackoznak, teherautóznak. hát mértékkel tűnik jó ötletnek itthon

szerk: nemcsak tve tesztelt (Noémit ismerem is:D )
index is laborozott http://index.hu/tudomany/2010/08/31/asvanyviz/

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution