Heroes / Hősök (SPOILEREK!!!)

Started by Cobra, 2007-03-04, 23:18:06

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-03-08, 11:37:42
és wireless :D [spoiler]képzeld mész az utcán és közbe a USTEAM fórumára irogatsz be :lol: durva volt a csaj, amikor mondta a radioaktívnak: "I could find them and you could nuke them" :D aranyos... egyébként elég lenne a radioaktív embert kinyírni és a város biztonságba lenne... kicsit egyszerűbb lenne, mint egy láthatatlan ember után koslatni...[/spoiler]

[spoiler]Wireless-nek a képregénybeli története tetszik nagyon, így a sorozatban még eléggé kicsi szerep jutott neki.[/spoiler]

Én inkább Matt Parkman képességének örülnék leginkább. Jó lenne, ha hallanám mások gondolatait. Érettséginél/vizsgáknál különösen jól jönne.  :lol:

kisvirag

Azért már a sorozat elején megtapasztaltuk, hogy ez nem is olyan kifejezetten kellemes képesség néha...
nem mondom, hogy nem kíváncsi az ember, hogy vajh mit gondol a másik, de vannak dolgok, amik nem véletlen csak azért gondolatok, hogy ne tudjuk meg :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Hogy ne kelljen mindent spoiler gomb alá rejteni... ;) (Legalábbis ami már magyar tévében lement.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: kisvirag on 2007-03-08, 11:33:54
[spoiler]ki tudja, talan jobb lenne, ha Sylar megszerezné Peter képességét, mert akkor már nem kéne agyakat vagdosnia, és eltntetnie, hogy megszerezze azokat :D[/spoiler]
[spoiler]Igazság szerint már most se kell, kizárólag élvezetből öl. Vagy csak a Homecoming óta?[/spoiler]

Bruce

Auch... hát ez így most nem tudom mennyire volt jó ötlet... megnéztem a két részt ami a tv2-n ment... aztán letöltöttem a többit... tegnap délután megnéztem 3-6 részeket... ma pedig két éjszakás műszak között a maradékot... most végeztem. Ez azért gondolom sokat elárul :D Régen volt ilyen. Bár meg kell jegyezzem, hogy igazán az első tizenegy-tizenkét rész tetszett, a többi a csillagosötösről visszamászott ötös alára :redface: de akkor is... az utóbi időben ez az első amerikai sorozat, ami úgy istenigazából megfogott. És még több mint egy hónap a következő részig? Ráadásul ilyen részvéggel, mint a 18as... Ember... az még nagyon messze van. Nah, szem becsuk... koncentrál... viszlát a jövőben, én mentem Heroes Ep19-et nézni.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: kisvirag on 2007-03-08, 11:33:54
[spoiler]nekem egyébként 12 rész után az a véleményem, hogy Sylar nem genetikusan veszi át a képességeket, hanem megérti, hogyan kell működtetni az agyát ahhoz, hogy azok működjenek. Viszont ha ez igaz, elméletben bárki képes lehetne megtanulni, hogyan kell ilyen képességeket használni (az más kérdés, hogy a szimpla emberi agy nem lenne képes megérteni)[/spoiler]
pont ezt az elméletet vetettem föl én is Sylar-rel kapcsolatban egy másik fórumon  :tezsvir:

chilip

sztem egy biztos, Peter nom fog meghalni, hogy miért, mert akkor ki fogja a várost felrobbantani?  :grrr:  :Kiraly: remélem végez azzal a nyomoronc Sylarrel...

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-03-09, 23:46:25
sztem egy biztos, Peter nom fog meghalni, hogy miért, mert akkor ki fogja a várost felrobbantani?  :grrr:  :Kiraly:

Ott van még Nuclear Man/Ted Sprague is. Elvileg ő lenne a forrása a bumm-bumm ability-nek. :ejnye:

Bruce

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 07:53:15
Quote from: chilip on 2007-03-09, 23:46:25
sztem egy biztos, Peter nom fog meghalni, hogy miért, mert akkor ki fogja a várost felrobbantani?  :grrr:  :Kiraly:

Ott van még Nuclear Man/Ted Sprague is. Elvileg ő lenne a forrása a bumm-bumm ability-nek. :ejnye:
Plusz ha a mostani kis csetepatéjuk után Syler életben marad és meglóg, nos akkor később még ő is válhat forróvérüvé :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: Bruce on 2007-03-10, 08:55:36
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 07:53:15
Quote from: chilip on 2007-03-09, 23:46:25
sztem egy biztos, Peter nom fog meghalni, hogy miért, mert akkor ki fogja a várost felrobbantani?  :grrr:  :Kiraly:

Ott van még Nuclear Man/Ted Sprague is. Elvileg ő lenne a forrása a bumm-bumm ability-nek. :ejnye:
Plusz ha a mostani kis csetepatéjuk után Syler életben marad és meglóg, nos akkor később még ő is válhat forróvérüvé :D
sztem amennyiben nem tudja "közelről" "megvizsgálni" Peter agyát, akkor nem tudja átvenni az általa birtokolt képességeket :)

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Solid Snake

#41
Quote from: Fazék on 2007-03-10, 12:02:20
Quote from: Bruce on 2007-03-10, 08:55:36
Plusz ha a mostani kis csetepatéjuk után Syler életben marad és meglóg, nos akkor később még ő is válhat forróvérüvé :D
sztem amennyiben nem tudja "közelről" "megvizsgálni" Peter agyát, akkor nem tudja átvenni az általa birtokolt képességeket :)

Ha meg tudná vizsgálni Peter agyát, akkor Peter = dead (még a gyógyítás sem segítene rajta, ha egyszer az agyát kiveszi Sylar koma és elkezdi böngészni).

Mellesleg: [spoiler]A 19 promo-ban Peter homloka félig van felvágva, amikor mutatják szemből, így elvileg valahogy kijut a csávából. Mohinderről azonban semmit sem tudni. Lehet, hogy tényleg a plafonon végzi.  :ejj:[/spoiler]

Quote from: Nakedape on 2007-03-10, 15:24:07
http://www.youtube.com/watch?v=IWJJBwKhvp4

Klasszikus.  :lol:

Fazék

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 20:44:36
Quote from: Fazék on 2007-03-10, 12:02:20
Quote from: Bruce on 2007-03-10, 08:55:36
Plusz ha a mostani kis csetepatéjuk után Syler életben marad és meglóg, nos akkor később még ő is válhat forróvérüvé :D
sztem amennyiben nem tudja "közelről" "megvizsgálni" Peter agyát, akkor nem tudja átvenni az általa birtokolt képességeket :)

Ha meg tudná vizsgálni Peter agyát, akkor Peter = dead (még a gyógyítás sem segítene rajta, ha egyszer az agyát kiveszi Sylar koma és elkezdi böngészni).
olvasd át még egyszer az összes idézetet egymás után kérlek szépen. figyelmesen.

ha nem megy akkor segítek:
[spoiler]azt, hogy Bruce szerint van esély rá, hogy Sylar is túléli az összecsapást, vagyis Peter biztosan túléli. és ezután sztem már talán érthető az is, amit én írtam, miszerint hajszálpontosan arra hívtam föl a figyelmet, amivel te előálltál, csak finomabban megfogalmazva, de te remekül félreértetted :)[/spoiler]

Solid Snake

Ez amolyan logikai következtetés.  :muhahah:

Te: ha nincs vizsgálat --> nincs képességszerzés
Én: ha van vizsgálat --> van képességszerzés --> Peter = dead

Persze mindannyian tudjuk, hogy nem lesz vizsgálat, elvégre Peter a főszereplő.  :smile:

Fazék

#44
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 21:44:49
Ez amolyan logikai következtetés.  :muhahah:

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 21:44:49Te: ha nincs vizsgálat --> nincs képességszerzés
Én: ha van vizsgálat --> van képességszerzés --> Peter = dead
Te: ha van vizsgálat --> van képességszerzés --> Peter = dead
Én: ha Sylar is túléli a küzdelmet, akkor Peter egyértelműen él --> nem lehet képességszerzés, mert ahhoz Sylar-nak tüzetesen át kellett volna néznie hozzá Peter agyát, ami nélkül ő már nem igazán élhetne.

vagyis pontosan ugyanazt mondtam, mint te, csak korábban

kérlek, most nagyon ragaszkodnék ahhoz, hogy jól mondtam már az elején, és örülnék, ha azt mondanád, hogy tényleg érthető, félreértelmezted, nekem van igazam, szükségem van egy kis visszaigazolásra, hogy nem beszélek/magyarázok teljesen érthetetlenül..., mert különben kiugrom az ablakon, hogy senki sem képes megérteni a mondataimat, mindig órákig kell utólag magyaráznom őket...
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 21:44:49
Persze mindannyian tudjuk, hogy nem lesz vizsgálat, elvégre Peter a főszereplő.  :smile:
hát Peter főszereplősége miatt én kevésbé mosolygok. messze ő a legantipatikusabb karakter a sorozatban, tipikusan a nyávogós, szemébelógóhajú, bénán játszó pancser. csak azért nem útálom a színészt, mert a Gilmore Girls-ben annyira jól játszotta Jess figuráját, hogy el kell, hogy nézzem neki ezt a gyalázatos Heroes-bani szerepet.

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-03-10, 21:53:10
kérlek, most nagyon ragaszkodnék ahhoz, hogy jól mondtam már az elején, és örülnék, ha azt mondanád, hogy tényleg érthető, félreértelmezted, nekem van igazam, szükségem van egy kis visszaigazolásra, hogy nem beszélek/magyarázok teljesen érthetetlenül...

Tényleg érhető, félreértelmeztem, neked van igazad, nem beszélsz/magyarázol teljesen érthetetlenül.  :tezsvir:

Quote from: Fazék on 2007-03-10, 21:53:10
hát Peter főszereplősége miatt én kevésbé mosolygok. messze ő a legantipatikusabb karakter a sorozatban, tipikusan a nyávogós, szemébelógóhajú, bénán játszó pancser. csak azért nem útálom a színészt, mert a Gilmore Girls-ben annyira jól játszotta Jess figuráját, hogy el kell, hogy nézzem neki ezt a gyalázatos Heroes-bani szerepet.

Első pár részbeni teljesítményével valóban egyetértek, az ottani nyavalgyások engem is idegesítettek. Azonban miután megtudta, hogy ki is lesz felelős a pusztulásért, onnantól megerősödött a jelleme, Invisible Man elképesztően szuper "tanításaitól" pedig felerősödött (hiába, Chris Eccleston fenomenális, nekem Peter mellett ő a favorit, annyira sajnálom, hogy csak guest star). Az Unexpected c. résztől pedig Peter egyenesen büntet (Dark Peter vs. Isaac a festőteremben egyik kedvenc Heroes-jelenetem -- DON'T LIE TO ME! ill. "She left you, Isaac. It has NOTHING...TO DO...WITH ME!" -- perfekt, kész.  :hehe:).

Fazék

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 22:01:12Tényleg érhető, félreértelmeztem, neked van igazad, szükséged van egy kis visszaigazolásra, nem beszélsz/magyarázol teljesen érthetetlenül.  :tezsvir:
thanks :haha: (even if you didn't mean it ;))

Peter: hát ki tudja, talán én is megbékélek vele a maradék négy részben. talán most, hogy végre Sylar levágta azt a röhejes szemébe lógó tincset, és egy kis koponyametszést is kapott, lehet hogy észhez tér végre a karakter és normális stílusa lesz :haha:

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-03-10, 22:05:02
thanks :haha: (even if you didn't mean it ;))
I was honest. Really. :lazza:

Bruce

#48
Olyan jól elvitatkoztok azon, hogy Peter túlélésével megszerezheti-e a képességeket, holott aztán neki még meg sincs az Inner Fire Spell... No meg aztán Syler beszerezheti az eredeti forrásból is, bár ki tudja, lehet hogy akkor is bumm lenne... Bár őszintén erre azért annyira nem számítok, csak egy lehetőségként ezt is fenntartom.

Peterről meg annyit, hogy azt már SuperHiro is megmondta az ötödik rész elején, hogy amíg ez az egész el nem kezdődött, nos Peter nem állt a helyzet magaslatán ;)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Bruce, őszintén bevallom, hogy egy szavadat sem értem a legutóbbi hozzászólásodból :)

ki beszélt itt a radioaktív képesség megszerzéséről? :) én biztosan nem. simán képességszerzésről beszéltünk. az addigiakról, amik megvannak már nekik. nagy bumm egyelőre nem érdekel, azt még százféleképpen megcsavarhatják. :)

QuotePeterről meg annyit, hogy azt már SuperHiro is megmondta az ötödik rész elején, hogy amíg ez az egész el nem kezdődött, nos Peter nem állt a helyzet magaslatán ;)
nekem pont a korábbi részekben volt viszonylag szimpatikus, még normális "murse"-ként. :)

krezga

Jééé, ilyen topik is van?:)

Én még azelött el kezdtem nézni mielött megtudtam volna, hogy leadját a magyar tévében. Sajnos csak nagyon lassan tudom nézni(most tarok a 17nél, és nem tudom, mikor érek el a 18-asig :confused:).
Nálam most ez a kedvenc sorozat, bírom az ilyen "képességekkel rendelkező emberkék" filmeket.
Amúgy én a jövőbeli(kardos) Hiro-ra leszek kiváncsi:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Bruce

Quote from: Fazék on 2007-03-11, 19:05:25
Bruce, őszintén bevallom, hogy egy szavadat sem értem a legutóbbi hozzászólásodból :)

ki beszélt itt a radioaktív képesség megszerzéséről? :) én biztosan nem. simán képességszerzésről beszéltünk. az addigiakról, amik megvannak már nekik. nagy bumm egyelőre nem érdekel, azt még százféleképpen megcsavarhatják. :)

Heh :redface:

Quote from: Fazék on 2007-03-10, 12:02:20
Quote from: Bruce on 2007-03-10, 08:55:36
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 07:53:15
Quote from: chilip on 2007-03-09, 23:46:25
sztem egy biztos, Peter nom fog meghalni, hogy miért, mert akkor ki fogja a várost felrobbantani?  :grrr:  :Kiraly:

Ott van még Nuclear Man/Ted Sprague is. Elvileg ő lenne a forrása a bumm-bumm ability-nek. :ejnye:
Plusz ha a mostani kis csetepatéjuk után Syler életben marad és meglóg, nos akkor később még ő is válhat forróvérüvé :D
sztem amennyiben nem tudja "közelről" "megvizsgálni" Peter agyát, akkor nem tudja átvenni az általa birtokolt képességeket :)
Itt arra gondoltam, hogy akár Syler is válhat a robbanás okozója... Ééés miután erre válaszoltál, valami miatt aszittem, hogy nem csak én beszéleg a nagy bummról :redface: Legközelebb nem egy éjszakás műszak után válaszolgatok...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: Bruce on 2007-03-11, 21:22:50Legközelebb nem egy éjszakás műszak után válaszolgatok...
nekem nem kell egy éjszakás műszak, hogy totál félreértsek hozzászólásokat, szóval nem kell mentegetőznöd :haha:

ON: ha minden igaz 5-8 óra múlva már fönt lehet a kanadai heroes ep19 vetítés rip-je :D kedvem lenne megvárni, de holnap munka :( no majd meglássuk, lehet hogy ma elhalasztom az alvást, vagy szimplán marha korán kelek  :lazza:

kikuchiyo

Ebben sajnos tévedsz, ápr. 23-áig szünet lesz, Kanadában is.
Blame Canada.
Failure is the default option

Fazék

#54
Quote from: kikuchiyo on 2007-03-11, 22:26:11
Ebben sajnos tévedsz, ápr. 23-áig szünet lesz, Kanadában is.
Blame Canada.
...
biztos megint valami átkozott rohadt futballszezon vagy baseball vagy valami hasonló fasság  :Eztneked: oh hogy paci pimplijét a popójukba azoknak, akik miatt vannak ezek a hosszú szünetek a sorozatokban...

szerk: house is csak márc. 27-én lesz újra... csak a scrubs maradt a következő két hétre... meg persze a gilmore girls, amiben már a 4. sorozatnál tartok, szóval lassan be is érem abból is az aktuális részeket :)

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-11, 22:26:11
Ebben sajnos tévedsz, ápr. 23-áig szünet lesz, Kanadában is.
Blame Canada.

És még a Prison Break is csak március 26-án folytatódik. :ejj:

noriko

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-11, 23:31:52
És még a Prison Break is csak március 26-án folytatódik. :ejj:
:ejnye: jövő hétfőn már lesz!

On: visszaugornék a sorozat elejére, megemlíteni egy logikai törést, ami zavart. Ha Hiro minden mozdulatát leírta Isaac abban a képregényben, akkor miért hitte, hogy téves, amikor Hiro hívogatta telefonon? Elvileg ennek is benne kellett volna lenni a képregényben nem? ...legalább valami rémlett volna neki.
Amúgy  :cool: sorozat ez. very addictive!  :redface:

"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Lehet, hogy keverem az időrendet, de a képregény csak nemsokkal a robbanás előtt jelent meg, míg Hiro még a "jelenben" hívogatta.

っていったら... De ez esetben tudnia kellett már a hívásokról, és bele kellett volna írnia a képregénybe. Kivéve, ha képregény még az első, eredeti történelemben készült, és Hiro megváltoztatta ezt a történelmet azzal, hogy időutazott.

...vagy mivan?

Zavaros dolog ez az időutazás.
Failure is the default option

noriko

Nem tudom, mikor készült a képregény, de amit mi láttunk, az mind benne volt addig. Még maga a képregény is, azon a képen, amikor nézik benne, hogy hogy néz ki a kislány, akit elütne az autó... Meg az is benne volt, hogy időutazik a képregény megjelenése után. Meg hogy mennek megmenteni a világot. Meg hogy milyen kocsit bérelnek. stb. Akkor nehogy már pont az maradjon ki, hogy felhívta magát az alkotót! Főleg, hogy azzal, hogy konkrétan a képregény is megjelent magában a képregényben, kellett hozzá valami előzetes történés, ami magyarázta volna, hogy mit is néznek ott Hiróék éppen. Hmm....most hogy belegondolok, ha az benne volt, hogy NY-ba megy, és utána az is, hogy visszatértét követően miről beszélget Andoval, akkor Isaac halálának is benne kellett volna lennie...  :eek:

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-15, 02:58:56
Zavaros dolog ez az időutazás.
maradjunk inkább ennyiben!  :tezsvir:
"I wish I could, but I don't want to."

Cobra

A képregényt a jövőből vitte magával Hiro, szóval elég nagy eséllyel a jövőben készült (valószínűleg elég friss volt nov 8-án, és a jelen még csak október eleje). Ami valóban zavaros, hogy miért nem próbált Isaac tenni valamit a halála ellen (lehet nem is akart?), pedig elvileg tudnia kellett volna róla.
Hide and fear, Cobra Commander is here !