Main Menu

Harry Potter

Started by Fazék, 2006-11-21, 13:22:19

Previous topic - Next topic

smash++

Quote from: sirtomi on 2007-06-06, 12:10:12
Dehát ugye akkor egy elég szép nézősereg kimaradt volna és kevesebb lett volna a bevétel :)
Itt a gond.Mert ez alapján nem számithatunk a maradék részekben úgymond "nagy durranásra"<-ezt a horror,akció,romantika,drámai részekre értem.Így azért mindenben visszakell egy kcsit fogni magukat.

Ja, álítólagos 7 részben lehet meghal Harry,de lehet nem ez uygebár 50%.Na de ha meghal az azért odafog vágni a szegény kis srácoknak akik nézik és olvassák?Szerintetek ez jó húzás lenne az írónőtől?Engem nem zavar annyira,de azért sz@r lenne ha a várható legnagyobb mágus még fiatal korában eltávozik...

Arról tudtok vmit,hogy a szereplő gárda marad egészen a végéig vagy tervezik a cserét egy két karakternél?Én ezt sem tartom jó ötletnek.Hermiónét akaták talán cserélni...

Gregory

Quote from: smash++ on 2007-06-06, 17:15:34
Engem nem zavar annyira,de azért sz@r lenne ha a várható legnagyobb mágus még fiatal korában eltávozik...
Sztem nem ő a várható legnagyobb mágus, mint a könyvből[meg talán a filmből is] kiderült, h hogy sikerült a halálos átkot túlélnie, onnantól kezdve meg szvsz gyakorlással ért fel arra a szintre, ahol van + Voldemorttól kapott néhány skillt[pl. azt is, h párszaszájú lett, Voldemortnak köszönhette]

thrall

Quote from: smash++ on 2007-06-06, 17:15:34
Arról tudtok vmit,hogy a szereplő gárda marad egészen a végéig vagy tervezik a cserét egy két karakternél?Én ezt sem tartom jó ötletnek.Hermiónét akaták talán cserélni...

A "gyerek" főszereplőgárdát akarták lecserélni, mivel kicsit idősebbek már a kelleténél, dehát majd kiderül

kikuchiyo

Keringtek hírek arról, hogy a főszereplők közül néhányan nem akarják folytatni, de ezek csupán gyengécske kísérletek voltak a gázsijuk növelésére.
("Mindketten tudjuk, hogy nélkülem ott vagytok, ahol a part szakad, szóval ide a lét")
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-06, 17:58:03
Keringtek hírek arról, hogy a főszereplők közül néhányan nem akarják folytatni, de ezek csupán gyengécske kísérletek voltak a gázsijuk növelésére.
("Mindketten tudjuk, hogy nélkülem ott vagytok, ahol a part szakad, szóval ide a lét")
Pedig Watson kisasszony bizonyára talált volna valami más szerepet, ami jobban illik hozzá... ::) :Kiraly:

kikuchiyo

Van az a motivational poster EW születésnapjával és a szöveggel, hogy "wait for it..." :)

BTW addig is: http://emmaexposed.blogspot.com/
Már ajánlottam, NSFW.
Failure is the default option

sirtomi

Quote from: smash++ on 2007-06-06, 17:15:34
Quote from: sirtomi on 2007-06-06, 12:10:12
Dehát ugye akkor egy elég szép nézősereg kimaradt volna és kevesebb lett volna a bevétel :)
Itt a gond.Mert ez alapján nem számithatunk a maradék részekben úgymond "nagy durranásra"<-ezt a horror,akció,romantika,drámai részekre értem.Így azért mindenben visszakell egy kcsit fogni magukat.

Ja, álítólagos 7 részben lehet meghal Harry,de lehet nem ez uygebár 50%.Na de ha meghal az azért odafog vágni a szegény kis srácoknak akik nézik és olvassák?Szerintetek ez jó húzás lenne az írónőtől?Engem nem zavar annyira,de azért sz@r lenne ha a várható legnagyobb mágus még fiatal korában eltávozik...

Arról tudtok vmit,hogy a szereplő gárda marad egészen a végéig vagy tervezik a cserét egy két karakternél?Én ezt sem tartom jó ötletnek.Hermiónét akaták talán cserélni...
Nemhinném, hogy Harry a lenne a következő legnagyobb mágus. Híres mert túlélte a halálos átkot, de azt az anyjának köszönheti, pár képessége is ekkor került hozzá, de a többi tudását tanulással kell neki is összeszedni. Szóval csak rajta múlik, hogy mi lesz belőle.

Jelenleg úgy van, hogy maradnak a szereplők végig.

chilip

kilopták a 7. könyvet is.... most olvasom angolul, 660 oldal...

Gregory

#188
Quote from: chilip on 2007-06-30, 22:26:25
kilopták a 7. könyvet is.... most olvasom angolul, 660 oldal...
Hogy milyen emberek vannak...
Btw: biztos, h az "igazi" 7? Mert a 6-nál is volt olyan, h csak egy fanfiction volt a 6.-ként meghirdetve[kiadás előtt persze], aztán mikor letöltötte az ember és beleolvasott, akkor néhány oldalon belül feltűnt, h valami nem stimmel
[spoiler]
/r/ing download link
[/spoiler]

chilip

#189
Quote from: Gregory on 2007-06-30, 22:29:26
Quote from: chilip on 2007-06-30, 22:26:25
kilopták a 7. könyvet is.... most olvasom angolul, 660 oldal...
Hogy milyen emberek vannak...
Btw: biztos, h az "igazi" 7? Mert a 6-nál is volt olyan, h csak egy fanfiction volt a 6.-ként meghirdetve[kiadás előtt persze], aztán mikor letöltötte az ember és beleolvasott, akkor néhány oldalon belül feltűnt, h valami nem stimmel
[spoiler]
/r/ing download link
[/spoiler]

sztem igazi, 42. oldal és eddig minden stimmel :D még ha kamu, akkor is kurva jó, poénok ütnek, fordulat már első fejezetben is olyan volt, amit Rowling írna :D meg nem kerestem, hanem haver tukmálta rám  :_piszka: :D MSN-en

[spoiler][/spoiler]

Gregory

[spoiler]
Csak hogy biztosan ugyanazt olvassuk... Az első fejezet címe neked is Secrets Unraveled, és úgy kezdődik, h 'Harry slowly raised his head and stared morosely at the familiar visage of number four, Privet Drive.'
[/spoiler]

chilip


kikuchiyo

Na igen, az egy fanfic, már egy jó ideje kint van a fájlcserélőkön, mint az 'igazi' HP7. Nem az.

Volt pár hete egy olyan hír is, hogy anti-sátánista hekkerek a pápa dicsőségére ( :wtf: ) feltörték egy Bloomsbury-s alkamazott gépét és letöltötték a HP7-et, onnan származnak a "VOLDEMORT KILLS HERMIONE, HARRY KILLS SNAPE, DRACO MAKES HORCRUX" spoilerek, de vsz. ez is kamu.
Failure is the default option

Kvikveg

Mikor jon ki az angol? (A magyar gondolom egy evszazaddal utana.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

20 nap, 44 perc :)
Failure is the default option

Kvikveg

Nem manias, aaa.
Remelem ithon is lesz, es nem aranyarban.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

- puskáztam
- elő lehet rendelni, de úgyis biztos lesz
- én letöltöm :)
Failure is the default option

chilip

há nemtom fake -e vagy sem. meg akarom venni szó se róla, de csak akkor ha kijött magyarul, addig neten olvasgatok. mindenesetre ha ez fake, akkor naon jól meg van írva, én élvezem  :angyali: jópofák a kis poénok benne, eddig nagy hülyeség vagy ellentmondás nem történt...

sirtomi

Van egy Pécsi srác is aki írt egy alternatív 7. könyvet az is nagyin király lett. És tervez folytatást hozzá :D

Angolul július végén jön, már előrendeltem :) Magyarul majd csak jövő februárban.

chilip

Quote from: sirtomi on 2007-07-01, 11:44:33
Van egy Pécsi srác is aki írt egy alternatív 7. könyvet az is nagyin király lett. És tervez folytatást hozzá :D

Angolul július végén jön, már előrendeltem :) Magyarul majd csak jövő februárban.

tudom, az is megvan :D de majd vizsgaidőszak után olvasom el azt is  :oops:

Solid Snake

Már csak két nap van hátra a premierig.  :hopp:
Én csütörtök délután megyek majd a moziba. Ki fog még elmenni a héten megnézni?

Amíg a deadline tart, íme egy kis ajándék: Trouble at Hogwarts  :haha:

kelvor

Ma éjfélkor megyek és megnézem.  :hopp:  Voldi vs Dumbi, már alig várom.  :smile:

Quote from: Solid Snake on 2007-07-10, 22:08:23
Amíg a deadline tart, íme egy kis ajándék: Trouble at Hogwarts  :haha:

:lol:

sirtomi

Csütörtök 20:15-ös előadásra van jegyem.
Kedden foglalt haverom jegyet, hogy még viszonylag jó helyről nézhessük :)

kikuchiyo

Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-12, 14:11:45
Picture VERY related.

Az nem lehet.  :eek:
Biztos olyan mintázatú az alsónemű, hogy úgy tűnik, mintha...  :ejnye:

kelvor

#205
Nem akarom senki kedvét elvenni, hogy megnézze az 5. filmet, de ha még nem láttad, ne olvass tovább. SPOILER!



Annyira éreztem, hogy el fogják #&@>. Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet mindent beletenni a filmbe, mint ami a könyvben van, de azért ez már túlzás. Bizonyára nehéz helyzetben voltak blabla, leszarom. Egyszerűen se füle, se farka nem volt a történetnek. Néhány résznél (ha nem végig) elő kellett kaparnom a háttérinformációkat, amikre emlékeztem még a könyvből. Az eleje még csak-csak elment. A minisztériumos rész és a tárgyalás is úgy ahogy. Ezek után annyira felgyorsult az egész, hogy simán elvesztettem a fonalat. Mire észbekaptam Harryék már szaladgáltak az üveggömbök között. Ami még ennél is bosszantóbb volt, hogy pár jelenetet minden szívfájdalom nélkül átírtak. Nem számít, hogy Rowling kisasszony nem úgy írta le, nem azokat a mondatokat adta karakterei szájába, kit érdekel? Így jobban mutat a filmvásznon.
Persze nem mondtam semmi újat, amit eddig ne szokhattunk volna meg. Egyszerűen arról van szó, hogy én naívan úgy gondoltam, ha már karikát kapott a film, ha már annyira beharangozták és mellesleg nagyon sokaknak ez a kedvenc része, akkor a jó életbe, csak nem szúrnak ki velünk. Komolyan mondom, nem hiszem el, hogy az írónő erre rábólintott.
Voldi Vs. Dumbi rész meg...nevetséges volt, sőt a Rend Vs. Halálfalók is. Alig lehetett látni valamit. Ide-oda repkedtek a varázslatok feszültség nélkül.
Sirius halálát nem túlozták el, egyszerűen bemutatták, hogy meghalt. Viszlát. Jöhet a következő jelenet.
Visszatérve a Voldi és Dumbi párbajához. Látványos volt de semmi több. Nem éreztem azt, hogy "ez igen, ilyen egy magas szintű, varázspárbaj két mester között."

Keserű volt, de ehető. Akadtak benne jó részek is. Ha Perselus feltűnik egy jelenetben, az már csak jó lehet. Így volt ez most is. Luna-t játszó kiscsaj egész jól szerepelt. Valahogy így képzeltem el a könyvben is. A szükség szobája sem volt rossz, de ahogyan "rájuk talált" a különítmény. Pfff.
Apropó Umbridge.  Imelda Staunton nagyszerűen játszott. Ilyen egy tenyérbemászó némbert...le a kalappal.
A tesztrálokat szépen megcsinálták. Rontott az összképen, hogy mikor feltűntek, a mellettem ülő 2 kisrác hangosan elkezdték számolni őket. Azt hiszem 6-ig jutottak, ott megakadtak. Ha jól emlékszem ennél a résznél volt az, mikor a mögöttem ülő apuka elkezdte szívni az orrát, majd nyelt egyet...utána azt hiszem elaludt. A hangos szuszogásából erre következtettem.

Most olyan érzésem van, mint aki kért 4 gombóc fagyit és csak tölcsért kapott.
Nektek, hogy tetszett? :smile:





Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-07-12, 15:43:23
Nektek, hogy tetszett? :smile:

Éppen most fogok majd indulni.  :D
Attól még elolvastam a "kedvcsinálód".  :haha:

kelvor

Kerüld a gyerekeket és az apukáknak látszó sörhasú férfiakat! Ha lehet ülj minnél távolabb tőlük! Jó szórakozást kívánok! :smile:

sirtomi

Quote from: kelvor on 2007-07-12, 15:59:28
Kerüld a gyerekeket és az apukáknak látszó sörhasú férfiakat! Ha lehet ülj minnél távolabb tőlük! Jó szórakozást kívánok! :smile:
Asszem telt ház lesz ma este, úgyhogy nem tudok túl távol ülni senkitől. Aki estleg pofázik azt meg fejberúgom :p

Nem olvastam el a véleményed, majd este és akkor megírom az enyémet :)

kelvor

Kíváncsian várom a véleményeteket.  :smile: Kellemes mozizást!