Main Menu

Harry Potter

Started by Fazék, 2006-11-21, 13:22:19

Previous topic - Next topic

Bishop

Quote from: Próféta on 2007-07-16, 11:54:57
Quote from: Kvikveg on 2007-07-14, 13:49:17
Az ilyen oltonyos kiadas, felnotteknek sem ego a buszon olvasni kategorias.  :lul:
Inkább ezeket ajánlom azoknak, akik szégyellenek a buszon HP-t olvasni :)
:lol:

Fazék

#241
hmm ezek az eddigi átverések? vagy...


elég olvashatatlan, ne fáradjatok vele, de valószínű, hogy eredeti

Solid Snake

Már csak 4 nap...Kibírom, nem nézem meg... :hehe:

sirtomi

Quote from: Solid Snake on 2007-07-17, 13:19:53
Már csak 4 nap...Kibírom, nem nézem meg... :hehe:
Hétfőn vagy kedden jön a könyv :)

Solid Snake

Quote from: sirtomi on 2007-07-17, 13:28:02
Quote from: Solid Snake on 2007-07-17, 13:19:53
Már csak 4 nap...Kibírom, nem nézem meg... :hehe:
Hétfőn vagy kedden jön a könyv :)

Én úgy tudom, hogy 21-én, szombaton.

Zsiga

Quote from: wikipediaThe book is scheduled to be released globally in English-speaking countries immediately after midnight (00:01), British Summer Time, on 21 July 2007.

sirtomi

Quote from: Solid Snake on 2007-07-17, 13:43:27
Quote from: sirtomi on 2007-07-17, 13:28:02
Quote from: Solid Snake on 2007-07-17, 13:19:53
Már csak 4 nap...Kibírom, nem nézem meg... :hehe:
Hétfőn vagy kedden jön a könyv :)

Én úgy tudom, hogy 21-én, szombaton.
Futár nem fog kijönni vasárnap a kedvemért :)

Gregory


Fazék


Gregory

Quote from: Fazék on 2007-07-17, 19:21:32
Quote from: Gregory on 2007-07-17, 17:25:01
Rapidshit of the 7th HP book
Sztem elég hitelesnek tűnik
eh ez ugyanaz. olvashatatlan.
oh shi-
A Te linkednél a videónál leakadtam, és nem néztem tovább ^^"

Solid Snake

#250
Quote from: sirtomi on 2007-07-17, 14:15:55
Futár nem fog kijönni vasárnap a kedvemért :)

[spoiler]torr3nt...  :__devil:[/spoiler]

Ehh, máris kint van az első verzió. Csupán az a baj, hogy fényképezve van, ráadásul eléggé...öhm...érdekes szögből:lol:

Én

S_S: oh lawd  :rotfl:
Egyébént az 5. film fenvan már torrenten kamerával vagy valaogy? Nincs sok zsém és nem akarom most mozira elszúrni.

Darkstar

Anon vajon jólértsült vagy kamuzik?
[spoiler]Burbage dies on pg. 12
Hedwig dies on pg. 56
Mad-Eye dies on pg. 78
Scrimgeour dies on pg. 159
Wormtail dies on pg. 471
Dobby dies on pg. 476
Snape dies on pg. 658
Fred Weasley dies on pg. 637
Snape was good, loved Lily - entire Chapter 33
Harry gets fucked up by Voldemort on pg. 704 but comes back to life on pg. 724
Crabbe, Bellatrix, Ted Tonks, all die
Tonks, Lupin, and Colin Creevy have their deaths confirmed on pg. 743 19 years after the events in the book: Ron has married Hermione, their two children are named Rose and Hugo
Harry has married Ginny, their three children are named Lily, James, and Albus Severus.
Draco Malfoy has a son named Scorpius The epilogue shows all of the children boarding the train for Hogwarts together.[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Darkstar on 2007-07-18, 04:34:34
Anon vajon jólértsült vagy kamuzik?
[spoiler]Burbage dies on pg. 12
Hedwig dies on pg. 56
Mad-Eye dies on pg. 78
Scrimgeour dies on pg. 159
Wormtail dies on pg. 471
Dobby dies on pg. 476
Snape dies on pg. 658
Fred Weasley dies on pg. 637
Snape was good, loved Lily - entire Chapter 33
Harry gets fucked up by Voldemort on pg. 704 but comes back to life on pg. 724
Crabbe, Bellatrix, Ted Tonks, all die
Tonks, Lupin, and Colin Creevy have their deaths confirmed on pg. 743 19 years after the events in the book: Ron has married Hermione, their two children are named Rose and Hugo
Harry has married Ginny, their three children are named Lily, James, and Albus Severus.
Draco Malfoy has a son named Scorpius The epilogue shows all of the children boarding the train for Hogwarts together.[/spoiler]
Még jó hogy nem olvastam bele, még kamu dolgokat sem akarok tudni :)

Snake hiába is lenne t0rrenten, nem szeretek gépen olvasni, egy könyvet meg nem fogok kinyomtatni :D

Fazék

első tíz chapter a képek alapján begépelt változata leszedhető innen
a hozzászólások között van egy közvetlenül letölthető változat is

természetesen tele van elgépelésekkel, stb, de ingyér nincs reklamáció :)

sirtomi

Haverom most olvasta el az utolsó fejezetet és szivat skype-on. Lassan már nem merem elolvasni az üzeneteit hátha leír valamit :D

RZednik

Quote from: sirtomi on 2007-07-18, 14:07:37
Haverom most olvasta el az utolsó fejezetet és szivat skype-on. Lassan már nem merem elolvasni az üzeneteit hátha leír valamit :D

De rendes voltam, és nem árultam el semmit! ;)

.Attila

Quote from: Darkstar on 2007-07-18, 04:34:34
Anon vajon jólértsült vagy kamuzik?
[spoiler]Burbage dies on pg. 12
Hedwig dies on pg. 56
Mad-Eye dies on pg. 78
Scrimgeour dies on pg. 159
Wormtail dies on pg. 471
Dobby dies on pg. 476
Snape dies on pg. 658
Fred Weasley dies on pg. 637
Snape was good, loved Lily - entire Chapter 33
Harry gets fucked up by Voldemort on pg. 704 but comes back to life on pg. 724
Crabbe, Bellatrix, Ted Tonks, all die
Tonks, Lupin, and Colin Creevy have their deaths confirmed on pg. 743 19 years after the events in the book: Ron has married Hermione, their two children are named Rose and Hugo
Harry has married Ginny, their three children are named Lily, James, and Albus Severus.
Draco Malfoy has a son named Scorpius The epilogue shows all of the children boarding the train for Hogwarts together.[/spoiler]

Nem ismerem a sztorit egyáltalán, filmet se láttam, de most megnéztem ezt a hírhedt 704. oldalt. Az stimmelni látszik.

kikuchiyo

Meh - már ki is szivárgott? Én még a 6. újraolvasását sem fejeztem be...

Érdekes egyébként: így, hogy nem biztos, hogy a kiszivárgott szöveg az igazi, a fanoldalakon sokan szidják, hamisnak gondolják, merthogy annyira rossz a történetvezetése, nem hasonlít a stílusa a korábbi könyvekére stb. Valahogy az az érzésem, hogy ha a hivatalos kötetben 784 keresztül csak az lenne, hogy "You have just been rickrolled", a rajongók azt is zseniálisnak minősítenék...

BTW megnéztem a filmet (a legutóbbit, mármint), kellemes csalódás volt, talán a legjobb az eddigiek közül, vagy a második legjobb kicsivel lemaradva a 3. után. Össze volt sűrítve a könyvhöz képest - nyilván -, de mégsem érződött a könyv jeleneteinek összefüggés nélküli gyorsított lejátszásának, mint a 4. rész. Voltak egész jól megoldott részek, amik tetszettek, pl. az újsághírek megvalósítása, vagy az a vágás, amikor az undorítóan zabáló thestral-csikóról átváltott a kép az undorítóan zabáló Ronra. :) A könyv végét is szerencsésen sikerült filmre vinni, összességében hatásos volt.

A szereplők közül Umbridge zseniális volt, tökéletesen elkapta a könyvbeli pszichopata karaktert, Luna nagyon jó ("it was the nargles"), Snape is ("I may vomit"). Dumbledore ugyanolyan rossz volt, mint az előző részekben, valahogy tehetetlennek és agresszívnek mutatkozott. Még a címszereplőn is mintha a színészi tehetség nyomait lehetett volna néha felfedezni. Emma Watson a szokásos volt... 2008 április 15, wait for it...
Failure is the default option

Fazék

#259
Quote from: kikuchiyo on 2007-07-19, 01:31:23Érdekes egyébként: így, hogy nem biztos, hogy a kiszivárgott szöveg az igazi, a fanoldalakon sokan szidják, hamisnak gondolják, merthogy annyira rossz a történetvezetése, nem hasonlít a stílusa a korábbi könyvekére stb. Valahogy az az érzésem, hogy ha a hivatalos kötetben 784 keresztül csak az lenne, hogy "You have just been rickrolled", a rajongók azt is zseniálisnak minősítenék...
én hihetőnek érzem a szöveg alapján, hogy ez a valódi. ugyanaz a (mostanra már) idegesítő stílus érződik rajta, amit a 6. könyvnél is éreztem.

szerk: de persze lazán lehet, hogy csak egy ügyes utánzat...

kikuchiyo

Én asszem megvárom a hivatalos dátumot, csak azután töltöm le...  :haha:
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-19, 01:31:23
BTW megnéztem a filmet (a legutóbbit, mármint), kellemes csalódás volt, talán a legjobb az eddigiek közül, vagy a második legjobb kicsivel lemaradva a 3. után.

:tezsvir:

Quote from: Fazék on 2007-07-19, 01:38:54
én hihetőnek érzem a szöveg alapján, hogy ez a valódi. ugyanaz a (mostanra már) idegesítő stílus érződik rajta, amit a 6. könyvnél is éreztem.

Mitől volt idegesítő a stílus?
Engem csupán az zavart, hogy erősen látszott rajta, hogy majd csak a 7. könyvvel együtt lesz teljesértékű, nélküle amolyan félbeszakított, durva cliffhangeres kötet, melyből hiányzik az előző részek bizonyos mértékű lezártsága. Ezen az "aprócska" hibán kívül élveztem a 6. könyvet.

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-19, 01:48:29
Én asszem megvárom a hivatalos dátumot, csak azután töltöm le...  :haha:

Szintén. Könnyebb egy begépelt verziót olvasni, mint egy 45°-os dőlésszögben fényképezett változatot.

sirtomi

Quote from: Solid Snake on 2007-07-19, 14:46:18
Quote from: kikuchiyo on 2007-07-19, 01:48:29
Én asszem megvárom a hivatalos dátumot, csak azután töltöm le...  :haha:

Szintén. Könnyebb egy begépelt verziót olvasni, mint egy 45°-os dőlésszögben fényképezett változatot.
Tessék megvenni a könyvet! Remélem megfájdul a fejetek és a szemetek amikor gépen olvassátok! :D

Fazék

egyszerűen annyira banálissá vált a történetvezetése... pontosabban eddig is az volt, csak gyerekregényként nem zavart annyira, de ahogy elkezdett komolyodni, sokkal jobban előjönnek a hibák, sokkal zavaróbbak.

amúgy már most is van begépelt változat a 10. fejezetig, a 6. fejezetnél tartok :)

sirtomi

Én nem problémázok a történetvezetésen csak olvasom és élvezem :)

Darkstar

Quote from: sirtomi on 2007-07-19, 14:48:21
Tessék megvenni a könyvet! Remélem megfájdul a fejetek és a szemetek amikor gépen olvassátok! :D
Nem ér annyit, amennyiért adni fogják szvsz. Meg ígyis elég gazdag lett a tyúk, nem? Nem kell neki több. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Darkstar on 2007-07-19, 14:54:03
Quote from: sirtomi on 2007-07-19, 14:48:21
Tessék megvenni a könyvet! Remélem megfájdul a fejetek és a szemetek amikor gépen olvassátok! :D
Nem ér annyit, amennyiért adni fogják szvsz. Meg ígyis elég gazdag lett a tyúk, nem? Nem kell neki több. :D
Egy gazdagnak mindig több kell :D

Solid Snake

Quote from: sirtomi on 2007-07-19, 14:48:21
Tessék megvenni a könyvet!

Majd megveszem 2008 februárjában. Annyit azért nem vagyok maximalista, hogy angolul is megvegyem.  :hehe:

Quote from: sirtomi on 2007-07-19, 14:48:21
Remélem megfájdul a fejetek és a szemetek amikor gépen olvassátok! :D

Sajnos nem fog. TFT monitor (6. könyvet is angolul olvastam először gépen, azóta sem lettem szemtelen  :__devil:).  :angyali:

Quote from: Fazék on 2007-07-19, 14:50:11
egyszerűen annyira banálissá vált a történetvezetése... pontosabban eddig is az volt, csak gyerekregényként nem zavart annyira, de ahogy elkezdett komolyodni, sokkal jobban előjönnek a hibák, sokkal zavaróbbak.

Milyen hibákra gondolsz pontosabban?  :smile:
Logikátlanságok? Véletlen egybeesések? Sablonok?

Fazék

én speciel 2 oldal / 1 lapoldal nyomtatással olvasom, és abszolút nem erőlteti így a szemet :)

azt meg nem igazán értem hogyan lehetne tovább fejtegetni, hogy nekem miért nem tetszik az utóbbi pár könyv, leírtam és te is leírtad. ennyi. teljesen fölösleges sztem belemenni a részletekbe


a 6-osat megvettem angolul és jól meg is bántam. nem fogok a 7-essel is így járni.

sirtomi

#269
Quote from: Solid Snake on 2007-07-19, 14:56:04

Quote from: sirtomi on 2007-07-19, 14:48:21
Remélem megfájdul a fejetek és a szemetek amikor gépen olvassátok! :D

Sajnos nem fog. TFT monitor (6. könyvet is angolul olvastam először gépen, azóta sem lettem szemtelen  :__devil:).  :angyali:

Majd elrejtenek valamit a doksiban, amitől bezombulsz :D

Szerk:
nCore (volt Endless) t0rrent site főoldalán első hír:
2007-07-18 - Harry Potter
Az új Harry Potter (7. rész) bármilyen formában történő feltöltése mostantól kezdve azonnali kitiltást von maga után!

:D