Main Menu

Harry Potter

Started by Fazék, 2006-11-21, 13:22:19

Previous topic - Next topic

Fazék

#270
Fake
Fake

de most már csak azért is végigolvasom, hogy összehasonlíthassam majd az eredetivel és még nagyobb szívás lesz, ha ez fake kerül ki győztesként :haha: :__devil:

szerk: The Harry Potter hoax, or manipulating the mass media for fun and for profit. :)

nu mindegy :)
legalább szombatig se unatkoztam :haha:

szerk: szóval ezt a mondatot ugye sztetek is képtelenség, hogy J.K.Rowling beleírta volna a könyvébe? :haha:
"harry heard  her mutter a suggestion as to where  ron could stick his wand instead" :redface:

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2007-07-19, 22:12:31
szerk: The Harry Potter hoax, or manipulating the mass media for fun and for profit. :)

Ööö... nekem az az érzésem, hogy ez még az egy hónappal korábbi állítólagos szerverfeltörésre vonatkozik, nem a mostani lefényképezett könyvre.

Quote from: Fazék on 2007-07-19, 22:12:31
Fake
Fake

Ezek meg csak vélemények és találgatások, nem tények. A csalódott fanek képtelenek feldolgozni, hogy a régen várt utolsó könyv rossz lett (ha az lett, még nem olvastam). 99,99%, hogy ez a bizonyos kikerült változat az igazi.

Quote from: Fazék on 2007-07-19, 22:12:31
szerk: szóval ezt a mondatot ugye sztetek is képtelenség, hogy J.K.Rowling beleírta volna a könyvébe? :haha:
"harry heard  her mutter a suggestion as to where  ron could stick his wand instead" :redface:

Az Uranus és a U-NO-POO után nem csodálkozom rajta...
Failure is the default option

Fazék

én már nem tudom mit gondoljak.
végigolvasom az biztos, mert hát nem rosszabb, mint a 6. könyv, és hátha tényleg ez az eredeti befejezés...

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-19, 23:22:48
Ööö... nekem az az érzésem, hogy ez még az egy hónappal korábbi állítólagos szerverfeltörésre vonatkozik, nem a mostani lefényképezett könyvre.

Végül is még nem jelent meg hivatalosan. Lehetséges, hogy egy mások kárán szórakozni vágyó illető szándékosan néhány nappal a könyv megjelenése előtt tette fel a világhálóra a saját maga által nyomtatott és fényképezett (talán meg is írt) változatot, hogy ezzel is globális mértékű káoszt okozzon. Én még nem olvastam, ezek után nem is fogom, inkább kivárom a hivatalos megjelenést. Ha aztán kiderül, hogy mégis valódi volt a mostani verzió, hát akkor még egy sorozat befejezését cseszték el alaposan. :rolleyes:

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-19, 23:22:48
Quote from: Fazék on 2007-07-19, 22:12:31
szerk: The Harry Potter hoax, or manipulating the mass media for fun and for profit. :)

Ööö... nekem az az érzésem, hogy ez még az egy hónappal korábbi állítólagos szerverfeltörésre vonatkozik, nem a mostani lefényképezett könyvre.
elnéztem a hónapot... a napokról meg általában fogalmam sincs, örülök ha a hónap a fejemben van :haha:

Lythis

Bár a 4-ediket nem láttam még filmen, de az 5ödik elég béna lett. Össze lett sűrítve, és a történet felét (szereplők bemutatása, ilyesmik) úgy lehagyták, ahogy kell. A nyomasztó atmoszférából semmi nem jött át, max umbridge iskolai fasizmusa, de az meg már-már túl volt erőltetve. Igazából nagyon azt akarták hangsúlyozni a filmben, a többi pedig mintha totál mellékes lett volna.

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2007-07-20, 22:33:37
A nyomasztó atmoszférából semmi nem jött át, max umbridge iskolai fasizmusa, de az meg már-már túl volt erőltetve. Igazából nagyon azt akarták hangsúlyozni a filmben, a többi pedig mintha totál mellékes lett volna.

:haha:

A regényben is nagy szerepet játszott a banya hatalomátvétele a Roxfort felett. A "süket Minisztérium"-elemet is alaposan bemutatták. A siető tempó és a jellemhiány jogos. (plusz azt sohasem fogom megbocsátani, hogy a "Harry rage mode"-szegmens-t, Dumbledore-ral való üvöltözését kihagyták/átírták  :Eztneked:)

kikuchiyo

Olvasom ezt a Harry Potter and the Leaked Endinget, van benne egy vicces mondat:
Quote from: Rowling (?)Some wizards just like to boast that theirs are bigger and better than other people's"

:rotfl: :haha:
Failure is the default option

Lythis

Quote from: Solid Snake on 2007-07-20, 22:57:19
Quote from: Lythis on 2007-07-20, 22:33:37
A nyomasztó atmoszférából semmi nem jött át, max umbridge iskolai fasizmusa, de az meg már-már túl volt erőltetve. Igazából nagyon azt akarták hangsúlyozni a filmben, a többi pedig mintha totál mellékes lett volna.

:haha:

A regényben is nagy szerepet játszott a banya hatalomátvétele a Roxfort felett.
igen, de nekem a filmben már túlzásszámba ment, hogy annyira azt, és csak azt erőltetik. A regényben a sok szívás mellett még jött umbridge is genyázni, a filmben meg jött umbridge genyázni, és emellett volt egyéb szívás is

kikuchiyo

Felolvasás MOST:
http://dl.groovygecko.net/anon.groovy/clients/bloomsbury/bl01.html

It's official: a kiszivárgott változat hiteles.
Failure is the default option

Zsiga


Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-21, 02:11:23It's official: a kiszivárgott változat hiteles.
Hogy kaparhatja a falat a rengeteg HP rajongó, akik kijelentették, és ezernyi okot felhoztak mellette, hogy ez képtelenség, hogy az eredeti legyen és hogy Rowling néni ennél garantáltan sokkal jobbat írt, meg így meg úgy :haha:

kb a könyv harmadánál tartok még csak, eddig a tűrhető kategóriát képviseli. egy fokkal talán jobb, mint a 6-os könyv, egyelőre kevesebb baromság volt benne :haha:

kikuchiyo

Elolvastam.

Bővebben később, most lefekszem...
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-21, 02:11:23
It's official: a kiszivárgott változat hiteles.

:lol:

Akkor most már gond nélkül kezdhetem el olvasni. Majd utána anyázok, ha valóban olyan rossz lett, mint azt a fanatikusok mondták.  :lazza:

sirtomi

Quote from: Solid Snake on 2007-07-20, 22:57:19
Quote from: Lythis on 2007-07-20, 22:33:37
A nyomasztó atmoszférából semmi nem jött át, max umbridge iskolai fasizmusa, de az meg már-már túl volt erőltetve. Igazából nagyon azt akarták hangsúlyozni a filmben, a többi pedig mintha totál mellékes lett volna.

:haha:

A regényben is nagy szerepet játszott a banya hatalomátvétele a Roxfort felett. A "süket Minisztérium"-elemet is alaposan bemutatták. A siető tempó és a jellemhiány jogos. (plusz azt sohasem fogom megbocsátani, hogy a "Harry rage mode"-szegmens-t, Dumbledore-ral való üvöltözését kihagyták/átírták  :Eztneked:)
Ha nem emlegetnéd állandóan ez a jelenet eszembe sem jutott volna. Bennem semmilyen nyomot nem hagyott, könyvben sem éreztem szükségesnek.

Solid Snake

Quote from: sirtomi on 2007-07-21, 16:19:49
Ha nem emlegetnéd állandóan ez a jelenet eszembe sem jutott volna. Bennem semmilyen nyomot nem hagyott, könyvben sem éreztem szükségesnek.

Pedig a regény egyik legjobb jelenete. A Dumbledore által becsapott Harry felelősnek érzi magát Sirius halála miatt, majd minden dühét kiüvölti. Oké, hogy a filmben az "Ördögűző"-szegmensbe több mondanivalót szőttek bele a barátság-szeretet-testvériség-stb. fontosságáról és így a filmben az irodaszétverés illúzióromboló lett volna a "megtisztult" Harrytől, de akkor is ez nálam kenyértörést jelentett.  :ejj:

kikuchiyo

Pár összeszedetlen gondolat a sorozat utolsó kötetével kapcsolatban:

[spoiler]Összességében jobban élveztem ezt a könyvet, mint a hatodikat, mert ebben legalább történt valami, de ugyanakkor kénytelen voltam regisztrálni azt az egyenetlen történetvezetést, amit nem tudok másképp interpretálni, csak úgy, hogy egymilliárd dollárral a zsebében, háromgyermekes anyaként egyszerűen nem megy már úgy az írás, mint az elején.

Voltak jól sikerült jelenetek is, de zavartak az aránytalanságok és következetlenségek.
Előbbire példa, hogy túl hosszú az a rész, amikor a trió csak kempingezik az erdőben minden ötlet és remény nélkül, ehhez képest a horcruxokat két fejezet alatt elintézik. Szinte a történet gerincét képezi Dumbledore eltitkolt múltjának ismertetése, legalább három fejezetet kitölt. Azt értem, hogy miért most kerül elő és mi a szerepe (hogy megmutassa, Dumbledore sem volt tökéletes), de ennyire erőltetve olyan hatást kelt, mintha az emlékét akarná bemocskolni. Ha már Dumbledore múltjánál tartunk, kiderül egy s más arról a Grindelwald nevű sötét varázslóról, akit korábban legyőzött: fiatalkorában Dumbledore barátja volt, együtt akarták uralni a világot a muglik leigázásával, és a keresztneve Gellért :) - nem mondhatnám, hogy nemzetileg megtisztelve érzem magam.


Következetlenségre példa a Trace, a módszer, amivel a minisztérium követi az Underage B& varázslatokat. A 2. kötetben épp az volt a lényeg, hogy csak azt tudják detektálni, hogy varázsoltak az adott helyen, de azt nem, hogy ki volt az - ehhez képest ez a Trace pontosan közli a Voldemorthoz átállt Minisztériummal, hogy melyik kiskorú varázsolt.

Sok az olyan rész, ahol a szereplők az elvárttal ellentétesen, vagy egyszerűen csak értelmetlenül cselekednek, ilyen az, amikor Ron hirtelen otthagyja őket az erdő közepén - aztán visszamegy hozzájuk, de ehhez már szinte deus ex machina-szintű fordulatra van szükség. Kreacher pálfordulása is túl gyorsnak tűnt. Snape háttértörténete a legkevésbé sem hihető - illetve az, inkább csak giccses. Végig szerelmes volt Lilybe, Harry anyjába ugyebár, ezért is állt át a jó oldalra. Nem is az a baj, hogy ezt már vagy a 3. kötet óta sejtették a rajongók és 357869 fanfic-író választotta témájául, hanem az, hogy Rowling korábban explicite tagadta ezt az interjúiban. (persze az is igaz, hogy az interjúk sosem voltak a kánon részei.)

A magát elsíró Snape, az életéért illedelmesen köszönetet mondó Dudley, na meg az egész epilógus az "All was well" utolsó mondattal pedig az "I may vomit" kategóriába tartoznak. Sajnos sok más, hatásosnak induló jelenetben is túltengett a giccs.

Többször éreztem, hogy túllihegett, rejtélyesnek számító dolgokat túl egyszerűen oldott meg, pl. a lakatot, amivel korábban 200 oldalon át szenvedtek, hirtelen ki tudja nyitni csak azzal hogy parseltongue-ul rászól, és a horcruxok elintézésének módja azzá egyszerűsödik, hogy meg kell legyinteni őket Gryffindor kardjával.

A harci jelenetek az ötös és hatos könyv hasonló jeleneteihez hasonlóan kaotikusak és átláthathatlanok voltak, a különbség az volt, hogy ezúttal számolatlanul hullottak az emberek. Kicsit talán túl sok is volt a halálból. A végére már eléggé elvesztette a hatását. Egyébként is, mintha a halál lenne ennek a könyvnek a fő témája: Voldi a halált akarta elkerülni a horcruxok készítésével, Dumbledore a Deathly Hallow-okat akarta összegyűjteni fiatalkorában, Harry a saját önfeláldozásával tudja legyőzni Voldemortot stb.

Az a véleményem, hogy nem tett jót a sorozatnak, hogy Rowling megpróbált "komoly" témákat is beépíteni a világba, amit megalkotott. Addig jó volt, amíg eszképista meseregényként lehetett olvasni, mert nem kellett komolyan venni, és jól átjöttek a mi varázstalan világunk felé irányuló gunyoros piszkálódások - igaz is, a hetedik kötetre semmi sem maradt az előző könyvek humorából.

Amikor azonban - meglehetősen ügyetlenül - elkezdett olyan témákat előtérbe helyezni, mint a tolerancia és fajgyűlölet, az olvasó egyre inkább keserű szájízzel tette le a könyveket: már a negyedik kötetben is, amikor Hermione elkezdte szervezni a manók felszabadítását, hirtelen olyan stílust kezdett el használni, ami a múlt század eleji agresszív, de szinte bájosan naiv szakszervezeti pamfleteket idézi. Ez a tendencia azóta is folytatódik: ahogy részletezte az új minisztériumi irányvonalat a mugli-születésűek regisztrációjáról és bebörtönzéséről, az embernek óhatatlanul a zsidótörvények és a náci retorika jutottak eszébe, szinte csak a kulcsszavakat kell kicserélni a tökéletes egyezéshez. Ez nem azért nem tetszik, mert kényes vagyok és nem szeretek ilyenről olvasni, hanem azért, mert érződik mögötte az erőlködés, hogy Fontos Tanulságokat adjon át - köszönöm, de magamtól is észreveszem, nem kell a számba rágni. Úgy hat ez a szál a történetben, mint egy gázmaszkos rohamosztagos egy esküvői fényképen.

Érdemes elgondolkozni továbbá azon a kognitív disszonancián, amit az elvakult rajongók fogalmaztak meg, amikor volt alkalmuk elolvasni a könyvet még azelőtt, hogy a hitelessége bizonyossá vált volna: néhányan még ma délután is azt kérdezgették a fórumokon, hogy "ugye ez nem az igazi?" Jó néhányan csalódásként élték meg a zárókötetet. Kérdéses ennek fényében, hogy mennyire lesz tartós a Potter-sorozat sikere a jövőben, most hogy lezárult a történet és a legtöbb rejtélyre fény derült. Vajon tovább emelkedik a népszerűsége, és a lezártsága ellenére - vagy talán éppen azért - képes lesz új olvasókat szerezni magának és ellátni azt a többek által vitatott szerepet, amit a gyerekek olvasásra szoktatásában eddig ellátott, vagy eltűnik a süllyesztőben és pár év múlva (a filmek után) már senki sem fog emlékezni rá? Milyen lesz a megítélése később? A válasz ezekre a kérdésekre nem kis részben attól is függ, hogy az olvasók szerint Rowling képes volt-e végigvinni a programját és egy kerek, egységes regényciklust alkotni - én erről nem vagyok meggyőződve; és bár nem tartom magam die hard rajongónak, de nem is bántam meg, hogy belekezdtem a sorozatba még évekkel ezelőtt.
[/spoiler]
Failure is the default option

Darkstar

Ennyit olvastam és még csak a végét se spoilerezted el. Kímélj meg annak a vastag kötetnek az átrágásától és áruld el pls. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

gb2/b/, minden második threadben spoiler-spam megy ;)

[spoiler= de tényleg]Emlékezetből:
Hedwig, Mad-Eye, Fred, Hagrid, Tonks, Lupin dies, nem ebben a sorrendben
HRH lelépnek Bill és Fleur esküvőjéről, kempingeznek az erdőben 300 oldalon át, aztán hirtelen megtalálják a kardot, amivel hatástalanítani lehet a horcruxokat, megsemmisítik a medaliont, amit Umbridge-től vettek el úgy, hogy belopóztak a minisztériumba, továbbá belopóznak a Gringotts bankba is, onnan is megszereznek egy hc-t (a kupát), majd elmennek Hogwartsba, ott megszerzik az utolsó előtti előtt hc-t, egy diadémot, azt is elintézik, Voldemort megöli Snape-et, de az még a halála előtt átadja H-nak az emlékeit, kiderül hogy végig jó volt, Dumbledore halála is meg volt beszélve, Snape szerelmes volt Lilybe, és Harry is egy hc.
Harry bemegy az erdőbe, megöleti magát Voldemorttal, de nem hal meg, hanem bájcseveg egyet Dumbledore szellemével (vagy mi), visszatér az életbe, közben Neville legyakja a kígyót, az utolsó hc-t, végül Harry és Voldi párbajoznak nagy hősi beszédek közepette, majd V kinyírja magát egy visszapattanó átokkal. Az epilógus 19 év múlva játszódik, Harry fucked Ginny, Ron fucked Hermione, és a gyerekeik szállnak fel a vonatra.
Az utolsó 2 mondat: "His scar had not pained him for the last 18 years. All was well." [/spoiler]

Failure is the default option

Én


Ha igaz ami leírtál (ebben nem kételkedek), akkor el sem olvasom...

ultimecia

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-22, 02:22:17
gb2/b/, minden második threadben spoiler-spam megy ;)

[spoiler= de tényleg]Emlékezetből:
Hedwig, Mad-Eye, Fred, Hagrid, Tonks, Lupin dies, nem ebben a sorrendben
HRH lelépnek Bill és Fleur esküvőjéről, kempingeznek az erdőben 300 oldalon át, aztán hirtelen megtalálják a kardot, amivel hatástalanítani lehet a horcruxokat, megsemmisítik a medaliont, amit Umbridge-től vettek el úgy, hogy belopóztak a minisztériumba, továbbá belopóznak a Gringotts bankba is, onnan is megszereznek egy hc-t (a kupát), majd elmennek Hogwartsba, ott megszerzik az utolsó előtti előtt hc-t, egy diadémot, azt is elintézik, Voldemort megöli Snape-et, de az még a halála előtt átadja H-nak az emlékeit, kiderül hogy végig jó volt, Dumbledore halála is meg volt beszélve, Snape szerelmes volt Lilybe, és Harry is egy hc.
Harry bemegy az erdőbe, megöleti magát Voldemorttal, de nem hal meg, hanem bájcseveg egyet Dumbledore szellemével (vagy mi), visszatér az életbe, közben Neville legyakja a kígyót, az utolsó hc-t, végül Harry és Voldi párbajoznak nagy hősi beszédek közepette, majd V kinyírja magát egy visszapattanó átokkal. Az epilógus 19 év múlva játszódik, Harry fucked Ginny, Ron fucked Hermione, és a gyerekeik szállnak fel a vonatra.
Az utolsó 2 mondat: "His scar had not pained him for the last 18 years. All was well." [/spoiler]



[spoiler]Vagyis egy tökéletesenunalmas mindenkitudta hogy ez lesz a vége, happy endet olvashatnak az elégedett hp rajongók. yeah.
kb ezért nem olvasok én ilyeneket :smile:[/spoiler]

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-22, 02:22:17
gb2/b/, minden második threadben spoiler-spam megy ;)

[spoiler= de tényleg]Emlékezetből:
Hedwig, Mad-Eye, Fred, Hagrid, Tonks, Lupin dies, nem ebben a sorrendben
HRH lelépnek Bill és Fleur esküvőjéről, kempingeznek az erdőben 300 oldalon át, aztán hirtelen megtalálják a kardot, amivel hatástalanítani lehet a horcruxokat, megsemmisítik a medaliont, amit Umbridge-től vettek el úgy, hogy belopóztak a minisztériumba, továbbá belopóznak a Gringotts bankba is, onnan is megszereznek egy hc-t (a kupát), majd elmennek Hogwartsba, ott megszerzik az utolsó előtti előtt hc-t, egy diadémot, azt is elintézik, Voldemort megöli Snape-et, de az még a halála előtt átadja H-nak az emlékeit, kiderül hogy végig jó volt, Dumbledore halála is meg volt beszélve, Snape szerelmes volt Lilybe, és Harry is egy hc.
Harry bemegy az erdőbe, megöleti magát Voldemorttal, de nem hal meg, hanem bájcseveg egyet Dumbledore szellemével (vagy mi), visszatér az életbe, közben Neville legyakja a kígyót, az utolsó hc-t, végül Harry és Voldi párbajoznak nagy hősi beszédek közepette, majd V kinyírja magát egy visszapattanó átokkal. Az epilógus 19 év múlva játszódik, Harry fucked Ginny, Ron fucked Hermione, és a gyerekeik szállnak fel a vonatra.
Az utolsó 2 mondat: "His scar had not pained him for the last 18 years. All was well." [/spoiler]

Köszi. Akkor röviden: shitsux
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

kikuchiyo már leírta előttem a lényeget, annyival egészíteném ki talán, hogy én egy kicsit pozitívabban "csuktam be a könyvet" :)
[spoiler]az utolsó mondatpár tényleg banális, de mégse rontotta el számomra a lezárást :) a komolykodás tényleg nem megy túl jól Rowling néninek, de rám azért még tudott erős hatással lenni pár halál a vége felé. a történések ha a maguk egyszerű módján is, de meg lettek magyarázva. a 6. könyvet megmentette az egyetlen elfogadható magyarázat Snape-et illetően, bármennyire is "egyszerű" a maga módján az[/spoiler]
szóval én sem bántam meg, hogy elolvastam ezt a 7 könyvet :)

Kvikveg

#293
[spoiler=kiigazitas]Hagrid nem halt meg, a vegen ott van.[/spoiler]
[spoiler=eszrevetelek]
En egyszeru lelek modjan szombat este kezdve (etwa 2 ora), es vasarnap du 2tol ejjelig folytatva (de sz*r volt utana nemetlecket irni) elolvastam a konyvet.
A 6osnal merfoldekkel jobb volt. Az egy kinzas.
Igy utolag, foleg a kritikat olvasva tenyleg kicsit osszevissza volt, de mivel egyszerre, kritikatlanul nyeltem be, nem zavart.
Nem hiszem, hogy sokaig fentmarad, nem eri el a megfelelo osszeszedettseget.
A manofelszabaditas tenyleg abszolute nem illik oda.


Ami a filmet illeti, sokkal jobban elveztem, mint az elozot. Ennek ket oka van: 1: nem rohant, mint az allat. 2: a konyvet regen olvastam, nem hianyoltam kulonosebben semmi jelenetet. Najo, a mobilmocsarat. :D
Harry szinesze jo volt, Hermione meg mindig nem tud jatszani, siralmas, Ron ok, ha normalis szoveget kap.

Jo beszolasok voltak - Piton "Mindjart hanyok" :lul:

Egyik sem az ev elmenye, de mindketto jobb volt, mint amilyenre szamitottam. Az ironobol nem lesz 5 perc alatt Asimov-mix-Tolkien, csodakat ne varjunk.
Na ez most igy negativnak nez ki, de elveztem mind a kettot. A filmet siman elveztem, a konyvon meg kicsit izgultam, hogy mit talal ki. (Jo, annyira azert nem...) En nem olvastam a rajongoi kitalaciokat, de persze drukkoltam, hogy Piton jo legyen. Es lon. :haha:
Nem szabad sokat gondolkodni (pl Ron hirtelen parszaszaju lesz, hö?) es nagyon sokat elvarni tole. Ennyi.
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

[spoiler=német harry potter :D][/spoiler]

Lythis

Quote from: Én on 2007-07-24, 00:35:23
[spoiler=német harry potter :D][/spoiler]
rossz irányba állnak a sig rúnák  :ejnye:

Én

Igen tudom, dehát erre futotta :D (5 minutes in MSPaint)

sirtomi

Nem hivatalos HP7 magyar fordítás! Folyamatosan frissül, most a 7. fejezetnél tart.

http://hp7magyar.narod.ru/

Kvikveg

Quote from: sirtomi on 2007-07-24, 09:45:26
Nem hivatalos HP7 magyar fordítás! Folyamatosan frissül, most a 7. fejezetnél tart.

http://hp7magyar.narod.ru/
LOL
Azert jol ellesz vele, 600 oldal nem semmi...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Hát még ha Rowling ügyvédei elkezdik toszogatni egy szöges dildóval.
Failure is the default option