Main Menu

Harry Potter

Started by Fazék, 2006-11-21, 13:22:19

Previous topic - Next topic

sirtomi

Egyetértek Fazékkal :)

Befejeztem a 7. könyvet múlt héten. Nagyon tetszett! Végén volt pár érdekes dolog amire nem számítottam és jó volt a befejezés. Sajnos a több bevétel miatt gondolom a filmváltozat ebből is gyerekmese lesz horror helyett, de sebaj, azért várom majd :)

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2007-12-01, 15:40:01
...
de mintha ezt a vitát már lefolytattuk volna egy párszor a múltban... :)
Nekem is deja vue-m van... :)

Dumbledore is gay... jáááj!  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Egyébként nem a 4. filmre gondoltál? Nekem azzal kapcsolatban voltak hasonló érzéseim.

hargharg

bezony-bezony, a labirintusos resznel pl. majdnem felrohogtem, annyira orditott rola, hogy valami hianyzik. : )
most igy hirtelen a tobbi resszel kapcsolatban nem ugrik be i*en jelenet.
rofl

chilip

túl mechanikus volt a 4. rész, főleg a tárgyalóterem, a sárkányos rész nevetséges volt, úgy ahogy dumbledore karaktere is néhány helyen. az eggyetlen pozitívum a 4. filmben a végén a temetős jelenet, az marha jó volt annak ellenére hogy én nem tudnék elképzelni mugli temetőt ilyen díszítéssel :D

Gregory

Quote from: sirtomi on 2007-12-01, 21:42:34
Egyébként nem a 4. filmre gondoltál? Nekem azzal kapcsolatban voltak hasonló érzéseim.
:tezsvir:
Még úgy is csak végigrohantak az eseményeken, h rengeteg részt kihagytak, így élvezhetetlen volt azoknak, akik olvasták a könyvet, és érthetetlen azoknak akiknek pedig még nem volt szerencséjük(?) olvasni is.

Quote from: chilip on 2007-12-02, 11:48:30
túl mechanikus volt a 4. rész, főleg a tárgyalóterem, a sárkányos rész nevetséges volt, úgy ahogy dumbledore karaktere is néhány helyen. az eggyetlen pozitívum a 4. filmben a végén a temetős jelenet, az marha jó volt annak ellenére hogy én nem tudnék elképzelni mugli temetőt ilyen díszítéssel :D
A tárgyalóterem tényleg elég érdekes volt, mondjuk nekem a sárkányokkal nem volt bajom. Dumbledore karakterének megjelenítése pedig sztem az mindegyik filmben nevetséges lett(talán az elsőben nem annyira)

sirtomi

4. rész rövid klipek sorozata volt, felvillantottak részleteket a könyvből majd összefűzték :)

De a legnagyobb problémám még mindig az, hogy az első könyv kivételével a többi már nem egyszerű gyerekmese, de filmen mégis az, csak hogy minél többen megnézhessék :(

Fazék

#337
Quote from: sirtomi on 2007-12-02, 13:01:12
4. rész rövid klipek sorozata volt, felvillantottak részleteket a könyvből majd összefűzték :)

De a legnagyobb problémám még mindig az, hogy az első könyv kivételével a többi már nem egyszerű gyerekmese, de filmen mégis az, csak hogy minél többen megnézhessék :(
sztem azért a 3. rész kellően borzongatóra sikerült, és túllépi a gyermeki komolyságszintet időnként. (ha nem is annyira mint a könyvben). és a 4. rész is elég erősen próbálkozott, de ott sajnos a kapkodás, ugrálás miatt nem jött össze kellő szinten.
5. részről még nem tudok nyilatkozni, mert nem láttam. a 4-es rész után nem tudtam rávenni magam, hogy kiadjak erre 1000 Ft-ot. de 1500-at már ki fogok adni rá, ha tényleg vetítik majd jövő tavasszal az új IMAX moziban  :hopp: elvégre látványilag csak nyújt már valamit 3D-ben :D

chilip

az 5. film sztem nagyon komoly lett  :Kiraly:

sirtomi

5. inkább komolytalan. Nem azt mondom, hogy rossz, de nem sokat ad vissza a könyv hangulatávól, sőt talán semmit.

chilip

Quote from: sirtomi on 2007-12-02, 16:19:22
5. inkább komolytalan. Nem azt mondom, hogy rossz, de nem sokat ad vissza a könyv hangulatávól, sőt talán semmit.

nem úgy értettem a komoly-t, hanem hogy nekem nagyon tetszett. jól volt megcsinálva (bár a voldemort vs. dumbledore lehetett volna kicsit hosszabb is) és lehet hogy a könyv hangulatábol sokat nem ad vissza, de van neki egyedi hangulata ami nekem bejött. a 4. film után semmilyen elvárásom nem volt a filmmel kapcsolatban és igen kellemesen csalódtam ;)

sirtomi

Szerintem is jó volt, nincs vele semmi gondom :) Csak valahogy mindig a könyv komorabb hangulatát várom, pedig tudom, hogy azt úgyse kapom meg  :haha:

Solid Snake

Quote from: sirtomi on 2007-12-02, 19:56:10
Szerintem is jó volt, nincs vele semmi gondom :) Csak valahogy mindig a könyv komorabb hangulatát várom, pedig tudom, hogy azt úgyse kapom meg  :haha:

Velem is ugyanez a gond. Túlságosan a könyv hangulatát vártam el a HP5-nél, ezért is volt keserű szájízem (HP4-nél meg pláne...).

Én

Buzi témához: Én nem kedveltem Dupladurrt, de halál fölösleges volt ez a bejelenés szvsz.
Az 5. filmhez: érdekes, én pont előtte olvastam el újra az 5. könyvet, és tetszett így is, különösen a végén a fight. Viszont jogos, hogy nincs meg ugyanaz a komorság... az inkább könyvbe való mint vászora egy ilyen filmnél, szvsz.

sirtomi

Quote from: Én on 2007-12-04, 22:48:04
Buzi témához: Én nem kedveltem Dupladurrt, de halál fölösleges volt ez a bejelenés szvsz.
Az 5. filmhez: érdekes, én pont előtte olvastam el újra az 5. könyvet, és tetszett így is, különösen a végén a fight. Viszont jogos, hogy nincs meg ugyanaz a komorság... az inkább könyvbe való mint vászora egy ilyen filmnél, szvsz.
Vászonra is mehetne, csak akkor szigorúbb besorolást kapna és jóval kevesebben néznék meg moziban :P

SaiyaGin

Na, tudjátok már, hogy ki hányadik oldalon hal meg a magyar kiadásban? Én még délelőtt meg szándékozom tudni.  :lazza:

Én

Én délután megyek venni, nem bírom ki, hogy ne fejezzem be, még ha már le lett spoilerezve minden akkor is. :D

chilip

mé nem angolul olvastad el mint a többiek itt :lazza:

Én

Lusta ribanc vagyok, meg akkor valszeg gépen olvastam volna, ahhoz meg még annyi kedvem sem volt.

sirtomi

Én megvettem angolul.
Később az egész sorozatot beszerzem angolul.

Én

Lenyomtam... Az első fele unalmas volt, a második fele viszont véleményem szerint úgy gankelte az első hatot ahogy van. Nagyon tetszett, mondjuk van pár kavarás amit nem értettem (most akkor a srác PONTOSAN miért is maradt életben? Mert nekem kb annyi volt, hogy V-ben van harry vére blhblablhblahblah...BLAAAHBlaarghblah*nem akarom kinyírni a fősereplőt mert mindeki sírna*blaaaah...)
Meg még az én szájízemnek a végén az a 19 évvel később kissé faggotry volt, egyébként tetszett, nagyon. :jee:

chilip

Quote from: Én on 2008-02-22, 23:41:06
Lenyomtam... Az első fele unalmas volt, a második fele viszont véleményem szerint úgy gankelte az első hatot ahogy van. Nagyon tetszett, mondjuk van pár kavarás amit nem értettem (most akkor a srác PONTOSAN miért is maradt életben? Mert nekem kb annyi volt, hogy V-ben van harry vére blhblablhblahblah...BLAAAHBlaarghblah*nem akarom kinyírni a fősereplőt mert mindeki sírna*blaaaah...)
Meg még az én szájízemnek a végén az a 19 évvel később kissé faggotry volt, egyébként tetszett, nagyon. :jee:

azé mert voldemort a harryben lévő horcruxot ölte meg pont a kapcsolatuk miatt, meg a pálca is ludas volt, mivel voldemort által használt elder wand harryé volt.

csak az szúrta a szemem az egészben, hogy a végső csatában a vége fele, mikor már csak voldemort meg csak egypár csatlósa állt talpon, bármekkora übertáp mágus voldemort, ha az összes ottlévő odafordul és elmond egy átkot voldira, belőle lószar se marad, még csak ki se tudna portálni, mer roxfortba voltak és ott nem lehet. majd jön harry és mindenki (főként Mrs Weasly) hagyja hogy egyedül csatázzon voldemorttal  :eek:

SaiyaGin

#352
Quote from: chilip on 2008-02-22, 23:50:03

csak az szúrta a szemem az egészben, hogy a végső csatában a vége fele, mikor már csak voldemort meg csak egypár csatlósa állt talpon, bármekkora übertáp mágus voldemort, ha az összes ottlévő odafordul és elmond egy átkot voldira, belőle lószar se marad, még csak ki se tudna portálni, mer roxfortba voltak és ott nem lehet. majd jön harry és mindenki (főként Mrs Weasly) hagyja hogy egyedül csatázzon voldemorttal  :eek:

:_piszka: Volt olyan, hogy Voldi 3 erős ellenféllel harcolt egyszerre(McGalagony, Lumpsluck, Kingsley), akik nem sokat tudtak kezdeni vele. Meg egyébként is pont az volt a lényeg, hogy hiába fordult volna oda az összes jelenlévő, és átkozta volna meg, amíg megvoltak a horcruxai, addig ez nem lett volna végzetes.
Mrs Weasley:vele kapcsolatban az zavart, hogy eddig az egyetlen jelenetben találkozott sötét varázslattal, amikor az 5. kötet elején Sirius házában talált egy mumust és teljesen kétségbeesett tőle. Egy mumustól, amit Harry évfolyama már harmadéves korában el tudott intézni. Most meg a Végső Csatában simán pwnolta Bellát, Voldemort talán legjobb csatlósát.

Szerk:
@ Én: olvastam olyan véleményt, miszerint JKR  a 19 évvel későbbit utószót azért írta olyanra, amilyenre, mert tudta, hogy különben a feldühödött rajongók agyontaposnák a házában. "Hepiend kell, köcsögök? Nesztek, itt van, ez jó lesz?"

Makos

Quote from: SaiyaGin on 2008-02-24, 09:33:34
Quote from: chilip on 2008-02-22, 23:50:03
Szerk:
@ Én: olvastam olyan véleményt, miszerint JKR  a 19 évvel későbbit utószót azért írta olyanra, amilyenre, mert tudta, hogy különben a feldühödött rajongók agyontaposnák a házában. "Hepiend kell, köcsögök? Nesztek, itt van, ez jó lesz?"
Na igen :D
Bár nekem akkoris egy kicsit fura a vége....olyan mintha már megunta volna és már nem tudott mit kitalálni.

sirtomi

Nekem tetszett a végén az a 19 ávvel később rész. Jót nevettem rajta :)

Én

Jahahajj. Általában az ilyeneket nem szeretem, de ezen nagyon jót röhögtem :D
http://youtube.com/watch?v=eV5tXABnt7o&feature=rec-fresh

Xzone

Quote from: Én on 2008-07-21, 18:18:55
Jahahajj. Általában az ilyeneket nem szeretem, de ezen nagyon jót röhögtem :D
http://youtube.com/watch?v=eV5tXABnt7o&feature=rec-fresh

Jah, szintén... csak én nem azon röhögtem, hanem ezen. (McGonagall a leglolabb imo.)

Hasonlóan tapló baromság, mint a klasszikus Mátrix-paródia.

Makos

Quote from: Én on 2008-07-21, 18:18:55
Jahahajj. Általában az ilyeneket nem szeretem, de ezen nagyon jót röhögtem :D
http://youtube.com/watch?v=eV5tXABnt7o&feature=rec-fresh
Quote from: Xzone on 2008-07-21, 20:00:19
Quote from: Én on 2008-07-21, 18:18:55
Jahahajj. Általában az ilyeneket nem szeretem, de ezen nagyon jót röhögtem :D
http://youtube.com/watch?v=eV5tXABnt7o&feature=rec-fresh

Mind3 nagyon állat bár már láttam mindet, de meg kellett nézni megint :D

Jah, szintén... csak én nem azon röhögtem, hanem ezen. (McGonagall a leglolabb imo.)

Hasonlóan tapló baromság, mint a klasszikus Mátrix-paródia.

Lythis

Quote from: hargharg on 2008-09-01, 07:31:14
Quote from: chilip on 2008-09-01, 07:27:26
Quote from: Lythis on 2008-09-01, 02:50:32
most szépen azt fogom mondani magamnak, hogy evvel is csak a troll award-ra pályázol...

köszönöm :D (bár nem állt szándékomban  :frown: )

akkor hagyd abba. : D
amugy mi baj HP-filmekkel, Lythis? vagy mas?
Ne a herripotter filmekkel van bajom per-se (már azon túl, hogy eléggé limitálva van, hogy mi jön át a könyvekből, mert ugye nem csinálhatunk 12 órás alkotásokat, etc...), de hogy az 5ödik film jobblett vlna, mint a 4, az szerintem elég dúrva túlzás. Szóval a 4hez képest az 5 az egy szanaszét mészárolt adaptáció volt, ahol gyakorlatilag marhára örült a fejed, hogy tudtad, hogy a könyvben mi van, mert egyébként csak azt lested volna, hogy milyen szépen csattan a CG, amikor hárommiliomodszor is a pofádba vágják. Najó ez azért csöppet költői túlzás, de szerintem eddig a 4. rész messze a legjobbansikerült volt. A 3 meg a legallja....

SaiyaGin

A Tűz Serlege CG-áradatán eléggé felhúztam magam ahhoz, hogy a Főnix Rendjénél már valamennyire tolerálni tudjam. ::)