Kérdések, megjegyzések, javaslatok a moderátorok felé

Started by zsozso, 2006-12-10, 17:58:26

Previous topic - Next topic

Zsiga

A  "Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett?" topic címét átírtam egy kicsit (animet -> animét).

Az Anime board stickyjeihez én ezeket írnám:
Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett? : Ebbe a topicba a legutóbb látott sorozatról/filmről/OVA-ról várunk egy rövid (vagy akár hosszú) leírást és véleményt.

Anime információs sarok : Ebben a topicban lehet feltenni mindenféle animével kapcsolatos kérdést, például hogy XY sorozat mikor kezdődik, vagy mikor jön ki DVD-n.

Új vagy készülő animék : Ebben a topicban lehet beszélgetni azokról az új, még folyamatban lévő animékről amelyek nem vonzanak annyi embert hogy megérje külön topicot nyitni nekik.

Új sorozatok, 2007 tavasz : Ebben a topicban a 2007 tavaszán indult új sorozatokról lehet beszélgetni, de lehetőség szerint kevésbé kötetlenül mint az "Új vagy készülő animék" topicban, igyekezzünk ajánlókat, leírásokat, esetleg frissen kijött feliratokhoz torrenteket postolni.

Anime/manga ajánlás : Ebben a topicban lehet anime (és manga) témájú ajánlásokat kérni.

Selmo

Alakul. :tezsvir:
A hentai topicban két help is van, azokkal mi legyen?

A tökéletesség unalmas.

Manitu



Draconire

Quote from: Selmo on 2007-04-29, 14:30:31
Alakul. :tezsvir:
A hentai topicban két help is van, azokkal mi legyen?
Merge szerintem is.

+ van két Bible Black topic.
/lol, nem is tudtam, hogy lehet két ugyanolyan nevű topic egy boardon XD/

Darkstar

Quote from: Gmer on 2007-04-29, 14:44:01
+ van két Bible Black topic.
/lol, nem is tudtam, hogy lehet két ugyanolyan nevű topic egy boardon XD/
Lol, ez eddig fel sem tűnt. o.O
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Az anime boardon a népszerűbb kategória-topicok kaptak stickyt.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Lehet, így viszont nem vesznek el a 8 oldalnyi anime között. De van valamelyikre ellenvetésed? Meg lehet győzni. :D

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-04-29, 16:27:45
Lehet, így viszont nem vesznek el a 8 oldalnyi anime között. De van valamelyikre ellenvetésed? Meg lehet győzni. :D
Fanart, A legszebb anime lányok ,Ecchi !!! ,Felirat, AMV = Anime Music Video, Romantikus témájú animék, Hazai anime dvd kiadványok és vélemény róluk. Ezeknek szerintem felesleges a sticky.

noriko

Én is azért jöttem, mert meg akartam jegyezni, hogy sok a sticky, de látom, hogy már megelőztek. :)
Na akkor mindjárt visszatérek, és én is sorolom!

no sticky for: romantikus, AMV, fanart, A legszebb..., ecchi, illetve a Feliraton is gondolkoztam, de közben csekkoltam, hogy a Help board-on ez nem szerepel, úgyhogy akkor lehet, hogy jobb, ha itt szem előtt van.

indok: egyszerűen túl sok a sticky, és lenyomja a többi pörgősebb topikokat is. Illetve annyi még a pörgős topic, hogy azok, és a sticky-k együtt gyorsan eltüntetik a kevésbé pörgőseket. (és itt a kevésbé alatt akár a fél nappal korábbiakat is értem!) Ld. Best of... ;)  (najó, az több mint fél napos, de azért nem olyan régi!)

Más:
Ötlet a Help FAQ-hoz (ami alapból jó ötlet   :tezsvir: )
A tipikus problémák felsorolásánál, lehetne linket is rakni rögtön, az adott topikhoz.
pl.
[ url= a topic, ahol fel lehet tenni a kérdést ]nem megy az XY anime![/ url] - videó kódolása (Xvid/DivX/WMV/H264) és mérete; audió kódolása (MP3/OGG/AAC/AC3); lejátszóprogram; kodek pakk; a számítógép CPU és RAM értékei
"I wish I could, but I don't want to."

Member

Sok a sticky, én is finomítást kérek.

Ezekhez sztem felesleges:
-Hazai anime dvd kiadványok és vélemény róluk
-AMV = Anime Music Video
-Romantikus témájú animék
-Ecchi !!!
-A legszebb anime lányok

Selmo

Stickyk finomítva.
Quote from: noriko on 2007-04-29, 18:37:31
Más:
Ötlet a Help FAQ-hoz (ami alapból jó ötlet   :tezsvir: )
A tipikus problémák felsorolásánál, lehetne linket is rakni rögtön, az adott topikhoz.
pl.
[ url= a topic, ahol fel lehet tenni a kérdést ]nem megy az XY anime![/ url] - videó kódolása (Xvid/DivX/WMV/H264) és mérete; audió kódolása (MP3/OGG/AAC/AC3); lejátszóprogram; kodek pakk; a számítógép CPU és RAM értékei
Ezzel csak az a baj, hogy majd mindegyik egy topic alá való. Inkább odaírtam, hogy nézzenek körül. :)
Gondolkodom egy hasonló lejátszókat röviden bemutató íráson is, vélemények?

A tökéletesség unalmas.

noriko

Quote from: Selmo on 2007-04-30, 00:08:32
Ezzel csak az a baj, hogy majd mindegyik egy topic alá való. Inkább odaírtam, hogy nézzenek körül. :)
Szerintem így sem lenne baj. Ha egyszer abból a témából van a legtöbb kérdés, akkor ez van. Legalább copypaste, és kész is :D
Mert mivel tényleg gyakori kérdések, ha valaki elolvassa, és rá is kattint ott, már körül sem kell néznie, és stresszelnie, hogy eltalálta-e a megfelelő topikot.
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo


A tökéletesség unalmas.

noriko

 :Kiraly:


A "report to moderator" egyszerre a board modjainak és a Global modoknak is elküldi a jelentést? (kérdésemnek amúgy nincs különösebb oka, csak kíváncsi vagyok :) )
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: noriko on 2007-04-30, 23:48:46
:Kiraly:


A "report to moderator" egyszerre a board modjainak és a Global modoknak is elküldi a jelentést? (kérdésemnek amúgy nincs különösebb oka, csak kíváncsi vagyok :) )

És ha be van állítva, még a topicindító is megkapja.
Amúgy nektek is ékezetek helyett a html kódot adja be?

Miután belefutottam barangolás közben, a Chello unlimiter topic zárolva, törölni nem akarom, mert a MAC átírás másra is hasznos lehet.

A tökéletesség unalmas.

noriko

Filmek, zenék... board-on a Titanic 2007-nek kell még sticky?
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Sztem nem.

Ed.: Az a mik nem kerülnek fel thread jó lett, a linket betettem mindkét ált help-be. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Alairaskepeknek mi a max szelessege? A "hogy ne huzza szet a forumot" nekem nem sokat segit, mert 1024x768 felettin vagyok...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Tetszőleges. Ha csak egy képet teszel be, és túl széles, akkor a motor hozzácsap egy görgetősávot az aláírásodhoz, de nem húzza szét az oldalt. A baj akkor van, ha több kép van benne, ilyenkor ugyanis azokat egymás fölé rendezi, és függőlegesen nyújtja meg az aláírást. Asszem kb 560 pixel összszélességnél még 800x600-ban sem pakolja egymás fölé őket. Lehet rosszul emlékszem, de akörül volt valahogy.


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

MacKenzie

Ha jól értelmeztem a postot akkor ezek az animek kerülnek törlésre: 3x3 Eyes, Alien 9, Asagiri no Miko, Ayashi no Ceres, Bleach, Blue Gender The Warrior Movie, Chobits, DNA2, Eden's Bowy, Those who hunt elves 1-2, El-Hazard The magnificent world 1-2, eX-Driver + Movie, Fruit Basket, Full Metal Panic, Great Teacher Onizuka, Gun Parade March, Hand Maid May, I My Me Strawberry Eggs, Inuyasha (részben v. egészben), JoJo's Bizare Adventure, Joshikousei, Ninja Scroll, Jubei Chan, Fighting Beauty Wulong, Kaleido Star, Kareshi Kanojo no Jijou, Kaze no Tairiku, Kaze no Yojimbo, Key the Metal Idol, Kiddy Grade, Kidou Butouden G Gundam, Martian Successor Nadesico + Movie, GITS, Kurogane Communication, Lodoss War TV, Lost Universe, Rune Solider, Sorcerer Stabber Orphen, Mezzo DSA, Miami Guns, Infinite Ryvius, Shura no Toki, Naruto sorozat, NieA_7, Nightwalker, Okusama wa Joshikousei, One piece, Perfect Blue, Photon, Ranma 1/2, Saber Marionett (túlnyomó részt), Cromartie High School, Scryed, Submarine 707R, Sunabozou (részben), Rumiko Takahasi Antology, Tenchi Muyo GXP, Angel Sanctuary, Trigun, Twin Signal, Urusei Yatsura, Nightwarriors DS Revenge, Vampire Hunter Bloodlust, Xiao Qian, X The movie, Yu Yu Hakusho, Zaion, (Amaenaideyo, Amon Saga, Basilisk, Video Girl Ai, Galaxy Angel, Haibane Renmei, Tekkaman Blade 2 - ez fent van mas verzióban is).

Gondolom okkal feketelistásak, döntést nem vitatom, de csak annyit szeretnek kerdezni, hogy azok az anime-k amik subber team miatt vannak kilistázva fent lesznek-e mas verzióban is vagy most kell "gyorsan" letölteni mindet (legalábbis azt ami érdekelne.)
Nothing Personal... Kid.

Kvikveg

Wtf?
(De jo, hogy elolvastam a postodat, Kaze no Yojimbo-t kerestem, de perszre Yojimbo-kent nem talaltam.  :lul:)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Te valamit elnéztél, az lett leírva, hogy mik nem kerülnek fel a jövőben az FTP-re, szó sem volt törlésről, arról zsozso dönt, ha úgy érzi, hogy szükséges.

A tökéletesség unalmas.

MacKenzie

QuoteAz pedig, hogy van fent pár ilyen "kakukktojás" csak annyit jelent, hogy nem lettek törölve. Még...
Ennél nehezebb egyértelmübben fogalmazni.
Nothing Personal... Kid.

Manitu

Quote from: MacKenzie on 2007-05-07, 19:01:37
QuoteAz pedig, hogy van fent pár ilyen "kakukktojás" csak annyit jelent, hogy nem lettek törölve. Még...
Ennél nehezebb egyértelmübben fogalmazni.
Pedig az a mondat csupán arra utal, hogy az említett csapatoktól nem fog felkerülni már semmi más, akkor sem, ha valaki azzal érvel, hogy xy sorozat is fönt van már tőlük. Semmi nem lesz törölve, ne izgulj.


Selmo

Quote from: MacKenzie on 2007-05-07, 19:01:37
QuoteAz pedig, hogy van fent pár ilyen "kakukktojás" csak annyit jelent, hogy nem lettek törölve. Még...
Ennél nehezebb egyértelmübben fogalmazni.
Ezzel arra utaltam többek között, hogyha valami jogvédett dolog miatt reklamálnak, akkor nyilvánvalóan törölve lesz a szerverről. Plusz lásd előttem szóló. :)

A tökéletesség unalmas.

krisztian922

Hy
Lenne egy kérdésem....már fogalmam sincs melyik topicban sőt még arra sem emléxem pontosan mikor  :hopp: de olvastam egyik fórumüzenetben, hogy pár film azért nem kerülhet fel mert valami jogi nyavaja van velük. (sorry a fogalmazásomért) A kérdésem az lenne, hogy mik azok amik felkerülhetnek és mi az ami miatt felkerülhetnek mert ismerek egy oldalt ami az extra.hu tárhelyen van és oda feltöltöttek pár filmet és azokat a tárhelyszolgáltató törölte és azt mondta, hogy kell a szerző hivatalos engedélye (majd én meg elmegyek érte Japánba  :lol: )