Kérdések, megjegyzések, javaslatok a moderátorok felé

Started by zsozso, 2006-12-10, 17:58:26

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-06-01, 17:47:52
Quote from: Lythis on 2007-06-01, 16:48:42
Ha már mindenáron az a mániátok, hogy megfosszatok minket az 1kGET-től, akkor jah, szerintem az lenne a legnormálisabb. Mondjuk továbbra is feleslegesnek tartom 300 oldalnál törölni, mert nem látok semmi különbséget (mármint nem tölt be lassabban meg semmi)
Egyetértek, mindenképp csak azt az egy oldalnyi (30) postot tölti be akármilyen hosszú is maga a topic.
Igen? A régi motorral ez feltűnően nem így volt; mondjuk nem is értem, miért voltak ilyen lusták vBulletinék. Kéne méréseket végezni :)

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-06-01, 18:27:15
Quote from: Zsiga on 2007-06-01, 17:47:52
Quote from: Lythis on 2007-06-01, 16:48:42
Ha már mindenáron az a mániátok, hogy megfosszatok minket az 1kGET-től, akkor jah, szerintem az lenne a legnormálisabb. Mondjuk továbbra is feleslegesnek tartom 300 oldalnál törölni, mert nem látok semmi különbséget (mármint nem tölt be lassabban meg semmi)
Egyetértek, mindenképp csak azt az egy oldalnyi (30) postot tölti be akármilyen hosszú is maga a topic.
Igen? A régi motorral ez feltűnően nem így volt; mondjuk nem is értem, miért voltak ilyen lusták vBulletinék. Kéne méréseket végezni :)
±1sec eltéréssel ugyanannyi idő alatt jön be nálam egy egyoldalas topic mint az OFF tetszőleges oldala.

Ramiz

Jövő héttől szeptemberig nem leszek. Tekintve, hogy eddig alig volt munkám a Külvilágokba postok moderálásával (topikpakolás inkább), szerintem nem lesz gond, amennyi global mod van most is, a reportot egyre többen használják, és a nyár úgyis holtszezon. De ha valami van, akkor keressetek valakit a posztra.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-06-05, 21:28:09
Jövő héttől szeptemberig nem leszek. Tekintve, hogy eddig alig volt munkám a Külvilágokba postok moderálásával (topikpakolás inkább), szerintem nem lesz gond, amennyi global mod van most is, a reportot egyre többen használják, és a nyár úgyis holtszezon. De ha valami van, akkor keressetek valakit a posztra.
nocsak, hova viszi a fene? kiket sújt a sors jelenlétével?  :__devil: :D

Selmo

USA, ha jól rémlik. :D Szerintem felesleges újabb ember, így is bőven ellátjuk a dolgokat.

A tökéletesség unalmas.

noriko

Felmerült bennem egy javaslat, ami ha jól tudom az adminisztrátor hatásköre, de azért ide írom, hátha felkarolja valamelyik moderátor, és beterjeszti az adminhoz. :)

Keresgéltem egy animés topikot tegnap, és feltűnt, hogy 9 oldalon kellett áthámozni magam, hogy megtaláljam.
Tudom, hogy az Off board is egy csomó oldal, ám mivel ez elsősorban anime centrikus fórum, ezért arra gondoltam, hogy mivel animékből van egy rakás, és a board kezdi túlnőni magát, mi lenne, ha ketté szednénk az Anime board-ot egy Általános és egy Konkrét kategóriára.

Az Anime - Általános tartalmazná, értelemszerűen az általános topikokat, mint pl. Mit láttál utóljára, Ajánlások, Romantikus, Ecchi stb.

Az Anime - Konkrétba mennének - ismét értelemszerűen - a konkrét anime topikok, amik bizonyos animéknek vannak szentelve.

Vélemények? Pro, contra? Ne kíméljetek! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Szerintem jó ötlet, tényleg alig fér valami egy oldalra.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Nekem van egy egyszerűbb ötletem: search :p

Na jó, nem ez, hanem az, hogy a konkrét animék témájához 1-1 link egy
stickyzett, lezárt postban.

Manitu

Szerintem felesleges. A keresőben kipipálod, hogy csak a topikcímekben keressen, és már meg is van a kívánt téma. A konkrét topicokból úgyis csak 8-10 pörög egyszerre, amik most is mennek, meg egy-kettő feléled pár napra, ha valaki épp akkor nézte meg, vagy valami mozgolódás van körülötte. Szvsz bőven elég lenne, ha nem 20, hanem mondjuk 30 topicot mutatna oldalanként a motor (azt hiszem ezt is lehet állítani), vagy maradhat így, ahogy van.


noriko

Viszont én nem konkrét topicot kerestem, hanem egy általánosat. Vagyis, hogy van-e olyan egyáltalán, vagy nyissak-e újat.

Lehetne a stickyzett megoldás, de az csak a konkrét oldalát oldja meg a dolognak.
És szerintem, ha ketté szednénk, átláthatóbbak lennének a dolgok.
Bár ha a fórummotort öli, akkor az más, ahhoz  nem értek...
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Quote from: Manitu on 2007-06-10, 14:48:22
Szvsz bőven elég lenne, ha nem 20, hanem mondjuk 30 topicot mutatna oldalanként a motor (azt hiszem ezt is lehet állítani), vagy maradhat így, ahogy van.
Valóban lehet állítani, mert alapértelmezésben a motor csak 15 üzenetet mutatna, nem 30-at. Ezzel kapcsolatban szerintem az aktív értéket is lehetne módosítani, mert az alapértelmezett 15/25 elég nevetséges, szinte mindenhol ott van, lehetne150/250?
Quote from: noriko on 2007-06-10, 14:52:45
Viszont én nem konkrét topicot kerestem, hanem egy általánosat. Vagyis, hogy van-e olyan egyáltalán, vagy nyissak-e újat.

Lehetne a stickyzett megoldás, de az csak a konkrét oldalát oldja meg a dolognak.
És szerintem, ha ketté szednénk, átláthatóbbak lennének a dolgok.
Bár ha a fórummotort öli, akkor az más, ahhoz  nem értek...
Ebben is van ráció, tényleg átláthatóbb lenne, ha lenne egy anime fecsegő, meg egy anime sorozatok board. De szerintem sem sok a 9 oldal átnézése, ha pedig zsozso felviszi 30-ra, akkor csak 6 oldal marad belőle.
Hm... Csinálok egy szavazást belőle ide, aztán meglátjuk mit szól hozzá a többség és végül mit zsozso.

A tökéletesség unalmas.

noriko

oké :)
közben még benyomok egy ellenérvet a stickyzett tartalmojegyzék ellen. :P
ismét csak az átláthatóságot rontaná, mert egyrészt +1 topikot jelent a már meglévő 180valahány mellé, és ha még stickyzve is van, akkor megint lenyomja a "mozgó" topikokat és elveszi a helyet.
Persze, ha több topik jelenne meg egy oldalon, akkor úgy már nem lenne gond.

De még akkor is az elkülönítés mellett lennék, mert ha vegyesen nézegetem a sorozatok topikjait és az általános fecsegő topikokat egy boardon, valahogy feltámad bennem a rendszerezési inger...  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-06-10, 15:19:55
Ebben is van ráció, tényleg átláthatóbb lenne, ha lenne egy anime fecsegő, meg egy anime sorozatok board.
Nagyon helyes! De ne "anime sorozatok" legyen a neve, mert filmekről és OVÁkról is szabad ám értekezni, még ha ritkábban is tesszük. "Konkrét animék", "Anime alkotások", "Anime sorozatok és filmek", vagy mittomén.

Hipotetikus kérdés: a "Romantikus animék" az általánosba, a "Planetes" a konrét bordra megy, ez egyértelmű. De ha pl. lenne egy "Yoshitoshi ABe" vagy "Satoshi Kon" topik, az hova kerülne? Vagy a már létező Ghibli topik? Mert sokmindent tartalmaz, de mégis elég konkrét...

Stickyzett tartalomjegyzék: és ki vállalja, hogy azt mindig szépen karbantartja, minden topiknyitás, törlés, move, stb. után? Ha nem up-to-date, inkább ne is legyen.

Selmo

Ehhez kapcsolódva jutott eszembe, nem kellene egy archívum board? Mert most az archivált dolgok eléggé össze-vissza vannak, többnyire az off és a help boardokon. Egy külö boardon meg lehetne benne keresni egyszerűen és egy helyen lennének, nem valahol az utolsó oldalakon.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Mért, olyan sűrűn szoktak az archiv topicokban turkálni az emberek? Én beléjük sem néztem mióta le lettek zárva, és szerintem a fórumozók nagyrésze is igy van ezzel. Ha meg keresek valamit, a kereső nem tesz különbséget az utolsó meg az első oldalon levő topicok között, ugyanúgy megtalálja ott is.


Soldier

Quote from: Manitu on 2007-06-10, 20:02:16
.. és szerintem a fórumozók nagyrésze is igy van ezzel. ..

hja valahogy igy lehet szerintem is

noriko

Az archív szerintem sem lényeges annyira, hogy külön kéne szedni. Olyan sok nincs, vagy ha van is, azért lettek archiválva, hogy ne írkáljon bele már senki, csak nézze, ha akarja, és ezért nem fontos, hogy szem előtt legyenek, nem gond, ha hátracsúsznak. Meg így aki archív topikban akar kutakodni, az úgyis azon a boardon találja meg, ahol eredetileg is volt. A search meg valóban nem különböztet.

Quote from: Próféta on 2007-06-10, 17:35:47
Hipotetikus kérdés: a "Romantikus animék" az általánosba, a "Planetes" a konrét bordra megy, ez egyértelmű. De ha pl. lenne egy "Yoshitoshi ABe" vagy "Satoshi Kon" topik, az hova kerülne? Vagy a már létező Ghibli topik? Mert sokmindent tartalmaz, de mégis elég konkrét...
Valamennyire azért mindegyik konkrét. Pl. Romantikus animék is szűkítés. Én arra gondoltam, hogy a Konkrét részlegbe az anime nevével jelzett topikok kerülnének csak. Tehát a Ghibli már az Általánosba menne, meg egy "Satoshi Kon" topic is, mert ezekben már több animéről is szó eshet. Meg amúgyis a konkrét topikok vannak többségben, szerintem, úgyhogy a másikon bőven maradna hely a "hibrideknek" is. :)
(szerk: egy kis számolgatás után, az én válogatásom alapján ált=68, konkrét=113)


fenébe...vesztésre áll a reform javaslatom! brühü  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Összegezve; 17 a 13 ellenében a változásra szavazott, az igennel szavazókból 7 arra szavazott, hogy mindkét dolgot állítsuk be. PM megy zsozsonak.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-24, 16:58:58
7 arra szavazott, hogy mindkét dolgot állítsuk be. PM megy zsozsonak.
13 meg arra szavazott hogy egyiket se...

Szerk.: Látom már megtörtént, így már lényegtelen, de azért megkérnélek hogy bár eddig ez nem volt szokásod, de legközelebb esetleg várd meg hogy más mit szól a dologhoz, ne egy személyben dönts ilyen ügyekben. (Most vagy azt fogod felhozni hogy egyrészt ezt szavaztuk meg, vagy azt hogy nem te döntesz hanem zsozso. Az elsőre: mint láthatod, könnyen lehet hogy más máshogy értelmezheti a szavazás eredményét. A másodikra: Tudod jól te is hogy zsozso-nak mennyi ideje van ilyen dolgokkal foglalkozni, emellett valószínűnek tartom hogy neki teljesen mindegy, így beállította amit kértél és kész.)

Kuroi Tenshi

Heh, ez mi volt? Mármint, sztem nem ez lett a szavazás eredménye.
A legtöbb szavazat arra érkezett, hogy ne legyen változás.
Na most ezek után miért lett az? Nem mond ellen az eredménynek?
Sztem fölösleges a megbontás, és csak megbonyolítja a dolgokat.
Na mindegy, nem vagyok ott is mod, így nem nekem kell majd össze-
vissza rámolgatni ::)

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-24, 18:00:01
Heh, ez mi volt? Mármint, sztem nem ez lett a szavazás eredménye.
A legtöbb szavazat arra érkezett, hogy ne legyen változás.
Na most ezek után miért lett az? Nem mond ellen az eredménynek?
Sztem fölösleges a megbontás, és csak megbonyolítja a dolgokat.
Na mindegy, nem vagyok ott is mod, így nem nekem kell majd össze-
vissza rámolgatni ::)
:tezsvir:

Member

7+4 szavazott arra, hogy legyen megbontás, az nálam 11. És 13 a nem szavazat. Szóval itt vmi nem stimmel. :)

Kuroi Tenshi

[spoiler]
Tényleg, azt figyeltétek már, hogy jópár átpakolás/rendezkedés
Noriko ötlete volt, miközben nem is jelentkezett modnak?  :angyali:
Tipikus nő, úgy éri el a célját és rendezkedik, hogy közben nem
piszkolja be a kezét  :ejnye:
:haha:

(Capt. Nora, ha ezt komolyan is veszed, meg is érdemled :D )
[/spoiler]

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-06-24, 17:47:56
Szerk.: Látom már megtörtént, így már lényegtelen, de azért megkérnélek hogy bár eddig ez nem volt szokásod, de legközelebb esetleg várd meg hogy más mit szól a dologhoz, ne egy személyben dönts ilyen ügyekben.
Sorry, tényleg túl korán írtam azt a PM-et várni kellett volna. :redface: De tényleg csak a számokat nézve írtam, fordított esetben töröltem volna szavazást és kész.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-24, 18:00:01
Heh, ez mi volt? Mármint, sztem nem ez lett a szavazás eredménye.
17 szavazat volt arra, hogy legalább a téma/oldal változzon, tehát
ilyen értelemben a változás nyert. De ezen belül a többség arra
szavazott, hogy elég a téma/oldal bővítés, nem kell a szétbontás.
Na most ezek után miért lett az is?
Akkor nálam hibás valami mert nálam:

Sima szétválasztás: 4 szavazat
Csak topicszám növelés: 6 szavazat
Mindkettő: 7 szavazat
:confused:

A topicokat átpakolgattam, ha valami nem lett jó, azt jelezzétek.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2007-06-24, 18:11:59
Akkor nálam hibás valami mert nálam:
Azután szerkesztettem, nem görgettem vissza a tetejére, csak a 17-13-ból
próbáltam emlékeim alapján összerakni, hogy mik voltak az opciók, de
tévedtem :o

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-24, 18:11:59
Akkor nálam hibás valami mert nálam:

Sima szétválasztás: 4 szavazat
Csak topicszám növelés: 6 szavazat
Mindkettő: 7 szavazat
:confused:

A topicokat átpakolgattam, ha valami nem lett jó, azt jelezzétek.
Újraszámolást követelek. :D
Azt kifelejtetted az összesítésből hogy az 'igen' válaszlehetőség szét volt bontva három részre, amiből kettő ellentmond a harmadiknak. Vagyis aki igent mondott arra hogy növeljük meg harmincra az egyúttal nemet mondott a szétszedésre (hisz akkor a 'mindkettő' lehetőséget választotta volna). ;)

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-06-24, 18:18:30
Újraszámolást követelek. :D
Azt kifelejtetted az összesítésből hogy az 'igen' válaszlehetőség szét volt bontva három részre, amiből kettő ellentmond a harmadiknak. Vagyis aki igent mondott arra hogy növeljük meg harmincra az egyúttal nemet mondott a szétszedésre (hisz akkor a 'mindkettő' lehetőséget választotta volna). ;)
ZOMG! Isten óvjon az ügyvédektől és matekosoktól. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-24, 18:41:15
ZOMG! Isten óvjon az ügyvédektől és matekosoktól. :hehe:
:hehe:
Akkor összesíteném az eredményt eszerint a módszer szerint:

  • 13 ember szeretné hogy maradjon minden a régiben.
  • 13 ember (7+6) szeretné hogy 30 topic legyen oldalanként.
  • 11 ember (7+4) szeretné hogy szedjük szét a boardot kétfelé.
  • 7 ember szeretné hogy szedjük szét a boardot és növeljük meg az oldalankénti topicok számát.
  • 6 ember szeretné hogy legyen 30 topic/oldal, de maradjon egyben a board.
  • 4 ember szeretné hogy szedjük szét a boardot de maradjon a 25(?) topic/oldal.

Szerintem a megfelelő kompromisszum: a board marad egyben, 30 topic/oldal.

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-06-24, 18:41:15
ZOMG! Isten óvjon az ügyvédektől és matekosoktól. :hehe:
Mondod ezt, miközben közgazdászokkal meg agrárosokkal vitatkozol  :ejnye:

Quote from: Zsiga on 2007-06-24, 18:55:23
Akkor összesíteném az eredményt eszerint a módszer szerint:

  • 13 ember szeretné hogy maradjon minden a régiben.
  • 13 ember (7+6) szeretné hogy 30 topic legyen oldalanként.
  • ...

Szerintem a megfelelő kompromisszum: a board marad egyben, 30 topic/oldal.
Na most meg Te akarod elcsalni... :bsd:

Tehát: a 30-as méretre 6+7=13 szavazott igennel, 13+4 = 17 nemmel. Ez így nekem nemlegesnek tűnik.
Ettől függetlenül én mindkét változásnak nagyon örülnék, külön-külön és együtt is, de úgy látom, a többség nem így gondolkodik.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-06-24, 19:08:42
Na most meg Te akarod elcsalni... :bsd:

Tehát: a 30-as méretre 6+7=13 szavazott igennel, 13+4 = 17 nemmel. Ez így nekem nemlegesnek tűnik.
Ettől függetlenül én mindkét változásnak nagyon örülnék, külön-külön és együtt is, de úgy látom, a többség nem így gondolkodik.

Nem akarok én semmit elcsalni, kompromisszumot írtam. :)