Kérdések, megjegyzések, javaslatok a moderátorok felé

Started by zsozso, 2006-12-10, 17:58:26

Previous topic - Next topic

Fazék

Igazán nem akarok gonosz lenni (na jó mégis), de nem lehetne megoldani, hogy a fórumra való regisztrációhoz ki kéne töltenie a jóembernek egy tesztet, amit csak a FAQ átolvasásával lehet sikeresen kitölteni? :D

Selmo

De. Keress egy PHP-ben jártas fórumos kollégát és vedd rá, hogy csináljon egy űrlapot.
Sok sikert!

A tökéletesség unalmas.

Manitu



noriko

Akkor csak simán jelentkezzek zsozsonál?
Vagy inkább írkáljak nektek ötleteket? :D
Mert igazából én csak rendet rakni akarnék a Manga board-on, és utána annyira nem tervezgetem a modkodást...  :angyali: (bár végülis nincs olyan nagy forgalma, hogy sokat kéne őrködni a renden :)). Szóval csak azért vetettem fel, hogy ne fárasszalak titeket az állandó javaslataimmal.
De ha valaki szívesen pakolászik, akkor csak szóljon, és küldöm a tippjeimet!  :)
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo


A tökéletesség unalmas.

ArchElf

Quote from: Selmo on 2008-01-07, 17:56:30
De. Keress egy PHP-ben jártas fórumos kollégát és vedd rá, hogy csináljon egy űrlapot.
Sok sikert!
Mostanában csináltam egyet, de nem lett túl csinos :)
Meg amúgy is igazítani kellene a session kezeléshez (ja és államvizsgám is lesz két hét múlva... de talán utána)
:comp:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ramiz

Indítványozom, hogy valahogyan vegyük feljebb a legkisebb használható betűméretet. Hülyét kapok a sok elolvashatatlanul apró betűtől, ráadásul semmi értelme nincs, mert SENKI nem azért használja, hogy egy hosszú, mondjuk becopyzott szöveget ne kelljen órákig továbbgörgetni, hanem azért, hogy a sokszor oda nem illő rövid kommentárt mindenkinek be kelljen másolnia a címsorba vagy akárhová, csak hogy elolvasson valami teljesen lényegtelent...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-02-06, 10:33:06
Indítványozom, hogy valahogyan vegyük feljebb a legkisebb használható betűméretet. Hülyét kapok a sok elolvashatatlanul apró betűtől, ráadásul semmi értelme nincs, mert SENKI nem azért használja, hogy egy hosszú, mondjuk becopyzott szöveget ne kelljen órákig továbbgörgetni, hanem azért, hogy a sokszor oda nem illő rövid kommentárt mindenkinek be kelljen másolnia a címsorba vagy akárhová, csak hogy elolvasson valami teljesen lényegtelent...
a 6-os már túl kicsi? én úgy vettem észre, hogy az még tökéletesen olvasható bármilyen felbontás/monitorméret mellett ???
a kisebb betűméret meg már most is tiltva van, csak a moderátorok feledkeznek meg a szabály betartatásáról, meg az ígéretükről, hogy minden ilyet direkt fölnagyítanak...

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-02-06, 10:51:11
a 6-os már túl kicsi? én úgy vettem észre, hogy az még tökéletesen olvasható bármilyen felbontás/monitorméret mellett ???
a kisebb betűméret meg már most is tiltva van, csak a moderátorok feledkeznek meg a szabály betartatásáról, meg az ígéretükről, hogy minden ilyet direkt fölnagyítanak...
Meg a trollok júzerek arról az ígéretükről, hogy betartsák a szabályokat ::)
Vannak, akiknek már n-szer elmondtuk és ahol értük, javítottuk, de n+1-edszer
is megcsinálják.
Ramiz sztem talán arra céloz, hogy a fórummotorban kéne letiltani a 6-osnál
kisebb betűméreteket - sztem legalábbis ez lenne a logikus lépés.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-06, 12:11:55Ramiz sztem talán arra céloz, hogy a fórummotorban kéne letiltani a 6-osnál kisebb betűméreteket - sztem legalábbis ez lenne a logikus lépés.
háááát kérdés mennyire megvalósítható...

hirtelen ötletként tartalomszűrés merült fel bennem, miszerint a size=1pt - size=5pt kifejezéseket "kicenzúrázza" a motor, csak éppen fogalmam sincs, hogy a fórummotor esetében hogyan kell az ilyet megvalósítani.
esetleg ezzel a kiegészítővel megoldható lehet? a custom black list txt-be bepakolni ezeket a kifejezéseket. csak kérdés, hogy az ilyen html kódokra is működik-e a szűrés, nem értek hozzá különösebben...

Kuroi Tenshi

Sok helyen úgy van megoldva, hogy
font size: small (~5-6), normal, large, very large.
Olyat is láttam, ahol az 1 felelt meg az itteni 5-6-nak, a 2 a 7-8,
a 3 az itteni normál, a nagyobbak meg afelett -> azaz az egész
át volt skálázva nagyobbra.

Selmo

A blacklist csak URL-re működik, de az alapötlete hasonló, majd belenézek, hátha át lehet alakítani.

A tökéletesség unalmas.

Én



Én

Damn, jogos. Azért remélem nem tudjátok megoldani, vagy akkor banhammer sújt minden szabályszegőt? :wtf

Zsiga

Quote from: Én on 2008-02-06, 19:53:20
Damn, jogos. Azért remélem nem tudjátok megoldani, vagy akkor banhammer sújt minden szabályszegőt? :wtf
Természetesen ilyen miatt nem lesz ban, sokkal durvább szabálysértések miatt se volt (meg nem is mi döntjük el, csak zsozsonak van banhammere), viszont nyugodt szívvel fogjuk átszerkeszteni, sőt akár szó nélkül kitörölni a visszaeső apróbetűzők postjait, én legalábbis biztosan.

Én

[spoiler][/spoiler]
A banhammert én sem gondoltam komolyan, csak kívácsi voltam mi lesz a szankció... Szóval ugyanez csak sokkal szigorúbban, értem.

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2008-02-06, 20:07:43
Quote from: Én on 2008-02-06, 19:53:20
Damn, jogos. Azért remélem nem tudjátok megoldani, vagy akkor banhammer sújt minden szabályszegőt? :wtf
Természetesen ilyen miatt nem lesz ban, sokkal durvább szabálysértések miatt se volt (meg nem is mi döntjük el, csak zsozsonak van banhammere), viszont nyugodt szívvel fogjuk átszerkeszteni, sőt akár szó nélkül kitörölni a visszaeső apróbetűzők postjait, én legalábbis biztosan.
Nem lehet automatizalni? Kb. 5 v kisebb -> ertelmezze 22esnek a forummotor?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Én on 2008-02-06, 20:27:03
[spoiler][/spoiler]
A banhammert én sem gondoltam komolyan, csak kívácsi voltam mi lesz a szankció... Szóval ugyanez csak sokkal szigorúbban, értem.
Jé, az a kép tényleg hasonlít rád. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Ilyen szempontból még nem vizsgáltam meg, de most, hogy mondod... :D
[spoiler] :wtf :wtf :wtf[/spoiler]

Draconire

Quote from: Én on 2008-02-07, 17:31:57
lyen sempontbl még nem visgáltam meg, e most, hogy mondd... :D

gye ez drekt vlot?

Én


Draconire

Quote from: Én on 2008-02-07, 18:24:50
Nem, fix'd. Ma nem vagyok a toppon.

Bah, where's a witty come back or something? :ejj:

Én

NO U i rldy sad amma not on the top tuday cuh i need mah drugs so shadda fuking fuk up man n gb2/moderating_yo_bords/
És ez még off se volt, mert megjegyzés moderátor felé :lazza:

Draconire

Quote from: Én on 2008-02-07, 18:31:19
NO U i rldy sad amma not on the top tuday cuh i need mah drugs so shadda fuking fuk up man n gb2/moderating_yo_bords/
És ez még off se volt, mert megjegyzés moderátor felé :lazza:
[spoiler][/spoiler]


Offtopic meg most túl komoly, nem mertem átmenni oda ilyen triviális dolgokkal.^^

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2008-02-07, 18:31:19
i need mah drugs

És ez még off se volt, mert megjegyzés moderátor felé :lazza:
akkor az a narkós buzi megjegyzés annyira nem is esett távol a valóságtól?
:haha:

akkor hogy on legyen, moderátor válasza júzer felé:
[voice=Cartman]
RESPECT MAH AUTHORITAH!!!
[/voice]
:p :haha:

Én


chilip