Kérdések, megjegyzések, javaslatok a moderátorok felé

Started by zsozso, 2006-12-10, 17:58:26

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Zsiga on 2009-05-24, 22:01:55
Quote from: kikuchiyo on 2009-05-24, 21:14:33
[spoiler]BTW ha más posztjából kiszerkeszted, akkor neked se kéne ilyeneket beírnod... és nem is azért, mert rasszista 'viccek', hanem azért, mert rosszak.[/spoiler]  :ejj:
Nem emlékszem hogy bárkinek a postjából kitöröltem volna néger illetve mexikói vicceket. Cigányvicceket igen, de azt hiszem van egy kis különbség a magyar cigányság és az itt élő négerek létszámát illetően, az őket övező politikai felhangokról nem is beszélve... (Magyarul, nem azért töröltem a múltkor egy nagy rakás cigányviccet mert csúnyagonoszrasszista volt - azt nem tiltja a fórumszabályzat - ellenben elég speciális helyzetben vannak itthon a cigányok politikai szempontból.)

Az hogy rosszak meg nem ok moderációra; nameg elég szubjektív hogy mi jó és mi rossz, gondolom nem örülne senki ha nekiállnánk egyéni preferenciák alapján takarítani a fórumon.

Én : Egy részét igen. :)

(Szerk.: Az esetleges válaszokat a moderátortopicba írjátok, kösz.)
Szal akkor ezentúl a cigányviccekben a cigány szót ki kell cserélni niggerre és nincs gond, jól értettem? :D
[reserved]

Zsiga

Tulajdonképpen igen, mivel csak a hazai politika és a hozzá erősen kötődő témák megvitatása tilos. Persze simán előfordulhat hogy a többség úgy dönt hogy szeretné szigorítani a szabályokat és betiltani a négervicceket is; nem igazán tudom mi a köz álláspontja ilyen ügyben.

kikuchiyo

If you put it that way...

Igazából nem a szabályokról van itt szó, hanem a belső igényességről, ami miatt meggondolnád, hogy ilyen szar 'vicceket' posztolj.
Failure is the default option

Member

Ha már említetted a cigányvicceket, van olyan, amin a cigánember is tud nevetni, és van olyan, ami überfacepalm és max bizonyos, nem-akarom-megnevezni-milyen hozzáállással fognak nevetni rajta. Szerintem a négerviccek esetén is ugyanígy kellene meghúzni a vonalat, lehet vicceket mesélni róluk, kiemelni a sztereotípiákat, de ne túlozzunk, stb. Ugyanaz a különbség, mint a paródia és a gúny közt.

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2009-05-24, 22:01:55
Az hogy rosszak meg nem ok moderációra; nameg elég szubjektív hogy mi jó és mi rossz, gondolom nem örülne senki ha nekiállnánk egyéni preferenciák alapján takarítani a fórumon.

Pedig ez történik...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2009-05-25, 12:10:48
Quote from: Zsiga on 2009-05-24, 22:01:55
Az hogy rosszak meg nem ok moderációra; nameg elég szubjektív hogy mi jó és mi rossz, gondolom nem örülne senki ha nekiállnánk egyéni preferenciák alapján takarítani a fórumon.

Pedig ez történik...
Pedig nem.

Darkstar

Quote from: Ramiz on 2009-05-25, 12:10:48
Quote from: Zsiga on 2009-05-24, 22:01:55
Az hogy rosszak meg nem ok moderációra; nameg elég szubjektív hogy mi jó és mi rossz, gondolom nem örülne senki ha nekiállnánk egyéni preferenciák alapján takarítani a fórumon.

Pedig ez történik...
Példát pls.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Ramiz on 2009-05-25, 12:10:48
Quote from: Zsiga on 2009-05-24, 22:01:55
Az hogy rosszak meg nem ok moderációra; nameg elég szubjektív hogy mi jó és mi rossz, gondolom nem örülne senki ha nekiállnánk egyéni preferenciák alapján takarítani a fórumon.

Pedig ez történik...
+1
[reserved]

Zsiga


NLZ

Hogy mutassunk meg valamit, ami törölve lett? :zomg:
[reserved]

Nakedape

Quote from: NLZ on 2009-05-25, 14:36:05
Hogy mutassunk meg valamit, ami törölve lett? :zomg:
[spoiler]írhatsz te is példát, de ha nem is emlkszel  példára akkor inkább menj játszani [/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Quote from: Nakedape on 2009-05-25, 14:43:42
Quote from: NLZ on 2009-05-25, 14:36:05
Hogy mutassunk meg valamit, ami törölve lett? :zomg:
[spoiler]írhatsz te is példát, de ha nem is emlkszel  példára akkor inkább menj játszani [/spoiler]
[spoiler]Majd Ramiz ír, én csak támogatom őt. [/spoiler]
[reserved]

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2009-05-24, 22:01:55
Az hogy rosszak meg nem ok moderációra; nameg elég szubjektív hogy mi jó és mi rossz, gondolom nem örülne senki ha nekiállnánk egyéni preferenciák alapján takarítani a fórumon.
En ennyi rasszista viccet, ilyen mennyisegben es szinvonalon nem szeretnek ezen a forumon latni. Valahogy nem passzol az itteni stilushoz.
En beszeltem, UFF.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2009-05-25, 16:25:27
Quote from: Zsiga on 2009-05-24, 22:01:55
Az hogy rosszak meg nem ok moderációra; nameg elég szubjektív hogy mi jó és mi rossz, gondolom nem örülne senki ha nekiállnánk egyéni preferenciák alapján takarítani a fórumon.
En ennyi rasszista viccet, ilyen mennyisegben es szinvonalon nem szeretnek ezen a forumon latni. Valahogy nem passzol az itteni stilushoz.
En beszeltem, UFF.
Na jah, megértelek, nagy része gyenge poén volt.
[reserved]

Rounin

Quote from: NLZ on 2009-05-25, 16:31:13
Na jah, megértelek, nagy része gyenge poén volt.

Amilyen szinten hülye vagy ebben a részlegben, az már rég nem vicces.

NLZ

Quote from: Rounin on 2009-05-25, 23:38:35
Quote from: NLZ on 2009-05-25, 16:31:13
Na jah, megértelek, nagy része gyenge poén volt.

Amilyen szinten hülye vagy ebben a részlegben, az már rég nem vicces.
:(
[reserved]

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2009-06-16, 15:50:30
Topic title fix'd for greater justice.
[spoiler]Majd visszaírom, de ez most kellett. :D[/spoiler]

Engem nem zavarnak a tökéletesen öncélú és értelmetlen moderátori faszkodásaid, csak azt nem értem, emellett hogy lehetsz olyan magabiztos, amikor mások posztjait törölgeted és a bannolással fenyegetőzöl (ami, jól tudjuk, nincs az usteamen). :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2009-06-16, 17:10:48
Engem nem zavarnak a tökéletesen öncélú és értelmetlen moderátori faszkodásaid, csak azt nem értem, emellett hogy lehetsz olyan magabiztos, amikor mások posztjait törölgeted és a bannolással fenyegetőzöl (ami, jól tudjuk, nincs az usteamen). :__devil:
8/10, mert először jól felhúztam magam, aztán esett csak le.

Darkstar

Azt támogatja a fórummotor, hogy merge esetén is lehessen ilyen "mergelve lett ide és ide" üzenetet hagyni az eredeti helyen?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Áthelyezésnél világos. Délelőtt mergeltem egy egész új topicot egy másikba (ugyanaz a board, szóval mozgatás nélkül), és nem volt opció, hogy hagyna valami notify-t.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Na az ilyenek megbeszélésére is pont jó lenne az a moderátor board, csak meg kéne már csinálni. :)

Darkstar

Zsozso és a modik közös megegyezése alapján a fórumon tiltólistára került a scat, puke, és a többi hasonlatos érdekesség. Szerintem mindenki tudja (vagy legalábbis érzi), hogy ez már túlmegy a jópofaság és a viccesség határán, ennek ellenére az utóbbi időben egyre többször fordul elő. A szabályzatba is bekerült, és azonnal hatállyal életbe is lépett (:D)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-09-03, 16:08:34
Ezzel és ezzel mi legyen? Merge? És ha igen, hová?
sztem a merge az viszonylag jogos, de arról, hogy melyik board-ra menjen, arról lehet indítani kéne egy fölösleges szavazást, hogy a nép azt higgye ér bármit is a szava :D

LiaLia

Kedves zsozso és moderátorok,
ez az Offtopic - Nem lol-ban jelent meg:

Durva, sokkoló videó!!
Quote from: Xzone on 2010-09-02, 16:38:19
Bicikliseknek.

Ez a tartalom durva és sokkoló!! Nincs figyelmeztetés, hogy miről szól!! A Nem lol-ba érdekességek szoktak bekerülni, így biztos, hogy többen kapásból megnézik, ráadásul az eredeti oldalon sincs nagyon írva, hogy miről van szó, úgyhogy nem lehet tudni, hogy mit lehet benne látni.
Az első 20 másodpercben lehet látni egy halálos, csonkolást okozó gázolást, magát a csonkolást és hogy a csonkolt test még métereket csúszik a betonon.
Moderálás nem történt, 3 moderátor is megfordult a hozzászólásnál, mindegyik mint magánember írt ehhez, fel se merült, hogy ez milyen tartalom.

Úgy gondolom, hogy

  • ez egy nyílt fórum, regisztráció nélkül is bárki bármikor megnézheti kívülről az oldalait, tehát fiatalkorúak is
  • a regisztrációkor nincs életkorhatár, hogy itt csak felnőtt tartalom van, és ez még felnőtteknek is sokkoló
  • az Ustem oldal és fórum internetes körökben mint animés fórum terjedt el, animét 18 év alatt és 14 év alatt is néznek
  • ha valaki gusztustalan, sokkoló tartalmakat akar nézegetni, az bőven található máshol az interneten, nem hiszem, hogy ezt egy animés oldalon kell mutogatni

Úgy gondolom, hogy

  • felelőssége van minden hozzászólónak, hogy milyen tartalmat linkel be ide, főleg, ha már 14 év feletti, de az alatt is
  • felelőssége van a törzsközösségnek, törzstagságnak, hogy milyen tartalmakat hagynak, hogy megjelenjen
  • kiemelten felelőssége van a moderátoroknak, hogy hogyan és mit moderálnak
  • emellett felelőssége van a fenntartónak és működtetőnek, hogy milyen tartalmak jelennek meg az oldalakon

A továbbiakban

  • Felkérem zsozsot, mint fenntartót és a moderátorokat, hogy Xzone hozzászólása kapcsán hívjanak össze egy moderátori megbeszélést. Úgy tudom, hogy jóval előbb már volt egy megbeszélés, amiben megegyeztetek hogy a gusztustalan tartalmak nem lesznek hagyva, hogy megjelenjenek.
    Kérném, hogy legyen szó a fórum jellegéről, internetes megjelenéséről, a témáiról, valamint a moderátorok tevékenyéségről, feladatairól
  • Valamint ha a továbbiakban meglátok ilyen tartalmat moderáció nélkül, személyesen keresem fel zsozsot, és személyesen fogok vele beszélni a fórumról a témáiról és a moderációról

Kuroi Tenshi

Quote from: LiaLia on 2010-09-05, 18:25:29


Részben egyetértek avval, amit írsz (én is utaltam a
postomban arra, hogy ez már guronak számít, ami
tilos a fórumon), de szerintem kicsit túlreagálod.
Bár az is igaz, hogy Kviki nem-túlreagált hsz-ére nem
történt semmi, tehát lehet, hogy mégis ez kellett.

Btw., csak a pontosság kedvéért: csak két moderátort
látok, és fel is merült, hogy milyen tartalom.

Kvikveg

Bennem most merult fel, hogy ott van a report to moderator opcio is...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Igen, úgy pár éve :angyali:

azért van ott, hogy indokolt esetben tessék használni :)