FTP kliens/szerver help-topic

Started by pukkandur, 2004-01-11, 18:14:08

Previous topic - Next topic

winry

Sziasztok! Én kb 4éve töltögetek és eddig minden tök jól működött. Az itthoni servert kicserélte a bátyám és bár a gépemen lévő beállításokhoz nem nyúltam, többé már nem tudtam fellépni... Mindenféle átállítgatás (a serveren) után más ftp-re fel tudok lépni, de erre még mindig nem. Minden pont úgy van, ahogy előtte volt, a nevem+jelszavam nem változott, mégis amikor megpróbálok fellépni azt írja ki, hogy "kapcsolathívási hiba" :bruhuhu:
Valami ötlet, hogy mi lehet a hiba?  :confused:
Előre is köszi a választ!
Andi

Manitu

Gondolom azon a bizonyos szerveren keresztül éred el a netet, amit a bátyád kicserélt. (rooter maybe?)
Első tippre nincs engedélyezve rajta az usteam szerver portja. Ez nem a szabványos ftp porton megy, engedélyezd a 31337-es portot, és jó lesz.


winry

#152
Köszönöm!!
Majd szólok a bátyámnak, hogy próbálja meg, én nem értek hozzá :3x3:

na, már megmozdult!! most el kezdi betölteni, de amikor bejön az oldal, akkor nincs ott semmi.... :eek:
de legalább már valami van és ezt is köszi!

Selmo

Nincs duplapost! :ejnye: Ez pedig tipikus passzív mód nincs bekapcsolva hiba.

A tökéletesség unalmas.

winry


Zsiga

Nem akarlak elkeseríteni, de így hogy te nem értesz hozzá mi meg nem tudunk semmi konkrétat, nem fog menni a problémamegoldás. Mutasd meg a bátyádnak amiket eddig ide irkáltunk (meg az Általános FAQ topic letöltéssel kapcsolatos részét esetleg), az alapján be kell tudnia állítani a szervereteket hogy menjen  rendesen minden.

666Ranagol

Tiszteletem!

Lenne egy problémám sajnos. Van egy anime aminek van mappája az FTP-n de nincs benne maga a sorozat... ez pedig a Saishuuheiki Kanojo. Az én gépemmel van probléma vagy ilyenkor mit tudok tenni? Sajnos máshol nem láttam, de nagyon meg szeretném nézni! Bárki aki tud segíteni örömmel fogadnám bármilyen nemű segítség is az.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

666Ranagol


Silencer

Nem tudom mi történhetett, de már napok óta nem tudok belépni az FTP-re. Beállítások uazok mint régen (usteam.hu:31337, passzív mód on), de Tmindig Kapcsolathívási hibát ír ki a Total commander (utolsó sor: usteam.hu=193.22.89.3)
Nem tudom mi lehet a gond, animehq-ra gond nélkül fölenged.
Ötletek?

Cobra

Tűzfal, router nem blokkolja esetleg a portot? Illetve a múlt héten volt több leállás hardverproblémák miatt, lehet pont akkor akartál felmenni, amikor állt a szerver.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

atiking

#161
Haliho!
Mielőtt kérdeznék végignézegettem az erre vonatkozó FAQ-kat / topicokat de nemigen találtam ilyesmit. Szóval az itt: http://moha.uw.hu/tcftp/tcftp.htm talált leírás alapján beállítgattam Total Commanderben az ftp kapcsolatot , de kapcsolódásnál azt írja: nem találom a kiszolgálót.  A látvány kedvéért összevagdostam pár screenshotot hogy is néz ki a dolog: http://img42.imagevenue.com/img.php?image=60105_USTEAM_122_617lo.jpg
Routerem nincs, tűzfal épp kikapcsolva, és a főoldali nevet használtam (jelszót a próbáltam többször is beírni (kis-nagybetűkre figyelve) és copy/paste-elni is a regeléskor kapott emailből, szóval nem elírás volt), a kiszolgáló neve elől az ftp:// -t magától veszi ki, valamint megpróbáltam smartftp-vel is de azzal se jutottam semmire, esetleg valami egyéb tippje van valakinek?   Előre is köszi.

ui.: mellesleg ahq-s ftp is ugyanezt csinálja :(


Selmo

Az furcsa, mert AHQ standard portot használ, így még a szolgáltató sem tilthatja. Ha semmilyen FTP-t nem érsz el, akkor lehet hogy valami Windows bibi.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Kérdés: usteam.hu helyett 193.202.89.3 IP címmel működik?

atiking

Quote from: Próféta on 2007-10-22, 22:09:19
Kérdés: usteam.hu helyett 193.202.89.3 IP címmel működik?

Kipróbáltam, így most kapcsolathívási hibára hivatkozik :(   Van értelme ilyesmivel net szolgáltatót (UPC) zargatni esetleg?

Manitu

Igen, lehet. A kép alapján nekem úgy tűnik, már a domain nevet sem tudja értelmezni, olyan, mintha egyáltalán a netet nem látná a kliens. Persze a szerver nevének szigorú elhallgatása mellett, nézd meg például ezt: http://ftp.blizzard.com/pub/ , ha ez sem megy, akkor emiatt reklomálj.


Chidori

Megszeretném köszönni ezen letöltési lehetőséget. Már sok helyen kerestem 1-2 adott animet, mégsem találtam. Most lehet ha szörnyen butának fogtok tartani, de.. tényleg csak ennyi lenne az egész? Elolvastam a faq-t, sikerült csatlakoznom az ftpre , márt tölt is. Ennyi?  :cool: Ezt csak azért kérdezem, mert már annyi oldalon, annyi torrentel és különféle direct linkel próbálkoztam, hogy alig akarom elhinni, hogy itt van egy ftps megoldás, ahová ennyi jó anime felvan töltve és még gyorsan is jön.  :hopp:

Zsiga

Quote from: Chidori on 2007-10-29, 10:23:20
Megszeretném köszönni ezen letöltési lehetőséget. Már sok helyen kerestem 1-2 adott animet, mégsem találtam. Most lehet ha szörnyen butának fogtok tartani, de.. tényleg csak ennyi lenne az egész? Elolvastam a faq-t, sikerült csatlakoznom az ftpre , márt tölt is. Ennyi?  :cool: Ezt csak azért kérdezem, mert már annyi oldalon, annyi torrentel és különféle direct linkel próbálkoztam, hogy alig akarom elhinni, hogy itt van egy ftps megoldás, ahová ennyi jó anime felvan töltve és még gyorsan is jön.  :hopp:
Igen, ennyi az egész. :)
Illetve ha van egy kis felesleges pénzed, mindig jól jön a támogatás. (Támogatni úgy tudod az ftp-t, hogy veszel egy webtárhely-csomagot az interhost.hu-n.)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-29, 10:37:47
Quote from: Chidori on 2007-10-29, 10:23:20
Megszeretném köszönni ezen letöltési lehetőséget. Már sok helyen kerestem 1-2 adott animet, mégsem találtam. Most lehet ha szörnyen butának fogtok tartani, de.. tényleg csak ennyi lenne az egész? Elolvastam a faq-t, sikerült csatlakoznom az ftpre , márt tölt is. Ennyi?  :cool: Ezt csak azért kérdezem, mert már annyi oldalon, annyi torrentel és különféle direct linkel próbálkoztam, hogy alig akarom elhinni, hogy itt van egy ftps megoldás, ahová ennyi jó anime felvan töltve és még gyorsan is jön.  :hopp:
Igen, ennyi az egész. :)
Illetve ha van egy kis felesleges pénzed, mindig jól jön a támogatás. (Támogatni úgy tudod az ftp-t, hogy veszel egy webtárhely-csomagot az interhost.hu-n.)
apró kiegészítés: légyszi ne nagyon terjeszd az ftp létezését minden egyéb fórumra beírva, faliújságra kirakva stb. :) aki akarja, majd megtalálja mint te is. ;)
jó töltögetést! :jee:

Chidori

Köszönöm szépen.  :hopp: Rendben van, nem terjesztem az oldalt, majd ide találnak. Az ftp-ben pedig majd bepróbálok segíteni, hiszen ez az oldal is rengeteget segít, segített nekem.  :tezsvir:

Koni

Sziasztok! Nekem egy ideje problémám van egy bizonyos anime, a Naruto letöltésével. Elég régóta töltök tőletek és eddig nem is volt gond (se más animével, se a Narutoval), de kb. 1 hónapja folyamatosan akadozik. A probléma egész pontosan az, hogy kapcsolódok a szerverre, bemegyek az Anime mappába és onnan a Naruto-ba, de annak a fájllistáját már nem tölti le (fél óra alatt se). Eleinte nagy-nagy ritkán sikerült, illetve TC-vel (előtte Flashgettel toltam) is egy darabig, de most már egyikkel se hozza be a fájlokat.

Amikor megakad, még utoljára ezt írja ki: 150 Opening ASCII mode data connection for file list

Más mappáknál továbbra is működik a dolog. Gondolom, a Narutoban a sok fájl miatt lehet gond :confused: :frown:

Fazék

#171
slightly off: próbáltam segíteni, de rá kellett döbbennem, hogy fejből elképzelésem sincs mi a főoldali usernevem, a jelszavamat meg már pláne nem tudom :haha: (de még csak a memberlist-ből se sikerült rájönnöm, hogy mi lehet a login-om :haha:)

szerk: de nakedape hozzáférésére emlékeztem :lol:
már nézem is a Naruto könyvtárat.... hááát nálam is jó sokat gondolkodik a total commander :)
szerk2: immár egy perce kb... sztem állítsd át az ftp kliensedben a timeout értékeket, hogy ne adja föl olyan könnyen a könyvtár beolvasását, mert sztem idővel beolvassa, csak tényleg soká tart :)
szerk3: immár két perce... lehet hogy jó megoldás lenne fölosztani a Naruto könyvtáron belül száz részenként új alkönyvtárba rakni, mondjuk értelemszerűen Naruto 0-100, 101-200, stb
szerk4: immár négy perce...
szerk5: immár 14 perce. valami tényleg nem kóser. újabb vinyóprobléma?
szerk6: ahogy nézem a naruto movies könyvtárba is kicsit lassabb a belépés a többihez képest, tippre a teljes naruto pár egyéb népszerű sorozattal együtt a gyengébbik gépen van, és túl lehet terhelve. de ez csak blöff

Kuroi Tenshi

Sztem mint mindig, a Natúró miatt túl van terhelve a szerver, és
emiatt ez nyilvánvalóan nehezen jön be. Hacsaknem megint behalt
a sok töltő miatt...

Koni

#173
A 100 részenkénti felosztást én is jó ötletnek tartom ^^ De ezekszerint nem nálam van a hiba. A timeout értéket hogy tudom változtatni egyébként?
A movies könyvtárral nekem nincs bajom, azt rendesen behozza... a lassúsággal nincs gondom e.ként, türelmes vagyok, csak legalább hozza be... :frown:

Fazék

#174
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-29, 13:17:09
Sztem mint mindig, a Natúró miatt túl van terhelve a szerver, és
emiatt ez nyilvánvalóan nehezen jön be. Hacsaknem megint behalt
a sok töltő miatt...
de nem a teljes szerver. lehet hogy te is így értetted, ez esetben bocsi, de szóval csak az van túlterhelve, amelyiken a naruto is meg van osztva.
próbáld ki az ftp-re föllépést és belépegetni a könyvtárakba.
nálam random könyvtárakba belépés fél tizedmásodperc alatt megtörténik. még a 100 körüli részes rurouni kenshin könyvtárba is.
ugyakkor ha belépek a naruto movies könyvtárba, amiben csak pár file van, máris kb fél-1 mp is megvan a belépés, ami legalább 10x annyi idő, mint az egyéb kipróbáltaké... ezután nem csoda, ha a naruto többszáz file-os könyvtárát az életbe nem tölti be :) tehát így hasbóli tippre azt mondanám, a másik gépen vannak a naruto-s könyvtárak, mint azok amelyekkel próbálkoztam és az a gép agyon van terhelve, míg az egyéb mindenféle tisztességesebb :D sorozatra kíváncsi emberek békésen töltögethetik a magukét

Koni: most olvasom, hogy nem kell timeout-tal szórakoznod, te is TC-ből próbálkozol, nekem se jött be fél óra után se. egy megoldás van: megvárni mit szól a főnök, hogy mi a gond. lehet hogy tényleg "csak" a kisebbik szerver túlterheltsége és idővel be tudsz majd lépni, csak kitartás kell hozzá

Kuroi Tenshi

Zsozso is mondta már, hogy a nagy forgalmúak kerültek a
másik szerverre. Azért emellett nyilván van más sorozat is
rajta, de ez biztosan ott van. Az is lehet, hogy haldoklik/
behalt az egyik winyó, és ezért szenved.

Theon

Na most akkor jól idepofátlankodok, de véleményem szerint nem lenne ez gond, ha Narutot torrentről szednék az emberek, mert
1) egyszerű megtalálni (dattebayo.com),
2) mindig van seed,
3) jön teljes sávszéleddel,
4) mivel úgyis a DB verzió kerül FTP-re is, nem veszítesz semmit, sőt lehet, hogy hamarabb nézheted meg a legsza..újabb részt ==> csökkenne a terheltség, és egyszerűbb lenne tölteni azoknak, akik esetleg még csak most kezdik/hiányzik régi rész stb. ÉS lehet, hogy nem kéne kéthavonta cserélni a vinyókat -> csökkenne a fenntartási költség -> jobb lenne mindenkinek  :smile:

Tanulság: ésszel töltsetek emberek, és gondoljatok a jövőre és másokra is  :D
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Razer

hello bejött nekme is ez az 530as hiba mit tudok inekor tenni? lattam mar masnak is ez volt a probléma de mar nemtalálom am egoldast please valaki segitsen thx

Zsiga

Quote from: Razer on 2007-11-04, 20:38:47
hello bejött nekme is ez az 530as hiba mit tudok inekor tenni? lattam mar masnak is ez volt a probléma de mar nemtalálom am egoldast please valaki segitsen thx
Error 530 = rossz a név/jelszó.

Galatea

Nagyon nagy bajban vagyok szal joh lenne ha valki tudna segíteni! :bruhuhu:

Szal annyi a lényeg hogy vagy én vok analfabéta vagy nem tom h mi van de ha valaki tudna adni totalkommanderes paramétereket adni az animehq-hoz az nagyon joh lenne mert akármit próbálok sehogyan sem tok csatlakozni.

Nem tom mennyire vok egyszerű eset de előre is köszönöm a segítséget ha eggyáltalán segít valaki :szemuveges:!