FTP kliens/szerver help-topic

Started by pukkandur, 2004-01-11, 18:14:08

Previous topic - Next topic

Manitu

lolwut? Egyetlen checkbox van a passzív mód mellett, hogy lehet azt rossz helyen beállítani?


Ayaka

Hát kérlek szépen, h a beállításoknál kapcsoltam be a passzív módot, az ftp-kapcsolatos izében pedig nem... szal módosítottam és mostmár jó. két helyen lehet beállítani, és én a rossznál állítottam be...
Az indulás nehéz, de aztán már jobban megy minden! (by:Ayaka :D)

keikochan4

Örülök hogy neked összejött, nekem minden be van állítva, de még mindig nem megy... :ejj:

Dinc

haliho! az hogy megszakad, olyat nekem is csinált és én is úgy sejtem, hogy ledob a szerver... a problémám valami új.
elvileg nem vagyok felcsatlakoztatva egyszer se, mégis azt írja ki hibaüzenetnek fellépéskor, hogy túl csok kapcsolódás, merthogy ez a második( too many connections to this server...). amikor nincs első, mert ha lenne, vidám lennék. szóval ez miért van és mit tegyek ellene???

Kuroi Tenshi

A "too many connections to this server..." így első hallásra
sztem globálisan is lehet értve ;) azaz: túl sokan lógnak a
szerveren. Várj valami kevésbé forgalmas időpontot.

KALINKA

Elég erdekes dolog tortent velem!!Letoltotem a terra.e nevu animet az ftprol letoltés közben megszakat a letoltes  utana fojtatam mikor befejeztem a letoltést megprobalztam nyitni a mappat de onnatol kezdve egy hiba uzenet jelenki meg hogya mappa a halozaton lehet nem elérhetó !!Tulajdonsagokba megneztem a nagysagat ott nulla gb de 4egesz köruli helyet fogla nem engedi se törölni se athehyezni ha valaki tud léci segitcsen nagyon megköszöném udv

Kuroi Tenshi

Egy kérdést egy helyre írj csak!
A Hírek boardon már válaszoltam.
Ne légy olyan lusta, hogy mappákat töltesz, most megkaptad.

immortal

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy az ftp kapcsolat mindig megszakad körülbelül 10 perc után letöltés közben. Az internet kapcsolattal nincs baj. Tudja valaki, hogy mi lehet a gond és hogyan oldjam meg?
Előre is köszönöm!

chilip

probléma sztem nálad lesz (valami beállítás esetleg), tegnap 17 rész xxxHolic-ot szedtem le megállás nélkül :D 1 szálon töltesz?

immortal

Igen, egy szálon töltök és minden beállítást ellenőriztem.

Kuroi Tenshi

Tippek:
- router beállításai, vagy router rossz
- ha wifin keresztül megy, gyenge jel?
- túlterhelt a szerver, időnként ledob.

exhodus

#281
Hali

Látom nem csak nekem van problémám a letöltéssel, a probléma pedig a következő valamiért megszakad a kapcsolat x idő után, de mindíg pontosan ugyanakkor, nem volt hangulatom lemérni hogy mennyi az az idő, de max sávszéllel mindíg pontosan 82 megát szed le (nomeg persze pár kilóbyte de az mellékes) aztán megszakad a kapcsolat a szerverrel, a netem stabil, a routerben sem teheti legjobb tudomásom szerint, minden más müxik, és nem kapok semmilyen üzenetet sem a szervertől hogy túl lenne terhelve vagy bármi, csak simán megszakad a kapcsolat, ja és mindíg ez van délelőtt délután vagy éjfélkor édes mind1 tehát roppant éredekes a dolog  :falba: :falba: valami 5let?

Szerk.: Ja ez Total Commanderrel volt, azóta megpróbáltam FlashFxp-vel is, nincs változás...

Zsiga

Quote from: exhodus on 2008-06-07, 01:53:21
Hali

Látom nem csak nekem van problémám a letöltéssel, a probléma pedig a következő valamiért megszakad a kapcsolat x idő után, de mindíg pontosan ugyanakkor, nem volt hangulatom lemérni hogy mennyi az az idő, de max sávszéllel mindíg pontosan 82 megát szed le (nomeg persze pár kilóbyte de az mellékes) aztán megszakad a kapcsolat a szerverrel, a netem stabil, a routerben sem teheti legjobb tudomásom szerint, minden más müxik, és nem kapok semmilyen üzenetet sem a szervertől hogy túl lenne terhelve vagy bármi, csak simán megszakad a kapcsolat, ja és mindíg ez van délelőtt délután vagy éjfélkor édes mind1 tehát roppant éredekes a dolog  :falba: :falba: valami 5let?

Szerk.: Ja ez Total Commanderrel volt, azóta megpróbáltam FlashFxp-vel is, nincs változás...
Most került le pár olyan sorozat ami a szerver terhelésének jelentős részét adta, ha 1-2 napon belül nincs változás akkor valószínűleg nálad lesz a probléma, ha megjavul akkor a szerver dobált le túlterhelés miatt (teljesen normális hogy ilyenkor nem kapsz semmi hibaüzenetet).
A duplapostolást pedig légyszíves kerüld. :)

Ayano

Sziasztok!

Nem igazán vágom, a letöltős dolgokat, az Ftp-t is egy haverom állította be. Ráadásul a forumok világához még annyira sem értek, szóval nem tom jó helyen vagyok e a problémámmal, ha nem bocs, de komolyan nem tok ki igazodni a dolgokon. Nem tudjátok mi lehet a bleach mappával, mert eltűnt?

Kuroi Tenshi

Olvass, mielőtt kérdezel...
Törölve lett. Jogi okokból.

White SeeD

A Bleach azért tűnt el mert a Narutofagok követelték hogy tűnjön el, hogy legyen nekik sávszélességük, és csak az övék lehessen a tárhely.
Ku ku ku... Már látom lelki szemeimmel amint a két csoport egymásnak ront és legyilkolja egymást, így a Naruto is lekerül/alapból csökken a letöltői létszám, a sávszélesség felszabadúl, az üres helyről nem is beszélve :devilmaidguysmile:
Amúgy van egy olyan érzésem, hogy noha 100 helyen lett leírva, hogy miért került le, ezt fogják figyelembe venni XD


Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

TGWH

Üdv, újonc vagyok, lenne egy kérdésem.
Ha pl. 3 mappát húzok le egy ftp szerverről, akkor az három szálnak számít, és bannolnak miatta? Lehet olyat csinálni, hogy beállítom az ftp kliensben, hogy egymás után töltse le a mappákat, tehát ha végzett az egyikkel, kezdje a másikat? Ubuntum van, és gFTP-t használok. Előre is köszönöm a válaszokat.

Manitu

Ha egyszerre három fájlt tölt a kliensed, akkor az 3 szál. Ha csak egyet, az még nem biztos, hogy csak egy szál, mert van ami tud olyat is, hogy egy fájlt több helyről kezd el szedni egyszerre, de ez nem szokott alapbeállítás lenni.
De minden kliensben beállítható, hogy csak egy szálat használjon, a legtöbben ez az alapbeállítás is. Konkrétan a gFTP-t nem ismerem.


Kuroi Tenshi

Quote from: TGWH on 2008-06-08, 23:54:03
3 mappát
Tipp: evvel gondjaid lesznek, jelöld ki a fájlokat. Kevésbé kellemetlen
egyetlen hibás fájlt újratölteni, mint az egész mappát elölről kezdeni. ;)
Voltak már, akik megjárták evvel. Másrészt, néha egy-egy mappában
több verzió (eltérő felbontás) is van, ami így felesleges forgalmat
generál.

TGWH

Egyszerre egy átvitel
Gondolom ez a beállítás lesz az. De ha ftp-ről töltök, ott csak egyszer szerepel egy fájl, nem többször, nem? De akkor lehet olyat csinálni, hogy ha befejezte az egyik mappa leszedését, elkezdi leszedni a másikat? Mert akkor éjszakára bekapcsolva hagyhatnám a gépet, nincs olyan gyors netem hogy egy óra alatt több dvd-nyi anyagot szedjek le, két óra egy cd-nyi film letöltése így is...

Manitu

Hogyne lehetne, amióta számítógép létezik, ez így működik. Kijelölöd a kívánt fájlokat, a kliens pedig szép sorban leszedi őket.


TGWH

Azt tudom hogy windowsba lehet ütemezni, de linuxon menni fog? Nah meglestem, és ha minden igaz, akkor működni fog. Akkor köszönöm a segítséget, ugye akkor ha csak egy fájlt töltök, akkor nem lesz gond.

Cobra

Lényeg, hogy ne a könyvtárat jelöld ki, hanem a benne lévő fileokat, különben gondjaid lesznek (nem banolás, hanem jó eséllyel hibás lesz egy része, vagy leáll az első file után).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

titi276

Sziasztok!
Én is cseppet új vagyok itt, és annyi kérdésem lenne az ftp-vel kapcsolatban, hogy:
Beírtam a kapcsolatszerkesztő részbe mindent, elindítottam a kapcsolódást, megjelent a kapcsolódási kis ablak, és ott annyi. Nem megy semerre sem  :frown:
A számítógépen a tűzfalam ki van kapcsolva, passiv módban vagyok kapcsolódáskor és az usteam főoldalán a belépéshez szükséges felhasználónevet és jelszót használtam.
Ugye nem fizetős az ftp?  :eek:

Zsiga

Quote from: titi276 on 2008-06-09, 12:36:52
Sziasztok!
Én is cseppet új vagyok itt, és annyi kérdésem lenne az ftp-vel kapcsolatban, hogy:
Beírtam a kapcsolatszerkesztő részbe mindent, elindítottam a kapcsolódást, megjelent a kapcsolódási kis ablak, és ott annyi. Nem megy semerre sem  :frown:
A számítógépen a tűzfalam ki van kapcsolva, passiv módban vagyok kapcsolódáskor és az usteam főoldalán a belépéshez szükséges felhasználónevet és jelszót használtam.
Ugye nem fizetős az ftp?  :eek:
Nem, nem fizetős. :)
Mutass egy screenshotot arról a beállítási ablakról, hátha csak elírtál valamit. (Router tűzfala is ki van kapcsolva, ha van?)

titi276

Quote from: Zsiga on 2008-06-09, 12:52:04
Quote from: titi276 on 2008-06-09, 12:36:52
Sziasztok!
Én is cseppet új vagyok itt, és annyi kérdésem lenne az ftp-vel kapcsolatban, hogy:
Beírtam a kapcsolatszerkesztő részbe mindent, elindítottam a kapcsolódást, megjelent a kapcsolódási kis ablak, és ott annyi. Nem megy semerre sem  :frown:
A számítógépen a tűzfalam ki van kapcsolva, passiv módban vagyok kapcsolódáskor és az usteam főoldalán a belépéshez szükséges felhasználónevet és jelszót használtam.
Ugye nem fizetős az ftp?  :eek:
Nem, nem fizetős. :)
Mutass egy screenshotot arról a beállítási ablakról, hátha csak elírtál valamit. (Router tűzfala is ki van kapcsolva, ha van?)

http://kepfeltoltes.hu/view/080609/405217264n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Itt a kép. Nem, nincsen routerem és kolihálóra vagyok csatlakozva. :(


Kuroi Tenshi

Quote from: titi276 on 2008-06-09, 13:48:17
koliháló
Sztem itt lesz a gond - elképzelhető, hogy az ftp alapértelmezett
portját letiltották, pont a letöltések megakadályozása végett.
Hátha valakinek lesz ötlete rá, nekem most nincs.

Ha mégsem itt, akkor a névvel/jelszóval lesz valami (elírás, capslock?),
a többi ránézésre stimmel...

titi276

Én is gondoltam rá, h itt szervezkedtek valamit, mert torrentezni sem lehet a koliban :( Na mind1. Köszi a segítséget. :)

Zsiga

Quote from: titi276 on 2008-06-09, 14:05:34
Én is gondoltam rá, h itt szervezkedtek valamit, mert torrentezni sem lehet a koliban :( Na mind1. Köszi a segítséget. :)
Igen, akkor valószínű ez a gond... :) Esetleg 1-2 sörrel meglátogathatod a rendszergazdát, hátha kinyitja neked azt a 31337 portot.
Torrent-tiltás ellen pedig érdemes kipróbálni a legújabb µtorrent beta verziót, tud valami olyan titkosítást amit még a netszolgáltatók se tudnak szűrni itthon. (UPC-nél van asszem korlátozva a torrent-forgalom, ezzel viszont több ismerősöm szerint is megy.)

titi276

Hmmm....  ^^
És ennek a beállításairól, működéséről honnan tudok meg vmit?  ::)