FTP kliens/szerver help-topic

Started by pukkandur, 2004-01-11, 18:14:08

Previous topic - Next topic

Alfdam

HuH, Ave mindenkinet!

Ez, amiről most kérdeznék, nem időtúllépéses probléma, sem elégtelen szerveridő probléma.
Valamiért bármely program, amiről töltök, nagyjából 15-20 perc után megszakítja a letöltést, mert valami oknál fogva azt hiszi, hogy az illető fájl lejött, pedig van még hátra bőven. Egész egyszerűen megszakad és kattintgatni kell, hogy a TC újra elkezdje letölteni. Így volt két éve, és így történik most is.
Tudja valaki az okát/megoldását?

Előre is köszönöm

Alfdam

katz

Quote from: Alfdam on 2009-06-10, 00:31:13
HuH, Ave mindenkinet!

Ez, amiről most kérdeznék, nem időtúllépéses probléma, sem elégtelen szerveridő probléma.
Valamiért bármely program, amiről töltök, nagyjából 15-20 perc után megszakítja a letöltést, mert valami oknál fogva azt hiszi, hogy az illető fájl lejött, pedig van még hátra bőven. Egész egyszerűen megszakad és kattintgatni kell, hogy a TC újra elkezdje letölteni. Így volt két éve, és így történik most is.
Tudja valaki az okát/megoldását?

Előre is köszönöm

Alfdam
Total Commandert használsz?
Moha leírása alapján allítottad be?

Alfdam

#392
A válasz természetesen igen, mindkét kérdésre.
És nem, semmilyen felesleges funkció nincs bekapcsolva.

Lehet, hogy simán szakad a szerver, de azt nem hiszem, hogy csak nekem szakadna szinte percre pontosan húsz percenként.

katz

Quote from: Alfdam on 2009-06-10, 00:46:18
A válasz természetesen igen, mindkét kérdésre.
És nem, semmilyen felesleges funkció nincs bekapcsolva.
TC szokott néha szakadni (nekem ma 1x szakadt egy 13 részes sorozatnal), de szerencsére tudja folytatni.
Milyen neted van?

Alfdam

Nem néha szakad... folyamatosan.

Most 1 megabittel szenvedek.
De régen, amikor még 3 volt, akkor is ugyanez volt a probléma.

Hogy tudja folytatni magától? Mondd melyik gombot kell bekapcsolni és letesztelem.
Én nem találtam ilyesmit.

katz

Quote from: Alfdam on 2009-06-10, 00:52:10
Nem néha szakad... folyamatosan.

Most 1 megabittel szenvedek.
De régen, amikor még 3 volt, akkor is ugyanez volt a probléma.

Hogy tudja folytatni magától? Mondd melyik gombot kell bekapcsolni és letesztelem.
Én nem találtam ilyesmit.
Egyébként nem szokot rakoncátlankodni a neted?
Milyen tűzfalad van?

Kuroi Tenshi

Ha újra elkezded letölteni, előjön a "megszakadt letöltés
folytatása" opció és akkor lejön rendesen?

Régebben nekem is előfordultak ilyenek (újabban csak
azért nem, mert annyira ritkán töltök már bármit is :haha:),
bár azok nem voltak ennyire rendszeresek.

Alfdam

Nem szokott, az msn-en feltűnne, ha szakadna, a torrentet úgyis folyamatosan cseszteti a szolgáltató, most ki van kapcsolva a tűzfal, amúgy a nod tűzfalát használom.

Tenshi: Igen, akkor lejön rendesen, csak 20 perc múlva újra el kell játszani, meg újra... :D

katz

Quote from: Alfdam on 2009-06-10, 01:02:28
... most ki van kapcsolva a tűzfal, amúgy a nod tűzfalát használom
Ahm, az nem túl egészséges.

Kezdésnek javaslom, hogy töltsd le egy ingyenes virusirtót, pl Avast, frissitsd, húzd ki a net kábelt a gépből és csinálj egy mélyreható ellenőrzést.

Makos

Quote from: Alfdam on 2009-06-10, 01:02:28
Nem szokott, az msn-en feltűnne, ha szakadna

Nem, hiddel, hogy nem tűnik fel. Nekem is volt ilyen és az msn 1 másodpercnyi kiesést nem vesz észre.

Alfdam

Quote
Kezdésnek javaslom, hogy töltsd le egy ingyenes virusirtót, pl Avast, frissitsd, húzd ki a net kábelt a gépből és csinálj egy mélyreható ellenőrzést.
Megvolt. :)
A probléma még mindig fennáll.

katz

Quote from: Alfdam on 2009-06-10, 13:37:32
Quote
Kezdésnek javaslom, hogy töltsd le egy ingyenes virusirtót, pl Avast, frissitsd, húzd ki a net kábelt a gépből és csinálj egy mélyreható ellenőrzést.
Megvolt. :)
A probléma még mindig fennáll.
Lassan kezdek kifogyni az opciókból ^^
Még a tűzfal cseréjét tudom említeni Online Armor vagy Comodora

BTW Melyik net szolgáltatónál vagy?

Member

Quote from: katz on 2009-06-10, 14:04:12
Még a tűzfal cseréjét tudom említeni Online Armor vagy Comodora
Mindkettő egy agresszív barom. OA esetén a progik nagy részét telepíteni sem tudtam, hiába nyomtam másodpercenként "Allow"-ot, egyszerűen "oda nem lehet írni"-vel kidobott.

NLZ

[reserved]

Moha


katz

Quote from: Member on 2009-06-10, 15:32:56
Quote from: katz on 2009-06-10, 14:04:12
Még a tűzfal cseréjét tudom említeni Online Armor vagy Comodora
Mindkettő egy agresszív barom. OA esetén a progik nagy részét telepíteni sem tudtam, hiába nyomtam másodpercenként "Allow"-ot, egyszerűen "oda nem lehet írni"-vel kidobott.
Érdekes, nekem semmi gond vele (pláne telepítés elején remember my decision beikszelése utan :D )

Liliana

Helló!
mostanában kezdenék el újra ftp-be belépni, de már nem tudom mi a kapcsolat neve...
Tudna valaki segíteni? :confused: :smile:

Selmo


A tökéletesség unalmas.


Ayano

Sziasztok!

Kb. egy féléve már hogy nem használtam az ftp-t, de most szeretnék újra letölteni. Tudom a jelszavam meg minden, jól írom be és még sem enged be. Azt írja: "Login is incorrect"
Pedig tuti jó amit beírok. Próbáltam újra regisztrálni, de nem engedi mivel a mail címem már regisztrálva van egyszer.

Előre is kösz hogy foglalkoztok a dologgal.


Ayano

Szia!

Sajna úgysem ment:D
De megoldottam, kértem új jelszót és így már nem volt vele problémája:D

Köszi mindent:D

pinkpanda

Helló!

Lenne egy kis problémám.
Eddig beengedett az ftp jó volt működött, de lett valami hiba az adatbázisban.
Nem enged be, próbáltam új jelszót kérni nem segített, regisztráltam hátha törlődött a felhasználóm, de ezzel se lett jó.
A régi felhasználóval folyamatosan kapcsolódott, az újnál meg azt írja, hogy : Nem találom a kiszolgálót!

Aki tud az segítsen.
Köszönöm

Moha

Ha minden igaz, zsozso elhárította a problémát, de figyelj a kis- és nagybetűkre!

Ha a kiszolgálót nem találja, akkor lehet, hogy a címet írtad el (az aláírásomban van egy link, az alapján próbáld konfigurálni a klienst. Esetleg postolj egy képernyőmentést, hátha rájövünk mi a hiba. Tűzfalad ugye nem blokkolja az FTP klienst?

matthew20

hello szia...egy kis help kellene az ftp-zéssel....nos nekem olyan gondom van hogy erre a kiszolgálóra kell csatlakozni igaz?a cim: usteam.hu:31337
a jelszó és a felh.név is stilmmel fel is tudok menni csak az a gond hogy nem látok semmit.... :oops:
valaki tudna segiteni rajtam...
a segitséget kösszönöm előre is......
sziasztok...

Selmo

Sigh...
Passzív módot kapcsold be.

A tökéletesség unalmas.

matthew20


qdaruma

Sziasztok!

Az a problémám, hogy nem tudok belépni az ftp-re. Mindent elolvastam, a leírás szerint csináltam, de azt írja ki, hogy Connect call failed. Más ftp-re fel tudok menni. Vártam 2 napot, hogy hátha a szerver van offline, de sehol sem láttam kérdéseket ezzel kapcsolatban a fórumon, tehát gondolom nálam lehet valami gáz.
Tudnátok segíteni?
Köszönöm!

Cobra

Milyen programmal szeretnél bejelentkezni? Elérési cím és a port jól van megadva?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

qdaruma

#419
Quote from: Cobra on 2010-06-01, 11:22:13
Milyen programmal szeretnél bejelentkezni? Elérési cím és a port jól van megadva?

Elfelejtettem írni, hogy TCommander, a cím:[-], de kipróbáltam a [-] címet is a moha leírás szerint. A Connect call failed azt jelenti, hogy az ftp szerver nem is válaszol, nem? Nem értem, mi lehet...
SmartFtp-nél pedig Connected host failed to respond...


Edit: Ne írjuk már ki publikusban, linkelhetően, még akkor sem ha rossz - Moha