Main Menu

Douglas Adams, a Mester

Started by Ramiz, 2004-03-24, 16:27:08

Previous topic - Next topic

Raggie

#150
Quote from: kutta on 2006-06-21, 09:54:06
Nem elsősorban a párhuzamot akarom kiemelni a két mű között, hanem azt hogy a mostani animék is merítenek a Douglas Adams féle könyvekből (mert nyilvánvaló melyik melyikből merített). Valószínű mmáshogy nézne ki a mai kultúra, ha nem lett volna anno Monthy Python meg D. Adams.
Hát az biztos... de szvsz nem illene az egész D.A stílushoz az anime. A Mesternek a humora lehet ,hogy nagyon szórakoztató(de ahogyan te is mondtad) elsősorban komoly és mélyértelmű(még akkor is, amikor a semmiből jövő bölénycsordáról van szó, vagy az élő Elvisről ;) ). És szvsz ezt nem lehetne egy animében jól kihozni. A film mindígis kicsit komolyabb marad az animénél. Nem azért mert nem lehet komoly témájú és esztétikailag meg minden egyéb szempontból komoly animét csinálni, hanem mert valós személyekkel , igazi hús-vér emberekkel mégiscsak igazinak és komolyabbnak hatnak a dolgok. Legalábbis nekem, de ebben nem kell egyetérteni velem, mert teljesen el tudom képzelni, hogy valaki pont fordítva van ezzel.

Mindenesetre a régi sorozatot nem leszólni, mert sok szempontból veri a nálánál újabb és viccesen kinézni akaró filmeket... sőt talán a Monty Python* óta nem is született hasonló minőségű humor filmvásznon.

FLCL-t még nem láttam de már egyre tornyosulnak az érvek amellett hogy megnézzem, és most te is hozzáadtál a toronyhoz egy emeletet! ;) :D
_______
*helyes írásmód! *kisokos szmájli* :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Valakinek megvan (vagy tud működő torrentet) a H2G2 rádiójáték(hoz)?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: Ramiz on 2006-08-14, 00:14:58
Valakinek megvan (vagy tud működő torrentet) a H2G2 rádiójáték(hoz)?

Ez működik és teljes: http://www.isohunt.com/dl.php?ihq=H2G2&id=10588220

Amúgy ez miről szól? Mit kell tudni róla? Tudatlan pórnak tetszene?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Douglas Adams a könyv előtt írta meg, úgyhogy elvileg nem kell semmilyen előzetes tudás az értéséhez. Az más kérdés, hogy esetleg nehéz lesz majd érteni az angolt. De biztos van hozzá valahol szöveg is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#154
Quote from: Ramiz on 2006-08-14, 00:27:58
Douglas Adams a könyv előtt írta meg, úgyhogy elvileg nem kell semmilyen előzetes tudás az értéséhez. Az más kérdés, hogy esetleg nehéz lesz majd érteni az angolt. De biztos van hozzá valahol szöveg is.

Ugyan az angolok szép brit akcentussal beszélnek, artikulálva :)
Ha belegondolok még jó is lesz majd melóból meg melóbamenet hallgatni fülesen, készülve az angol felsőfokúra :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

újraolvastam a Galaxis Útikalauz "Trilógiát"
néhány kérdés:
[spoiler=4. könyv vége + 5. könyv?]a végén volt ez a Zaphod pár öltönyös emberrel, tófenéken, lezuhant űrhajóroncsnál tevékenykednek, és megállapítjak, hogy valami nagyon nem jó dolog kiszökött. ez előjön bárhol?? van ennek bármi jelentősége, a jelenetben előforduló pár poénon kívül? esetleg ez az a fazon, aki sikeresen átvette az igazgatói széket a Galaxis Útikalauz irodában?[/spoiler]
[spoiler=könyvek színvonalváltozása]ti is úgy éreztétek, hogy egy erős törés van a 3. könyv után? nekem spec a 4. még tetszett, mert Fenchurch karaktere nagyon bejött nékem :D de szóval erős stílusváltást éreztem. viszont az 5-ös könyvnél már azért is morcos voltam, hogy Fenchurch simán le lett írva, de vhogy az egész sokkal szétesettebbre sikeredett. van egy reset-szerű kezdés, a korábbi könyvekhez képest is sokkalta kevesebb dolog van megmagyarázva, közepesen ötletes jelenetek váltogatják egymást, a legkisebb kapocs nélkül, ezeket bármilyen sorrendben elő lehetne adni, csak a végállapot a fontos. nem tudom, lehet hogy ezt ő is érezte, és ezért nyírt ki "mindenkit" a végén...[/spoiler]
[spoiler=5. könyv vége]Fenchurch-nek nem kellett volna ott lennie a Föld immár végleges és megmásíthatatlan elpusztulásakor?? (mert én úgy vettem ki az eltűnését, hogy szimplán átkerültek Arthur-ral más-más dimenzióba)[/spoiler]

Ramiz

[spoiler=4. könyv vége + 5. könyv]Hú, hogy ezen a kérdésen én mennyit agyaltam! :haha: Minden rohadt férfi szereplőt számbavettem, töprengtem, a neten utánakerestem stb., de semmi. Majd végül elolvastam Mazsi könyvét (Douglas Adams életrajz, nagyon jó, angolul van, de megéri kölcsönkérni tőle és elolvasni :) ), és abban van egy nagyon halvány utalás erre a novellára. Ebből azt szűrtem le, hogy semmi köze az egésznek az Útikalauz sztorijához, ez csak egy novella, és azért pont Zaphoddal, mert miért ne. :D De persze fenntartom a jogot a tévedésre. :lazza:[/spoiler]

[spoiler=könyvek színvonalváltozása]Én valahogy úgy vagyok a Galaxis Útikalauzzal, mint a Staw Wars-szal (csak nem annyira): a legrégebbi trilógia a legjobb, a többi már csak "hozzátevés". A Dirk Gently könyvek esetében is ez a helyzet: az első zseniális (tényleg az - tök más, mint a Galaxis, de mégis hasonló), a második felejthető. Egyébként Douglas Adamsnak hatalmas nyűg volt az írás, a negyedik kötetért sokan kritizálták is (minek a szerelmi szál, hol van a sok sci-fi-s ötlet stb), úgyhogy az ötödiket már tényleg úgy írta meg, hogy "soha többet Útikalauzt!". Attól függetlenül a filmet szerette volna megcsinálni, élete végén sok évet azzal szenvedve töltött - csak éppen írni nem akart erről többet. Egyébként is évek teltek el a 3. és a 4. meg a 4. és az 5. könyv között, ha jól emlékszem. Még egyszer ajánlom a könyvet, nagyon érdekes és sokat elárul Douglas Adamsról. :) Egyébként én az ötödiket jobban szeretem, mint a negyediket: a romantikus szál unalmas és jellegtelen. Fenchurch szerintem nagyon szürke karakter lett (sorry... :o ). Míg az ötödik részben a madár, Ford megjelenése, a Király története stb. - csomó király rész van.[/spoiler]

[spoiler=5. könyv vége]Énszerintem ott volt mind a kettő Fenchurch és mind a kettő meg is halt. De már nem emlékszem pontosan.[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-10-12, 19:16:49
[spoiler=4. könyv vége + 5. könyv]Hú, hogy ezen a kérdésen én mennyit agyaltam! :haha: Minden rohadt férfi szereplőt számbavettem, töprengtem, a neten utánakerestem stb., de semmi. Majd végül elolvastam Mazsi könyvét (Douglas Adams életrajz, nagyon jó, angolul van, de megéri kölcsönkérni tőle és elolvasni :) ), és abban van egy nagyon halvány utalás erre a novellára. Ebből azt szűrtem le, hogy semmi köze az egésznek az Útikalauz sztorijához, ez csak egy novella, és azért pont Zaphoddal, mert miért ne. :D De persze fenntartom a jogot a tévedésre. :lazza:[/spoiler]
oké, én is így tippeltem, de nem voltam biztos a dolgomban :)
Quote from: Ramiz on 2006-10-12, 19:16:49[spoiler=könyvek színvonalváltozása]Én valahogy úgy vagyok a Galaxis Útikalauzzal, mint a Staw Wars-szal (csak nem annyira): a legrégebbi trilógia a legjobb, a többi már csak "hozzátevés". A Dirk Gently könyvek esetében is ez a helyzet: az első zseniális (tényleg az - tök más, mint a Galaxis, de mégis hasonló), a második felejthető. Egyébként Douglas Adamsnak hatalmas nyűg volt az írás, a negyedik kötetért sokan kritizálták is (minek a szerelmi szál, hol van a sok sci-fi-s ötlet stb), úgyhogy az ötödiket már tényleg úgy írta meg, hogy "soha többet Útikalauzt!". Attól függetlenül a filmet szerette volna megcsinálni, élete végén sok évet azzal szenvedve töltött - csak éppen írni nem akart erről többet. Egyébként is évek teltek el a 3. és a 4. meg a 4. és az 5. könyv között, ha jól emlékszem. Még egyszer ajánlom a könyvet, nagyon érdekes és sokat elárul Douglas Adamsról. :) Egyébként én az ötödiket jobban szeretem, mint a negyediket: a romantikus szál unalmas és jellegtelen. Fenchurch szerintem nagyon szürke karakter lett (sorry... :o ). Míg az ötödik részben a madár, Ford megjelenése, a Király története stb. - csomó király rész van.[/spoiler]
mondjuk azt hiszem nekem úgy tetszett a negyedik rész, hogy nem is vettem bele a "trilógiába", (ahhoz túl kilógónak éreztem,) hanem csak úgy magában :)
Quote from: Ramiz on 2006-10-12, 19:16:49[spoiler=5. könyv vége]Énszerintem ott volt mind a kettő Fenchurch és mind a kettő meg is halt. De már nem emlékszem pontosan.[/spoiler]
[spoiler]tegnap reggel tettem le a könyvet, ezért azt hiszem nyugodt lélekkel kijelenthetem, hogy ott volt mind a kettő Trillian, de Fenchurch egy darab se :)[/spoiler]

Ramiz

Ja télleg, de hülye vagyok! :haha: *homlokára csapó vigyori*
Arra gondoltam. :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Világ életemben minimális laikusnyi szerepjátéktudásom volt. Viszont ez felkeltette az érdeklődésemet :D http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4775

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kvikveg

Quote from: RE@L on 2006-10-31, 15:54:26
Világ életemben minimális laikusnyi szerepjátéktudásom volt. Viszont ez felkeltette az érdeklődésemet :D http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4775
Kommentek:

Slayer7  2006-10-29 21:09:19 
ID: 68340 Értékelés: 90 % 
Nagyon baba!!
Éljen soká Mr. Adams!!!
Javítva: 2006-10-29 21:09:41 - Slayer7 által 

Golyszi  2006-10-31 14:59:38 
ID: 68382 Értékelés: 50 % 
Slayer7: már meghalt... 
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Nem rossz, de azért még lehetne jobb is! :D
mindenesetre jó észrevétel RE@L! :tezsvir:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

A hozzászólások közül:
Ha a világ összes Douglas Adams-Jack Vance-Terry Pratchett stb könyvét betéve tudja az ember,akkor sem tud majd olyan humort kifejleszteni,mint az övék.
Ki az a Jack Vance? Valaki ismeri? Megérdemli egyáltalán, hogy a két nagy mester közé ékeljék nevét? :D
Ez a játékötlet pedig nem rossz, csak marha sok kreativitást feltételez. :) A rendszer meg túl bonyolult. :lul:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: RamizA rendszer meg túl bonyolult.  :lul:

Most miért?

1. Ne ess pánikba!
2. Útikalauz + törülköző
3. Oda-vissza kenjed-vágjad a kvintológiát (huh remélem jól emlékszem) és akkor nem lesz probléma a humorral sem ha mégis akkor a Szíriuszi Kibernetikai társaság mindig keres egy jelentkezőt kísérleti alanyt aki bolygónyi aggyal rendelkező szuperintelligens androidnak :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Na jó, de pontosztogatás meg tulajdonságok... :D
Egyáltalán, miért van az, hogy ha az rpg.hu-n valaki úgy kezdi, hogy "rendszer gyakorlatilag nincs", a végére akkor is kiderül, hogy azért legalább egy-két számérték van, hogy lehessen dobókockát is használni? Hiszen dobókocka nélkül is van szerepjáték*!

--------------------------------------------------
* : Igaz, úgy semmi értelme az egésznek. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Miaz, h nincs?! Igenis van: Jóó öreg csak szóban mesélős szerepjátékok! :D ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

#167
Ugyan lehet hogy én nem fogok játszani vele, de lelkiismeretfurdalásom lenne ha nem postolnám be nektek.
http://free-game-downloads.mosw.com/abandonware/pc/adventure/games_g_h/hitchhiker_s_guide_to_the_galaxy_the.html


jáj most nézem 1 dollárt kérnek paypal-en maintence díjakért...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Interjú(-féleség) DNA-val (sajnos a harmadik részt még nem rakták fel). Az érdekessége, hogy 27 évvel ezelőtt készült, tehát a H2G2 kábé egy éves lehetett akkor, DNA még erősen mérsékelt ismertségnek örvendett csak, és így az interjúanyag végül a fiókban végezte. Aztán most valahpgy előkerült, és életrajzi kommentárokkal gazdagítva megtekinthető.

Ramiz

Gondolom már mindenkinek megvan, de azért belinkelem: BBC-s sorozat dvd-n kiadva

Nagyon korrekt kiadvány 2000 forintért, éppen most nézetem a 12 éves öcsémmel. :D
Ja igen, ha jártok arra, az Odeonban vagy a Művészben vegyétek meg. Nem nagy dolog, de támogassuk szegény mozikat, az xpress úgyis elég nagy hal. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

holnap törülközőnap, nem elfelejteni

Ramiz

Quote from: Fazék on 2011-05-24, 15:41:53
holnap törülközőnap, nem elfelejteni

Valakinek megvannak a pár évről ezelőtti fotók? (Sörözés, sós mogyoró, törülközők...) Nem találom őket...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2011-05-24, 18:01:16
Quote from: Fazék on 2011-05-24, 15:41:53
holnap törülközőnap, nem elfelejteni

Valakinek megvannak a pár évről ezelőtti fotók? (Sörözés, sós mogyoró, törülközők...) Nem találom őket...
megvannak.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2011-05-24, 19:03:04
Quote from: Ramiz on 2011-05-24, 18:01:16
Quote from: Fazék on 2011-05-24, 15:41:53
holnap törülközőnap, nem elfelejteni

Valakinek megvannak a pár évről ezelőtti fotók? (Sörözés, sós mogyoró, törülközők...) Nem találom őket...
megvannak.

Valaki el tudja őket küldeni? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2011-05-24, 19:30:38
Quote from: Fazék on 2011-05-24, 19:03:04
Quote from: Ramiz on 2011-05-24, 18:01:16
Quote from: Fazék on 2011-05-24, 15:41:53
holnap törülközőnap, nem elfelejteni

Valakinek megvannak a pár évről ezelőtti fotók? (Sörözés, sós mogyoró, törülközők...) Nem találom őket...
megvannak.

Valaki el tudja őket küldeni? :D
igen