Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

gerey

Quote from: blackronin on 2014-03-14, 14:06:19
Még valami:
Ha a Tengen Toppa Guren Langam is ilyen tökéletesen összerakott sorozat, vagy akár csak megközelíti a Kill la Kill szintjét, akkor egy szavam se lehet.  :smile:

A Kill la Kill egyelőre majdnem hozza azt a szintet amit a TTGL, sok minden múlik még a maradék két részen. Eddig ígéretes. Bár zenei fronton számomra eddig nem tudta utolérni a nagytestvért, annak ellenére, hogy itt is remek nóták vannak. Azért egy "Libera me from hell" még kéne ide is  :D. Minden esélye megvan, hogy méltó legyen a TTGL-hez, de majd meglátjuk...
Szóval ezen nem kell aggódnod. :D

blackronin

Quote from: Isley on 2014-03-14, 15:59:07
Kill la Kill 22

Egy jó átvezető rész volt a végső harchoz Ragyoval. Átvezető, de azért ez a rész is gyors sodrású volt, sok dolog történt és megvan Ryuukonak végre az olló, valamint Satsuki Junketsu-ja is kész a harcra.

Ragyo és az életfonalak végső célja is most derült ki. Érdekes, plusz abból a szempontból is jó, hogy az utolsó ütközet tétje így szó szerint a Föld és az emberiség megmentése.

Másik nagy pozitívuma ennek a résznek, hogy a készítők nem döntöttek Ryuuko további kiemelése mellett: most úgy tűnik, Satsuki is hasonló erőt birtokol mint ő, Junketsu prímán festett a végén.
Szerintem ezzel kapcsolatban sok mindent el lehetett volna rontani, de szerencsére nem így lett. Satsukival  nem lehet szórakozni és ez jó.

Quote from: blackronin on 2014-03-14, 14:06:19
Még valami:
Ha a Tengen Toppa Guren Langam is ilyen tökéletesen összerakott sorozat, vagy akár csak megközelíti a Kill la Kill szintjét, akkor egy szavam se lehet.  :smile:

Megközelíti? : D Én elejétől kezdve azzal a reménnyel néztem a Kill la Killt, hogy majd megközelíti a TTGL-t. Én azt mondanám, hogy kb. egy szinten vannak, számomra mindkettő tökéletes.
1. Örülök, hogy te is beérted a sorozatot.
2. Örülök, hogy te is elégedett vagy vele eddig.
3. NAGYON örülök, hogy a TTGL is hasonló szintet képvisel a véleményed alapján.

Akkor a finálét már együtt izguljuk végig.  :smile:

Zelda

Amint vége én is nekivetem magam a KlK-nek!  :whoah: TTGL-t is imádtam, és úgy istenítitek, alig várom!!!

Samurai Flamenco:
1-6 epizód: állatjó, megnevettetett, és emellett mégis komolyan tudtam venni. Olykor eszembe jut róla a Ratman c. manga, ott valahogy így nézhettek ki az előmények xD
DE
most mi van ezzel a 7-8. epizódokkal?! Konkrétan megijedtem tőle, ugye ez nem marad végig így? Csak nyugtassatok meg lécci, és okkal nem olvastam vissza a prev commenteket...

SaiyaGin

Quote from: Zelda on 2014-03-14, 20:14:02
most mi van ezzel a 7-8. epizódokkal?! Konkrétan megijedtem tőle, ugye ez nem marad végig így? Csak nyugtassatok meg lécci, és okkal nem olvastam vissza a prev commenteket...

A Samurai Flamenco egy kicsit olyan, mint Pom Pom a régi rajzfilmből: hol ilyen, hol olyan, összevissza bámulatosan tudja változtatni a műfaját.

Zelda

Quote from: SaiyaGin on 2014-03-14, 20:33:04
Quote from: Zelda on 2014-03-14, 20:14:02
most mi van ezzel a 7-8. epizódokkal?! Konkrétan megijedtem tőle, ugye ez nem marad végig így? Csak nyugtassatok meg lécci, és okkal nem olvastam vissza a prev commenteket...

A Samurai Flamenco egy kicsit olyan, mint Pom Pom a régi rajzfilmből: hol ilyen, hol olyan, összevissza bámulatosan tudja változtatni a műfaját.
Hát elég elvetemült... No mindegy, majd úgyis a végén tudok csak véleményt adni róla xD

Isley

Egyébként nektek kik a kedvenceitek a Kill la Kill-ben?

Nálam:
1. Kiryuuin Satsuki
2. Matoi Ryuuko
3. Sanageyama Uzu
4. Gamagoori Ira

Satsuki elsősége nálam egyértelmű: az egész sorozat azt mutatja be, hogy miképpen tervezte el a puccsot elvakult anyja ellen, milyen jól építette fel birodalmát, s tette ezt úgy, ahogy a mostani részben is láthattuk, hogy követői feltétlenül tisztelik és hűségesek hozzá. Karizmatikus, nagy célokkal, higgadt és megfontolt, jó háttértörténettel. Sok ilyen karakter van, de ez mit sem von le Satsuki egyediségéből, ugyanis megvan a saját története, a saját célja és a kapcsolata az embereivel annyira kidolgozottá vált, hogy semmiképp sem nevezhető felületesnek a karaktere.

Ryuuko-kun pedig abban mindenképp hasonlít Kaminához és Simonhoz, hogy minden akadályt sikerrel vesz, ő a főszereplő, de senki nem szórakozhat vele, megy előre, és magabiztosan valósítja meg a célját. Ez kedvelhetővé teszi, hisz nem egy vesztes, akit százszor megaláznak, mint a nagyon elhúzott shounen sorozatok főszereplői közül elég sok, hanem egy vagány csaj, aki tudja mit akar és győz is. Az már a Kill la Kill készítőinek erénye, s ebben is nagyon hasonlít a széria a TTGL-re, hogy a sorozatot nem teszi unalmassá az, hogy a főszereplő állandóan győz, mégpedig azért nem, mert úgy építették fel a sorozatot, hogy van több tucat ellenfél, akiket le kell győzni, a történet helyszínei változnak, és ahogy világossá válnak a fontosabb dolgok, egyre nagyobb ellenfelek jönnek. Ez egyrészt pörgőssé, változatossá és nagyszerűvé teszi sorozatot, másrészt vagánnyá és győztessé a főszereplőt. Kitűnő koncepció!

Sanageyamának azért segít, hogy Hiyama Nobuyuki adja a hangját, mert így állandóan vagy Ikkaku (Bleach), vagy Viral (TTGL) jut eszembe róla, akik aztán nagy király harcosok voltak. : D Gamagoori pedig határozott, kemény, karizmatikus, rendíthetetlen és mindenekelőtt feltétlenül hűséges Satsukihoz.

blackronin

#8556
Quote from: Isley on 2014-03-14, 22:43:19
Egyébként nektek kik a kedvenceitek a Kill la Kill-ben?

Nálam:
1. Kiryuuin Satsuki
2. Matoi Ryuuko
3. Sanageyama Uzu
4. Gamagoori Ira

Én listám:
1. Kiryuuin Satsuki (ő fejlődött a legtöbbet a sorozatban mind jellemben és kiállásban, de hű tudott maradni önmagához)
2. Matoi Ryuuko (főhős + ő a legerősebb, kellemes jellemfejlődés volt nála is, de örülök hogy azért vétett hibákat is)
3. Mako Mankanshoku (nagyon vicces és szeretnivaló karakter, a maga idióta módján segít Ryoku-nak megtalálni a helyes utat  :D)
4. Gamagoori Ira (remek kiállása van és aranyos az egyedi viszonya Mako-val  :P )
5. Senketsu (egyedi személyiséggel rendelkezik és tetszik, hogy mennyire kiáll Ryuko mellett a végsőkig)
6. Aikurō Mikisugi és Tsumugu Kinagase (nagy arcok, egyik egy magamutogató, míg a másik az örök "hagyd mondjak 2 dolgot" ember  :P)

Ők a favoritok, de a többi karakter is megfogott, tehát lényegében nem is emlékszek olyan szereplőre, akinek a jelenléte zavart vagy irritált volna...
Most hirtelen a Hellsing ugrik be, mert az volt egy olyan sorozat, ahol minden karakter jó volt (sőt, a mai napig néhány kedvencem is onnan származik, pl. Alucard, Anderson) és nem voltak felesleges elemek a felhozatalban.

Junchi

Satsuki >> Gamagoori >>> a többiek

Ryuukót nagyon kedveltem a sorozat elején, de aztán valahogy egyre laposabb és egysíkúbb lett, a karakter development pedig végtelen ciklusos és távolról sem permanens (VÁÁ RAGE, harcolnom kell, VÁÁ RAGE, Senketsu issues, VÁÁ RAGE, stb.).

Makót az elején kimondottan utáltam, mostanra már inkább csak "nem szeretem" stádiumban van, de azért thumbs up neki, amiért sokszor a néző szócsövét játszva kimondja azokat a dolgokat, amiket mi is kiakarnánk.

A fantasztikus négyes másik három tagja szimplán nem érdekel, Mikisugi vetkőzős fanservice showja az elején fun, mostanra már idegesítő és fárasztó, a mohawk fickó látványos fodder, Ragya és Nui meg no comment, bár utóbbi egy bónusz pontot bezsebelt azért tőlem, Tamura Yukari miatt.

SaiyaGin

Egyikőjüknek se vagyok fanatikus rajongója, bár az utóbbi időben Satsukit kezdem megkedvelni.

Quote from: Junchi on 2014-03-15, 09:54:57
Ryuukót nagyon kedveltem a sorozat elején, de aztán valahogy egyre laposabb és egysíkúbb lett, a karakter development pedig végtelen ciklusos és távolról sem permanens (VÁÁ RAGE, harcolnom kell, VÁÁ RAGE, Senketsu issues, VÁÁ RAGE, stb.).

Makót az elején kimondottan utáltam, mostanra már inkább csak "nem szeretem" stádiumban van, de azért thumbs up neki, amiért sokszor a néző szócsövét játszva kimondja azokat a dolgokat, amiket mi is kiakarnánk.

A fantasztikus négyes másik három tagja szimplán nem érdekel, Mikisugi vetkőzős fanservice showja az elején fun, mostanra már idegesítő és fárasztó, a mohawk fickó látványos fodder, Ragya és Nui meg no comment, bár utóbbi egy bónusz pontot bezsebelt azért tőlem, Tamura Yukari miatt.

:tezsvir:

Leara

Engem az elején annyira nem rántott be a KlK, kb. csak a Mankanshoku család miatt folytattam :D. Mostanra már jobban megkedveltem a karaktereket, de egyelőre egyikük sem olyan emlékezetes, mint a TTGL szereplőgárdája (meg igazából számomra semmilyen szempontból sem olyan emlékezetes, mint a TTGL, pedig a KlK is jó és szórakoztató sorozat).
MAL

gerey

Quote from: Leara on 2014-03-15, 15:06:44
Engem az elején annyira nem rántott be a KlK, kb. csak a Mankanshoku család miatt folytattam :D. Mostanra már jobban megkedveltem a karaktereket, de egyelőre egyikük sem olyan emlékezetes, mint a TTGL szereplőgárdája (meg igazából számomra semmilyen szempontból sem olyan emlékezetes, mint a TTGL, pedig a KlK is jó és szórakoztató sorozat).
:tezsvir:
Valahogy, így vagyok én is, sőt talán még kicsit jobban is megkedveltem a KlK-t, mint te a leírásod alapján, de annyira nagyot még nem tudott "ütni", mint a TTGL.

blackronin

#8561
Nem tudom, hogy valaki megemlítette-e a következőt:
Az AP-n olvastam, hogy 2 rész van még hátra, de majd az utolsó blu-ray/dvd kiadáson majd lesz még egy plusz epizód, ami nem teljesen kapcsolódik a fő storyvonalhoz.
Megerősítést erről valaki?

Quote from: Leara on 2014-03-15, 15:06:44
Engem az elején annyira nem rántott be a KlK, kb. csak a Mankanshoku család miatt folytattam :D. Mostanra már jobban megkedveltem a karaktereket, de egyelőre egyikük sem olyan emlékezetes, mint a TTGL szereplőgárdája (meg igazából számomra semmilyen szempontból sem olyan emlékezetes, mint a TTGL, pedig a KlK is jó és szórakoztató sorozat).
Egyre nagyobbak az elvárásaim... TTGL olyan mint maga a megtestesült mennyország vagy mi?  :P
Ennyire nem lehet fantasztikus, ugye?   :eek:
Komolyan mondom, hogy már arra számítok, hogy valaki beírja végül (sok hype-ot olvasva és látva):
"Ez a tökéletes anime, hibátlan mestermű, aminél jobb nem fog születni soha. Tessék szépen elfogadni ezt a tényt és kész."

Még egy utolsó dolog a TTGL-el kapcsolatosan, hiszen ugye nem erről szól a topic:
Leszedtem a 2 movie-t, de:
1. Ezeket megéri-e egyáltalán megnézni? (vagy esetleg csak az alapsorozat népszerűségét lovagolják meg)
2. Ha igen, akkor milyen sorrendben? (a cím alapján nem tudtam eldönteni)

gerey

Quote from: blackronin on 2014-03-15, 18:05:14
Nem tudom, hogy valaki megemlítette-e a következőt:
Az AP-n olvastam, hogy 2 rész van még hátra, de majd az utolsó blu-ray/dvd kiadáson majd lesz még egy plusz epizód, ami nem teljesen kapcsolódik a fő storyvonalhoz.
Megerősítést erről valaki?

Igen van/lesz ilyen. Itt info

Quote from: blackronin on 2014-03-15, 18:05:14
Quote from: Leara on 2014-03-15, 15:06:44
Engem az elején annyira nem rántott be a KlK, kb. csak a Mankanshoku család miatt folytattam :D. Mostanra már jobban megkedveltem a karaktereket, de egyelőre egyikük sem olyan emlékezetes, mint a TTGL szereplőgárdája (meg igazából számomra semmilyen szempontból sem olyan emlékezetes, mint a TTGL, pedig a KlK is jó és szórakoztató sorozat).
Egyre nagyobbak az elvárásaim... TTGL olyan mint maga a megtestesült mennyország vagy mi?  :P
Ennyire nem lehet fantasztikus, ugye?   :eek:
Komolyan mondom, hogy már arra számítok, hogy valaki beírja végül (sok hype-ot olvasva és látva):
"Ez a tökéletes anime, hibátlan mestermű, aminél jobb nem fog születni soha. Tessék szépen elfogadni ezt a tényt és kész."

Igazából ez így egy teljesen jó megfogalmazás. :lol: Najó nem hibátlan, de mesterműnek mestermű, igaz ízlések és pofonok...

Quote from: blackronin on 2014-03-15, 18:05:14
Még egy utolsó dolog a TTGL-el kapcsolatosan, hiszen ugye nem erről szól a topic:
Leszedtem a 2 movie-t, de:
1. Ezeket megéri-e egyáltalán megnézni? (vagy esetleg csak az alapsorozat népszerűségét lovagolják meg)
2. Ha igen, akkor milyen sorrendben? (a cím alapján nem tudtam eldönteni)

Megéri, de mindenképpen csak a sorozat után.
Sorrend: először Gurren-hen, aztán jön a Lagann-hen.

blackronin


Leara

Quote from: blackronin on 2014-03-15, 18:05:14
Egyre nagyobbak az elvárásaim... TTGL olyan mint maga a megtestesült mennyország vagy mi?  :P
Ennyire nem lehet fantasztikus, ugye?   :eek:
Komolyan mondom, hogy már arra számítok, hogy valaki beírja végül (sok hype-ot olvasva és látva):
"Ez a tökéletes anime, hibátlan mestermű, aminél jobb nem fog születni soha. Tessék szépen elfogadni ezt a tényt és kész."
Azt azért nem mondanám, mert voltak abban is olyan dolgok, amik nem tetszettek :D. Csupán a sztori + karakterek + hangulat valahogy jobban el lett találva és többször sikerült meglepetést okoznia.
MAL

SaiyaGin

GBF 23: ez is jó volt, a rész nagyja vihar előtti csend volt, de nagyon szórakoztató (az a cameo-áradat...), a vége meg...
Kíváncsi vagyok, hogyan fogják lezárni az egészet a hátralevő két részben.

Koiuta 11:

Quote from: internetWow, that Nina Viento wig is the ultimate disguise. Simply taking it off removes all makeup and changes the colour of your eyes.

Zelda

Én is felzárkóztam a GBF-el és eddig kellemesen csalódtam, szerencsére az előítéleteim eloszlottak, ahogy haladtam előre a sztoriban. Ami nagyon tetszik benne: tökre jó a különböző sorozatokban szereplő gépeket egy helyen látni, ez már-már gundamception-nek nevezhető.  :D A heroine figurák, meg az animenézés (mármint, hogy Gundam-ban néznek Gundam-ot) az meg hab a tortán. (A hipnotizálós rész nagy poén volt szerintem.)

A Samurai Flamenco-t is megnéztem a legutóbbi részig... Nos egy-két "apróságtól" eltekintve nagyon is tetszik, és lám mire megbarátkoztam a gondolattal, hogy ne keressek magyarázatokat a sorozatban játszódó eseményekre, úgy tűnik, hogy talán egy viszonylag normális és ésszelfogható lezárásra kerül sor. Bár ha nem így lesz, az sem baj.  :D

SaiyaGin

Quote from: Zelda on 2014-03-18, 22:39:06
(A hipnotizálós rész nagy poén volt szerintem.)

Ó, igen, az egyik kedvenc jelenetem. :D

Leara

Inari, Konkon, Koi Iroha. 10: kár, hogy itt is túldramatizálták a dolgokat, simán jó lett volna lezárásnak a mangás változat. Ettől függetlenül nekem ez a sorozat volt a szezon legnagyobb meglepetése, nem hittem volna, hogy ennyire szeretni fogom (és hiába volt rövid, nem bírtam ki, hogy ne kezdjem el közben a mangát is :D).
MAL

Megmurdel

Quote from: Leara on 2014-03-20, 13:31:25
Inari, Konkon, Koi Iroha. 10: kár, hogy itt is túldramatizálták a dolgokat, simán jó lett volna lezárásnak a mangás változat. Ettől függetlenül nekem ez a sorozat volt a szezon legnagyobb meglepetése, nem hittem volna, hogy ennyire szeretni fogom (és hiába volt rövid, nem bírtam ki, hogy ne kezdjem el közben a mangát is :D).
Én még a részt ugyan nem láttam, de most kíváncsi lettem a végére. :D A manga meg szerintem egyre jobb és örülnék neki, ha [spoiler]kicsit jobban ráállnának a UkaxTouka szállra.[/spoiler]

Leara

Quote from: Megmurdel on 2014-03-20, 14:57:15
A manga meg szerintem egyre jobb és örülnék neki, ha [spoiler]kicsit jobban ráállnának a UkaxTouka szállra.[/spoiler]
Most már valószínűleg az fog előtérbe kerülni :D.

Nagi no Asukara 24: amennyire utáltam Sayut az elején, annyira megkedveltem a sorozat második felében. Ja, és végre valaki nem rohant el, miután szerelmet vallottak neki (bár elég fura is lett volna :D). Chisaki szenvedése viszont egyre fárasztóbb...
MAL

Megmurdel

Quote from: Leara on 2014-03-20, 23:02:59
Quote from: Megmurdel on 2014-03-20, 14:57:15
A manga meg szerintem egyre jobb és örülnék neki, ha [spoiler]kicsit jobban ráállnának a UkaxTouka szállra.[/spoiler]
Most már valószínűleg az fog előtérbe kerülni :D.

Igen, az jó is lenne, [spoiler]meg amúgy se lehet sokat csavarni InarixKouji szállon, mivel mindent tud.[/spoiler] és igen kicsit tényleg eltúlozták ezt az utolsó részt :) ami persze nem rontott rajta.

blackronin

#8572
Most egybe letudok pár részt:

Kill la Kill 23. rész
OPIC.
Már eleget áradoztam az előző részekről, ugyanazok érvényesek erre is.
Valamint nem akarok állandóan regényeket írni az egyes részekről.  :P

Space Dandy 9-10-11 részek
Hú, nem semmi részek voltak!  :whoah:
Az art, a zene és a hangulat eléggé egyedi volt mindháromnál.
Azt mondjuk be kell vallanom, hogy néhány esetben még az események megértésével gondok voltak...  ^^"
De ez nem igazi probléma, mert ez a sorozat már csak ilyen beteg.  :P

LuckyDingo

Quote from: Leara on 2014-03-20, 13:31:25
Inari, Konkon, Koi Iroha. 10: kár, hogy itt is túldramatizálták a dolgokat, simán jó lett volna lezárásnak a mangás változat. Ettől függetlenül nekem ez a sorozat volt a szezon legnagyobb meglepetése, nem hittem volna, hogy ennyire szeretni fogom (és hiába volt rövid, nem bírtam ki, hogy ne kezdjem el közben a mangát is :D).

Kicsit meglepődtem, hogy csak 10 rész volt, de ott a manga, szóval olvasom azt én is.. :D Köbö ez volt az egyetlen olyan anime most amit jó szívvel tudtam ajánlani a barátnőmnek is. XD

gerey

Quote from: blackronin on 2014-03-21, 11:38:57
Most egybe letudok pár részt:

Kill la Kill 23. rész
OPIC.
Már eleget áradoztam az előző részekről, ugyanazok érvényesek erre is.
Valamint nem akarok állandóan regényeket írni az egyes részekről.  :P

Space Dandy 9-10-11 részek
Hú, nem semmi részek voltak!  :whoah:
Az art, a zene és a hangulat eléggé egyedi volt mindháromnál.
Azt mondjuk be kell vallanom, hogy néhány esetben még az események megértésével gondok voltak...  ^^"
De ez nem igazi probléma, mert ez a sorozat már csak ilyen beteg.  :P
+1 A Lajkás meg a time loop-s rész kifejezetten jó volt. :D

Isley

Kill la Kill 23

Talán kicsit túl simán ment minden ebben a részben, de jó rész volt ez is. Utolsó részre remélem marad még valami nagy durranás.

LuckyDingo

Log Horizon, első évad vége. Jöhet a következő ősszel :) Lassan haladt és nem is volt olyan hű de akció dús, poénos, vagy különleges cucc, de mégis végig tudtam nézni minden részt tekerés nélkül. Szóval várom, hogy folytassák :D

Werro

Quote from: LuckyDingo on 2014-03-22, 16:17:14
Log Horizon, első évad vége. Jöhet a következő ősszel :) Lassan haladt és nem is volt olyan hű de akció dús, poénos, vagy különleges cucc, de mégis végig tudtam nézni minden részt tekerés nélkül. Szóval várom, hogy folytassák :D

Nekem az utolsó rész még hátra van... nem akarom elhinni, hogy máris vége.. :zomg: Nagyon tetszik, de valamit elrontottak érzésem van... :D

Cobra

A szezon talán legnagyobb (pozitív) meglepetése a sorozat. Ahhoz képest, hogy az elején azt hittem csak egy gyenge SAO klón, igen hamar lehagyta minőségben (legalábbis történetileg, grafikailag elég gyenge sajnos).
Örülök, hogy már most bejelentették a második szezont.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Megmurdel

Quote from: Cobra on 2014-03-23, 10:21:27
A szezon talán legnagyobb (pozitív) meglepetése a sorozat. Ahhoz képest, hogy az elején azt hittem csak egy gyenge SAO klón, igen hamar lehagyta minőségben (legalábbis történetileg, grafikailag elég gyenge sajnos).
Örülök, hogy már most bejelentették a második szezont.
+1  :tezsvir: