Fate/Stay night - SPOILERS

Started by Lazzaret, 2006-01-20, 22:07:13

Previous topic - Next topic

Nevl

Az utolsó pár részben már néha egész felnőttesen néz ki. Az elején nagyon kis pöcs volt. :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Dreamcleaver

Quote from: Nevl on 2006-05-23, 21:27:37
Az utolsó pár részben már néha egész felnőttesen néz ki. Az elején nagyon kis pöcs volt. :)

Ja hát kérem Sabernél teljesíteni kell. Kis pöcsből hamar nagy f@xá válik az ember.  :lol:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Nevl

:D :D
Azért ennek a résznek a végén ez a kézen fogva sétálgatunk - de szigorúan 1 lépéssel a férfi után - huncut kis vigyorral az arcunkon, mert végülis szeretjük egymást, de nem merjük kimondani, mert más feladatunk van beütés egész aranyos volt :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Lokids

Prof: Próbálja? Ey párszor már megtette. :D
Kell egy kis fanservice is a sorozatba, a nélkül cska egy egyszerű harcolós cucc lenne. Anál a kézenfogásos jelenetnél Saber egy ideig elég görnyedten ment, mint aki nem akar menni.

Prof. William

Szóval olyan Édes Annásan. Megvolt a szex és most "visszafele járják be az udvarlás létráját."

Rage

Nem akarom az igazamat bizonygatni, de ez mar tobb, mint gyanus szerintem (a kep elvileg a Hollow Ataraxia-bol van).
[Baloldalt Archer, jobboldalt Gilgamesh - legalabbis az "emberi" megfelelojuk. Velemenyek? Kivancsi vagyok, mit fognak kihozni ebbol.]
痛みを感じる方向に、出口がある!

Prof. William

Most mit is kéne látnom a képen? Emyia teljes erőből csépeli Gilgamest. Gili meg már érzi hogy itt baj lessz...

Archer=Emiya Ennek kéne lejönni a képből?

Nevl

Nekem se hasonlítanak, az arckifejezése Gilgameshnek tök más mint Shirounak.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Dreamcleaver

Rage az összes kép amire hivatkoztál eddig régebbi játék artok, melyek szerintem igen silány minőségűek. Az animéban már direkt figyeltek rá, hogy Emiya/Archer és Gilgamesh teljesen külön kinézetet kapjon.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rage

#489
Ok, ertem.
Mindegy, ugylatszik, meg Babilon kiralya is egy 15 eves tinedzser formajaban jelenik meg, ez van - legalabbis a jatekban. (Lehet, hogy tul sokat vartam ettol a CUCCtol. )
痛みを感じる方向に、出口がある!

Dreamcleaver

Quote from: Rage on 2006-05-24, 20:01:20
Ok, ertem.
Mindegy, ugylatszik, meg Babilon kiralya is egy 15 eves tinedzser formajaban jelenik meg, ez van - legalabbis a jatekban. (Lehet, hogy tul sokat vartam ettol a CUCCtol. )

Hát eleve az, hogy egy ókori közel-keleti epikus karakter (hogy most Babilon vagy Uruk vagy akármi azt nem tudom) szőke emo srácként jelenik meg elég röhejes sztem. Én is többet vártam a CUCC-tól.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bandita ^^

Olvasom... Nézem.... Olvasom.... Nemértem... Honnan szültétek ezt a Emiya=Archer=Gilgames=Berserker=Pamela Anders.... az más.... dolgot????  :eek: :confused: :confused:

Nemwakatta.... Valaki magyarázza már meg lécci....  :bruhuhu: És hogy jönnek ide az Inkák??
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Rage

Quote from: Bandita ^^ on 2006-05-24, 20:24:21
Olvasom... Nézem.... Olvasom.... Nemértem... Honnan szültétek ezt a Emiya=Archer=Gilgames=Berserker=Pamela Anders.... az más.... dolgot????  :eek: :confused: :confused:

Nemwakatta.... Valaki magyarázza már meg lécci....  :bruhuhu: És hogy jönnek ide az Inkák??
Az inkak nemtudom, hogy jonnek ide, az Emiya = Gilgamesh dolgot pedig csak en hoztam fel, mert a jatek artjai alapjan hasonlosagot veltem felfedezni a ket karakter kozott. Csupan ennyirol van szo.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Prof. William

#493
Még szép hogy fiatal csávóként van ott. Ha 110 éves öreg fasziként lenne ott, mint amikor meghalt akkor nem lenne valami nagy szám. Gondolom mindenki, akik mondjuk természetes halállal halt meg de kiérdemelték életükkel ezt, servantként megtesstesülésükkor abban korban vanak, amikor a legpengébbek voltak.
Hogy néze már ki pl. egy 60 éves reumás, aranyeres Lancer?

A legendában meg Gliagmes úgy szerepel hogy a haja olyan volt mint a nap. Gondolom innen szőke. A fülönfüggők meg summer szokás. És egy majdnem halhatatlanná vált félisten ne lenne jóképű?

Lazzaret

Na ha már igy belemelegedtetek Gilgamesh témába valaki többet is eltudna nekem mesélni a legendájárol, mítoszárol vagy történelmérő?


www.arkangyalok.uw.hu

Prof. William

Na szóval...

Gilgames Ur városának bölcs uralkodója volt még az idők kezdtén. Egyharmad rész isten kétharmadrész ember... Sok hőstettet hajtott végre haverjával Enkiduval akit elméletileg az istenek teremtettek hogy legyőzze őt de amikor látták, hogy mekkora király arcok mindketten inkább haverok lettek.
De eggy nap Enkidu meghal. Persze Gil valahogy visszahozza a halálból de ekkor rájön hogy meghalni nagyon nem jó dolog ezért el kezdi keresni a módot hogy lehetne örök életű.

Mivel Szent Grál aban az időben még nem nagyon volt ezért felkereste Um-Napistit az embert aki Noé módjára túlélte az özönvizet. (Özönvízmítosz itt is befigyel.) És ezért cserébe az istenek halhatlanná tették.
Um-Napisti el is mondja neki: Ha 7 napon át ébren marad akkor lehet beszéni a dologról. Nem fogjátok elhinni de pont a 7-ik napon szundított el.   :smile:

"Elég nagy lúzer vagy fiam" Mondta Um-Napisti de mivel jóarc volt még egy lehetőséget adott neki. Volt valahol jó messze a tenger fenekén egy gyógyerejű fű. Nagyon éles+minden volt ha le tudja szedni és megenni akkor halhatalan lessz...

Gil megy is persze kalandergényekbe illő kalandok után megszerzi a füvet. De ahelyet hogy bevenné elkezd agyaskodni... Ha ő most ezt elvinné Ur-ba és Enkidunak+pár havernak még adna az lenne ám a jó!
El is indul haza, de mivel dög meleg van útközben megáll fürdeni. És mit ad isten míg fürdik addig a füvet ellopja egy kígyó.

Gilgames dühöng egy sort majd levonja a tanúságot, miszerint az ember ne áhítozzon a halahatlanságra mert azt ki kell érdemelni nem pedig elvenni.

Ezután még hazamegy és jó nagy király lessz és olyan Herkulesesen kalandok egész sorát éli meg Enkiduval. És hogy teljes legyen a heppiend élete végén isteni sorba emelkedik, mert kiérdemelte életével.

Venom

Quote from: Rage on 2006-05-24, 20:54:07az Emiya = Gilgamesh dolgot pedig csak en hoztam fel, mert a jatek artjai alapjan hasonlosagot veltem felfedezni a ket karakter kozott. Csupan ennyirol van szo.

Nem akarok itt senkit megsérteni, de sok animéban mindegyik karakter kibaszottul ugyan úgy néz ki, max más a szem- és hajszín, illetve más ruhákban járnak (DE mindig ugyan az a ruha van rajtuk). Szóval én erre nem igazán alapoznék semmit.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Christian

Wow! Köszi a Gilgamesh sztorit! Ezzel valamivel tisztább az anime..de akkor vajon milyen célból keresi a grált ez a nyavajás? O_O

leaderke

#498
Biztos a grál segitségével akarja megszerezni magának Sabert :P
I'm The Hell Bringer :P

Dreamcleaver

Quote from: Prof. William on 2006-05-24, 21:16:49
Még szép hogy fiatal csávóként van ott. Ha 110 éves öreg fasziként lenne ott, mint amikor meghalt akkor nem lenne valami nagy szám. Gondolom mindenki, akik mondjuk természetes halállal halt meg de kiérdemelték életükkel ezt, servantként megtesstesülésükkor abban korban vanak, amikor a legpengébbek voltak.
Hogy néze már ki pl. egy 60 éves reumás, aranyeres Lancer?

A legendában meg Gliagmes úgy szerepel hogy a haja olyan volt mint a nap. Gondolom innen szőke. A fülönfüggők meg summer szokás. És egy majdnem halhatatlanná vált félisten ne lenne jóképű?

Aha szóval akkor Gilgamesh 15 éves emós gyerek korszakában volt a legpengébb. Kira... Ezerszer jobban meg lehetett volna csinálni a karaktert, ilyenkor üt vissza, hogy az anime hentai game alapú.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Köszi a történet nagyvonalú leírását Prof. Wililam :jee:


www.arkangyalok.uw.hu

Shirokko

#501
Na sziasztok igy a sorozat eleje óta nézegetem a spoilereket, elég nehezen viselem ha fél infókból kell megélnem.Remélem megtalálom azt a spoilergombot, hu mennyi jó beállítás van itt na mindegy akkor átrakom más szinbe.

Shirou és Archer harcol:
Nos ez az egyik változata a játék sztorijának ami garantáltan nem lesz már benne az animeben. Story: Shirou mindig is hös akart lenni. Mikor megkapta a lehetöséget hogy servant legyen ugy gondolta hogy megteheti amit apja soha, egyszerre több életet megmenteni. Na de rájön hogy ittsem fehér-fekete a helyzet és nagyon nem olyan a munkaköri leírása ahoyg ő képzelte, ebbe belefárad és a gameban végezni akar Shirouval mert ugye ha meghal, ő is eltünik és vége a kínjainak. Természetesen utolso pillanatokban ráébred hogy mégiscsak jó ez így és hagyja magát legyözetni(jaj de magyaros lett^^). Ja van olyan story is ahol nem egyezik meg a két személy és ott áruló lesz archer de ezt is elvethetjük.
Gilgamesh=Shirou:
Sztem ez ugy hülyeség ahogy van. Teljesen més személyiségek, nem említik egyik végig játszásban sem, és az animében télleg másak a vonásaik, pl Gilsama-nak akkora lepény leső szája van hogy noblephantasmaként bekaphatná az ellenfelét.
Gilgamesh Noblephantasmja:
A gates of Babilon azt hiszem ez a neve:
A japánok legendaismerete szerint Gilgameshnek miután isten lett (ahogy tanult kollégánk is irta) egy kincsestárába megszerezte az összes létező fegyvert amit hősök birtokoltak, na ezeket zúdítja ellenfelére. Bár az aranyrudakat gyüjthetném én így.
WTF with Lancer?!:
nos az a helyzet hogy elvileg valóban egy masternek 2db servantja van de ezt nem tudja Lancer hogy nem ő az egyetlen servantja az illetőnek. Na mikor ez kiderül bepipul rá, valahogy megtöri a paktumot, és segít Shirouéknak harcolni. Ez egy nagyon valószínű befejezés tekintve, hogy az összes többi variációban rég halott^^.

Nekem az egyik kedvenc befejezésem amikor Sabert Shirou átadja thosakának mert ő legalább érthozzá, de sajnos erre sincs semmi esély. Valszeg olyan lesz hogy, "jaj ez de nagyonerős, nembaj most együtt legyözzük a gonoszt!"


Dreamcleaver

Kérdés: ezek a hentai game lehetséges befejezései? vagy van egy harmadik Stay Night játék is?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

De ha nem az a verzió lessz Arc+Sihoru harcban akkor vajon mi?

Alkyra

Egyszerű. Ha Mohamed nem megy a hegyhez akkor a hegy megy Mohamedhez.
Magyarul: Mivel Shirou nem tudja meggyőzni Sabert, hogy ember legyen, ezért úgydönt, hogy Ő maga is Servanté válik.^^ Így örökké vele tud maradni.:) De ez csak az én verzióm.^^

Dreamcleaver

Hát én remélem Emiya és Saber nem jönnek össze, az túl gány lenne. Meg ez az egész szerelmi szál is olyan megalapozatlan. Sabernek tetszik Emiya önfeláldozós jelleme, Emiya meg első látásra beleszeretett Saberbe és most nem akarja harcolni látni? Elég gyenge, kicsit dolgozhattak volna rajta, hogy mélyebb indokok miatt szeressenek egymásba.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Sorry,  :_off:

Quote from: Dreamcleaver on 2006-05-26, 17:04:05
Elég gyenge, kicsit dolgozhattak volna rajta, hogy mélyebb indokok miatt szeressenek egymásba.
:wtf: Szar lehet neked ha mindenféle mélyebb indokokat kell keresned hogy beleszerethess valakibe...

Christian

Quote from: Zsiga on 2006-05-26, 17:06:55
Sorry,  :_off:

Quote from: Dreamcleaver on 2006-05-26, 17:04:05
Elég gyenge, kicsit dolgozhattak volna rajta, hogy mélyebb indokok miatt szeressenek egymásba.
:wtf: Szar lehet neked ha mindenféle mélyebb indokokat kell keresned hogy beleszerethess valakibe...


Ezt azért úgy nem kéne.... Nem minden ember olyan meglát valakit és beleszeret. Viszont mély szerelmi szálat egy HENTAI alapú gametől tényleg nem kell várni. Sztem nem a szerelem kialakulásán volt a hangsúly. :P

BTW:Gilgamesh egyre szimpibb :D

Dreamcleaver

#508
 :_off:

Hát én már csak ilyen vagyok. Nem feltétlenül vezet jóra, ha egy kapcsolat alapja a testi vonzalom. Nekem annál a szerelemhez picit több kell. Mondjuk nem is leszek szerelmes minden tavasszal. Ha meg első látásra azt jelenti, hogy a lány énjének van egy olyan kisugárzása, amitől egyből beleesesik az ember, hát ilyennel se találkoztam még.

:_off:

Christian: Hát igen visszaüt a H-Game alap. Szerintem egy fokkal jobb lett volna a sorozat, ha egy-két részben rágyúrnak az Emiya-Saber kapcsolat kialakulására. Az egész picit kidolgozatlannak tűnik.

Pl az a rész, ahol Saberre rányit Emiya a fürdőszobában, erre Saber megjegyzi, hogy egy ilyen izmos női test (mellesleg én nem vettem ezt észre Saber testén  :D) biztos nem tetszik egy férfinak. Na itt kicsit padlót fogtam. Nagy ugrás volt ez nekem az "én király vagyok, nem nő" felfogástól.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rage

#509
Quote from: Dreamcleaver on 2006-05-26, 21:55:17
Pl az a rész, ahol Saberre rányit Emiya a fürdőszobában, erre Saber megjegyzi, hogy egy ilyen izmos női test (mellesleg én nem vettem ezt észre Saber testén  :D) biztos nem tetszik egy férfinak.
Hm, en ugy emlekszem, azt nem mondta, hogy az a test noi. Lehet, hogy csak en probalok ertelmet szoritani ebbe a jelenetbe, de talan azzal lehetne magyarazni, hogy Saber voltakepp Artur kiraly (aki pedig nyilvanvaloan nem egy vezna alak lehetett).
痛みを感じる方向に、出口がある!