Kiállítás, Múzeum, Színház és egyéb hasonszőrű dolgok

Started by Fate, 2007-01-19, 10:49:45

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Damnatus on 2008-10-07, 14:35:18
Quote from: noriko on 2008-10-07, 13:07:23
naszóval: ...
Köszi a beszámolót!
Quote from: noriko on 2008-10-07, 13:07:23
leszámítva az enyhén terjengő szarszagot - jól szórakoztam. :)
Quote from: Nakedape on 2008-10-07, 14:15:25
a szar az lejubb tudomásom szerint csokiból gyúrt volt :)
Hmm.... valami nem stimmel :D  :zomg:
[spoiler]vagy Nakedape tudja rosszul, és a zacsiban mégsem csoki volt
vagy büdös/romlott volt a csoki
vagy a szag nem a csokiból jött, de akkor honnan, és mesterséges szag volt-e?[/spoiler]
garantáltan csoki volt, méghozzá valami igencsak sportszelet-szerű illata volt.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-10-08, 10:39:40
garantáltan csoki volt, méghozzá valami igencsak sportszelet-szerű íze volt.
FiXED

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

hermann csatája, ma volt a hazai ősbemutató,nekem nagyon bejött. holnap még játszák, aztán keresnek neki helyet
http://www.port.hu/pls/th/theatre.showtime?i_perf_id=160050&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_cntry_id=44

aki ráér megpróbálhat eljutni
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Üzenet szövege

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Táp Színház pályázatot hirdet a Kurátorok című ősbemutató megtekintésére.

NOVEMBER 26-án szerdán 22.00 órakor

a TŰZRAKTÉRben!

(VI. Hegedű u. 3.)

Különleges írói és színházi kísérletre vállalkozott a TÁP Színház.

Mindannyian tudjuk, hogy a pályázati rendszer működésével ifjú demokráciánkban sok baj van.

Hogyan működnek a kuratóriumok?

Mire és mennyi pénz jut?

Miért éppen arra?

Milyen kritériumok alapján dőlnek el a pályázatok?

Hogyan élik meg a döntéseket a pályázók?



1 előadás   1 helyszín   4 tér   13 író   15 rendező   89 színész



Filó Vera Galambos Attila Gazdag Péter Háy János Kárpáti Péter Kukorelly Endre Maros András Molnár Gál Péter Mohácsi István Takátsy Péter Tasnádi István Tóth Krisztina Vinnai András



Ascher Tamás Bozsik Yvette Gáspár Máté Göttinger Pál Horváth Csaba Keszég László Kovács Dániel Mundruczó Kornél Néder Panni Pelsőczy Réka Schilling Árpád Tasnádi István Török Ferenc Vajdai Vilmos W. Szabó Julcsi



Bánki Gergő Csányi Sándor Csákányi Eszter Dankó István Ezüsthigany Fullajtár Andrea Kamarás Iván Keresztes Tamás Kovács Lehel Mészáros Béla, Monori Lili Rába Roland Zrínyi Gál Vince és még sokan mások

- de, van amikor írók rendeznek, rendezők játszanak és színészek írnak -



Információ és jegyrendelés:

tapszinhaz@szinhaz.hu

+36-20-336-1134

Foglalás ajánlott, helyek korlátozott számban!


ott leszek,de nem kell aggódni nézőként csak
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Bulgakov: Mester és Margarita @ Nemzeti Színház

A regényt szerettem; tulajdonképpen a színdarab is rendben van, de nem jött át benne minden, pár dolgot a szünetben el kellett magyaráznom a kevésbé olvasottaknak. Aztán mintha lett volna egy furcsa betegsége a darabnak: jó drága volt a jegy, ettől egészségesen bő költségvetése lehetett a darabnak, amit aztán nem tudtak hogy elkölteni - volt pár teljesen fölösleges speciális effekt, mindenféle szerep nélkül. A legjobban pedig az zavart, hogy a dramaturg valahogy elnézte a műfajt, és balettrészleteket - pontosabban valami meghatározatlan műfajú, aritmikus, kifejezetten csúnya modern táncot - épített bele a darabba, teljesen értelmetlenül megszakítva annak rendes folyását és ritmusát, ráadásul semmivel se gazdagítva azt. Nyilván hangsúlyozni akart valamit művészileg (pl. hű de nagy ez a város, mennyien járókelnek benne, köztük a szereplőink?)... de nem jött át.

A fenti bekezdés elég fikázósra sikerült, de igazából élveztem. Konkrétan az ördögök például nagyon jók voltak, Woland meg aztán pláne.

Nakedape

Quote from: Próféta on 2008-12-07, 22:56:30
Bulgakov: Mester és Margarita @ Nemzeti Színház

A regényt szerettem; tulajdonképpen a színdarab is rendben van, de nem jött át benne minden, pár dolgot a szünetben el kellett magyaráznom a kevésbé olvasottaknak. Aztán mintha lett volna egy furcsa betegsége a darabnak: jó drága volt a jegy, ettől egészségesen bő költségvetése lehetett a darabnak, amit aztán nem tudtak hogy elkölteni - volt pár teljesen fölösleges speciális effekt, mindenféle szerep nélkül. A legjobban pedig az zavart, hogy a dramaturg valahogy elnézte a műfajt, és balettrészleteket - pontosabban valami meghatározatlan műfajú, aritmikus, kifejezetten csúnya modern táncot - épített bele a darabba, teljesen értelmetlenül megszakítva annak rendes folyását és ritmusát, ráadásul semmivel se gazdagítva azt. Nyilván hangsúlyozni akart valamit művészileg (pl. hű de nagy ez a város, mennyien járókelnek benne, köztük a szereplőink?)... de nem jött át.

A fenti bekezdés elég fikázósra sikerült, de igazából élveztem. Konkrétan az ördögök például nagyon jók voltak, Woland meg aztán pláne.
nos ami jó volt a darabban, az a színpad technika, meg  pár okos megoldás ( jeruzsálemi szint előre hozatala pl)
tömeg jelenet: rosszak, és az emberszámhoz képest még  tömegnek sem tűntek.

színészek.. szóval nem a nemzetiben a legerősebbek sajnos. még az ördögök se voltak mindig hajlandók játszani..

szóval nem volt jó

én már láttam kétszer a  a darabot máshol és mindkettő jobb volt



Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

White SeeD

#128
Életem legborzalmasabb szín(kín)padra feltáncolt, agyonordibált élményén vagyok túl.
Ugye az ember azért vesz 10K-ért színházbérletet, mert elvárja, hogy jó, minőségi, profik által előadott színdarabokat fog nézni, és mikor megveszi a bérletet, látja a listán, hogy miért is fizetett.
Ember koraeste beslattyog a kommunista időkből fennmaradt fotelos, meglehetősen minőségi  művelődési központba, ahol bérlete szerint a Rómeó és Júlia musical fog menni, valamelyik nagyvárosi társulat előadásában. Emberünknek ekkor feltűnik, hogy népviseletbe öltözött lányok cigarettáznak a bejáratnál (ez már önmagában csodálatos látvány). Valahogy rossz előérzetem támadt. Beülök (amúgy nagyon jó helyem van, középen a közép szektorban, annyi szépséghibával, hogy jobbra bálnák ülnek, akik mindig valamilyen zörgős édességgel együtt jelennek meg és egy-egy jobb jelenetet ott helyben megbeszélnek...)
A díszlet a következő: várrom, középen borszesz fáklyával... Ez már kezdi igazolni emberünk sejtelmeit, hogy Verona nem volt ennyire lerobbant, és nem népviseletes lányok szaladgáltak az utcákon. Itt valami bűzlik a borszeszfáklyán kívül, mely nem volt túl tiszta totál kiszárította már az első 5 percben a zárt terem levegőjét, és a bódító szaga is megvolt. Feltűnt még a két nagyméretű hangfal, amit istentudja hogy de felszögeltek az itt ott korhadó faburkolatra úgy, hogy nem szakadt ki. Közben eszembe jut, hogy mintha láttam volna plakátokat, hogy a Tapolcai istentudjamianeve amatőr táncegyesület megalkotta az Egri Csillagok című szuperprodukciót. Félelmemet tetőzte, hogy a városi tv teljes stábja ott van minden felszereléssel.
Világos volt már minden: Rómeó és Júlia helyett Egri csillagok. Profik helyett amatőrök. Pénzes előadás helyett free falunapos előadás. (Bár még nem derítettem ki, hogy helyette volt, vagy ez csak bónusz) De ha ezért fizettem :rage:
Jó, adunk nekik egy esélyt. Még nem láttam őket akcióban. Kihunynak a fények, kezdődik.
Középen megjelenik egy töröknek öltözött gyerek nagy dobbal. Hangszórókból ekkor dobhártyarepesztő hangerővel indul a dob. Törökünk áll, nem csinál semmit. Agyam ugrál a fejemben a hangoktól. (ha nem kéne felkeltenem az egész jólmegtermett tagokból álló sort, akkor nyomban menekülnék, de már nincs remény, bedugom fülembe a fülhallgatót, hogy tompítsa a hanghatásokat)
Törökünk úgy 30 sec után elkezdi dobolni ugyanazt ami a hangszórókból szól.. már itt lehetett érezni, hogy ez 110% playback lesz. (kicsit visszatérnék a színterem méreteire. Ez egy 10 soros kis terem, 1 balkonnal. SEMMI ÉRTELME NINCSEN KIHANGOSÍTANI BÁRMIT IS, MERT TÖKÉLETESEN HALLATTSZIK MÉG A SIMA BESZÉD IS!) De nem, a rendező szerint szükség van az 1m-es hangfalakra, melyek akkor is zúgtak a ráadott hangerőtől, mikor nem ment át rajtuk hang!!!)
Dobolásra playback énekkel bevánszorog pár láncravert jobbágy. Majd szöveg jön. Reménykedem, hogy az nem lesz kihangosítva, így füleim pihenni tudnak az előbb ért sokkhatástól. De nem... Mindenkin mikrofon, kihangosítás ezerrel. Még az sem segít, a megítélésen, hogy legalább nem playback. És jön a tánc. Ez ilyen random magyar tánc, a gagyibb fajtából. (amit falunapon lehet látni, majd minden hétvégén). A szereplők felének még nem emgy a koreográfia, a másikat nézi mit is kéne csinálni (Múltkor voltam unokahúgom ovodás előadásán. Na az kb 10szer profibb volt.) Aztán haladunk előre a történetben, némi szöveg majd random tánc. Néha a stílus átüt rappbe (wtf). Néha meg operába.(ami szintén kihangosítva, pedig erre aztán tényleg nem kéne). Itt felbukkan egy-egy ember (idősebb, 30, és 50 évesek) akik tényleg prok, tudnak énekelni és színészkedni is. Ők érthető okokból nem táncolnak, elvégre nem az a dolguk :) A közönség felének (a közönség átlagéletkora az első sorban ülő gyerekeket is beleértve 55+ fele van) a keze már a fülén van. Néha egy-egy ,,túl hangos" megszólalás. De ezt a hangmérnök finoman fogalmazva is lesz@rja  ezt... A táncolós jelenetek végén tapsot várnának a szereplők, ami elég nehezen indúl meg/elmarad.
Egyrészt érezhető, hogy rohadtul nem erre vágyott a közönség legalább fele (engemet is beleértve). A másik felének meg a fülén van a keze, így nem tud tapsolni. A gyerekeken az első sorban már nagyon látszódik, hogy nemigen bírják sokáig (nem csodálom), de4 tűrik keményen. Ahogy haladunk előre egyre több a tánc és tánc és tánc és tánc... Magyar, roma, has, magyar, magyar, roma...Egyre unalmasabb hogy ugyanazok jönnek ki, majdnem ugyanazt eltáncolják, a történet nem halad, a fejem már szétesik, és a nézőtéren mindenki imádkozik, hogy legyen már félidő.
Néha van egy két hastáncos jelenet (kb ezzel el is lőttem az összes pozitívumot a darabról) amik max 3 percesek, és túl sok rajtuk a ruha is (vagy én nézek túl sok hentait :D )
Végül eljött a félidő. Szúró fájdalommal a füleimnél, fájó fejjel, a hangtól és a szagtól besokkolva elmászok a kabáttárolóig. Majd látom az órámon, hogy pont jön busz, rohanok is, pont elérem a szakadó havasesőben.
Csodálatos este volt. Soha többet nem megyek ezen személyzet által elkövetett műre, még ha ingyen is van (amúgy sem mentem volna el, ha tudom, hogy ők lesznek).
A rendezés pocsék, a szereplők felkészületlenek, a koreográfiák unalmasak.
A legpocsékabb munka még is a hangmérnöké vagy DJ-é, kinek mi tetszik, azé az idiótáé, akinek 0 hallása van, nem hallja, hogy búg miden még halk módban is, aki nem látja hogy a közönség fogja a fülét, és szeretne nem megsüketülni. Én nem értek ehhez, de a volume gombot én is tudtam volna kezelni 100X jobban.
A legszörnyűbb persze az, hogy ezért valószínűleg fizettem nem is keveset...
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kvikveg

Biztos a budapesti volt Metro mozi hangositojat fogtatok ki.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Pesti Színház: A kellékes
Fail. Az egyetlen szereplő, Kern András nagyon oda akarta tenni magát, de ha egyszer a szöveg ilyen gyenge, akkor kénytelen az ember fia bealudni rajta. Persze 4-5 percenként volt egy-egy értékelhető poén, de kicsit stand-up jellegű komikus monológnak ez nagyon kevés. És a legidegesítőbb, hogy a közönség, beleértve a mellettem ülő igen hangos hölgyet, minden tagmondat után erőteljesen felnevetett, akár volt benne valami vicces, akár nem. :redface:

WS: részvét...

Quote from: Nakedape on 2008-12-11, 16:56:49
http://www.szinhaz.hu/index.php?id=1543&cid=30835
http://www.youtube.com/watch?v=DYW50F42ss8&feature=related ?

noriko

Quote from: Próféta on 2008-12-11, 22:48:46
Quote from: Nakedape on 2008-12-11, 16:56:49
http://www.szinhaz.hu/index.php?id=1543&cid=30835
http://www.youtube.com/watch?v=DYW50F42ss8&feature=related ?
[spoiler=somewhat related but not really]Töredékek (4.d)

Fizika óráról: Figyelem!
A következőket jelenthetem:
a tehetetlenségi nyomaték a théta
(ez egy görög betű, mint a béta).
Függ a forgástengely helyétől,
a test alakjától, s tömegétől.
Ennyit tudhattunk meg róla,
A következő a matek óra

Az érdekes kísérletek
Kémia órán kísértenek.
Hogy hogy képződik az észter és az éter?
Meséld el ezt nekünk Péter.
Ő sem tudja s nem csodálom,
Még nem ment ki szeméből az álom.

Magyar óra:
Segítség! Dögunalom,
És a párnám a padom.
Tanár-tojás magyaráz,
de látható a lámpaláz.
Remeg keze és a lába,
Nem való még a szakmába!

  ^^"[/spoiler]
[spoiler=hehh found some more] :__devil:

Haydn híres ember volt, Rohrauban született
Ezerhétszázharminckettőben még nem szerzett hírnevet
Apja ugyan bognár volt, de játszott hárfán s hegedűn,
Anyja szépen énekelt, hangja csengett gyönyörűn.
Zeneszerzőnk 6 évesen Hainburgba költözött
Válogatásra került sor, szépen ki is öltözött.
Hangja lágy volt s halkan csengett, a bécsi kórusba került,
17 évesen kitették, mert tehetsége kimerült.
Azaz csak mutálni kezdett, s rosszalkodott eleget
Az utcáról pártfogója adott neki kenyeret.
Tetőteres kis szobában játszotta a zongorát
Metasztázió megkérte, tanítson egy kisleányt.
Egy ebéden a leánynak (ki énekelni is tanult)
Tanára, Porpora megismerte a fiút.
Porpora is támogatta, így került el máshova
Lukarecbe Morzim grófhoz...ezért jó a zongora!
Ezerhétszázhatvanegyben Morzim eladósodott
Szélnekeresztette ezért az egész kis csapatot.
Kismartonba került aztán Haydn, Eszterházyhoz...

és itt már elegem lett. Ettől függetlenül persze nem jegyeztem meg az első sornál többet, de sikeresen kipuskáztam, ha jól rémlik.  :D

Ja meg még volt egy az erdélyi fejedelmekről is, de azt nem tudom, hova írtam, és csak az eleje maradt meg:
Oda veszett Buda, török kézre került
a sok magyar vitéz ráják közé vegyült.

A szultán a dolgot egy cseppet se bánva
Fráter Györgyöt szánta a kormányzóságra.

Fráter György a töröknek s a Habsburgnak is szolgált
ezért Habsburg parancsra megölték a szolgák.

(itt még volt valami...)
Izabella királyné lépett a helyébe,
őt követte János Zsigmond, drága férje vére.

thats all! nincs több nyugi! :D[/spoiler]

és hogy ne csak off legyek: húgom elment megnézni a Macbeth-et a Katonában, mert az egyik kedvenc darabja. Mondtam neki, hogy tuti meztelen lesz benne Macbethné a megőrülős jelenetben (itt azt kell tudni, hogy nem járok gyakran színházba, de eddig a látott darabok 90%-ában mindig volt meztelen jelenet, mer valószínűleg a rendezők szerint anélkül nem igazán beleélős a darab). Tesóm leszúrt, hogy hagyjam már, nem lesz, ha meg igen, ad egy csokit.
Este kaptam egy csokit.  :szemuveges:
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: noriko on 2008-12-11, 23:19:42
(itt azt kell tudni, hogy nem járok gyakran színházba, de eddig a látott darabok 90%-ában mindig volt meztelen jelenet, mer valószínűleg a rendezők szerint anélkül nem igazán beleélős a darab). Tesóm leszúrt, hogy hagyjam már, nem lesz, ha meg igen, ad egy csokit.
Este kaptam egy csokit.  :szemuveges:

Én sem járok színházba, de azért voltam párszor, és mégsem láttam még soha meztelen nőt!!! :Eztneked:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta


Ramiz

Dec. 22-én este/éjjel eljönne valaki TÁP-os Minden Rossz Varietére? Egyedül nem merek elmenni... :D (Lehet, hogy az unokatesóm még rábeszélem.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-12-15, 23:54:25
Dec. 22-én este/éjjel eljönne valaki TÁP-os Minden Rossz Varietére? Egyedül nem merek elmenni... :D (Lehet, hogy az unokatesóm még rábeszélem.)
Elötte sör utána hamburger? Btw ja, csak szerezz jegyet.

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-12-15, 23:54:25
Dec. 22-én este/éjjel eljönne valaki TÁP-os Minden Rossz Varietére? Egyedül nem merek elmenni... :D (Lehet, hogy az unokatesóm még rábeszélem.)
Elviekben erdekel, mikorhol van mennyiert, es mi lesz? (Goto honlap most nem megy.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Nemtom mennyiért, Domi biztos emlékszik. Nem lehet túl sok, 500-1000-re tippelek. Sör hamburger mehet. :D

Akkor foglaljak eddig 3 jegyet?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-12-16, 12:05:19
Nemtom mennyiért, Domi biztos emlékszik. Nem lehet túl sok, 500-1000-re tippelek. Sör hamburger mehet. :D

Akkor foglaljak eddig 3 jegyet?

ár passz, h  tűzraktérben mennyi, de kb ennyi :)

sztem ott leszek, vagy így vagy úgy.

jahh utána lehet h lesz  forralt bor meg zsíroskenyér
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-12-16, 12:05:19
Nemtom mennyiért, Domi biztos emlékszik. Nem lehet túl sok, 500-1000-re tippelek. Sör hamburger mehet. :D

Akkor foglaljak eddig 3 jegyet?
Johet.  :merci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

 :aaa:  :bruhuhu: Maxima mea culpa, es menjen a francba a torokfajasom, de nem jovok. *elmegy csuklot reszelgetni a sarokba*
A jegyem arat kifizetem, kiveve ha nem veszitek at vagy talaltok helyettem valakit.

Valakiiiii!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Akkor ez holnap este lesz, ugye? Ramiz, majd valamikor csörögj rám holnap hogy hol/mikor fussunk össze. :)
(Kviki, jó hogy írsz, simán elfelejtettem volna... ^^")

kikuchiyo

Hirtelen ötlettől vezérelve meg akartam nézni a Bodies kiállítást, mivelhogy 31-éig még nyitva van.

Naiv elképzelés volt... a sor legalább 300 méteres volt, a kiállítás bejáratától majdnem a Király utcai templomig állt. Ennyi ember szeretne hullákat látni?
Failure is the default option

NLZ

[reserved]

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-12-30, 00:45:15
Hirtelen ötlettől vezérelve meg akartam nézni a Bodies kiállítást, mivelhogy 31-éig még nyitva van.

Naiv elképzelés volt... a sor legalább 300 méteres volt, a kiállítás bejáratától majdnem a Király utcai templomig állt. Ennyi ember szeretne hullákat látni?

Minél hülyébb időpontban kell menni, mondjuk hétköznap ebédidőben... :)
Szerintem megéri, de tolakodni nem jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

gyerte péntek este 10-f11 re tűzraktérbe TÁP alvószínházba!


ma aludtam rajta, sztem kellmes volt

van diákjegy is
jertek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én