Kiállítás, Múzeum, Színház és egyéb hasonszőrű dolgok

Started by Fate, 2007-01-19, 10:49:45

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Ramiz on 2010-08-17, 17:21:12
Nem tudjátok véletlenül, hogy mi a címe annak a színdarabnak, amiben van egy hivatali ügyintézésről szóló jelenet (pecsét rossz helyre megy stb), nagyon szarkasztikus! Három vagy négy ember ül egy asztalnál, azon papírok, és megy a marakodás, hogy mit hova kell írni, és ennyi történik percekig. Youtube-on láttam és most nem találom!
nekem hirtelen ez ugrott be a leírásod alapján: Feketeország- Szavazóiroda

LiaLia

Quote from: Fazék on 2010-08-17, 20:28:38Feketeország- Szavazóiroda

Nagyon jó előadásaik vannak, szatirikus, fekete humor.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2010-08-17, 20:28:38
Quote from: Ramiz on 2010-08-17, 17:21:12
Nem tudjátok véletlenül, hogy mi a címe annak a színdarabnak, amiben van egy hivatali ügyintézésről szóló jelenet (pecsét rossz helyre megy stb), nagyon szarkasztikus! Három vagy négy ember ül egy asztalnál, azon papírok, és megy a marakodás, hogy mit hova kell írni, és ennyi történik percekig. Youtube-on láttam és most nem találom!
nekem hirtelen ez ugrott be a leírásod alapján: Feketeország- Szavazóiroda

:merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-08-17, 17:21:12
Szavazóiroda
Nem annyira hasonló, de egy régi kedves rádiókabaré-jelenet ugrott be róla. Meg persze a szintén nem túl friss Egy szavazat.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2010-08-19, 02:00:27
Quote from: Ramiz on 2010-08-17, 17:21:12
Szavazóiroda
Nem annyira hasonló, de egy régi kedves rádiókabaré-jelenet ugrott be róla. Meg persze a szintén nem túl friss Egy szavazat.
:lol: A Kern Andrasos az kesz. A masikra most nincs idom...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Ugyanis a barátom elmesélte, hogy mégis hogyan néz ki Magyarországon egy veterán jármű leműszakiztatása*, és meg kellett osztanom vele ezt a vicces-sírós videót.


* : "Próbálkozásonként" tizensokezer forint, és ha nem fizeted le őket, akkor majdnem biztos, hogy nem mész át (olyan indokokkal is meghúznak, mint hogy "Túl lassan húzódik vissza a biztonsági öv", de a tutibiztos tartalék geciség a "No és van-e lapát és seprű?", ugyanis benne maradt a magyar törvényekben egy erre vonatkozó kötelesség, még a lovas kocsik ideje óta, ugyanis a seprű és a lapát a lóürülék feltakarítását szolgálja...). De még a lefizetés sem direktben megy a vizsgáztatóknak, gondolom mert azok félnek a lebuktatástól, hanem "megbízottakon" keresztül, akik 20-30 ezerért vállalják a "levizsgáztatás levezetését" (ami elvileg annyi kéne legyen egy ép autó esetén, hogy odaviszi az ember, leül két órára, aztán hazamegy a papírral, hogy a kocsi műszakilag helyt áll).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

krétakör valóban szép volt, feketeország kétszer megvolt élőben is , Schilling most vidéket jár fórum színházazva, kíváncsi vagyok az mivé fut ki
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Mozart: Figaro házassága
vígopera az Operában

A hűséges Figaro boldogan készülődik esküvőjére imádott Susanna-jával, mikor szóba kerül, hogy bizony a grófuraság szemet vetett menyasszonyára, és közben a grófné emiatt mellőzött lett. Figaro cselt eszel ki a gróffal szemben, ám a tisztes hölgyek se restek, és bizony móresre akarják tanítani a féltékeny illetve csalfa férfinépet.

Vasárnap délelőtti matinének jó, nem egy kiemelkedő zenei darab. A nyitány és a grófné egy esti dala tetszett, aminek majd még utána hallgatok. A történet jól mutatja be a pikáns praktikák, intrikák, cselszövések világát, és hogy ebből hogy kerekedik tévedések vígjátéka.
A grófné-Tokody Ilona volt kiemelkedő jelenség, jól játszott és énekelt Bartolo-Rácz István, és Cherubino-Schöck Atala jelenései voltak még szórakoztatóak.

Andicilin

Nem tud valaki bármelyik színházban nyilvános főpróbáról? Az ingyenes kulturálódás híve vagyok. :Kiraly:

Egyébként tudok ajánlani pár dolgot, ha esetleg valaki még nem hallott volna ezekről:
November 5-16. Heart Art - Japán kortárs művészeti kiállítás - Budavári Palota E épület (1014 Budapest, Szent György tér 2.)
November 24-december 2. Anilogue-Nemzetközi Animációs Filmfesztivál - Uránia Nemzeti Filmszínház és Toldi Mozi
November 25-27. (csütörtök-szombat) Japán napok a Fővám téri Vásárcsarnokban (1093 Budapest, Vámház körút 1-3.) A belépés ingyenes! http://www.japan-napok.webs.com/
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"

Próféta

Quote from: Andicilin on 2010-11-07, 21:30:39
Egyébként tudok ajánlani pár dolgot, ha esetleg valaki még nem hallott volna ezekről:
November 24-december 2. Anilogue-Nemzetközi Animációs Filmfesztivál - Uránia Nemzeti Filmszínház és Toldi Mozi
not sure if I want
Vagy a Secret of Kells esetleg bottal piszkálható?

Andicilin

Izé...én még nem néztem meg a részletes programot, de elég jól leírtad az Urániában uralkodó anomáliákat. Minden évben ilyesmi van.
Egyébként ha jól tudom, akkor 3 héttel a fesztivál előttig olcsóbb a jegy. Ha viszont meggondolod magad, akkor mindig lehet az előtérben seftelni.
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"

Ramiz

Én majd beszámolok a sajtósokról, hátha van jó. A Belleville randevús faszi filmjére kíváncsi vagyok, meg talán "az új Miyazaki" animéjére is, bár az előző filmet nem mertem megnézni a szentimentális faktor miatt, bár sokan dicsértétek.


edit: erre jön valaki? engem a 8-bit zene, a könyv és a programok is érdekelnek, tuti ott leszek.
http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=167524973269042
http://ogi.hu/hirek/pixelhosok-party-december-negyediken-pc
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

LiaLia

Szegény gazdagok
musical, József Attila Színház

Egy estés szórakozásnak, vagy a nagy klasszikus valamiféle megismerésének, vagy akár iskolásoknak a könyv elolvasása helyett modern feldolgozásban végighallgatni a történetet jó lehet, viszont nem egy kiemelkedő darab.
Az alapmű Jókait dicséri, a zenét kevésbé éreztem egyedinek, két dal volt ami valamennyire kiemelkedett a többi közül, Henriett dala (Krassy Renáta) és Fatia Negáré (Zöld Csaba).
Jó volt látni és hallani Vikidál Gyulát, öreg pópaként még érezhetően jól énekel, amellett, hogy eljárt már felette az idő :smile:

LiaLia

Hallo, hallo
vígjáték, József Attila Színház

René egy kávéházat tart fent a németektől megszállt Franciaországban. Együtt él szeretett feleségével és kevésbé szeretett anyósával. Ám ez önmagában még nem elég, rendszeresen betérnek hozzá a német tisztek, közben bújtat két angol pilótát, fel-felbukkan egy rendkívül hazafi partizánnő is, a magát franciának álcázó rettenet-franciául beszélő angol kémről nem is beszélve. És mindezek mellett rejteget egy rendkívül értékes festményt, a "Bukott Madonna a két nagy didivel" címűt.
Egy nap azonban elkezdenek bonyolódni az amúgy is kusza események, és hiába igyekszik rendezni a helyzeteket, úgy tűnik egyre nehezebb lesz belőle kimásznia.

Erősen szatirikus, időnként kabarészerű vígjáték. A kezdeti ráhangolódás után végig nevettem az egészet, hol kuncogva, hol dőlve a nevetéstől. Nagyon jól viszik végig a történetet úgy, hogy közben remekül vegyítik benne a férj, felesség, anyós, férfi-nő vicceket, és figurázzák ki a különféle nemzetek jellegzetességeit. A német pedantériát, az olasz szépfiúságot, a francia hazafiságot. Nagyon jók voltak a színpadi képek, a "Bukott Madonna a két nagy didivel" és Otto Flick Gestapo-tiszt dolgozószobájának festménye kiemelten művészi és kreatív műremek.

Leara

Quote from: LiaLia on 2010-12-24, 01:34:05
Hallo, hallo
vígjáték, József Attila Színház

Ne már, ebből van színházi darab :D? A sorozatot imádom, mostanában is szoktam nézni a Comedy Centralon... meg kéne lesni ezt az előadást is :D.
MAL

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Janelle Monáe - BaBopByeYa című dalára, egy modern táncművészeti házi performansz látható. Megtekintése művészlelkeknek ajánlott, én könnyesre nevettem magam, amellett, hogy nagyra értékelem a művészi teljesítményüket.
BaBopByeYa

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Henry Fielding: The History of Tom Jones, a Foundling (magyarul simán Tom Jones) @ Pesti Színház

Ahogy az angol cím is mutatja, Tom Jones lelencgyerek mulatságos életét örökíti meg a szatirikus darab, "születni márpedig tudni kell" mottóra. Rémlik, hogy sok-sok évvel ezelőtt ment a tévében, és már akkor is valami aranyos baromság volt. Színpadon, immár elejétől végéig megtekintve is ugyanez a véleményem, sőt, a társulat még rá is tett egy lapáttal. Amit nem kellett volna, mert néha-néha már kicsit ripacskodós volt.




Quote from: Nakedape on 2011-04-01, 12:57:07
douglas_adams_galaxis_utikalauz_stopposoknak
1. Vút, menjünk!!!!
2. Ja hogy volt már :(

Próféta

Experidance Társulat: Nagyidai cigányok @ RaM Colosseum

Arany János ismert művének táncelőadás formátumú adaptációja. A szövegkönyve annyi, hogy "Otté, otté!", valamint "Úá, úá!". Ez mondjuk pont alkalmassá tette arra, hogy családunk külföldi vendégét elvigyük rá :) És egyúttal felavatottnak tekinthetem a város legújabb színházát (RaM = Radnóti Miklós amúgy, gratula...).

Arról szól, hogy először vannak a cigányok, akik sokat mulatoznak és isznak és táncolnak. Utána jönnek a magyar vitézek, és ők is táncolnak. Utána jönnek a Habsburg katonák, akik szintúgy táncolnak. Aztán megint a magyarok jönnek, és táncolnak. Hej, be mulatságos lehetett az élet 500 éve! Viccet félretéve azért elég jól meg van csinálva a műsor; nagyjából lehet tudni, mikor mi történik, pedig tényleg csak táncolnak. Maguk a táncok pedig káprázatosak és boszorkányosak.

Viszont mégis elaludtam rajta. Azt hiszem, a "táncelőadás" nem nekem való műfaj, pedig tényleg eszméletlenül nézett ki.

noriko

Quote from: Próféta on 2011-04-09, 01:16:32
Henry Fielding: The History of Tom Jones, a Foundling (magyarul simán Tom Jones) @ Pesti Színház
Fú ez nekem nagyon nem jött be. Majdnem ott is hagytuk barátnőmmel a szünetben...
A rákövetkező hétre beiktattuk gyorsan a Dzsungel könyvét, hogy valami jót is nézzünk a Pesti Színházban.
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Csehov: Ványa bácsi, avagy jelenetek a falusi életből @ Víg
Élveztem. Érdekes jellemek, jó színészek, elcsesződött életek az orosz mucsán. Kicsit persze talán poros darab, manapság nem így írnák meg. Visszagondolva az Augusztus Oklahomában lehetne a Csehov-mű mai inkarnációja.

Quote from: noriko on 2011-04-19, 12:11:42
Quote from: Próféta on 2011-04-09, 01:16:32
Henry Fielding: The History of Tom Jones, a Foundling (magyarul simán Tom Jones) @ Pesti Színház
Fú ez nekem nagyon nem jött be. Majdnem ott is hagytuk barátnőmmel a szünetben...
:confused: Ennyire nem? A sok idétlen táncikálós-zenés betét zavart?

kikuchiyo

Brecht: Koldusopera @ Thália

Klasszikus trollkodás és marxista antiszínház a 20-as évek végéből. Mögöttem a nénik sugdolóztak, hogy így rossz, megy úgy nincs ritmusa, de ezzel a darab valószínűleg el is érte a célját, mert - bár a magyartanárom annak idején mindig nagyon mérges volt, amikor valaki le merészelte írni, hogy "a költő ezzel azt akarta mondani" - Brechtnek ha volt célja, az elsősorban az lehetett, hogy a színházba járó néniket megbotránkoztassa.

A rendezés modernségére jellemző, hogy Bicska Maxi bandájának egyik tagja Kenny volt a South Parkból, még ki is nyírták az egyik jelenetben láncfűrésszel (a szemetek).

Nem volt rossz végső soron.
Failure is the default option

Próféta

Ha már antiszínház meg trollkodás:

Jógyerekek képeskönyve @ Örkény

Gyerekek, köszönjetek szépen a bácsinak, különben az Illemmanó kivágja a nyelveteket! És szanaszét fog fröcsögni a vér, és nagyon nehéz lesz kimosni a szép fehér ingetekből!

Nos, köbö ilyesmi nevelő tanácsokból és groteszk jelenetekből áll a darab (bár ez pont nincs benne). Az eredetije ez a képeskönyv. A harmonikás-fejhangú rémdalokat pedig a Tiger Lillies nevű őrült zenekar szerezte alá, akikről volt már szó itt a fórumon.

Ahogy nézem, Nakedapénak anno tetszett. Nekem nem annyira :( Vicces meg minden, de az én szórakoztatásomhoz most valahogy több kellett volna a repülő végtagoknál és a lánynak öltöző meglett férfiaknál.




Matekos nördség, disregard me:
Megfogható matematika
Véletlen - tudományos ismeretterjesztő táncjáték (Mérő László színpadon - WTF?)

Ramiz

Vannak ezek a szabadulós játékok Flash-ben... meg a thrillerek, gondolkodós filmek és horrorok, ahol ki kell szabadulni egy pincéből, de nem könnyű... és valaki figyel és üzenget és szívat is néha...

Na egy csávó megcsinálta ezt Budapesten:
http://parapark.hu

Többet nem árulok el (ő sem fog), a spoilerezés halálos bűn lenne!

Jelenleg 6e forint 4 emberre egy "menet", szerintem nagyon megéri, nekem rég nem volt ennyire intenzív "elmegyünk valahova megnézni ezt-meg-ezt" élményem, ráadásul nem is nagyon hallottam, hogy ilyesmik lennének a világban szervezve (persze ki tudja?). Dominak kötelező, mindenki másnak csak nagyon ajánlom!

P.S.: Csak egyetlen figyelmeztetés (ott is mondani fogják előtte): nagyon fontos az összmunka és a kommunikáció... igazi csapatépítő élmény. Én 2 csajjal mentem, az egyik nem is a khmm túl okos fajtából való :) ,  nem is értünk a végére, bár a 80-90%, ameddig a srác szerint eljutottunk, nem is számított rossz eredménynek. Nehéz!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2011-07-10, 21:58:33
hümm ez nagyon jól hangzik.
Domonkos ha nélkülem megy el rá, akkor megjárja... :lazza:

Próféta