SporTopic

Started by Exo, 2004-05-24, 17:57:45

Previous topic - Next topic

Exo

Quote from: DamnatusHali!



Baumgartner volt a béna, vagy a kocsi adta fel?

Valószínűleg az auto adta meg magát, de nem tudtam 100%-osan megállapítani, mert nem olyan volt a felvétel...

Kalibur

Quote from: ExoValószínűleg az auto adta meg magát, de nem tudtam 100%-osan megállapítani, mert nem olyan volt a felvétel...
Nagy az esélye, az az autó különben is csoda, ha egyáltalán végigmegy... nemtom, az az egy nyavajás futam hogy jött össze... azért ehhez már mázli kell: pont akkor ne rohadjon le, amikor pontot szerezhet :D
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Baldy

Ha jól emlékszem, a gond ott volt, hogy Baumgartner meglátogatta a kavicságyást, az pedig mint köztudott, nem éppen ápolja az autókat, főleg ha egy Minardiról van szó...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Exo

No, lezajlott a Copa America is! :)
Brazília lett a gyõztes, hiszen a rendes játékidõ lejárta után a 2-2-es állást követõ 11-es rúgásokban 4-2 arányban eliminálták Argentínát.
A gólkirály Adriano lett 7 góllal.

Exo

Megkezdõdött az Olimpia!!! :D
HAJRÁ MAGYAROK! :jee:

(eddig egy ezüst, egy bronz)

Damnatus

Hali!

Hajrá Magyarország!
(1 arany, 1 ezüst, 1 bronz)

.Attila

Igen, éljen Nagy Tímea, aranyérmes párbajtõrözõ!

Damnatus

Hali!

Egyébként nem szabad elfeledkeznünk (a jövõben sem) mindazokról a sportolókról, akik ugyan kijutottak, de nem sikerült "komoly" eredményt elérniük. Hiszen jók az ellenfelek, és õk biztos mindent megtettek, és a maximumot hozták, ami sajnos nem volt elég. De tudjuk, a részvétel a fontos (a gyõzelem meg a kellemesebb ;) )

Exo

Quote from: DamnatusHali!

Egyébként nem szabad elfeledkeznünk (a jövõben sem) mindazokról a sportolókról, akik ugyan kijutottak, de nem sikerült "komoly" eredményt elérniük. Hiszen jók az ellenfelek, és õk biztos mindent megtettek, és a maximumot hozták, ami sajnos nem volt elég. De tudjuk, a részvétel a fontos (a gyõzelem meg a kellemesebb ;) )

Természetesen ez így van! :zen:

De azért nagy grat az érmeseinknek!!! :jee:

Meske

Quote from: ExoDe azért nagy grat az érmeseinknek!!! :jee:
Szvsz már minden olyan magyar sportoló megérdemli a nagy gratot, aki már kijutott az olimpiára, de persze akik még érmet is szereztek/szereznek azoknak pedig külön grat! :zen:


Mindazonáltal:
HAJRÁ MAGYAROK! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Lacos

Foci

Skócia - Magyarország : 0 - 3
(gólszerzõ: Huszti 2x (egyik 11esbõl), ill. Marshall (öngól))

Dekár, hogy nem láttam! Mindenesetre biztató.

Damnatus

Hali!

Minden sikerre ezt mondjuk, aztán a következõ meccsen kikapunk vmi olyan országtól, ahol még focipálya sincs.
De azért én is örülök, csak nem hiszem, hogy ez fejlõdés elõjele lenne.

Exo

Quote from: LacosFoci

Skócia - Magyarország : 0 - 3
(gólszerzõ: Huszti 2x (egyik 11esbõl), ill. Marshall (öngól))

Dekár, hogy nem láttam! Mindenesetre biztató.

Télleg???
Tök yóóó!...a skótok nagy nevek azért és nem B csapattal álltak ki...sajna csak az elsõ félidõ végét láttam!
De azért Grat akkor!

Ja és BRAVÓ DANI!!! :jee: :cool: :kiraly: (olimpiai ezüst, uszásban - 15 évesen)

Stairan

Quote from: DamnatusHali!

Minden sikerre ezt mondjuk, aztán a következõ meccsen kikapunk vmi olyan országtól, ahol még focipálya sincs.
De azért én is örülök, csak nem hiszem, hogy ez fejlõdés elõjele lenne.
De ez most már nem az elsõ siker, a németeket is megvertük, akkor is sokan mondták, hogy csak véletlen, most meg a skótokat is simán.Én láttam végig a meccset, és tényleg nagyon jó volt a magyar válogatott, már rég játszottak ennyire jól, örülhetnek a skótok, hogy nem kaptak többet!Szerintem valami megmozdult a magyar fociban, szépen lassan elkezdünk elõre haladni.Gondolok itt a Fradira a bl-ben, vagy az Újpestre, de még a Honvéd is továbbjuthat, és most végre lesz egy jó válogatottunk!Nameg az elsõ két forduló az nb1-ben sem volt rossz!
Ja és az utánpotlás sem rossz, õk 4-2-re verték a skótokat!

.Attila

Jó lenne, ha a nagy csapatokat nem csak barátságos mérkõzésen vernénk meg. Tétmérkõzésen mindig elbukunk.

Stairan

Quote from: TriviJó lenne, ha a nagy csapatokat nem csak barátságos mérkõzésen vernénk meg. Tétmérkõzésen mindig elbukunk.
Majd meglátjuk a horvátok ellen, én már nagyon várom azt a meccset!
De olyan is rég volt, hogy nálunk magasabban jegyzett csapatot 3 góllal vertünk volna meg, mindig csak ilyen San Marino meg ilyeneket.
Itt egy lista a 3 góllal megvert ellenfelekrõl, zárójelben az ellenfél akkori ranglista helyezése:
2004 Skócia (62.) 3-0
2003 San Marino (163.) 5-0
Luxemburg (154.) 5-1
2002 San Marino (159.) 3-0
2001 Macedónia (86.) 5-0
Grúzia (79.) 4-1
2000 Litvánia (72.) 6-1
1999 Azerbajdzsán (98.) 3-0
Liechtenstein (138.) 5-0
1998 Azerbajdzsán (104.) 4-0
1997 Málta (125.) 3-0
Málta (122.) 4-1
1996 Azerbajdzsán (125.) 3-0
nagy szünet...
1992 Katar (52.) 4-1
Luxemburg (109.) 3-0
1990 Törökország (63.) 4-1
Arab Emírségek (55.) 3-0
1989 Svájc (3.!!!!!) 3-0
1988 Izland (53.) 3-0
Izland (53.) 3-0
1987 Görögország (32.) 3-0
Szerintem most lesz esélyünk kijutni a vb-re, rég játszott ilyen fegyelmezett a válogatott!

Lacos

Hát én is nagyon szeretném, csak el ne kiabáljuk...

Másként viszont abban egyetértek, hogy vmi megváltozott a játékon. Ha másra nem, hát erre jó volt Matthäus érkezése: sikeresen felkavarta az állóvizet. Meg a külföldre igyekvõ játékosok pályáját is egyengeti (hiába, egy Matthäus-csapatban szerepelni jobb ajánlólevél, mint mondjuk egy Garamiban. Szépen cseng nyugatabbra is a kapitányunk neve). Én nem emlékszem mikor volt utoljára ilyen, hogy ennyi magyar focista kapjon állást külföldi, erõsebb ligában szereplõ klubnál (mondjuk az is igaz, hogy mostmár mi is EU, és így könnyebb). Pl, talán eddig 1x szerepelt egy magyar játékos a Premiershipben, ehhez képest erre a szezonra 4en is oda igazoltak. Persze én már örülnék, ha csak egy is megragadna ott  :rolleyes: .

Lacos

Quote from: DamnatusMinden sikerre ezt mondjuk, aztán a következõ meccsen kikapunk vmi olyan országtól, ahol még focipálya sincs.
De azért én is örülök, csak nem hiszem, hogy ez fejlõdés elõjele lenne.

Sokan gondolják ezt így. De amikor ilyet hallok/látok, mindig nagyapa mondása jut eszembe: addig ne panaszkodjunk, ameddig nincs miért

Quote from: StairanJa és az utánpotlás sem rossz, õk 4-2-re verték a skótokat!

Jaja! Talán annyit érdemes megjegyezni, hogy ez viszont hazai pályán történt, ezért kisebb a bravúr.

Quote from: TriviJó lenne, ha a nagy csapatokat nem csak barátságos mérkõzésen vernénk meg. Tétmérkõzésen mindig elbukunk.

Mikor játszottunk utoljára tétmérkõzést?? Szerintem még az EB-selejtezõkön lehetett, a lengyelek ellen. Azóta a fél csapat kicserélõdött, plusz a kapitány.

Damnatus

Hali!

Én csak azt akartam mondani, hogy ezzel a mostani játékoskészlettel azért csodát ne várjunk. Mattheus ugyan kihozhatja belõlük a legjobbat, de focizni már nem taníthatja meg õket. A komoly elõrelépés, csak 10-15 év múlva lehetne, de mivel ugyanazok az emberek és tanítványaik vannak az mlsz-ben 20 éve, én kétlem, hogy meg tudna újulni a magyar foci. Mindenestre nagyon örülnék, ha nektek lenne igazatok, csak már én is beleestem többször abba a hibába, hogy 1-2 gyõzelem után elkezdtem hinni abban, hogy most van fejlõdés, azt gyorsan rá is cáfoltak.

Mindenestre én akkor teljesen elégedett vagyok a mostani válogatottal, ha látom, hogy küzdenek, futnak, mozognak a pályán, és mindent megtesznek a gyõzelemért. Mert akkor, sportemberekhez méltóan viselkednek, és vereség esetén is emelt fõvel hagyhatják el a pályát, hiszen õk mindent megtettek, csak az ellenfél jobb volt.

Ja gratula az éremszerzõknek, és köszönet a résztvevõknek!

Exo

Én is reménykedem, hogy most kicsit talán emelkedik a magyar foci csillaga a futball egén! :)

De addigis GRAT Igaly Diánának az olimpiai aranyért!

Grat még Cseh Lacinak és Kovács Áginak a 4. ill. 5. helyeikért!

Stairan

Quote from: DamnatusHali!

Én csak azt akartam mondani, hogy ezzel a mostani játékoskészlettel azért csodát ne várjunk.
A görögöknek is sikerült megcsinálniuk a csodát, nem híszem, hogy az eb elõtt bárki is gondolta volna, hogy õk fognak nyerni, bármi megtörténhet velünk is! :) Na jó most nem azt mondom, hogy 2006-ban vb-t nyerünk, de ha kijutnánk 20 év után újra egy világversenyre, az is nagy dolog lenne!
De ha mégsem sikerülne, szerintem akkor sem kell leszólni Mattheus-t, mert már megérte idehozni!

Exo

Egy a tuti...a 11-eseket nem Tökölivel kell rúgatni, hanem Husztival! :hopp: :D

Stairan

#112
Quote from: ExoEgy a tuti...a 11-eseket nem Tökölivel kell rúgatni, hanem Husztival! :hopp: :D
Hát ez igaz, eddig mindig berúgta, és mindig balra :)
Tényleg Tököli most hogyhogy nem volt a válogatottban?
Úgy tudom nem sérült, vagy mégis?

Lacos

Tökö nem rossz játékos klubszinten, de a válogatottban a kritikus pillanatokban rendre meginog. Leginkább ezért nincs bérelt helye a nemzeti 11ben szvsz. Meg van jobb befejezõ csatárunk is jelenleg.

Engem az érdekelne, hogy Szabiccsal mi van? Most akkor igaz az, hogy õ "mondogatja le" a válogatottbéli szereplést? Furcsa. Szerintem beférne a válogatottba, mondjuk Torghelle cseréjeként. 1ébként õ is rugott már egy meccsen két gólt Kahnnak...

Stairan

Quote from: LacosEngem az érdekelne, hogy Szabiccsal mi van? Most akkor igaz az, hogy õ "mondogatja le" a válogatottbéli szereplést? Furcsa. Szerintem beférne a válogatottba, mondjuk Torghelle cseréjeként. 1ébként õ is rugott már egy meccsen két gólt Kahnnak...
Nos elvileg Szabics most azért mondta le a szereplést, mert, hogy sérült, de olyat is hallottam, hogy állítólag Sammer nem akarta elengedni, mivel most sérült Streller, és Cacau pedig eltíltás miatt nem játszhat, így csak a Szabics Kuranyi kettõs maradt.De ha akarod küldhetsz egy e-mailt Iminek és ott megkérdezheted õt is! :)

Lacos

És válaszolni is szokott? Egyáltalán olvassa ezeket a maileket? Kíváncsi vagyok, mit mondana arra, hogy miért nem játszott a legutóbbi min. 3 válogatott meccsen.

Stairan

Quote from: LacosÉs válaszolni is szokott? Egyáltalán olvassa ezeket a maileket? Kíváncsi vagyok, mit mondana arra, hogy miért nem játszott a legutóbbi min. 3 válogatott meccsen.
Nem tudom, én még nem írtam neki, de lehet, hogy válaszol.
Meg kell próbálni! :rolleyes:

Lacos

NNa írtam neki egy rövid, de taktikusan fogalmazott levélkét...
-----------------------------------------------------------------------
De hamár sporttopic, akkor Athén!

Kézilabda, férfiak

Magyarország - Németország : 30 - 29

A nap magyar-vonatkozású meglepetése alighanem :) Szép volt fiúk!

Damnatus

Hali!

Ameddig láttam, hat góllal vezettünk, de a lényeg hogy nyertünk. A nõi vizilabdások mit játszottak?

Stairan

Quote from: DamnatusA nõi vizilabdások mit játszottak?
Magyarország-Kanada 5-4 (1-2, 2-0, 2-1, 0-1)