Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

smash++

Advent Rising

Nem tudom kire milyen hatással volt,mert azt olvasgattam,hogy egy elég átlagos gamenak ítélték. Nekem nagyon tetszett. Jó volt a fegyver és az erőhasználat. Picit gyorsan lehetett fejlődeni és 5 szint kevésnek bizonyult.A játék elég rövid,talán az elég szó nem megfelelő :). A történet érdekes...
Azért a trailer után kicsit többet vártam.Úgy gondoltam vmi Oni-hoz hasonlóval fogok játszani.Sok fegyver-sok erő és a fasza kis kivégzésekre már alig maradt lehetőség.
Zene  :jee:
[spoiler]Romantika elmaradt a végén és kaptunk egy szó nélküli búcsút :D. A To be contiuned meg ütött főleg úgy,hogy fogalmam sincs mikor jön a kövi rész[/spoiler]
Szóval rövid kis kikapcsos lövöldözös-erő használós-ugrálós-fightos game  ja és a medium a kezdő szint:)

Mikor jön a kövi rész????:mad:

Fubenalvo


Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-10-31, 13:22:43
K_T: Akármikor végigtolom az orrod előtt a HL2-t 5 óra alatt cheat nélkül. (Pedig még bunnyjumpolni se tudok.) Meg úgy általában az fps-ek 90%-át...
(Btw. speedrun 1:36)
Jah, látom, az oldalon fel vannak sorolva a cheatek és hibák, amit kihasználnak,
de tagadják, hogy csalnának ::)
Leggyengébb fokozaton valszeg én is végig tudnám tolni egy délután alatt, de
abban hol az élvezet :hehe:

Dreamcleaver

#3453
Kíváncsi vagyok , hogy a ti definíciótokszerint mi a "mindent megnéztem, és nem is rohantam". ;) A Portal első átlagos végigtolása, úgy, hogy az illető nem akad meg a feladványokon, úgy kb 2,5-3 óra. Később persze simán meg lehet csinálni kevesebb mint 1 óra alatt is.

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-31, 20:11:22
Oni... de szerettem anno ^^

Épp most is fent van. A fekete robot ninját nagyon megszívattam azzal a sikítós fegyverrel. ^^


Szerk by KT: doublepost

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fubenalvo

Én nem merem megkockáztatni, hogy feltegyem. Emlékeimben úgy él, mint egy káprázatos grafikájú játék, nem akarom elrontani ezt a képet. :)

Dreamcleaver

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-31, 23:18:18
Én nem merem megkockáztatni, hogy feltegyem. Emlékeimben úgy él, mint egy káprázatos grafikájú játék, nem akarom elrontani ezt a képet. :)

Én megkockáztattam és nekem meglepően most is tetszik a grafika. A modellek egész szépek, a textúrák meg egyszerűek, de illenek az anime szerű grafikához. A fegyver effektek coolosak. Jó blob shadow-k vannak meh...  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

HL2 EP2 - Valamivel hosszabb mint az EP1, nagyobbak a chapterek, és sokkal többet kellett loadolnom, mert szivatósabb :appl: Iszonyatosan állati hangulata van, bár van egy fura része. [spoiler]Alix-et amikor felnyársalja a hunter, akkor elég szájhúzós, hogy a vortigauntok megint deus ex machinát játtszanak[/spoiler]

A végén meg el se hiszem, hogy vége van, kapaszkodok az egérbe, hogy mindjárt akció, és erre a főcím :comp: Most még trailer sincs az EP3-ról, szóval nagyon-nagyon várom, majd' megöl a kívánsiság!!! :hopp: [spoiler]Kíváncsi vagyok lessz-e benne portal gun, miután az Aperture science hajójára indultunk volna Alix-el egy Mi-8assal amikor történik ami, és jön a főcím.[/spoiler]

Dreamcleaver

#3457
Valószínűleg lesz. De gondolom csak limitált használat, mondjuk a hajó belseje. Vagy esetelg Alyx kapja meg és segít vele. Amúgy baromira tetszik, ahogy az egész Portal játék tökéletesen beleépül a HL univerzumba.

Az ep2 végén meg én is majdnem betörtem a monitort. Tisztára azt hittem, hogy a hajós rész még benne lesz.  :frown:

Ami zavart, hogy nem volt új fegyver, leszámítva azt a bombát, amit a gravgunnal kellett dobálni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soldier

Archlord:
komoly ezert fizetek anno? mert semmi ultra különleges nincs benne ami ezt megindokolja, 3 faj, amik nem rosszak de semmi egyediség.Végülis "semmi" baja nincs magának a játéknak; questek vannak, a skillek jol néznek ki -egesz jol haználhatak és nem csak 2-3db van.Graf szép.Játékmenet jo(lenne).Szvl Minden szép és jocsak az egyetlen baja az hogy olyan de olyan bugos hogy én ilyet meg nem láttam es erre értettem azt is hogy "ezert fizetni kellet anno"?! Nem csak egy gépen lett probálva szvl nemhiszem hogy nálam lenne a gond mindenhol ezeket a probokat produkálta.Szvl questek, tök jo hogy sok van meg minden DE hogy minden x-ediknél ugy kifagyott a játék hogy resetelni kell, az nem állapot.bejön a win egér aztán have fun..A jobbik eset ami persze ritkább a bug report, ekkor megussza az ember.A másik ha persze véletlen kifagytal egy quest sorozat közben akkor a quest logban lévö összes quested eltünik es sehogysem lehet visszahozni..Annyit mutat hogy van pl 3quested de azon kivül semmit.Ha szerencséd van a másik quest sorozat majd már megjelenik addig hasznald a memoriádat vagy old meg ahogy akarod. Ha elszaladsz a questes npc mellet es veletlenül kétszer adjaisten háromszor rányomsz a QUEST gombra megint csak reset avagy bug report. Irányitáshoz meg annyit hogy en ilyet meg nem látta hogy lag-e vagy bug, nem tudom de  W;A;S;D-vel nem lehet játszani mert mindig össze-vissza "huzgál" mint egy fpsbe amikor 200+ pingje van az embernek.click&go az kifogástalanul müködik igy engem nem zavart ez a hiba, nos de kérem nem egy ember van aki utálja a click&go-t,ha meg ilyen sz*r vegyék ki .Jah a másik meg játszotunk haverokkal es egyszer csak fogta magat a karaktered aztan eltünt es egy üres ruha szaladgált helyette avagy nem volt feje vagy éppen keze,lába.Ezek egyike sem egyszer elöfordulo hiba volt.Szvl deleted<- kár érte ha ezek nem lennének a "legjobbak" közé tartozna,

thrall

na igen a bugosságáról az mmocentral forumán is sokan írtak

Soldier

#3460
TimeShift
leért és "kiprobáltam", gondoltam teszek vele egy probát hátha elszaladgálok benne 1024-be, hát nem :D 800*600 ultra low 1x kékhalál shader töltésnél 2. alkalomra nagy nehezen  betöltött de játszhatatlan volt.. picit meglepödtem, nem akartam en 1024be ultrahighba jatszani de ennyire ratyi gépem lenne.. nos mind1 ez kimarad es ha ilyenek lesznek a uj gamek nem ez volt az utolso,márpedig ilyenek lesznek^^.. gépem:7600 512,2gb ram,3.2ghz +6gb hely ^^

Fubenalvo

Hmm utánanézegettem ennek a játéknak. Időlassítással játszani FPS-ben!? :O
Hát nemtom, így elsőre kicsit idegenkedem tőlle, a DEMO-t azért meglesem, sosem lehet tudni.
A géped meg gondolom neked is olyan amit én 2 hete cseréltem le: 8xAGP, DDR1, stb... még jó hogy lassú. Nem mindegy hogy a RAM 2Gb 400 vagy 800. :)

Dreamcleaver

Mondjuk a TimeShift nem nextgen cucc. Annyira nincs nagy gépigénye, viszont bugos mint állat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fubenalvo

Nah lássuk mit tud az NBA08... utoljára 2000ben játszottam NBAvel meg fifával is utoljára. Kiváncsi vagyok mennyit fejlődtek ezek a gémek. :)

Dreamcleaver

Sokat...visszafelé, főleg a Fifa sorozat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soldier

NBA sztem nem olyan rossz, nem azt mondom hogy jobb de nem esett a szinvonal, kb mindig ugyan az egy kis tupirozással..
fifa meg nekem soha nem volt a kedvencem taáán 30 meccs max összesen mind1ikkel utána deleted

Kuroi Tenshi

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-02, 11:00:00
Időlassítással játszani FPS-ben!? :O

8xAGP, DDR1, stb... még jó hogy lassú. Nem mindegy hogy a RAM 2Gb 400 vagy 800. :)

Pl FEAR "Reaction time"; de volt valami más játék is "bullet time"-al.

Messze nem ilyen egyszerű. 400MHz @ CL2.5 (DDR) elméletben ugyanakkora access
latency, mint 800MHz @ CL5 (DDR2). Amikor a DDR2 elkezdett terjedni, csak 533MHz
felett lett gyorsabb teljesítményben, mint a DDR1 400; de ez a különbség is leginkább
csak tesztekben, benchmarkokban látszik, játékokban szinte észrevehetetlen (0-2%
FPS).
Ami sokkal többet számít: egy mára nem túl gyors vidkari, a szűk membusza tovább
gyengítve lassú DDR2-vel (7600GS512); egy frekvenciában gyors, de végrehajtásában
lassú egymagos proci (3.2-es netburst); valamint egy bugos, optimizálatlan játék.

minuszmiki

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-02, 15:10:42
Sokat...visszafelé, főleg a Fifa sorozat.
Én a FIFA'07-tel egész sokat játszottam (~6-700 meccs), de amikor megláttam, hogy a '08 ugyanolyan, kicsit elment tőle a kedvem. Főleg mivel több helyen is olvastam még tavaly, hogy az idei kiadásban jelentősen fejlesztenek majd a grafikán, ehhez képest majdnem ugyanúgy néz ki, az emberek kicsit nagyobbak és ennyi. Az a baj, hogy fölösleges komolyabban nekiállniuk a fejlesztéseknek, mert úgyis megveszi, aki focizni akar, mivel a PES-en kívül nincs konkurenciája.

Fubenalvo

Quote from: minuszmiki on 2007-11-02, 16:28:29
Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-02, 15:10:42
Sokat...visszafelé, főleg a Fifa sorozat.
Én a FIFA'07-tel egész sokat játszottam (~6-700 meccs), de amikor megláttam, hogy a '08 ugyanolyan, kicsit elment tőle a kedvem. Főleg mivel több helyen is olvastam még tavaly, hogy az idei kiadásban jelentősen fejlesztenek majd a grafikán, ehhez képest majdnem ugyanúgy néz ki, az emberek kicsit nagyobbak és ennyi. Az a baj, hogy fölösleges komolyabban nekiállniuk a fejlesztéseknek, mert úgyis megveszi, aki focizni akar, mivel a PES-en kívül nincs konkurenciája.
Megvallom őszintén nekem legjobban a World Cup 98 jött be. Annak még hangulata is volt, nem csak neszebázze játszál. Mondjuk a FIFA sorozat idén már új motort kapott konzolon, PC-re nem jutott idejük így a tavalyit kiadták kb egy az egyben megint.

Egyébként NBA-ben sem látok sok változást a 2000hez képest, kb az első 4-5 sor néző 3D-s de egyébként az emberek megjelenítése valami botrányosan ronda. A palánk közeli képnél rossz minőségű undorítóan homályos texturákkal van megáldva. Hát asszem ezzel se fogok sokat játszani. :P

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-02, 16:18:48
Pl FEAR "Reaction time"; de volt valami más játék is "bullet time"-al.
Téll, most ugrott be egy nagy elfeledett kedvencem. Max Payne... :) Az brutális game volt, kár hogy ilyen stílusban nem nagyon van mostanság.

minuszmiki

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-02, 16:52:06
Megvallom őszintén nekem legjobban a World Cup 98 jött be. Annak még hangulata is volt, nem csak neszebázze játszál.
Nekem is. :)

Quotea FIFA sorozat idén már új motort kapott konzolon, PC-re nem jutott idejük így a tavalyit kiadták kb egy az egyben megint.
Ezt nem is tudtam, mondjuk nem sokat foglalkoztam a dologgal, miután megláttam. Egyszóval bekaphatják.

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-02, 16:52:06
Téll, most ugrott be egy nagy elfeledett kedvencem. Max Payne... :) Az brutális game volt, kár hogy ilyen stílusban nem nagyon van mostanság.
Vagy az Advent Rising, abban is volt ilyen képesség.

thrall

Psychonauts

Hát ez egy olyan játék, amire aztmondom, hogy megérte az időt, és a helyet, amit rápocsékoltam. Ez valami isteni játék :D egy egészen átlagos TPS lenne, h anem lenne ennyire elvont az egész grafika, és ötlet, de így... szerintem a kedvenc játékaim első helyezetei között foglal helyet, pedig ot általában csak RPG-k szerepelnek :D A zanék nagyon jók benne, a videók úgy vannak belevégva, hogy egy cseppet nem tölt, és nem zökkent ki a játékból. Ami pedig a legnagyobb lényeg benne, hogy végre nem egy komoly játék, hanem egy (szerintem) nagyon vicces, kihalófélben lévő ágazata a játékiparnak. A másik dolgo ami nekem még nagyon tetszik az a főszereplő neve. Végre nem egy kitalált név, esetleg egy angol/amerikai ( azért a Rasputin nem komondott angol név sz.tem :D). Nemnagyon szeretem osztályozni a játékokat, de ez 10/10

Dreamcleaver

Huh reméltem, hogy a régi configgal még végigtolhatom a The Witchert, de a Beast-tel való harcnál a játék kb 5 fps-t produkál. Azért fantasztiusak a mostani játékok optimalizáltságai. Low end users can go to hell...Mondjuk így is bőven minimum system spec alatt nyomom medium beállításokkal, csak az a baj, hogy vagy töksimán megy a legtöbb helyen, az ilyeneknél meg tök mindegy, hogy mit állítgat az ember, szaggatt mint állat. Csak tudnám mitől. Ha a vetített árnyékok ki vannak kapcsolva, akkor mi a f@szé szaggatt  be egy-két fényforrás! (jól van az az egy-kettő egy hatalmas tűzkarikát jelent meg 4-5 lángoló pokolfajzatot, de akkor is ^^). Az iszonyatos töltés és mentés idők már csak hab a tortán.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-02, 16:52:06
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-02, 16:18:48
Pl FEAR "Reaction time"; de volt valami más játék is "bullet time"-al.
Téll, most ugrott be egy nagy elfeledett kedvencem. Max Payne... :) Az brutális game volt, kár hogy ilyen stílusban nem nagyon van mostanság.
Az TPS. :ejnye:
/kötekszik

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

Quote from: Selmo on 2007-11-02, 19:19:59
Quote from: Fubenalvo on 2007-11-02, 16:52:06
Téll, most ugrott be egy nagy elfeledett kedvencem. Max Payne... :) Az brutális game volt, kár hogy ilyen stílusban nem nagyon van mostanság.
Az TPS. :ejnye:
/kötekszik
Néha azt is kell. :D

BTW... ma ajánlottak egy free to play mmorpg-t. Cabal Online Biztos sokan ismeritek, de megvallom őszintén Lineage2-es kockulásaim óta amiknek már vagy 1 éve... nos azóta ez az első olyan mmorpg ami olyan szinten lekötött hogy 17:00-től egész mostanáig ki se léptem (0:45). Nagyon kis hangulatos, vannak magyar klánok is. Az egész kicsit olyan házias jellegű mert csak EU-n belüliek játszhatnak. :)

Dreamcleaver

Soha nem fogom megérteni, hogy tudnak emberek ilyen vackokon kockulni, de a ti dolgotok. :rolleyes:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fubenalvo

Itt igazából még vannak sűrűn questek, meg két barátommal közösen rohangálunk le-föl. Mikor arra a pontra eljut egy játék, hogy napokat kell egyetlen fajta szörnyet ütlegelnem, hogy szintet lépjek. Nos azt már én sem kedvelem. :)

Soldier

#3477
én is toltam vmi 35+ valahányos meguntam , most 1egy pár napja volt fent ujra de 1 napot játszotam vele aztan deleted.. nekem már keveset nyujtott..kár fölt felrakni csak azt a képet rontotta mekkora jo game volt.. amikor meg én kezdtem meg havidijas volt(most ugyfest rájöttek hogy ez mar nem igy müxik^^) igy a 21 nap allat vagy mennyi huztam fel a karit,aztan most csinaltam 2 szintet de nem valszinü hogy erre ujra sor kerül ,

Fubenalvo

30ig én is biztos kiviszem, mert az a belépés limit a magyar klánba, aztán majd meglátjuk milyen a klánélet. Ha zéróval egyenlő akkor ott végígvittnek tekintem a játékot. :)

Soldier

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-03, 02:02:47
30ig én is biztos kiviszem, mert az a belépés limit a magyar klánba, aztán majd meglátjuk milyen a klánélet. Ha zéróval egyenlő akkor ott végígvittnek tekintem a játékot. :)

nah jah, en nem probalkoztam vele.lehet(biztos) jobb játékélményt nyujtana,de egyszerüen nem tudtam rávenni magam hogy mégegyszer elinditsam a gamet és játszak vele, valamilyert olyan komolytalan volt az egész.