Photoshop, CG, 3D, Ray-Trace

Started by .Attila, 2005-01-24, 23:27:30

Previous topic - Next topic

HVp213

A terragenes-t nem akartam bepostolni de ha már eldobták azta a kesztyüt: zöld+red...
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Lothandar

Az nem olyan hogy megadok parametereket es akkor general nekem egy landscapet? Inkabb a program kepessegeit demonstralja (van ilyen peldaul a half-life jatekhoz is :)
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

HVp213

#152
Quote from: LothandarAz nem olyan hogy megadok parametereket es akkor general nekem egy landscapet? Inkabb a program kepessegeit demonstralja (van ilyen peldaul a half-life jatekhoz is :)
De pont olyan...
Ezé nem akartam postolni :p

(mondjuk lehet vele kamera állást változtatni, és nem csak random pályát hoz létre rajzolhatod is h milyen legyen a domborzati viszony)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Kvikveg

Hat nemazert mondom, de rendes igazi tajkepet letrehozni azert nem megy gombnyomasra. ilyen ufoid dolgokat konnyu, meg szep meg jo.

Milkshape: "Create and edit models for games like Quake I, II, III, Half-Life, Unreal Tournament, including full animation!"
Ez jol hangzik :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Na, kicsit kiegészítettem a thread címét, hamár a photoshop-on kívül más is szóbajött. :)

HVp213

Quote from: MohaNa, kicsit kiegészítettem a thread címét, hamár a photoshop-on kívül más is szóbajött. :)
Grat! :jee:  Használd az erõt ifjiú MOD! :haha:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Kvikveg

Quote from: MohaNa, kicsit kiegészítettem a thread címét, hamár a photoshop-on kívül más is szóbajött. :)
Tokeletes! Az ero veled van ifju Sky... ooo Moha!:haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Slayer_Ace

Valaki tud tüzes feliratot transparens háttéren csinálni? (ha igen lécci ossza meg velem is a titkát:))
Én csak ilyet tudok:
[ATTACH]1891[/ATTACH]

Kupo

Hát azt pontosan én sem tudom, hogy kell olyat transparent háttéren, de ha olyan is jó, ami a sigembe van, akkor:
Leírod a textet, aztán csinálsz egy másolatot a textbõl.A másolatot rakd fehérre, és a text alá, aztán Rasterize Type.A smudge toollal pedig felfelé, meg ahogy akarod elmosod.Ezután egy új Color Balance Adjustment Layer.Ott eljátszol a színekkel, és kész.Végeredmény a jelenlegi sigembe van. :)

Slayer_Ace

:merci: , de a tûz alakját akár liquify-al és difuse-al(esetleg ocean ripple) is ki lehet alakítani nem?

Kupo

Ja, sokféle mószerrel. :)

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

HVp213

nincs kedvem végig szótárazni :p
meg tudod mondani h ez képes felfele (ill. le) is egymáshoz illeszteni a képeket  vagy csak panorámába müx?
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Kvikveg

Legrosszabb esetben elforgatod oket, es maris egymas mellett vannak.
Feltetelezem, hogy kepes ra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kupo

Berserkes sigem:



Csináltam hozzá avatarokat is:











Milyenek lettek? :D
Ki szokott innen sokat PS-ezni, mert nem olyan sok írás van a topikba. :)

Kvikveg

#165
Enenen. Lasd itt.
Ja meg ez. Vallejo, vampir, no mellette volt - nincs.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kupo


teraflare

Hali.
Lenne egy kérdésem. A Quake III Arena-hoz készítek egy modellt ami majd én lennék. ez meg is volt, de a textúrázást nem akarja egyálltalán elhinni hogy unwrap UVW-vel ráigazítottam a képet a modellre. Ehelyett valami keszekusza módon rakja rá a textúrát. Mi lehet ennek az oka?

teraflare

Quote from: teraflareHali.
Lenne egy kérdésem...
Na probléma megoldva. (Nem ennyi ideig tartott, csak most kezdtem neki újra)Aki esetleg akar készíteni modelt és ugyainde jut: A játék a textúrákat fejre állítva használja (hogy miért :confused: ) ezért az unwrap uvw beállítása után a csomagba a kép fejtetõre állított változatát kell rakni, akkor jó lesz. Most meg egy kis méretbeli importálási hiba van és emiatt SD/chibi lett belõlem... :muhahah:

Feldin

Quote from: teraflareNa probléma megoldva. (Nem ennyi ideig tartott, csak most kezdtem neki újra)Aki esetleg akar készíteni modelt és ugyainde jut: A játék a textúrákat fejre állítva használja (hogy miért :confused: ) ezért az unwrap uvw beállítása után a csomagba a kép fejtetõre állított változatát kell rakni, akkor jó lesz. Most meg egy kis méretbeli importálási hiba van és emiatt SD/chibi lett belõlem... :muhahah:
Képet!
Mustad meg! :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

teraflare

Quote from: FeldinKépet!
Mustad meg! :)
Otthon van,majd jövõhétre (ha még leszek...)

Yakumo

#171
Szóval LAME Yakumo jelentkezik és Request-et nyújtana be:o
Van egy kép amibõl textúrát kéne készíteni. Ez egy lefotózott zsindely minta, amit úgy kéne átalakítani, kivágni stb. ,hogy ha ismétlõdik akkor is passzoljon színekben (tehát a méhsejt alakú minták folyamatosak legyenek színárnyalatban) és ne legyenek hirtelen színátmenetek. (tudom kapjam be:D :lame: ) Meg a méhsejt színeit úgy kéne megváltoztatni és elosztani, hogy folytonos legyen, gondolok itt arra, hogy a jelenlegi képen most pl. egy csómóban van túl sok "fekete árnyalat. Ez ismétlõdésnél hülyén néz ki:o
És én a béna ezt nem tudom megcsinálni:lame: A legnagyobb tudásom PhotoShopban az ilyesmi ,úgyhogy mást (effektet etc.) nem tudok:o
PLZ HELP, ha tudtok! :hail: A kép mindjárt megy fel..

Edit: a kép zsindely

Yakumo

Heeellllpppp!!! :hail: :3x3: Kviki te sem? Biztos meg tudod csinálni:) Kapsz sütit cserébe:) Vagy aki megcsinálja:)

Kvikveg

#173
Quote from: YakumoHeeellllpppp!!! :hail: :3x3: Kviki te sem? Biztos meg tudod csinálni:) Kapsz sütit cserébe:) Vagy aki megcsinálja:)
Nezem. De ez meg lehet, hogy nekem is sok lesz, de alapbol pesszimista vagyok, szal meglatjuk. :)

edit: amugy mire kell?

edit2: itt vannak:
- kivalasztott
- psd file: szuttyogj meg el rajta a clone stamppel a feher foltok miatt, meg amit meg akarsz esetleg. A legfelso layer a kivalasztas, a nekem nagyjabol bevalt, kb. Talan a jobb also vonalat kell sotetiteni, a bal also cserep layeret talan ha lejjebb rancigalod jobb lesz.
- ennyire
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: KvikvegNezem. De ez meg lehet, hogy nekem is sok lesz, de alapbol pesszimista vagyok, szal meglatjuk. :)

edit: amugy mire kell?

edit2: itt vannak:
- kivalasztott
- psd file: szuttyogj meg el rajta a clone stamppel a feher foltok miatt, meg amit meg akarsz esetleg. A legfelso layer a kivalasztas, a nekem nagyjabol bevalt, kb. Talan a jobb also vonalat kell sotetiteni, a bal also cserep layeret talan ha lejjebb rancigalod jobb lesz.
- ennyire
:whoah: VOW Köszi^^^^^^^^^^
Mit kérsz cserébe? Sütit? Jössz Meetre? :D Vagy mást? :D Köszönöm:jee:
Makett-re kell cserépmintának amúgy és így frankó;)

Kvikveg

Quote from: Yakumo:whoah: VOW Köszi^^^^^^^^^^
Mit kérsz cserébe? Sütit? Jössz Meetre? :D Vagy mást? :D Köszönöm:jee:
Makett-re kell cserépmintának amúgy és így frankó;)
:D
Most nem, majd legkozelebb.
Woah, makettrol majd kepet!!! :whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: Kvikveg:D
Most nem, majd legkozelebb.
Woah, makettrol majd kepet!!! :whoah:
:D
Kár^^
mi lesz a kérés?^^ Láb elé borulás?^^ Tõlem mehet az is^^ (pl.) vagy máshová? :D :lol: Jajj-jajj tudom-tudom, késõ van hülye vagyok (kuusss Yaku, kuss^^)
Makettrõl megy a kép akkor;) Apám csinálja és a leendõ házunkat modellezi le majd, de már jól halad:jee: Királyul csinálja meg:jee: Megy ha kész;)
-Yakumo offolja magát-

Bishop

na akkor ide,szeretnék csinálni egy rpg-s aláírást magamnak,és ehez kéne tutorial meg egy két segítő ember
pár kép másoktól,annyiba legyen hasonló,hogy ilyen rajzos jellegűt szeretnék,ehez ha valaki tud jó mintákat azt is megköszönném






Kvikveg

Ami ezeken latszik: szereti az outline funkciot. Alakok korul a vonal.
Csinalj egy alaplayert pl kozepszurkere (toolbar alul baloldali negyzetre klikk, szin megad, aztan lesz egy festekonto bodon ikon a toolbaron,  ha nem latszik, akkor a gradient tool aktiv eppen), fole egy uj layert (Windows/layers ablak; kukatol balra ikon), arra firkalj tokmindegy mit (jobboldalt ecset v ceruza, mindegy, szinkivalasztas megint, kaszalas a kepen ideoda), csak ne fedje le teljesen az alatta levo layert. Aztan outer glow kell (layers ablak bal alul f jel - add layer style - allitgathatod, kepen rogton latszik az eredmeny).
Na ez egy dolog a kepen.

Alapvetoen figura kivalaszt, add layer mask (kis f-tol jobbra), hatter kisatiroz (illetve nem tudom igy hogy mukodik az outline...), aztan kephattert adtak hozza, ele/moge feliratot, esetleg szinbeallitas.

Ha a kompozicio megvan, onnan mar nem annyira veszes. Alapszinten. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bishop

nem kell pont hasonlónka de megpróbálkozok párral,majd halamit nem értek úgyis írok :D