help - Archive - 2003-01 - 2006-06

Started by gyroscope, 2003-01-06, 14:38:13

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: Sankeshi on 2006-06-23, 11:48:45
keresek vírus írtot ami jó is kóddal együtt ha tudsz oldalt ahonnan lehet letölteni kérlek írj előre is köszi SŰRGŐS
Én az avast!-t tudom ajánlani, otthonra 1 évig ingyenes, ha regisztrálod. De a havonkénti NOD32 telepítés is jó megoldás. Ha meg igazán teljeskörű védelmet akarsz, akkor Zone Alarm Internet Security Suite.

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: sirtomi on 2006-06-23, 11:54:35
Nortotn és Pandát én nem ajánlom, eddig csak bajom volt velüg. Nod32-vel eddig elégedett vagyok, de nem használom túl régóta.

Ezt csak megerősíteni tudom, ezek hisztis, érzékeny dögök. És pandát alig lehet leirtani...

Draconire

Quote from: Rounin on 2006-06-23, 19:40:20
Quote from: sirtomi on 2006-06-23, 11:54:35
Nortotn és Pandát én nem ajánlom, eddig csak bajom volt velüg. Nod32-vel eddig elégedett vagyok, de nem használom túl régóta.

Ezt csak megerősíteni tudom, ezek hisztis, érzékeny dögök. És pandát alig lehet leirtani...
Csatlakozom, nagyon jó kis progi a NOD32!

off: hány ilyen általános help topic van?

Selmo

A Norton régen jó volt, de újabban...  A Pandával 1-2 évvel ezelőtt nem volt gondom, úgy látszik azt is képesek voltak elszúrni. :ejj:
[off]Van pár. Mondjuk nem értem, az ilyen 0 válaszos teljesen felesleges topicokat miért nem törlik a modok. Meg mondjuk az ilyeneket is össze lehetne vonni, mint help, meg segítség, meg kérdés. Belőlem se legyen mod, katonás rend lenne itt.  :Kiraly:[/off]

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-06-23, 19:50:39
A Norton régen jó volt, de újabban...  A Pandával 1-2 évvel ezelőtt nem volt gondom, úgy látszik azt is képesek voltak elszúrni. :ejj:
[off]Van pár. Mondjuk nem értem, az ilyen 0 válaszos teljesen felesleges topicokat miért nem törlik a modok. Meg mondjuk az ilyeneket is össze lehetne vonni, mint help, meg segítség, meg kérdés. Belőlem se legyen mod, katonás rend lenne itt.  :Kiraly:[/off]
A Norton már évek óta szar, nem talál meg mindent, lassú, nagy, sokat tölt le... Pandát nem ismerem, csak néha az online keresőjüket szoktam használni. A NOD viszont nagyon jó. Kicsi, gyors, olcsó, évek óta megfog mindent a tesztek szerint.

Archiválni kéne a jelenlegieket, és nyitni 3-4 help topicot témák szerint (általános, anime, hardver-szoftver például).

TurboK

Nod32-t én is ajánlom, apró de kipusztít mindent. Rajta kívül még az F-Prot az ami hasonlóan erős és kicsi, én  Nodot erősebbnek találtam.

Norton egy kupac kula. Talán még a Symantec Antivirus (lecsupaszitott Norton, "kevesebbet fogyaszt") még elmegy de az se olyan hűdejó.

Zonealarm Suite meg teljesen felesleges, egy professzionális antivírus messze jobb mint egy összekombinált "egy kicsit értek mindenhez" progi. Az alap Zonealarm viszont jó tűzfalnak, ingyenes.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Quote from: TurboK on 2006-06-23, 23:57:54
Az alap Zonealarm viszont jó tűzfalnak, ingyenes.
Hát nem tudom, egyik ismerősömnél úgy beengedett valamit, mintha tárva-nyitva lett volna az ajtó. Még csak ki sem jelezte a behatolást.

Zsiga

Quote from: Member on 2006-06-24, 00:00:29
Quote from: TurboK on 2006-06-23, 23:57:54
Az alap Zonealarm viszont jó tűzfalnak, ingyenes.
Hát nem tudom, egyik ismerősömnél úgy beengedett valamit, mintha tárva-nyitva lett volna az ajtó. Még csak ki sem jelezte a behatolást.
Rosszul volt konfigolva, a júzer ellen egy tűzfal sem véd... ;)

Cobra

Én ZA-ról csak olyat hallottam, hogy azt se akarta ki/be engedni, ami be lett állítva :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: Cobra on 2006-06-24, 16:11:09
Én ZA-ról csak olyat hallottam, hogy azt se akarta ki/be engedni, ami be lett állítva :)
Én meg vagyok vele elégedve. Azt mondjuk aláírom, hogy kezdő user ne tegye fel, mert el fog veszni a konfigban. Programonként külön be lehet neki állítani, hogy mit engedjen és mit ne. És bár auto módban is jól működik, nem árt néhány dolgot kézzel állítani.
Pl. nálam látszik a kézi konfig. http://selmo.atw.hu/kepek/ZA.bmp
Quote from: TurboK on 2006-06-23, 23:57:54
Zonealarm Suite meg teljesen felesleges, egy professzionális antivírus messze jobb mint egy összekombinált "egy kicsit értek mindenhez" progi. Az alap Zonealarm viszont jó tűzfalnak, ingyenes.
Megmondanád milyen tapasztalatra alapozod ezt a kijelentésedet? :redface:

A tökéletesség unalmas.

Yakumo

#400
Egy dologba tudok biztosan "beleszólni": A Norton és a Symantec tényleg gyengusz. Én vírusirtónak Avast!-ot ajánlanék, szerintem megbízható, gyakran frissítik.
És igaz, hogy 1 évig ingyenes, de annyit hozzátennék, hogy az egy év letelte után is csak annyi a dolgod, hogy újraregisztrálj és megint egy évig használhatod. (pár perc az egész)

Ja: és nyugi, a felvetés helyes, rendet teszünk a Topic-ok között. ;) Kis türelmet. :D

Flaser

Én most már jó ideje a Kaspersky Antivirus-t használom.

Felismerés/irtás kategóriában a bivalyerős besorolású (úgy tudom NOD32-vel egymást cserélik a trónon).
Aránylag kevés erőforrást használ ami azért nagy szó mivel active scanner, azaz mindent scannel ami keresztülmegy a rendszeren. Ezt úgy oldották meg, hogy az NTFS filerendszerben alternatív streameket készít, s abban tárolja az összes file fontosabbb adatait ill. scanneltségét. Így csak azt scanneli ami valahogy megváltozott, ill. új. (Ezért itt igenis le kell futattni egy teljes scan-t az optimális működéshez.)

A NOD32 az egyetlen másik vírusírtó amiről ilyen sok jót hallottam, de ha az ember valamit már megszokott, nem vált olyan könnyen.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Az én gépemen Symantec Corporate Antivirus van (abszolút semmi köze a Norton Antivirushoz), anyukán laptopjára a NOD-ot raktam fel. Minimális különbség van csak a NOD javára memóriafoglaltságban. (bár lehet mindkettő több process-t használ, mint amit észrevettem). Lényeg, én meg vagyok vele elégedve, és szerintem a NOD is elég jó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !