Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-06-27, 01:06:49
Quote from: Rage on 2007-06-27, 00:49:03
Utolsó rész: Szánalmas volt, ahogyan arra számítani lehetett, semmi különös... gondoltam egy darabig. Aztán kíváncsiságból elolvastam a manga utolsó két fejezetét, és azt kell mondjam, az anime vége isteni lett a mangáéhoz képest. :p
Btw, valaki plz írja meg spoiler vagy PM formájában, hogy a ch108 végén lévő csaj kicsoda, thx.
[spoiler]Nem derül ki a manga korábbi fejezetiből, gondolom Kira random követője, aki létrehozott egy szektát az ő istenítésére (esetleg Misa, elb*szottul megrajzolva :)) [/spoiler]
Én a két verzió kombinációjára tippelek:
[spoiler]Misa, elb*szottul megrajzolva, aki létrehozott egy szektát Kira istenítésére.[/spoiler]


LuckyDingo

Hmm.. nem tudom hogy láttátok e már ezt..  lehet hogy régi, de nekem még új volt.. feküdtem a röhögéstől :)
DN Love

Edina-chan

Hmm,szóval akkor azt mondjátok,az anime vége jobb mint a mangáé? Hjaj de jó xD nem tudom megnézzem-e a raw-ot, vagy várjam meg a feliratot...nah,inkább várok,annyira nem fontos.  :D

Seismic

Quote from: Edina-chan on 2007-06-27, 10:35:44
Hmm,szóval akkor azt mondjátok,az anime vége jobb mint a mangáé? Hjaj de jó xD nem tudom megnézzem-e a raw-ot, vagy várjam meg a feliratot...nah,inkább várok,annyira nem fontos.  :D

Én már láttam felirattal és tényleg büntet...Ruberia már kiadta.


Solid Snake

#1385
Végignéztem a lezárást. A végét megváltoztatták valamelyest, adtak méltóságot Lightnak, ami különösen imponált. Elképesztő zárójelenet volt.  :cool:
Emellett Misa sorsára is mutattak közvetlen utalást.

Ryuk szójárásával: It was interesting.  :jee:
Örülök, hogy részese lehettem egy ilyen legendának, mint néző.  :appl: :appl:

Egyedüli szívfájdalmam, hogy jövő héten már nem lesz új rész, amire várjak. Gyakorlatilag a Death Note elindulása óta animézek, így a szó szoros értelmében végigkísérte az eddigi "pályafutásomat". Nagyon szokatlan és egyben szomorú érzés lesz így, a vég után.  :frown:

Quote from: KeLa on 2007-06-27, 12:48:04
[Nipponsei] DEATH NOTE Original Soundtrack III  :Kiraly:

Yay, már töltöm is!  :hopp:
(N's Theme nagyon ajánlom, hogy legyen benne  :hehe:)

KeLa

Quote from: Solid Snake on 2007-06-27, 13:40:56
Yay, már töltöm is!  :hopp:
(N's Theme nagyon ajánlom, hogy legyen benne  :hehe:)
Nyugi, benne van ;)

chilip

nos véleményem a sorozatról, olyan volt mint a kiba, eleje iszonyat jó, közepe jó, vége közepes alá. Ez is megvolt - R.I.P.

ami az OST 3-at illeti, sokkal jobb mint a 2. de az elsőt nem übereli

Shali

[spoiler=uccsórész]Nem olvastam vissza, ha ismétlek valakit, akkor szori.
A szívfájdalmam az az, hogy más hibája miatt kapták el Lightot, nem azért, mert ő rosszul csinált valamit. Amúgy pedig tök jó rész volt, a végét sztem remekül eltalálták. A színek, ahogy ott fekszik, Misa is nagyon szépre volt sminkelve, és Ryuk a végén, úúúúú ^^ [/spoiler]
Tényleg egy bazi jó sorozat volt, és bár nem szoktam még futó animéket nézni, de most nagyon örülök, hogy szinte az eleje óta hétről hétre követtem, igazi élmény volt /me meg van hatódva [=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

minuszmiki

Quote from: Shali on 2007-06-27, 17:37:36
[spoiler=uccsórész]Nem olvastam vissza, ha ismétlek valakit, akkor szori.
A szívfájdalmam az az, hogy más hibája miatt kapták el Lightot, nem azért, mert ő rosszul csinált valamit.  [/spoiler]
[spoiler]Ez azért nem ilyen egyszerű, hiszen Light adta oda Mikminak a DN-t, végsősoron tehát ő maga csinálta rosszul.[/spoiler]

Alkyra

Szerintem Light azzal a lépéssel cseszte el, hogy tudatni akarta a világgal, hogy ő létezik. Így tudtak utána nyomozni. Ha a kezdetektől fogva random módra ölte volna le az embereket, mindig más módszerekkel,  akkor nem lett volna semmilyen támpontja Lnek, hogy megkeresse. Sőt, senkinek még csak ötlete se lett volna arra, hogy esetleg egy ember áll mögötte.
Egy idő után persze mindenkinek feltűnne, hogy a "rossz fiúk"(=azok az emberek akiket light rossznak ítél meg) hullanak, de isteni büntetésnek tekintenék.
Így light simán megcsinálhatta volna az álom világát...de mivel light is ember, ő is hatalomra vágyott s ezen bukott el.
De ez csak az én véleményem. Egyb. én nem láttam az animét, csak az első pár részét. Én veszem a mangát s nem akartam semmit elspoilerezni.^^
(bár a végét 4chan már ígyis elcseszte nekem.......)

minuszmiki

Quote from: Alkyra on 2007-06-27, 17:53:51
Szerintem Light azzal a lépéssel cseszte el, hogy tudatni akarta a világgal, hogy ő létezik. Így tudtak utána nyomozni. Ha a kezdetektől fogva random módra ölte volna le az embereket, mindig más módszerekkel,  akkor nem lett volna semmilyen támpontja Lnek, hogy megkeresse. Sőt, senkinek még csak ötlete se lett volna arra, hogy esetleg egy ember áll mögötte.
Egy idő után persze mindenkinek feltűnne, hogy a "rossz fiúk"(=azok az emberek akiket light rossznak ítél meg) hullanak, de isteni büntetésnek tekintenék.
Így light simán megcsinálhatta volna az álom világát...de mivel light is ember, ő is hatalomra vágyott s ezen bukott el.
De ez csak az én véleményem. Egyb. én nem láttam az animét, csak az első pár részét. Én veszem a mangát s nem akartam semmit elspoilerezni.^^
(bár a végét 4chan már ígyis elcseszte nekem.......)
Én is hasonlóan gondolom, csak akkor nem lett volna miből mangát/animét csinálni ::)

Alkyra

Quote from: minuszmiki on 2007-06-27, 17:56:06
Quote from: Alkyra on 2007-06-27, 17:53:51
Szerintem Light azzal a lépéssel cseszte el, hogy tudatni akarta a világgal, hogy ő létezik. Így tudtak utána nyomozni. Ha a kezdetektől fogva random módra ölte volna le az embereket, mindig más módszerekkel,  akkor nem lett volna semmilyen támpontja Lnek, hogy megkeresse. Sőt, senkinek még csak ötlete se lett volna arra, hogy esetleg egy ember áll mögötte.
Egy idő után persze mindenkinek feltűnne, hogy a "rossz fiúk"(=azok az emberek akiket light rossznak ítél meg) hullanak, de isteni büntetésnek tekintenék.
Így light simán megcsinálhatta volna az álom világát...de mivel light is ember, ő is hatalomra vágyott s ezen bukott el.
De ez csak az én véleményem. Egyb. én nem láttam az animét, csak az első pár részét. Én veszem a mangát s nem akartam semmit elspoilerezni.^^
(bár a végét 4chan már ígyis elcseszte nekem.......)
Én is hasonlóan gondolom, csak akkor nem lett volna miből mangát/animét csinálni ::)
Igaz, igaz.^^

csacsa

Most, hogy vége lett a sorozatnak, kedvet kaptam rá, hogy elkezdjem...  :hehe: mert eddig nem volt kedvem elkezdeni még egy futó sorozatot a Naruto-n és a Bleach-en kívül, mert már nincs hely a gépemen még 1nek  :oops: , de így, hogy tudom mennyxi rész van tudok kalkulálni a hellyel.  :cool:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Shali

#1394
Quote from: minuszmiki on 2007-06-27, 17:42:52
Quote from: Shali on 2007-06-27, 17:37:36
[spoiler=uccsórész]Nem olvastam vissza, ha ismétlek valakit, akkor szori.
A szívfájdalmam az az, hogy más hibája miatt kapták el Lightot, nem azért, mert ő rosszul csinált valamit.  [/spoiler]
[spoiler]Ez azért nem ilyen egyszerű, hiszen Light adta oda Mikminak a DN-t, végsősoron tehát ő maga csinálta rosszul.[/spoiler]
[spoiler]Na jó, de az volt a baj, hogy Mikami nem követte pontosan az utasításait.
Persze azzal mindig baj van, ha más embereket is be kell vonni. Mikami elöbb elszúrt valamit, minthogy Light kiiktathatta volna. Mert elöbb-utóbb őrá is hasonló sors várt volna, szerencsésebb esetben olyasmi, mint Misára, rosszabb esetben pedig mint a kamionban égett csajra, akinek nem jut eszembe a neve. [/spoiler]

csacsa: korábban is meg tudtuk volna mondani, hogy 37 részes lesz a DN [:
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Prof. William

Sztem a mangában sokkal jobban megtáncoltaják a végén Lightet...

Semmi nyálas naplemente meg hasonlók hanem...

Manga spoiler

[spoiler]

Megjelenik Ryuk. A széttlőtt Light üvöltözik neki hogy írja be N-ék nevét de ő közli hogy valaki másét fogja az övét. :) Majd beírja és az arcába röhögve közli hogy van még 40mp je. És Light utolsó másodperceiben átélheti amit eddig okozott. Szóval Light észveszejtző rettegésben éli meg utolsó 40mp jét ami sztem igazságosabb vég egy tömegggyilkosnak. :) Egy percig sem sajnáltam.
[/spoiler]

csacsa

Quote from: Shali on 2007-06-27, 18:31:34
Quote from: minuszmiki on 2007-06-27, 17:42:52
Quote from: Shali on 2007-06-27, 17:37:36
[spoiler=uccsórész]Nem olvastam vissza, ha ismétlek valakit, akkor szori.
A szívfájdalmam az az, hogy más hibája miatt kapták el Lightot, nem azért, mert ő rosszul csinált valamit.  [/spoiler]
[spoiler]Ez azért nem ilyen egyszerű, hiszen Light adta oda Mikminak a DN-t, végsősoron tehát ő maga csinálta rosszul.[/spoiler]
[spoiler]Na jó, de az volt a baj, hogy Mikami nem követte pontosan az utasításait.
Persze azzal mindig baj van, ha más embereket is be kell vonni. Mikami elöbb elszúrt valamit, minthogy Light kiiktathatta volna. Mert elöbb-utóbb őrá is hasonló sors várt volna, szerencsésebb esetben olyasmi, mint Misára, rosszabb esetben pedig mint a kamionban égett csajra, akinek nem jut eszembe a neve. [/spoiler]

csacsa: korábban is meg tudtuk volna mondani, hogy 37 részes lesz a DN [:

Nem baj, így legalább lesdz mit néznem nyáron.... :jee:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Lokids

Utolsó részhez:

HÁHÁ, Úgy kell neked. :D



Szegény Misával mi lett? Leugrott vagy csak élvezte a szellőt?
Mondjuk én annó azt hittem ő lesz az első csaj akit L kinyír.

Alkyra

#1398
Meghallgattam az összes ost, ám az újak ellenére is az első tetszett a legjobban.
Low of Solipsism, Kyrie, Death Note, Tokusou Kira Han,L's Theme, Light's Theme magasan verik a későbbi számokat.
LEgalábbis az én ízlésemnek sokkalta jobban bejönnek.(ezek a lassú, ámde biztos számok, amik szépen belecsordogálnak a füledbe...hehehehhe főleg a Low of Solipsism) :lazza:

chilip

nekem a 3 OST-ból a "Special Kira Investigation Group (Tokusou_Kira_han)" szám jön be az első albumról, meg úgy az első egészében véve

Alkyra

Quote from: chilip on 2007-06-27, 20:27:26
nekem a 3 OST-ból a "Special Kira Investigation Group (Tokusou_Kira_han)" szám jön be az első albumról, meg úgy az első egészében véve

hm, az is nagyon jó. már ratja van az mp3 lejátszomón.:)

Venom

Még nem fejeztem be a sorozatot, de már pár rész után egyből klasszikussá avanzsált. Minden részt imádtam, azonban [spoiler]L halála után[/spoiler] valamennyire elvesztettem az érdeklődésem. Kíváncsian várom azért a befejezést. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Dreamcleaver

Raito rossz vesztes. Lehetett volna ezt elegánsabban is csinálni. A duble/tripla/f*sz tudja hány Fake DN cseréléshez a végén meg no comment. Lame.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

Szvsz voltak sokkal lame-ebb dolgok is az animében, mint az utolsó néhány kamufüzetcserélgetés. Ha a többi nem zavart, akkor miért pont ezen rágnék be?
Már régebben írtam, hogy kezdetben nem bírtam a sorozatot, mert minden túl tökéletes volt benne; életszerűtlenül zseniális, de sokszor csak a szerencsén múló húzások követték egymást.
De ezeken túl kellett tenni magad, hogy igazán élvezni tudd a sorozatot. Ha félretetted a "nem akarom elhinni, hogy már megint mindenki ilyen okos és előrelátó" hozzáállást, akkor egy marha jó agyas krimit izgulhattál végig.
Tény, hogy a LaDIES NIGHT után eléggé megváltozott az egész, de azért nem okozott akkora csalódást, hogy ne mint "the winner of the season"-ként gondoljak vissza a DN-re.
Az befejező rész meg nekem bejött. Tetszett, hogy nem az utolsó 1 percben oldottak meg mindent, hanem egy egész részen keresztül hagyták lecsengeni ezt a lángelmék által vívott háborút.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soul

Én vegyesen fogadtam a végét.De a fő ok amiért beírok ez a Death Note amv,  nem rég kaptam hozzá a linket, és még hatása alatt vagyok, nekem nagyon bejött, és az első normális dn amv amivel találkoztam.

kelvor

Nem volt annyira rossz az utolsó rész, mint amire számítottam :smile: Elolvastam a manga végét és szerintem is az animié jobban sikerült.
Összességében remek anime volt. Nem mondanám rá, hogy R.I.P. Én biztosan előveszem majd egy rewatch-ra, annak ellenére, hogy a vége fele már nem volt az igazi.


Edina-chan

Az volt, amire számítottam. Összességében tényleg nem rossz, viszont kiábrándító, hogy olyan jól indult az anime, az első 20-25 rész nagyon élvezhető volt, utána meg így lesüllyedt a mélybe.. :wtf:
Raito azért jól játszott, kicsit már ijesztő is volt.. o_ó
Ezt a deszünóto cserélgetés szerintem is lame, főleg hogy már nem is értettem mi van, mert annyi cserélgetés volt már :/

Kvikveg

Quote from: Kvikveg on 2007-06-24, 15:19:28
Valaki pmezze mar el nekem a t*rrentek cimeit, 29-es resz es folotte. Gondolom Kuro-Hanat hasznaltatok. A 36os megvan, de a 35os mar nem volt fent nekik. Koszi.
Valaki nem tudna nekem elhozni meetre? Nem jott le.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Végre meghalt a disznó. Na jó, nem.
Kicsit furcsára sikerült a vége, úgy tudtam, hogy Mikami csak elmegyógyintézetbe kerül és ott begőzöl élete végéig. Itt kicsit eltúlozták az ő "sorsát.
Light ezen rész után simán megkaphatná a "legjobb alakítás" díját, fergetegeset alakított. A szomorú arca a végén meg nem lágyította meg a szívemet iránta. Mondjuk Near eléggé szélsőségesen látta az ügyet, igazi gyerekfejjel, vmilyen szinten Kira csak jót akart, csak hát a fejébe szállt a dicsőség. A befejező képsorban nagyon tetszett, amikor
[spoiler]L megjelent.[/spoiler]
Nameg sohasem gondoltam volna, hogy [spoiler=Mello]tulajdonképpen megegyezés alapján az életét adta a megoldásért[/spoiler], ez kicsit változtat az előző részek kicsit gagyi fílingjén. Ryuk is jól szerepelt, mondjuk tudtam, hogy ezeket fogja mondani. Matsuda is nagyot nőtt a szememben, kivételesen olyanokon akadt ki, amin anno nekem is sikerült.

Végül így 9/10, aki jót akar, megnézi 25-ig és a befejező 2-őt. :D

LuckyDingo

Megnéztem végre.. hát gáz volt.. túl békés lett a vége. Light megérdemelte volna azt, amit a mangában kapott, ott még Ryuk is köcsögebbnek hatott ki.. itt meg csak kegyelemdöfés, azt csá. Egy befejezésnek jó, de nem a legjobb befejezés.