Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Isley

Quote from: Chronus on 2012-12-13, 01:18:13
És akkor jön a felismerés, hogy Hanatarou hogy írta le anno, hogy mit jelent a "Kenpachi" név:

"No matter how many times you cut him, he will never die"

Kubo.  :zomg:

Unohanán egy szál sebhely sincs.

Azért annyira nem kell megijedni Unohanától. Aizen árulásakor az ereje még egy könnyed csevejben merült ki.

http://www.mangareader.net/94-625-7/bleach/chapter-171.html

Egyébként én nem mondom, hogy rossz húzás volt ez. S szól mellette érv. Bár a Yachiru névvel csak most címkézték fel, tehát ezt bárki ugyanúgy "megkaphatta" volna Kubotól utólag, a Retsu-ról pedig tudtommal sehol nem állította a mangaka, hogy csak becenév.

Jó lenne tudni, hogy például Bach erősebb-e Aizennél. Mert, ha igen, s Aizen ellen Unohana nem sokat ért, akkor nem sokat számít, hogy ő volt az első Kenpachi.

Chronus

Quote from: Isley on 2012-12-13, 11:58:09
A Retsu-ról pedig tudtommal sehol nem állította a mangaka, hogy csak becenév.

"Retsu"

[spoiler][/spoiler]

Azt jelenti, hogy "erőszakos".
http://en.wikipedia.org/wiki/Retsu

Szerintem elég egyértelmű.

kada

Quote from: Isley on 2012-12-13, 11:58:09Azért annyira nem kell megijedni Unohanától. Aizen árulásakor az ereje még egy könnyed csevejben merült ki.
Na igen, de hány ellenféllel merült ki csak egy könnyed csevejben, és semmi akcióban?
Amikor HMbe mentek le, ott is csak mosolygott egyet, és már nem volt mivel harcolni.

Isley

Quote from: Chronus on 2012-12-13, 12:03:02
Quote from: Isley on 2012-12-13, 11:58:09
A Retsu-ról pedig tudtommal sehol nem állította a mangaka, hogy csak becenév.

"Retsu"

[spoiler][/spoiler]

Azt jelenti, hogy "erőszakos".
http://en.wikipedia.org/wiki/Retsu

Szerintem elég egyértelmű.

S mindez az 517. fejezetből. Ugyanaz a helyzet ezzel is, mint a Yachiru névvel. Ezek közül egyik sem támasztja alá azt, hogy Kubo már régebben kitalálta mint három hete, hogy Unohana volt az első Kenpachi. Még egyszer: nem tartom rossz ötletnek, de korábban semmi nem jelezte sem azt, hogy ő Zaraki példaképe (hogy ő az a bizonyos Yachiru), vagy azt, hogy a Retsu csak egy becenév.

Chronus

Quote from: Isley on 2012-12-13, 12:11:12
S mindez az 517. fejezetből. Ugyanaz a helyzet ezzel is, mint a Yachiru névvel. Ezek közül egyik sem támasztja alá azt, hogy Kubo már régebben kitalálta mint három hete, hogy Unohana volt az első Kenpachi. Még egyszer: nem tartom rossz ötletnek, de korábban semmi nem jelezte sem azt, hogy ő Zaraki példaképe (hogy ő az a bizonyos Yachiru), vagy azt, hogy a Retsu csak egy becenév.

Legelső databook.


Tipikus healer.

Isley

Zaraki intelligenciája 50, kidója 0. A támadás nála is 100, tehát csupán a támadás az, ami közös pont a két "Kenpachi" között. Ez pedig 100 rajtuk kívül például Komamurának, Genryusainak és Aizennek is.

Komamura

[spoiler][/spoiler]

Genryusai

[spoiler][/spoiler]

Aizen

[spoiler][/spoiler]

Nem tipikus gyógyító, de ahogy látható, az egy kapcsolódási pont a két "Kenpachi" között nem annyira különleges, más karakterekhez (pl. Aizenhez) sokkal inkább hasonlít Unohana. Azért, mert tipikus gyógyító valaki, még nem lesz egyből Kenpachi. : D

Chronus

Ugyanabban a databookban van, hogy Kendo Mester.

http://www.saiyanisland.com/2012/01/bleach-manga-on-3-week-break-kubo-offers-information/

QuoteQuestion: Unohana will finally fight?
Kubo: In the next arc, I've decided that Unohana will enter the battlefiled. Her zanpakuto's true form will also be revealed. I can also add that when Unohana fights, she unravels her large braid.
[spoiler][/spoiler]

Ne kelljen már az összes dolgot belinkelnem.

Ebben a mangában ennek már a fele is elég kellene, hogy legyen. :)

Isley

Ne fáradj vele. Ezek sem változtatnak semmit azon, amit mondtam. Egy 2012-es interjú, és egy kép az 511. fejezetből. Unohana pedig még 2003 elején tűnt fel először.

Ne beszéljünk el egymás mellett. Én nem azt állítottam, hogy Unohana elképzelhetetlen számomra mint első Kenpachi. Annyit mondtam, hogy nem találni olyan információkat korábbról, amelyek egyértelműen azt bizonyítanák, hogy Kubo ezt már rég eltervezte. A másik állításom pedig az volt, hogy az általad felhozott érvek nem erősek. Ezért válaszolgattam.

A kép az 511-es fejezetből természetesen már az interjúban elmondottak szerint készült. Ez nem vita tárgya.

Ezért írtam is, hogy Aizen árulásakor egy igazi és első Kenpachitól valószínűleg több lett volna várható, mint egy kis csevej (3. állítás). Voltak harcok, amikbők kimaradt, az nem számít. De Aizen árulása elég fontos volt: jogosan lett volna várható tőle valami harc vagy ellenállás. Ha pedig Kubo már akkor is Kenpachiként kezelte s mégis csak ennyire futotta, akkor pedig - mint mondtam - , nem sokat számít, hogy Unohana is "Kenpachi", mert Aizen és feltételezhetően Bach ellen ennél ezek szerint több kell. Tehát, ahogy kezdtem: nem kell annyira megijedni Unohanától (4. állítás).

Member

Nem tudom, mit vitatkoztok, egy ekkora terjedelmű mű esetében alap, hogy az író közben, összevissza talál ki mindent. Igen, Unohana nem állította meg Aizent, de ha már itt tartunk, a fél sztori arról szólt, hogy szájtátva nem avatkoztak közbe, hogy még inkább rétestészta módjára elnyúljon az egész. :)

Btw. én nem lepődnék meg, ha Shunsui-t feláldoznák az überbrutál Kenpachi-ért, különben miért búcsúzott volna el? Kizárt, hogy ne fussanak össze. Jó ez a karakterváltás a mókamester alkoholistának.

Chronus

Quote from: Isley on 2012-12-13, 13:07:30
Ne fáradj vele. Ezek sem változtatnak semmit azon, amit mondtam.

Hát előítélettel nem fogok vitatkozni.

Isley

Nem igazán vitáztunk mi itt semmiről. Chronus hozott érveket valami mellett. Ezekre én reagáltam. S gondolom ő ezekkel egyet is értett, hiszen egyszer sem védte meg az éppen megtámadott érveit, hanem hozott helyettük egy újabbat.

Előítélet nincs. Te mondtad, hogy ne kelljen már. Mondtam ne fáradj akkor. "Ezek sem változtatnak semmit..." mondatom, mint láthattad a következő mondatból, az addig elhangzottakra vonatkozott. Csupán egy régebbi információt kértem.

Egyébként, Member szól igazat. Összevissza talál ki mindent. Egyetértek. Nos, van, akinek ez alap és jó, van, akinek nem.

kada

Quote from: Isley on 2012-12-13, 12:31:12
Zaraki intelligenciája 50, kidója 0. A támadás nála is 100, tehát csupán a támadás az, ami közös pont a két "Kenpachi" között. Ez pedig 100 rajtuk kívül például Komamurának, Genryusainak és Aizennek is.
És a maradékból a leggyengébb rókakoma, akinél a Bankai egy óriás, jön Yamapapa aki csak egyszer mutatta meg mire képes támadás szinten, és Aizen, aki meg még az elején egy ujjal állította meg eperke kardját...

Ebből a bagázsból nem az a kérdés hogy 100-e, hanem hogy mennyire nem fért rá a chartra/robbantotta fel a scoutert a powerlevel.  ::)

Dirk

Unohana most miért lenne annyira erős? most zaraki a kenpachi tehát jelenleg ő erősebb mint unohana. De eddig se votl róla szó hogy nem erős attól hogy valaki healer attol még lehet kurva erős...
De ki nem szarja le hogy Kubo mikor találta ki? Korábbi információk alapján nem zárható ki. nem is támasztja alá de attól még lehet És most ÜTÖTT!
Megint a kurvára kidolgozatlan erőviszonyok basznak el mindent. byakuya-nak a bankai-ját láttuk már 10x de őt se lehet hova tenni... Ukitake, sunsui : lemondtam róluk hogy valaha látok tőlük bankai-t.

Aizen meg már felesleges felhozni. Ellene már régen buktak, azé kellett nekik ichigo akire még nem nyomta rá az illúziót.  Jobban belegondolva egy kis önpusztítást is fel lehet fedezni (vagy csak én gondolok sokat kubo.rol) mivel csak nem vették észre h 100 éven át átbassza a fejüket és van 3 áruló közöttük.


Member

Unohana csak álhealer, minden gyógyítás növeli a bankai-ja erejét és idejét, ugyanis az agresszív gyilkológép személyiségét zárja el a zanpakuto.

Chronus

Quote from: kada on 2012-12-13, 15:55:15
Ebből a bagázsból nem az a kérdés hogy 100-e, hanem hogy mennyire nem fért rá a chartra/robbantotta fel a scoutert a powerlevel.  ::)

Ezek arányokat mutatnak, nem powerlevelt. Az adott karakter képességeinek arányát a többi képességeihez mérve. Persze, hogy Yamamoto 100-asa nem annyi mint Komamuráé.

Quote from: Member on 2012-12-13, 18:40:23
Unohana csak álhealer, minden gyógyítás növeli a bankai-ja erejét és idejét, ugyanis az agresszív gyilkológép személyiségét zárja el a zanpakuto.

Lehet, hogy azért hagyta abba mert túlgyilkolta magát, vagy lehet, hogy megölt valakit akit nem akart. A "Retsu" elég beszédes név.

kada

Quote from: Dirk on 2012-12-13, 18:09:57
most zaraki a kenpachi tehát jelenleg ő erősebb mint unohana.
Miért is? A második Kenpachi simán lehet hogy egy üres posztot töltött be miután történt Valami Unohana múltjában.
Ha Muhamad Ali hirtelen visszavonul/börtönbe kerül, és két másik fickó mérkőzik meg az öve és címe birtoklásáért, még nem jelenti azt, hogy erősebbek nála. Random valóságtól elrugaszkodott szemléltető box példa, nem belekötni.
Quote from: Dirk on 2012-12-13, 18:09:57Megint a kurvára kidolgozatlan erőviszonyok basznak el mindent. byakuya-nak a bankai-ját láttuk már 10x de őt se lehet hova tenni... Ukitake, sunsui : lemondtam róluk hogy valaha látok tőlük bankai-t.
Na ez az, ami ritkán okoz nekem gondot Shounenben.
Az aktuális harcban mindíg az a döntő, hogy a plot mit kíván meg, és az nyer.  ::)

Quote from: Chronus on 2012-12-13, 18:57:48
Quote from: kada on 2012-12-13, 15:55:15
Ebből a bagázsból nem az a kérdés hogy 100-e, hanem hogy mennyire nem fért rá a chartra/robbantotta fel a scoutert a powerlevel.  ::)
Ezek arányokat mutatnak, nem powerlevelt. Az adott karakter képességeinek arányát a többi képességeihez mérve. Persze, hogy Yamamoto 100-asa nem annyi mint Komamuráé.
Ááá!
Annyiszor láttam már ilyen kis grafikont animében, de egyszer nem érdekelt merült fel bennem.

Kassh

Quote from: Chronus on 2012-12-13, 11:31:53
Quote from: Kassh on 2012-12-13, 06:52:40
Amúgy nem az a teljes neve hogy Unohana Retsu? Oo

Retsu egy becenév, mint a Genryuusai.
Ja értem, köszi :)

Dirk

Quote from: kada on 2012-12-13, 19:15:36
Quote from: Dirk on 2012-12-13, 18:09:57
most zaraki a kenpachi tehát jelenleg ő erősebb mint unohana.
Miért is? A második Kenpachi simán lehet hogy egy üres posztot töltött be miután történt Valami Unohana múltjában.
Most a Kenpachi név öröklődik vagy kapják? Ha Öröklődik neked van igazad ha kapják nekem! :D
Zaraki megölte az előzőt ez tény így megkapta az osztagot meg a nevet is.  De ez lehet csak kivételes eset volt. Databook alapján a többi kenpachi szinte halhatatlan volt úgy emlékszem azokra rátámadni még zaraki is hülye lett volna :D

Chronus

Hahahaha.

Oh my god.
[spoiler]Creator of the Zanpakuto.[/spoiler]

LuckyDingo

Azaz az első shinigami ever? :D Vagy azelőtt Pusztakézzel, meg kidouval-hadouval harcoltak? :D

kada

De akkor mitől shinigami a shinigami?
Miért van hirtelen mindenkinek kardja, ami mintha a lelkéből jönne?
Mit csinált szinte egész SS lakosságával? Mert asszem Zaraki kardja még Rukongai legcefetebb részében is megvolt már.

Member

Gondolom ő a képességet ismerte fel, amivel a zanpakuto megteremthető. Nagyon is érdekelne, ha nem választanák le a lelkük ezen részét, akkor arrancar-ok volnának?

Elég a hülyeségből, most már kis komolyságot várnék a sztoritól.

Dirk

Hát ez elég komoly.. Csak nem tudjuk elképzelni hogy akkor most ki ez az 5 fasz meg akkor mi az egész sztory...
Mert akkor most van az aki a gyógyulást találta ki
Aki a lélek energiát tölti fel
Meg akkor a zanpaktou készítője (sztem is csak az elő hívója)

Valamilyen szinten logikus is: halál istenek elég érdekes dolgokat tudnak teremteni képességeikkel.   Tűz, jég stb stb...
Ez az 5 már komolyabb dolgokat teremtettek. Azaz az első táp shinigamik :D

NLZ

Na de akkor mi volt azzal a nőcivel, aki pont a Pendulum előtt ment fel?

ed: Ja hogy az ez a Hikifune volt.
[reserved]



Chronus

Quote from: Member on 2012-12-22, 11:11:56
Aztán a csaj visszasírja Ulqiorrát. ::) "Ulqi vagy nincs szex!"

Ahahahaha!

De amúgy viccen kívül, érdekes, hogy csak úgy hirtelen megnőtt a fanservice meg comedy mennyiség Bleach-ben. :)

fema

A csaj tuti deszka nem rendelkezik túl nagy idomokkal (bakker, ezt megfogalmazni úgy, hogy a nőket ne sértsd meg...). Jó ideje nem volt se Orihime, se Matsumoto. Így, azt hiszem, Halibel se fog visszatértni. A dagadt nő jó-csaj változatát is letudták 2 oldalon kb. :bruhuhu:

Member

Akkor fog igazán elqrvulni, amikor majd a gyereke is megszületik.

kada

Quote from: fema on 2012-12-22, 12:42:13A csaj tuti deszka nem rendelkezik túl nagy idomokkal (bakker, ezt megfogalmazni úgy, hogy a nőket ne sértsd meg...).
Mert gondolod sikerült?  ::)