Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Eeees igen, a SATA winchesteremrol jelentkezem.
Ugyan a linuxparticiom valahogy elizelodott, tehat GRUBot felelesztettem, csak az Ubuntut ne inditsam el, mert utana bootnal csak azt fogom latni, hogy Error 2...  :zomg:

Magam reszerol gyk alig nezek animet, tehat ennek megfeleloen csokkent az anime topicokba irogatott postjaim szama. Alig latok olyat ami erdekelne. :(
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Quote from: Kvikveg on 2008-11-30, 01:26:06
Magam reszerol gyk alig nezek animet, tehat ennek megfeleloen csokkent az anime topicokba irogatott postjaim szama. Alig latok olyat ami erdekelne. :(

+1
bár nekem inkább csak időhiány a probléma...amire még rátesz egy nagy lapáttal az internetem sebessége.... :comp:

Dreamcleaver

Quote from: motifator on 2008-11-30, 00:17:02
Én amikor olvasgattam a témáról, akkor azt írták, hogy lézerrel nagyjából az összes gyakori fénytörés-problémával járó szembetegséget lehet gyógyítani: közellátás, távollátás, szemtengelyferdülés (nekem ez utóbbi van, születésem óta). Hogy miért hámozzák? Igazából nem tudom pontosan, hülyeséget meg nem akarok mondani.
De ha értedel a téma, nézz szét itt, vagy itt, itt.

Én is gondolkodok már jó ideje egy ilyen lézeres műtéten, voltam is ingyenes kivizsgáláson, ahol megállapították, hogy 100%-osra helyre tudnák rakni a szemem. Egyedül az zavar, hogy (ha jól tudom, de cáfoljátok ha hülyeséget mondok) ilyen hámozós műtétet nem lehet akárhányszor megcsinálni egy szemmel, mert elvékonyodik az a réteg, ami megtöri a fényt. Szal mi van akkor, ha valaki megcsináltatja, megjavul a szeme, és utána újra romlani kezd? Nekem inkább arra kéne trükk, hogy ne romoljon tovább.  Lassú ütemben, de folyamatosan romlik a szemem (értsd kb 3-4 év alatt fél dioptriát). Sztem a sok monitor előtt üléshez lehet köze. Bár azt is hallottam, hogy a sok könyvolvasás is rongálja. Lehet valami szemtornát kéne keresni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Moha

Quote from: Cobra on 2008-11-30, 01:20:03
Quote from: Dreamcleaver on 2008-11-30, 00:50:23
Attól, még hogy sok jelenleg aktív tag inkább az offtopicot látogatja, a fórum továbbra is főleg anime témájú. Aki új, és elsősorban az offtopic (nem véletlen az elnevezés) részleg alá eső témákat erőlteti, az kereshet magának megfelelőbb fórumot.
És azért már te is vagy annyira régi tag, hogy tudd, régen kevesebben voltunk, mégis az Anime részleg postjai nőttek jobban, mint az Offtopic-é.
Így van. Speciel én is főleg az offtopic részleget látogatom manapság, mégpedig azért, mert az utóbbi kb. másfél évben alig volt időm animét nézni, így kiestem az "áramlatból". Sok idei vagy tavalyi anime teljesen ismeretlen számomra, így az arról folyó beszélgetéshez sem tudok hozzászólni.
Viszont én anno amiatt szerettem meg ezt a fórumot, hogy az anime közösség mellett volt egy normális baráti légkör, nem volt zsúfolt a fórum és mindenről lehetett beszéni. Ellenben az elején pl. engem is megmoderált Chronos. :)
Mára már elég nagy a taglétszám, sokkal átláthatatlanabb a fórum, viszont a segítőkészség szerintem megmaradt. Ha egy újonc értelmesen feltesz egy kérdést, szerintem normális választ kap rá. [spoiler]Amikor szegény srácot porig alázták, mert meg merte kérdezni, mi lett a blíccsel, én azzal a módszerrel nem értek egyet![/spoiler]

Nekem az említett topiccal nem az volt a bajom, hogy egy újonc hozta létre, hanem az, hogy szerintem túl gyorsan nőtt volna teljesen átláthatatlanná. Akkor már csináljunk egy egyszerű PHP scriptet, ami a következő mondatot mindig hozzáfűzi a meglévő történethez, és akkor azt egyszerű egyben elolvasni. Mindegy, nem én töröltem a topicot, a véleményem kifejtettem, részemről ennyi.

Kvikveg

Quote from: Dreamcleaver on 2008-11-30, 01:32:40
...
Sztem a sok monitor előtt üléshez lehet köze. Bár azt is hallottam, hogy a sok könyvolvasás is rongálja. Lehet valami szemtornát kéne keresni.
Allandoan monitor elott ulok, regebben meg k sokat olvastam, megsincs semmi baja a szememnek. (Eddig.)
Persze ha a Nagy Indiankonyvet olvasod es egy 20x20cm-s monitort nezegetsz 1024x768-as felbontasban, akkor nem szoltam.
[spoiler] :D[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

A hülye újoncok úgyis kikopnak, a rátermettebbek meg észrevétlenül beépülnek.
Egyszerűen csak étettebb idősebb itt az aktív korosztály, így a tizenéves narutardok nem tudnak itt társaságra lelni. :)  De ahogy Moha mondja, nincs baj ezzel.

[spoiler]A porig alázás tényleg gonosz volt, de mikor már tizedjére is teszik fel ugyan azt a hülye kérdést, a türelem elfogy. Ki lett írva sok helyre, ennél többször nem lehet. Ráadásul ugye ott van a keresés opció, amint minden hülyének meg kéne tanulni használni.[/spoiler]

Kvikveg, az ilyen szemromlások általában gyerekkorban alakulnak ki. Ha akkor megerősödik a szem, utána már nem igen romlik. Nem véletlenül lesznek igen ritkán kamaszkorban szemüvegesek az emberek. Max akkor, ha addig nem fedezték fel a rossz szemet, vagy csak egyszerűen nem foglalkoztak vele.

És az új Razer Diamondback G3 egeremről jelentkezem. :D
[reserved]

Makos


minuszmiki

Quote from: Próféta on 2008-11-30, 01:18:10
ilyen jellegű érdekes dolgok.
IT'S 100% OFFICIAL!

Serious business témához: Pont azért szeretem ezt a fórumot, mert nagyjából mentes az ilyen mesetopik jellegű banalitásoktól, szóval nem zavar, hogy már nem olvashatom többé. Mondjuk az se zavarna, ha ott lenne és széttrollkodná a nép. Arra azért kiváncsi vagyok, meddig tart ki a kollegina naivitása. :D

NLZ

Az egymondatos topic után mivel próbált remekelni?
[reserved]

minuszmiki

Korábban nyitott egy Hannah Montana topikot a filmes boardon, illetve egy-két bátortalan hszre emlékszem tőle innen az offból, de rendre meglepődöm, hogy nem ijedt még el innen.

Rounin

Lehet, hogy Jehova tanúja... :confused:

noriko

#28331
Quote from: motifator on 2008-11-29, 22:58:05
Ahhot képest itt még nem is kaszabolnak annyira, nem érzel semmit, az egész 10 perc és utána azonnal látsz! Az orvosok is rögtön utána hazaengednek, csak azt ajánlják, hogy ne vezess, mert pupillatágítót adnak, amitől minden fény erősen csillog, és nem látsz semmit a volánnál.
A fórumról Damnatus megcsináltatta a műtétet. Azt mondta, közben nem érzett semmit, de utána pár napig fájt neki azért. Hazaengedni rögtön hazaengedték, de ha jól rémlik, bekötött szemmel engedték ki, szóval már csak azért sem vezethetett volna.

Én -7nél tartok a rosszabbikkal :( (updatelni kéne a szemüvegemet...)
"I wish I could, but I don't want to."

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2008-11-30, 01:44:47
Kvikveg, az ilyen szemromlások általában gyerekkorban alakulnak ki. Ha akkor megerősödik a szem, utána már nem igen romlik. Nem véletlenül lesznek igen ritkán kamaszkorban szemüvegesek az emberek. Max akkor, ha addig nem fedezték fel a rossz szemet, vagy csak egyszerűen nem foglalkoztak vele.

Nekem gimi vége felé kezdett el romlani. De tényleg nagyon lassan teszi. Elég alattomos módon.

Jobbat tényleg nem tudok, minthogy a monitor teszi. Ezt a 19"-os Fujitsu-Siemens CRT-t asszem Karácsonyra lecserélem egy 22" Samsung LCD-re. Bár lehet 24"-es kéne,  hogy az 1080p-s filmeket nativban kirakja, de azok még picit húzósak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Embere válogatja, én ~10 éve napi ~14 órát ülök a monitor előtt és a szemem semmit se romlott.

A tökéletesség unalmas.

Draconire


Moha

Juj... itt mindenkinek baj van a szemével? (Kvikveget kivéve)
[spoiler]Igen, noriko, tudom, hogy te szemüveges vagy, de neked jól is áll! :)[/spoiler]
Nekem ezeddig az összes bajom a szememmel néhány apró floater, ami max olvasás közben zavar egy kicsit. Úgy két évvel ezelőtt volt, hogy néha homályosan láttam, akkor bemérettem a szememet. Dioptriát nem találtak, aztán a konklúzió az lett, hogy csak a sok éjszakázás és a stressz miatt volt...

motifator

Quote from: noriko on 2008-11-30, 03:12:35
Quote from: motifator on 2008-11-29, 22:58:05
Ahhot képest itt még nem is kaszabolnak annyira, nem érzel semmit, az egész 10 perc és utána azonnal látsz! Az orvosok is rögtön utána hazaengednek, csak azt ajánlják, hogy ne vezess, mert pupillatágítót adnak, amitől minden fény erősen csillog, és nem látsz semmit a volánnál.
A fórumról Damnatus megcsináltatta a műtétet. Azt mondta, közben nem érzett semmit, de utána pár napig fájt neki azért. Hazaengedni rögtön hazaengedték, de ha jól rémlik, bekötött szemmel engedték ki, szóval már csak azért sem vezethetett volna.

Én -7nél tartok a rosszabbikkal :( (updatelni kéne a szemüvegemet...)

Az azért nem mindegy, hogy milyen műtétet csináltak rajta. Én vagy 3 féle lézeres műtétről olvastam, ebből a legolcsóbb a PRK (60-80 000 HUF szemenként), ami nem a legújabb technológia, és ott tényleg idő kell a szaruhártya hegesedédének (remélem most nem írtam hülyeséget, de valami ilyesmi rémlik). Annál még vagy 1 hétig olyan lesz a szemed, mintha homokot szórtak volna bele.
A LASIK és IntraLASIK műtétekről mindenütt azt olvastam, hogy teljesen fájdalommentes, a látásod azonnal javul (azért kell neki néhány hét, amíg stabilizálódik, a végleges eredményt asszem csak 1 hónap után lehet kijelenteni), és utána sem fáj. Ezt a műtétet láttuk a videón.

Valamelyik oldalon amúgy azt írták, hogy ha elsőre nem lesz kielégítő az eredmény, akkor újabb műtéttel tovább tudják javítani a látást. De ez csak akkor igaz, ha a távollátásod nem lesz elég jó. Ha közelre nem látsz rendesen, akkor azt nem mindig tudják 100%-osra megjavítani, értsd lehet, hogy olvasáshoz, számítógéphez kell hordani egy 0.5-1 dioptriás szemüveget.

A szem romlásával, öregedésével meg nem lehet semmit se csinálni. Idővel, főleg, ha terheli, mindenkinek romlik a szeme, ezzel nem lehet mit kezdeni. De nekem azt a majd' fél millát is megérné, hogy tudjak rendesen úgy élni, hogy nem hordok szemüveget. Hogy ne legyek vak a strandon, hogy el tudjam olvasni zuhanyzás közben, hogy sampon vagy balzsam, hogy ne kelljen attól tartani, hogy ha véletlenül valami történik a szemüvegemmel, akkor napokra munkaképtelenné válok. Ha olvasáshoz, munkához továbbra is kell egy gyengébb szemüveg, az nekem bőven belefér.

De igazi tanácsot csak a műtétet végző helyeken tudnak adni. Én is csak neten olvasgattam róla sokat, nagy pofáraesés lenne, ha egy év múlva elmegyek a szemklinikára, és ott azt mondják, hogy valamiért nem tudják megcsinálni. Remélem nem így lesz :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

És még misndig 18 , szüőlinAPOKAZG ÜNNEPLÜBK...MI LESSZ AZENMYÉMEN?

Rounin

Quote from: Én on 2008-11-30, 04:33:17
És még misndig 18 , szüőlinAPOKAZG ÜNNEPLÜBK...MI LESSZ AZENMYÉMEN?

Még ennyire se fogsz tudni gépelni?

TurboK

Quote from: Dreamcleaver on 2008-11-30, 03:27:03
Jobbat tényleg nem tudok, minthogy a monitor teszi. Ezt a 19"-os Fujitsu-Siemens CRT-t asszem Karácsonyra lecserélem egy 22" Samsung LCD-re. Bár lehet 24"-es kéne,  hogy az 1080p-s filmeket nativban kirakja, de azok még picit húzósak.
Ha 1080pt akarsz nézni akkor 32" alatt ne gondolkodj. (főleg rossz szemmel)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: Én on 2008-11-30, 04:33:17
És még misndig 18 , szüőlinAPOKAZG ÜNNEPLÜBK...MI LESSZ AZENMYÉMEN?
Nem tudom, én írtam már poénból pm-et szétcsapva és csak egy pontról nem tudtuk, mire is reagáltam, de nem gépeltem el semmit. Azért az "A" és "Caps Lock" gombokat összekeverni... :cool:

Cobra

Nekem is romlott kicsit a szemem az elmúlt pár évben, de szerencsére én azért látok szemüveg nélkül is, csak a monitorhoz kell a szemüveg, meg a kontrasztok nem olyan élesek, ezért messzeb lévő feliratokat nem tudok elolvasni. De nem szívesen hordanék utcán szemüveget.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Makos

Nekem sincs szemüvegem és egyenlőre még látok rendesen...bár a sok monitor előtt ülés valamennyire rontja a szemem.

Fazék

#28344
Quote from: motifator on 2008-11-30, 03:43:33De nekem azt a majd' fél millát is megérné, hogy tudjak rendesen úgy élni, hogy nem hordok szemüveget. Hogy ne legyek vak a strandon, hogy el tudjam olvasni zuhanyzás közben, hogy sampon vagy balzsam, hogy ne kelljen attól tartani, hogy ha véletlenül valami történik a szemüvegemmel, akkor napokra munkaképtelenné válok. Ha olvasáshoz, munkához továbbra is kell egy gyengébb szemüveg, az nekem bőven belefér.
szintén.
legutóbb tegnap kaptam idegbajt a szemüvegem miatt, amikor végre életemben először elmentem paintball-ozni haverokkal, erre kiderült, hogy épphogy befér a szemüveg a maszk alá, de pont annyira eltartja, hogy a levegő jóval könnyebben bejut oda, vagyis lazán beleheltem, ha nem arra koncentráltam egész meccs alatt, hogy hogyan fújom ki a levegőt... de hát ugyebár akció közben erre picit nehezebb figyelni így gyakorlatlanul. kb a felénél elegem is lett, megpróbáltam szemüveg nélkül egy kört... na az csak még rosszabb volt, szart se láttam (-3-as mindkét szemem)... szóval végigszenvedtem szemüveggel, de az utolsó 2 körre már inkább nem is vettem golyót, azokból kimaradtam, mert így nem lehet játszani...

amúgy nyár eleje óta gondolkodok komolyabban a műtéten, volt is pár ismerős, akik be tudtak számolni róla, hogy milyen és azt mondták, hogy 100%-osan megérte. én is 3-fajta módszerről hallottam, de azt mondják, hogy nem a legmodernebb a legjobb. hogy pontosan miért, arra már nem emlékszem, de mintha valami olyasmi lett volna, hogy a 2. legdrágább módszer (kb 300k a két szem), a legjobb, legmegbízhatóbb, mert a legdrágábbnál mintha komolyabb lehetne a visszaromlás esélye, vagy vmi ilyesmi... igaz, hogy így egy kicsit tovább tart a felépülési idő, de megéri.

Ramiz

Quote from: Moha on 2008-11-30, 03:31:22
[spoiler]Igen, noriko, tudom, hogy te szemüveges vagy, de neked jól is áll! :)[/spoiler]

:tezsvir: Főleg hogy igazi animés (ázsiailányos) "fétis"... :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

én nekem -1,25-ös a rosszabbik stabilan (0,75 a másik?, passz), szóval jól elvagyok, ha kell szemüveg nélkül, és érdemes hordanom, mert az hagyján, h jól áll, és a társadalom is intelligensnek hisz miatta, de amennyire ügyesen mozgok a földi tér és időkoordináták közt,és csak sztochasztikusan uralom saját mozgáskoordinációmat, számottevő alkalommal mentette meg sztem a szemem világát.

[spoiler]ja jól áll, az persze hozzám képest :D
(szemben pl mondjuk norikoval ugye :angyali:)
és nem azt mondtam, h intelligens vagyok, de többen majdnem elhiszik

[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Nekem nem áll túl jól a szemüveg, úgyhogy kontaktlencsét használok.

Kvikveg

Nekem annyi jelenseg van - de mar reg nem teszteltem ertheto okokbol - hogy neha ha tabla-fuzet kozott kell valtogatni, lassan fokuszal a szemem, emiatt tablara nezesnel hunyorgok. De ismerve az alvasi szokasaimat ez betudhato alvashianynak.
Kisbetus konyvet este kimerulten olvasni meg, hehe.
Viszont mar regen nem jelentkezett az a tunet, hogy a villamoson bealszom es kozben akaratlanul bebandzsitok. Egyszer felebredtem utana, es keptelen voltam egyenesbe hozni oket. Eleg pocsek volt.

Mas: [spoiler]reggel ment a gep, utana ujrainditottam - memo: tegnap ghostolas volt.
Nincs kep. Semmi.
A jo %@#$%.
Reset.
Semmi.
Elkeseredes.
Annak fontolgatasa, hogy kikapcsolom, megreggelizek, es utana teszem tonkre a gyomromat az ideggyogyoval amit ennek rendbehozasa jelent.
Gondolkodas.
Kabelellenorzes.
Jee, van kep.
Szoval orulok, hogy a HD kabelre nem raktak beszorito csavart. Igazan orulok. :/[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: .Attila on 2008-11-30, 12:40:59
Nekem nem áll túl jól a szemüveg, úgyhogy kontaktlencsét használok.
Próbálkoztam vele, de reggel, álmos szembe belerakni nehéz, ha hideg szél fúj a szemembe, kellemetlen, és ha elcsúszik, az mégrosszabb.
[reserved]